Slovinsko – Srbsko 1:1 (kon.) | Dánsko – Anglie 1:1 (kon.) | Španělsko – Itálie 1:0 (kon.)
Dánsko
1:1 (1:1)
Anglie
Čtvrtek 20.06.2024, 18:00Mistrovství Evropy • Skupina C

Anglie se dostala do vedení, trefil se Harry Kane. Následně deset minut před koncem prvního poločasu srovnal povedenou ránou Morten Hjulmand. Ve druhém poločase branka nepadla, a proto tento duel končí smírně 1:1. Aktuálně má Anglie čtyři body, Dánsko dva v tabulce skupiny C. (19:55:12)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:5.

90+4

90+4
    Anglie pokračuje dál v dobré hře, ale nemůže se protlačit ke střele.

90+2
    Jordan Pickford rozehrává volný kop na polovině hrací plochy, ale k výraznější šanci to nevedlo.

90+2
    Fotbalisté Anglie nyní vylepšili hru, tlačí se do zakončení a pokouší si vypracovat rozhodující moment.

90+1
    Conor Gallagher to zkoušel individuálně, dokázal vybojovat autové vhazování pro své spoluhráče.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

88
    Mnoho času už do konce poločasu nezbývá, aktuálně čekáme na nějakou výraznější šanci na jedné či druhé straně.

87
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Christian Nörgaard). Po faulu na Conora Gallaghera vidí kartu.

87
    Joakim Maehle a Christian Nörgaard to zkoušeli kombinačně, ale nedokázali se propracovat do střelecké pozice. Dobře si počínala obrana soupeře.

85
    Pierre-Emile Höjbjerg si vypracoval střeleckou pozici, dobrý jeho pokus, ale rána míří vedle branky. Dánsko je nyní aktivnější a diktuje tempo hry.

83
    Alexander Bah to zkoušel individuálně, nakonec dokázal vybojovat rohový kop. Centr se snesl před branku, ale Andreas Christensen poslal balon vysoko nad.

82
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Andreas Skov Olsen,
    ze hřiště odchází Morten Hjulmand, přichází Christian Nörgaard.

81
    Fotbalisté Anglie nyní vybojovali autové vhazování, ale obrana byla připravená. Dánsku se podařilo vytlačit hru k polovině.

80
    Pierre-Emile Höjbjerg podle sudího fauloval soupeře, Jarrod Bowen byl tím, kdo odnesl jeho důraznou hru.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, ve kterém jsme zatím viděli dvě branky. Je otázka, zda se některý z týmů dočká rozhodující branky, nebo bude duel končit smírně.

78
    Souboje o balon se nyní odehrávají na polovině hrací plochy. Mnoho zajímavých šancí v předbrankovém prostoru nyní k vidění není.

77
    Pierre-Emile Höjbjerg si vypracoval střeleckou pozici, Jordan Pickford předvedl, že je připravený.

76
    Jannik Vestergaard fauloval soupeře, soupeř se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale Dán jej nepustil.

75
    Dánsko rozehrávalo rohový kop, centr se snesl před branku, ale anglická obrana si snadno dokázala poradit s pokusem.

73
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Joakim Maehle).

73
    Jordan Pickford se tak tak dokázal natáhnout a vyrazil míč, který mířil do branky.

72
    Anglie se dostala do šance, ale Ollie Watkins nedokázal prostřelit brankáře. Kasper Schmeichel odrazl míč do zámezí, uvidíme rohový kop.

71
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou kulisu. Slyšet jsou především ti, kteří fandí Anglii.

70
    Celé útočné trio Anglie šlo nyní ze hry a střídá. Uvidíme, jak tři útočníci změní styl hry.

69
    Střídání v týmu Anglie:
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jarrod Bowen,
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Ollie Watkins,
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Eberechi Eze.

68
    Mnoho fotbalové krásy aktuálně k vidění není, sledujeme podprůměrný fotbal. Ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

67
    ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Yussuf Poulsen.

64
    Na počátku šedesáté čtvrté minuty pálil Christian Eriksen. Jeho rána míří vysoko nad branku.

62
    Žlutá karta pro tým Anglie (Conor Gallagher). Anglický hráč dostává žlutou kartu po faulu.

61
    Jordan Pickford musí být pozorný, Dánsko rozehrává volný kop. K ohrožení branky se jeho tým po špatném centru nedostal.

60
    Hodina hry je pryč, stále platí vyrovnaný stav, který stanovil první poločas.

59
    Bukayo Saka to zkoušel z velké dálky a jeho rána bez přípravy míří výrazně vedle branky.

58
    Alexander Bah si vypracoval zajímavou pozici, ale on ani Christian Eriksen nedokázali vypracovat střeleckou šanci.

57
    ze hřiště odchází Victor Kristiansen, přichází Alexander Bah,
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Mikkel Damsgaard.
    56. Střela do tyče.

56
    Phil Foden se propracoval do výborné střelecké pozice, jeho rána levou nohou končí na tyči, dorážka míří nad.

54
    Anglie reagovala na nepříliš kreativní hru střídáním. Uvidíme, jak se to projeví na obrazu hry.

54
    ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Conor Gallagher.

51
    Declan Rice se propracoval k zakončení z velké dálky. S jeho pokusem si snadno poradil brankář Dánska.

50
    Anglie nyní rychle přenesla hru do situace čtyři na tři, ale přihrávka nebyla nejpovedenější.

49
    Joakim Maehle si vyměnil míč se spoluhráči, ale jejich akci chyběla přesnější finální přihrávka.

49
    Phil Foden kombinuje se spoluhráči na útočné části hrací plochy. Harry Kane hledal přihrávkou kolegu, ale nenašel ho.

48
    Sledujeme podobný styl hry, který jsme viděli v závěru prvního poločasu.

47
    Pierre-Emile Höjbjerg podle sudího fauloval soupeře, a tak končí anglická šance.

46
    Zápas pokračuje po přestávce dál, zdá se, že ani jeden celek nestřídal.

46

Po prvním poločase platí stav 1:1. Anglie se prosadila jako první, ale pak se její hra hodně rozpadla. Do převahy se dostalo Dánsko, které dokázalo srovnat.

45+2

45+2
    Phil Foden se propracoval do zakončení, které míří nad banku.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Jordan Pickford kryje střelecký pokus, který vyslal Pierre-Emile Höjbjerg.

45
    Začala poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Joakim Maehle to zkoušel individuálně, ale ke střele ani nebezpečnější akci se dostat nedokázal.

43
    Na nějakou výraznější šanci čekáme, hraje se klidná pasáž hry poblíž půlící čáry.

42
    Hraje se na polovině hrací plochy, což vyhovuje především Anglii, která se musí velkou část poločasu bránit útočným akcím soupeře.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, následně se po individuální akci dostal ke střele z velké dálky Phil Foden. Kasper Schmeichel snadno kryje balon.

39
    Hodně přetažený centr, Joachim Andersen hlavičkoval nepřesně, rozehrávat bude brankář Jordan Pickford.

38
    Morten Hjulmand pálil, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Uvidíme, jak ho Dánsko zahraje.

37
    Anglie se ani po inkasované brance nevrátila k dobrému fotbalu, kterým se prezentovala v prvních minutách.

37
    Naprosto zaslouženě dokázalo Dánsko vyrovnat, a tak pokračuje dál v aktivní hře.
    34. Morten Hjulmand (DEN) - 1:1
    34. Pierre-Emile HÖJBJERG - 1:1

34
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno, tlak Dánska přinesl branku na 1:1. Střelou o tyč se výstavní ránou z nějakých pětadvaceti metrů prosazuje PIERRE-EMILE HÖJBJERG. Asistence: Victor Kristiansen.

33
    Signál Dánsku málem vyšel, ale je hra přerušená. Jannik Vestergaard se podle sudího dopustil faulu, hra se otáčí.

32
    Jonas Wind se propracoval do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná nad branku. Je z toho rohový kop.

31
    Jannik Vestergaard vede další zajímavou akci svého celku. Pokus o přenesení hry před branku nyní nevyšel.

30
    Jordan Pickford tak tak vybojoval balon a vyboxoval ho. Hrát tak mohou fotbalisté Dánska.

30
    Půlhodina hry je pryč. Anglie po vstřelené brance začala hrát pasivně a výrazně aktivnější je jiný soupeř.

28
    Victor Kristiansen a Christian Eriksen si sice dokázali vyměnit balon, ale do střelecké pozice se nikdo z jeho kolegů nedostal.

27
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Jannik Vestergaard).

26
    Fotbalisté v červeném jsou poslední minuty jednoznačně aktivnější, tlačí se do šancí, ale na výraznější gólovku čekají.

25
    Jonas Wind se sice probojoval k zakončení, ale jeho hlavička nebyla vůbec žádným nebezpečím pro brankáře.

23
    Dánsko se usadilo na útočné polovině, Victor Kristiansen zkoušel centrovat před branku, ale obrana si poradila. Autové vhazování pro Dánsko.

21
    Dánsko se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale marně hledá cestu k brance soupeře. Anglie hraje zodpovědně na své polovině.
    18. Harry KANE - 0:1

18
    Anglie právě vstřelila branku!
    Z první výraznější šance se Anglie dostává do vedení, prosazuje se z hranice malého vápna nedůrazně obsazený HARRY KANE.
    13. Folden a jeho pokus.

13
    Phil Foden se propracoval do střelecké pozice, ale po kličce na střed následoval střelecký pokus mířící vysoko nad branku.

13
    Jude Bellingham a Phil Foden kombinovali před brankou soupeře, ale k zakončení se tým nepropracoval.

12
    Další velký drn, který se vytrhl z trávníku. Nedávné bouře se podle všeho negativně podepsaly na stavu hrací plochy.

12
    Jude Bellingham přišel v souboji o balon, a tak mohou hrát fotbalisté Dánska na své polovině. Následná akce byla zblokovaná.

10
    Úvodních deset minut hry je pryč, zatím čekáme na nějakou výraznější příležitost.

8
    Kyle Walker má nějaké problémy s kotníkem, vypadá to, že to bude kvůli trávníku. Následně si znovu převazuje kopačky.

7
    Balon končí u brankáře Dánska. Kasper Schmeichel v klidu rozehrává od své branky, sledujeme nepříliš atraktivní hru v úvodu poločasu.

6
    Kyle Walker rozehrává na útočné polovině, ale pokus o rychlé přenesení hry středem se mu příliš nepovedl.

5
    Dánsko hraje trpělivě, kombinuje na útočné polovině a čeká na nějakou výraznější příležitost, jak se dostat před branku.

4
    Kyle Walker nedokázal vybojovat míč po vysokém centru spoluhráče, hrát tak mohou fotbalisté vedení jako domácí.

3
    Harry Kane si nabíhal do volného prostoru, kam mu spoluhráč nedokázal poslat přihrávku.

2
    Anglie se propracovala na útočnou polovinu, Bukayo Saka zkoušel něco vymyslet, ale přenesení hry se mu nepodařilo.

2
    Fotbalisté Dánska, kteří hrají v červených dresech, hrají v úvodu zápasu lépe. Mají optickou převahu.

1
    Christian Eriksen to hned v úvodu zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal proti obraně soupeře.

1

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle – Hjulmand, Höjbjerg, Kristiansen – Eriksen – Höjlund, Wind.
    Náhradníci: Hermansen, Rönnow – Bah, Bruun Larsen, Damsgaard, Dolberg, Dreyer, Jensen, Kjaer, Kristensen, Nörgaard, Poulsen, Olsen, Jörgensen.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Trippier – Alexander-Arnold, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.
    Náhradníci: Henderson, Ramsdale – Bowen, Dunk, Eze, Gallagher, Gomez, A. Gordon, Konsa, Mainoo, Palmer, Toney, Watkins, Wharton.

Anglie je aktuálně v tabulce C první se třemi body, Dánsko druhý s jedním bodem stejně jako třetí Slovinsko. Srbsko na první bod na turnaji a ve skupině čeká.

Fotbalisté Dánska remizovali ve svém úvodním vystoupení se Slovinskem 1:1. Eriksen poslal po Windově pasu Dánsko do vedení, třináct minut před koncem srovnal na konečných 1:1 Janža. Zápas přinesl celkem šest střel na branku (čtyři dánské), ale mnoho atraktivních momentů duel nenabídl.

Anglie dokázala v úvodním zápase šampionátu porazit Srbsko těsně 1:0. O výhře rozhodl jedinou brankou už ve třinácté minutě Bellingham. Srbsko během zápasu vyslalo jednu střelu na branku, Anglie tři.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského fotbalu. V tomto zápase mistrovství Evropy proti sobě nastoupí Dánsko a Anglie. Jedná se o zápas skupiny C.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.