Gruzie – Lucembursko 2:0 (kon.) | Bosna – Ukrajina 1:2 (kon.) | Izrael – Island 1:4 (kon.)
Polsko – Estonsko 5:1 (kon.) | Řecko – Kazachstán 5:0 (kon.) | Wales – Finsko 4:1 (kon.)
Wales
4:1 (2:1)
Finsko
Čtvrtek 21.03.2024, 20:45 • Cardiff City Stadium, Cardiff. • Kvalifikace ME • Baráž
    86. Daniel JAMES - 4:1

86
    Wales právě vstřelil branku!
    Miro Tenho měl spoustu času na zpracování nepovedeného nákopu od soupeře, jenže mu míč utekl a ukradl ho DANIEL JAMES. Ten si v pohodě doběhl až k bráně, oběhl bezmocného Hrádeckého a definitivně poslal Velšany do posledního kola kvalifikace.
    47. Brennan JOHNSON - 3:1

47
    Daleký nákop od pravé tyče vracel hlavičkou na střed Ethan Ampadu. V nepřehledné situaci chtěl zakončovat David Brooks, od jehož nohy balón putoval k volnému BRENNANU JOHNSONOVI. Ten měl u levé tyče snadnou práci, takže jak se domácím podařilo skórovat ve 3. minutě prvního poločasu, v poločase druhém to stihli už o minutu dřív. Asistence: David Brooks.
    45. Teemu PUKKI - 2:1

45
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Teď to Finům vyšlo krásně, když Joel Pohjanpalo skvělým jediným dotekem přes trojici bránících hráčů přistrčil míč do běhu TEEMU PUKKIMU. Ten měl před Wardem spoustu času na zakončení, a tak zkušeně poslal balón k bližší tyči. Asistence: Joel Pohjanpalo.
    38. Neco WILLIAMS - 2:0

38
    U balónu stáli dva hráči Walesu, první z nich, Harry Wilson, ho přeskočil a zadovkou lehce posunul. NECO WILLIAMS se rozeběhl a přistrčený míč napálil nádhernou ranou do pravého rohu Hrádeckého brány. Asistence: Harry Wilson.
    3. David BROOKS - 1:0

3
    Tak to je snový začátek pro domácí tým! Harry Wilson se krásnou narážečkou na levé straně dostal do šestnáctky, kde rychle zakončoval. Hrádecký jeho střelu vyrazil na střed, kam dobíhal DAVID BROOKS, jenž stylově ve výskoku dorazil míč do sítě.

Ondřej Mikušek

Branky: 3. Brooks, 38. Williams (Wilson), 47. Johnson (Brooks), 86. D. James – 45. Pukki (Pohjanpalo)

Karty:   54. J. James (WAL), 65. Wilson (WAL), 74. Mepham (WAL), 90+5. Moore (WAL) – 22. Lod (FIN), 50. Tenho (FIN), 69. Haakans (FIN)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:12.
    Wales: Ward – Mepham, Rodon, B. Davies (C) – Roberts, Ampadu, J. James, Williams – Brooks (60. Moore), Wilson (90. Broadhead) – Johnson (73. D. James).
    Náhradníci: Hennessey, King – Fox, Ramsey, Sheehan, Savage, Dasilva, Matondo, Cullen.

Trenér: Robert Page.

Finsko: Hrádecký (C) – Alho (87. Niskanen), Tenho, Ivanov, Peltola – Kamara, Schüller (73. Kairinen), Pohjanpalo (78. Källman) – Lod (73. Antman), Pukki (78. F. Jensen), Haakans.
    Náhradníci: Sinisalo, Joronen – Hoskonen, R. Jensen, Soiri, Uronen, Suhonen.

Trenér: Markku Kanerva.

Rozhodčí: Kovacs (ROM) – Marinescu (ROM), Artene (ROM) – Stieler (GER).