Carolina – NY Islanders 3:1 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.)
NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
New York Rangers
4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0
Washington Capitals
Neděle 21.04.2024, 21:00 • Madison Square Garden, New York • NHL • Čtvrtfinále V. konference

Rangers se ve druhé třetině postupně propracovali do tříbrankového vedení, následně korigovali hosté. Ve třetí části byli Capitals aktivnější, ale Igor Šesťorkin podal velmi dobrý výkon. V závěru zápasu navýšil domácí vedení Chris Kreider. Rangers na svém ledě vyhrávají 4:1 a získávají první výhru v této sérii. (00:12:03)

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 21 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 20 – 26

Kdo se postavil do brankoviště?
    Igor Šesťorkin (NYR) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 60:00
    Charlie Lindgren (WSH) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 59:11

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:40

Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Braden Schneider – 10 min. osobní trest, hrubost.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Connor McMichael – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Tom Wilson – 10 min. osobní trest, hrubost.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:42
    Tom Wilson se probojoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl povedený.

58:00
    Domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase a za první výhrou v sérii.
    56:17 Chris KREIDER - 4:1

56:17
    5/5
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se nyní z brejku dokázal prosadit CHRIS KREIDER. Asistence: Mika Zibanejad a Jack Roslovic.
    Kreider C., Lindgren R., Miller K., Roslovic J., Zibanejad M.
    Milano S., McMichael C., Alexejev A., Lapierre H., van Riemsdyk T.

56:04
    Trevor van Riemsdyk hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.

55:41
    Trevor van Riemsdyk od modré čáry trefil pouze soupeře, který se pohyboval před svou brankou.

55:18
    Jack Roslovic se dostal do zakončení po akci spoluhráče, ale jeho rána nebyla povedená.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a domácí Rangers stále drží dvoubrankový náskok, který vybojovali ve druhé třetině.

54:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně se píská ofsajd. Buly ve středním pásmu.

54:11
    Komerční přestávka.

54:00
    Alexej Protas pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen domácího brankáře.

53:32
    Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, nedávají soupeři mnoho prostoru, sledujeme klidnější pasáž hry.

53:11
    Osobních soubojů začíná přibývat v na ledě je k vidění hodně emocí.

53:02
    Jacob Trouba si výborně počínal před vlastní brankou a zblokoval pokus soupeře.

52:33
    Nicolas Aube-Kubel vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale rána nebyla povedená.

52:10
    Rangers mají stále dvoubrankový náskok a z pohledu Capitals čas ubíhá velmi rychle.

51:42
    Charlie Lindgren kryje kotouč poté, co zakončoval s číslem deset hrající Artěmij Panarin.

51:22
    Alexandr Ovečkin se sice dostal do zakončení, ale po souboji se soupeřem upadl. Vypadalo to na faul, ale sudí nechávají hru plynout dál.

50:59
    Vhazovalo se ve středním pásmu, nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

50:39

50:20
    Charlie Lindgren si poradil s další střelou od modré čáry, tento pokus nebyl povedený.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Domácí fanoušci dál podporují své oblíbence v cestě za výhrou.

49:37
    Alexandr Ovečkin hlídkoval před brankou, pokoušel se tečovat střelu soupeře, ale puk netrefil tak, jak si představoval.

49:00
    Od modré čáry pálil Braden Schneider, ale jeho pokus byl zblokovaný. Následně se hosté pokoušeli o brejk, ale nebyl povedený.

48:38
    Blížíme se do poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté stále drží dvoubrankový náskok.

47:37
    Jacob Trouba to zkoušel od modré čáry, jeho pokusu chyběla přesnější koncovka. Brankář si v pohodě poradil.

47:13
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Buly vyhráli hráči domácího celku.

47:00
    Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny a hosté musí přidat, pokud chtějí zdramatizovat zápas.

46:46
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Sledujeme klidnější pasáž hry.

46:46

46:35
    Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers. Igor Šesťorkin musí být pozorný.

46:15
    Igor Šesťorkin rozehrává od své branky, ale nebylo to dobré, a tak se píská ofsajd.

45:48
    Dylan Strome pokračoval v kombinaci, jeho tým přišel o puk. Kaapo Kakko se dostal do šance na druhé straně, ale minul branku.

45:26
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

44:37
    Charlie Lindgren se dobře přemístil a chytl střelecký pokus soupeře.

44:12
    Nyní se domácí celek dostal do střelecké pozice, kde se pokouší něco vymyslet. Pokus o střelu byl zblokovaný.

43:57
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Capitals se nyní prosadit nedokázali.

43:26
    Rangers vyhazují přes všechny čáry, a tak mohou poslat do hry odpočinuté hráče.

43:01
    T. J. Oshie mohl zakončovat, ale ještě pokračoval v kombinaci. Následný pokus byl zblokovaný.

42:42
    Dylan Strome pálil bez přípravy a podle toho také jeho pokus vypadal, kotouč míří vedle branky.

42:09
    Hostující celek má možnost přesilovky, během které může zdramatizovat tento zápas.

41:57
    Vincent Trocheck – 2 min., podrážení.

41:42
    Alexandr Ovečkin se pokoušel vypracovat si výraznější šanci, ale kotouč poslal vedle branky.

41:11
    Od úvodní minuty třetiny sledujeme atraktivní hru z obou stran. Domácí celek má dvoubrankový náskok.

40:30
    Domácí celek si vypracoval další šanci, Jimmy Vesey měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil ji.

40:17
    Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

40:15
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli čtyři branky, pokračuje třetí třetinou.

40:01

Po třetině se strhla potyčka ve středu hrací plochy, uvidíme, zda sudí vyloučí.

40:00

39:50

39:23
    Domácí se sice nastěhovali do útočného pásma, ale hráči v modrém vypálit nedokázali.

39:00

38:39
    Hostující celek otočil směr hry, Beck Malenstyn pokračoval do útočného pásma. Pokus o střelu mu nevyšel.

38:30
    Od vstřelených branek jsme v posledních minutách žádnou velkou výraznější šanci neviděli.

38:07
    Charlie Lindgren kryje kotouč, vhazovat se nyní bude před jeho brankou.

37:32
    Hostující celek se dostal do ofsajdu, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

37:10
    Igor Šesťorkin si připsal po rychlé akci soupeřů dva velmi dobré zákroky.

37:00
    Hraje se především ve středním pásmu.

36:06
    Akci hostujícího celku překazil ofsajd, ve kterém byl Beck Malenstyn. Buly ve středním pásmu.

35:36
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

35:29
    Alexis Lafrenière pálil, Charlie Lindgren kryje kotouč. Komerční přestávka.

35:02
    Igor Šesťorkin velmi rychle rozehrál kotouč na spoluhráče, ale těm se přechod do útočného pásma nepovedl.

34:30
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, ani jeden celek nechce nyní chybovat. Mnoho šancí nevidíme.

33:40
    Mika Zibanejad hledal spoluhráče, ale Jack Roslovic se ke kotouči nedokázal propracovat.

33:03
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

32:32
    Alexej Protas hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali poslat přesněji kotouč. Rangers se nyní dostali pod tlak.

32:07
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rangers.

31:39
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

31:39

31:20

31:00
    Alexandr Ovečkin přihrával spoluhráči, následná rána nebyla přesná.

30:41
    Domácí se při vlastním oslabení dostali do šance dva na jednoho, zakončení nebylo přesné.

30:16
    Capitals rozehrávají od své branky, John Carlson ani Dylan Strome nedokázali vypálit.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tohoto zápasu.

29:47
    Přesilovku hraje hostující celek, který se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

29:20
    Alexis Lafrenière – 2 min., sekání.

29:20
    Hostující celek bude hrát přesilovku v polovině zápasu.
    27:31 Martin FEHÉRVÁRY - 3:1

27:31
    5/5
    Washington právě vstřelil branku!
    Prosazuje se také hostující celek, o čisté konto připravil domácího brankáře do odkryté brány zakončujíc MARTIN FEHÉRVÁRY. První jeho branka v play-off. Asistence: Tom Wilson a Alexej Protas.
    Strome D., Protas A., Fehérváry M., Wilson T., McIlrath D.
    Schneider B., Kreider C., Miller K., Zibanejad M., Roslovic J.

27:04
    Vincent Trocheck autorem další domácí střely, nyní si dokázal hostující brankář poradit.
    26:23 Jimmy VESEY - 3:0

26:23
    5/5
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, Goodrow rozehrál na JIMMYHO VESEYE, jehož pokud hodně zvláštně propadl brankáři Capitals až za jeho záda. . Asistence: Barclay Goodrow.
    Trouba J., Goodrow B., Vesey J., Gustafsson E., Rempe M.
    Dowd N., Malenstyn B., van Riemsdyk T., Carlson J., Aube-Kubel N.

26:11
    Mika Zibanejad pálil po chybě soupeře, Charlie Lindgren kryje kotouč. Komerční přestávka.

25:44
    Dvě rychlé branky výrazně změnily dění na hrací ploše. Domácí hokejisté jsou dál aktivní, tlačí se do zakončení.
    24:50 Artěmij PANARIN - 2:0

24:50
    5/5
    Chyba obrany Rangers, Vincent Trocheck vybojoval kotouč, a pak poměrně snadno prostřelil brankáře Capitals ARTĚMIJ PANARIN. Asistence: Vincent Trocheck a Alexis Lafrenière.
    Panarin A., Lafrenière A., Trocheck V., Fox A., Lindgren R.
    Iorio V., Ovečkin A., McMichael C., van Riemsdyk T., Oshie T.
    24:17 Matt REMPE - 1:0

24:17
    5/5
    Domácí celek se dostává do vedení, kotouč do odkryté části branky poměrně snadno poslal MATT REMPE. Asistence: Jimmy Vesey a Barclay Goodrow.
    Schneider B., Goodrow B., Vesey J., Rempe M., Miller K.
    Strome D., Protas A., Alexejev A., Fehérváry M., Wilson T.

23:56
    V úvodu druhé třetiny sledujeme opatrný hokej a ani jeden celek nechce nyní chybovat.

23:34
    Artěmij Panarin prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z domácí akce nebylo zakázané uvolnění.

22:50
    Max Pacioretty hledal spoluhráče, ale přihrávka na kolegu nebyla vůbec přesná. Zajímavou šanci hosté neproměnili.

22:15
    Connor McMichael pálil bez přípravy, jeho rána míří do mantinelu za brankou.

21:50
    Connor McMichael otočil směr hry, dostal se do útočného pásma, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.

21:31
    Domácí branka vypadla ze svého postavení, hra je tak přerušená, buly před bránou Rangers.

20:47
    Rangers se usadili v útočném pásmu, K'Andre Miller se propracoval do zakončení, ale je z toho jen rána vedle branky.

20:07
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou, do šance se dostal hostující celek, ale nebyl úspěšný.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav, zatím čekáme na úvodní branku v tomto zápase.

20:00

19:35

19:00
    Alexandr Ovečkin pálil vedle branky, to už začala poslední minuta hry ve třetině.

18:35
    Sonny Milano špatně přihrál na modrou čáru, s jeho pokusem si poradila obrana a domácí vyhodili.

18:02
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale pokus o střelu nebyl dobrý.

17:14
    Will Cuylle – 2 min., držení.

17:07
    Adam Fox to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla nepřesná.

16:30
    Domácí hokejisté se znovu dostali do útočného pásma, ale ke střele se tým nedostal.

16:09
    Hostující celek hodně pomáhá svému brankáři, díky dobré hře před brankou blokuje celou řadu pokusů Rangers.

16:04
    Dostáváme se do finální fáze hry v úvodní třetině, Erik Gustafsson se nyní dostal do zakončení, jeho pokus míří vysoko nad branku.

15:57

15:47
    Kaapo Kakko byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale trefil prostor vedle branky.

15:42

15:22
    Přesilovky se dnes zatím nedaří ani jednomu celku. Mnoho šancí jsme v nich neviděli.

15:01
    Capitals dokázali vyhodit přes všechny čáry, následně domácí poslali na led další formaci.

14:29
    Mika Zibanejad pálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat v útočném pásmu Rangers.

13:42
    Přesilovku si zahraje domácí celek, který má tak šanci vstřelit úvodní branku zápasu.

13:42
    Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění.

12:48
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Mnoho hokejové krásy skutečně k vidění není.

11:56
    Ryan Lindgren rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů, pak domácí otáčejí hru.

11:30
    Alexander Wennberg se propracoval do šance, ale následně zakončoval jeho kolega vedle branky.

11:01
    Domácí celek nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat. Následně se do šance dostal Will Cuylle, ale minul.

10:28
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Stále čekáme na úvodní branku v tomto duelu.

10:28
    Artěmij Panarin zakončoval ze střední vzdálenosti, Charlie Lindgren kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v úvodní třetině. Mnoho hokejové krásy nám tento zápas zatím nenabídl.

09:25
    Alexis Lafrenière se dostal od modré čáry do zakončení, jeho tvrdý pokus kryje brankář. Rychle rozehrál a hra pokračuje dál.

08:51
    Connor McMichael byl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:33
    Nyní sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.

08:32
    Vincent Trocheck – 2 min., sekání.

Max Pacioretty – 2 min., krosček.

08:13
    Sonny Milano se sice dostal před branku soupeře, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

07:47
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals.

07:32
    Domácí celek si vypracoval v přesilovce tři střely na branku, všechny z nich pochytal brankář.

07:14
    Ani tato přesilovka nebyla úspěšná, vyloučený hráč se vrací do hry.

06:39
    Charlie Lindgren kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí celek hraje přesilovku velmi dobře.

06:25
    Mika Zibanejad ani Chris Kreider nedokázali své pozice proměnit.

05:57
    Další dobrá rozehrávka Capitals až do středního pásma.

05:34
    Adam Fox pálil, jeho spoluhráč tečoval kotouč před brankou, ale obrana si dokázala poradit, a pak vyhodila.

05:14
    Alexandr Alexejev – 2 min., držení.

05:00
    Pět minut hry je pryč, počátek zápasu ovlivnila přesilovka Capitals.

04:13
    Nyní se už hraje pět na pět a Jacob Trouba rozehrává od své branky.

04:07
    Domácí v plném počtu. Hosté početní výhodu, první v sérii, neproměnili.

03:27
    Další domácí rozehrávka přes všechny čáry.

03:22
    Igor Šesťorkin kryje kotouč poté, co zakončoval T. J. Oshie.

03:05
    Dylan Strome a John Carlson si vyměnili kotouč, hosté vstoupili aktivně do zápasu.

02:50
    Alexandr Ovečkin pálil bez přípravy, oba jeho pokusy byly zblokované.

02:27
    Washington hraje přesilovku, ale domácí se dokázali osvobodit. Capitals musí bojovat o pásmo.

02:07
    Matt Rempe – 2 min., hrubost.

01:56
    Dylan Strome hlídkoval před brankou, dostal se do střelecké pozice, ale minul.

00:45
    Mika Zibanejad nahodil kotouč do útočného pásma, ale podle všeho to bylo zakázané uvolnění.

00:15
    Velmi rychlé přerušení hry, nyní se bude vhazovat znovu ve středním pásmu.

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí celek.

00:01

Hráči nastupují na hrací plochu, nejprve domácí, pak hosté. Následovat bude hymna.

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Trouba, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson, Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin, McMichael, Oshie – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Úvodní buly této série bude vhozeno přibližně ve 21:15.

Rangers vstupují do play-off z prvního místa v Metropolitní konferenci, Washington jde do play-off z druhé divoké karty. Rangers budou spoléhat na Panarinba, který získal 120 bodů. Na druhé straně to bude Alexandr Ovečkin, kdy byl měl řídit útočné stany Capitals.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Washington Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Rempe (Vesey, Goodrow), 25. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 27. Vesey (Goodrow), 57. Kreider (Zibanejad, Roslovic) – 28. Fehérváry (Wilson, Protas)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Schneider, Trouba (C), E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.
    Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin (C), McMichael, Oshie (A) – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.