Bohemians 1905 – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Teplice 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Slovácko 1:0 (kon.)
konec
FC Hradec Králové
1:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Sobota 13.04.2024, 18:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • Chance Liga • 28. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Dnešní utkání sledovalo 6 012 diváků. (20:06:51)
   
  Držení míče: 58 % : 42 %.
  Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:8.
   
  Z mé strany je to tímto vše. Mějte krásný zbytek víkendu a někdy příště se na vás budu z Hradce Králové opět těšit. Carpe diem!
   
  Výhra má navíc pro Votroky extrémně důležitý vliv na umístění v tabulce. Shodou ostatních výsledků se dvě kola před koncem dostali na osmé místo s pětibodovým náskokem na jedenáctou Bohemku, čímž tak mají pravděpodobně zajištěnou účast v prostřední skupině. Ba co více, na šesté místo ztrácí hratelné tři body. Slovácko naopak nevyhrálo ani na pátý pokus za sebou a o účast v mistrovské skupině ještě musí tvrdě bojovat.
   
  Ještě se hrálo pár sekund nad limit, následný odkop Dancáka mířící až na střechu byl ten poslední a Hradec tak slaví třetí výhru v řadě! To nelibě nesl trenér Slovácka Martin Svědík, který šel vyplísnit rozhodčího Szikszaye, následně se dostal ještě do drobné výměny názorů s domácím trenérem Horejšem.

  Tak či tak, tři body jsou pro Hradec zaslouženým artiklem. Byl lepší, aktivnější, dlouho se ale nemohl dočkat vedoucí trefy. Tu vsítil až v 77. minutě, kdy se z přímáku zahraným Krejčím hlavou trefil Štěpán Harazim. Slovácko se v závěru nedostalo ani do očekávaného náporu a Východočeši zkušeně dotáhli duel ke třem bodům!
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+5
  Vypadá to pro Votroky nadějně. Získali vhazování u rohového praporku na útočné polovině a zkušeně tam drží hru.
   
  90+4
  Adam Zadražil (HKR) tak dlouho natahoval rozehrávku, až mu na dálku ukázal rozhodčí Szikszay žlutou kartu za zdržování hry.
   
  90+4
  Střídání v týmu FC Hradec Králové:
  ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Daniel Horák.
   
  90+3
  Do prvního centr vletěl Zadražil a dostal jej rukou ven ze šestnáctky. Rychlý návrat Slovácka přes levou stranu, zároveň se ale sami hosté dostali s hracím předmětem za čáru.
   
  90+2
  Přímý kop Slovácka se bude opakovat, jenom o pár metrů blíže. Petr Juliš (HKR) totiž tělem tvrdě sestřelil jednoho z hráčů hostí a i on to má za žlutou.
   
  90+1
  Ondřej Šašinka (HKR) po odpískaném faulu odkopl míč z místa přestupku, za což tak vidí v první nastavené minutě žlutou kartu.
   
  90+1
  Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
   
  90
  Milan Petržela (SLO) dostal od spoluhráče nepřesnou nahrávku, kterou získal Spáčil a vyvážel balon dopředu. Petržela při návratu mladého obránce Hradce fauloval a dostává žlutou.
   
  89
  Dancák sice odcentroval nepřesně, míč ale šel za čáru dlouho a jsou z toho tak další získané sekundy.
   
  88
  Slovácko z něj ale nic nezískalo, naopak ztratilo. Zadražil se tak vrhl na odkop od vlastní branky, se kterým ale rozhodně nespěchal.
   
  87
  Zajímavě to rozehráli i hosté. Juroška nabral nalevo velkou rychlost a hledal na malém vápně Daníčka, toho ale předstoupil Kodeš a srazil na rohový kop.
   
  86
  Došlo ale zároveň k teči a Hradec tak zahrával roh, jenže z něj se nic zajímavého neurodilo. Zajímavější to bylo až následně, kdy si to Votroci vykombinovali před vápnem na pár metrech a Kučera vyslal přízemní pokus mířící těsně vedle branky.
   
  84
  Ke slovu se tak mohl na druhé straně dostat Vašulín, který si udělal dva roky do středu a vypálil na bližší tyč. Fryšták jenom jistil, aby mu balon nepropadl do kasy, nakonec šla střela vedle.

  Tomáš Kalas

  Branky: 77. Harazim (Krejčí st.)

  Karty:   42. Krejčí st. (HKR), 90+1. Šašinka (HKR), 90+2. P. Juliš (HKR), 90+4. Zadražil (HKR) – 90. Petržela (SLO)


  Držení míče: 58 % : 42 %.
  Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:8.
  FC Hradec Králové: Zadražil – Ja. Klíma, Kodeš (C), K. Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí st. (90+4. Horák) – Čmelík (70. Šašinka), Pilař (82. P. Juliš) – Vašulín.
  Náhradníci: Vízek, Knobloch – Pudhorocký, Hais, Hlaváč, Čech, Koubek.

  Trenér: David Horejš

  1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk (46. Siňavskij), Hofmann, Břečka, Blahút (82. Petržela) – Daníček (C), Havlík – Kim (58. P. Juroška), Trávník (82. Kvasina), Holzer (78. Kalabiška) – Vecheta.
  Náhradníci: Vychodil, Urban – Kohút, Mihálik.

  Trenér: Martin Svědík

  Rozhodčí: Szikszay – Volf, Ratajová

  Diváci: 6 012