Vyškov – Chrudim 1:0 (kon.) | Prostějov – Táborsko 2:1 (kon.) | Líšeň – Dukla Praha 0:0 (kon.)
konec
MFK Vyškov
1:0 (0:0)
MFK Chrudim
Sobota 13.04.2024, 10:15 • Sportovní areál Drnovice • Chance Národní Liga • 22. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Držení míče: 59 % : 41 %.
  Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:3. (11:48:07)
   
  Fotbalisté Vyškova na šestý pokus zapsali první vítězství jarní části soutěže a dali jasně najevo, že ještě zabojují o přímý postup do nejvyšší české soutěže. Jediný gól střetnutí padl v 54. minutě Raimonds Krollis, jenž těžil z perfektní práce Fomby a po nahrávce z levé strany vápna přesně do nohy suverénně uklidil míč k levé tyči. Domácí potom nepolevovali a nadále tlačili, ale efektivita už nebyla tak dobrá, nicméně nemuseli smutnit, protože udrželi hubené vítězství.

  Svěřenci trenéra Kameníka si vítězstvím pojistili druhé místo a dotáhli se k pražské Dukle na jediný bod. Chrudim zůstává čtvrtá o dva body za Táborskem.
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+4
  Antonín Svoboda získal míč a rozjel protiútok. Nahrál po levé ruce Krollisovi, Lotyš se nechal zahnat, avšak nakopnutím protihráče získal důležitý aut.
   
  90+3
  Benjamin Čolić poslal dlouhé autové vhazování, které ovšem Jan Záviška nedokázal prodloužit na číhajícího Maška.
   
  90+2
  Útočný faul zastavuje snahy hráčů v červených dresech a je jasné, že brankář Jiří Borek s rozehrávkou nikam spěchat nebude.
   
  90+1
  Hosté vrhli všechny zbytky sil do ofenzivy. Jan Řezníček vyzkoušel tvrdou střelu, tu úspěšně srazil do zámezí Bart Straalman.
   
  90
  Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
   
  90
  Střídání v týmu MFK Vyškov:
  ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Abdoulaye Sylla.
   
  88
  Marně čekal na podporu spoluhráčů David Bauer, proto se rozhodl zkusit štěstí sám a proti stoperské dvojici toho moc nezmohl.
   
  87
  Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Ondřej Kesner. Věřil si na Pavola Ilka, který soupeře skvěle vystínoval a i obral.
   
  87
  Střídání v týmu MFK Chrudim:
  ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Michal Zvolánek.
   
  85
  Antonín Svoboda nabral rychlost středem a plánoval proniknout až do vnitra velkého pokutového území, v čemž mu zdárně zamezil Benjamin Čolić.
   
  84
  Zpětnou přihrávku vystihl Raimonds Krollis a měl v úmyslu nahrávat do tutovky Fomby, v posledním okamžiku nahrávku vychýlil pravým stehnem Martin Toml.
   
  83
  Chrudimští fotbalisté sice drží míč, ale spíše to vypadá, jako kdyby vedli oni, protože kombinují jen a pouze na vlastní polovině.
   
  82
  S ohněm si zahrával Filip Štěpánek, když si v pozici stopera dovolil kličku a měl velké štěstí, že jej Ondřej Kesner podrazil.
   
  81
  Fotbalisté v bílých dresech nechtějí nechat nic náhodě a pokračují v útočení. Centr Davida Němečka kontroloval dobře pracující Adam Borkovec.
   
  81
  Střídání v týmu MFK Vyškov:
  ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Antonín Svoboda.

  Milan Huppert

  Branky: 55. Krollis

  Karty:   26. Straalman (VKV), 45+1. Lahodný (VKV), 67. Krollis (VKV) – 52. F. Novotný (CHR), 74. Kesner (CHR)


  Držení míče: 59 % : 41 %.
  Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:3.
  MFK Vyškov: Borek – F. Štěpánek (C), Straalman, Aberkane (72. Ilko) – Němeček, Mafwenta, Eneme (90. Ab. Sylla), Bayo (72. Diallo) – Fomba, Krollis, Lahodný (81. A. Svoboda).
  Náhradníci: Derka – Delferriere, Musa.

  Trenér: Jan Kameník

  MFK Chrudim: Floder – F. Novotný (87. Zvolánek), Toml, Koukola, Záviška – D. Látal (79. Bauer), Jan Řezníček, Kesner (C), Kutík (67. Čolić) – Mašek, Langhamer (79. Borkovec).
  Náhradníci: Šerák – Ruiz, Kosek, Vácha.

  Trenér: Radek Kronďák

  Rozhodčí: Opočenský – Hájek, Hádek

  Diváci: 945