MŠK Tesla Stropkov – Humenné 0:3 (kon.) | Uničov – Prostějov 1:2 (kon.) | Ústí n. L. – Varnsdorf 1:4 (kon.)
Opava – Třinec 1:1 (kon.) | Olomouc B – Žilina B 7:1 (kon.) | Austria – Zlín 1:0 (kon.)
Ried – Žilina 3:0 (kon.) | Skalica – Karviná 0:2 (kon.) | Jablonec – Sparta B 4:1 (kon.)
Cracovia – Olomouc 0:1 (kon.) | Vlašim – Zápy 1:1 (kon.) | Lech Poznaň – Teplice 0:2 (kon.)
Púchov – Brno 4:0 (kon.) | Sparta – Salzburg 2:2 (kon.) | Ostrava – B. Bystrica 3:1 (kon.)
Slavia – Žilina 5:1 (kon.) | Považská Bystrica – Vyškov 0:0 (kon.) | Slovácko – Žižkov 4:1 (kon.)
Slavia B – Dukla Praha 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Ried 4:2 (kon.)
1.FC Slovácko
4:1 (4:1)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 13.07.2024, 17:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště • Přípravný zápas

Ode mě je to pro dnešní sobotu všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou. (19:31:06)

Přípravné utkání mezi Slováckem a Viktorií Žižkov, které bylo pro oba celky generálkou na začátek nového ročníku, skončil příznivěji pro domácí hráče. Ti totiž zvítězili 4:1.
    V prvním poločase jsme sledovali zápas, který musel diváky bavit. Na první gól jsme pak čekali do patnácté minuty a vstřelil ho domácí záložník Marek Havlík, který se trefil přesně k pravé tyči – 1:0. O tři minuty později už ale bylo srovnáno, když dokázal vyrovnat žižkovský kapitán Milan Jirásek – 1:1. Vedení Slovácku vrátil v 25, minutě duelu Michal Kohút, který usměrnil Reinberkův centr mezi tři tyče a od té doby byli svěřenci kouče Westa lepším týmem. Ve 31. minutě tečoval obránce Žižkova Trávníkovu střelu do břevna, od kterého se balon odrazil příhodně pro Dyjana Carlose de Azeveda a slovácká posila zblízka zvýšila na 3:1. Na 4:1 poté zvýšil Patrik Blahút, kterému předložil míč po hezké akci Merchas Doski a slovenský fotbalista jen doklepl míč do odkryté sítě.
    Druhý poločas už takovou převahu domácích nenabídl. Hra ale byla vyrovnaná a šance na úpravu skóre utkání měly oba celky, ale Vechetovu ránu ztečoval obránce a útočník Viktorie Jiří Sodoma zase nevyzrál na brankáře Heču.
    Zápas tak skončil výhrou Slovácka 4:1.

90

90
    Po rozehrávce nakrátko nakopával míč před branku Kim, ale poslal balon jen k brankáři Kotkovi.

89
    Kozákova přihrávka hledala Kima, ale byla sražena na další rohový kop.

89
    Sodomova střela z velkého úhlu jen prolétla nad Hečovou brankou, který tak nemusel zasahovat.

88
    Petržela přistrčil míč Ndefemu, jehož následná přihrávka našla Matyáše Kozáka. Ten ale z prvního doteku pálil jen nad branku.

87
    Domácí útočník Filip Vecheta zakombinoval s Doskim a následně vybojoval alespoň autové vhazování.

86
    Nákop slovenského stopera Vaška byl na Ndefeho až příliš dlouhý a angolský fotbalista jej na hřišti nestihne.

86
    Velmi dobrou práci do defenzivy teď odvedl Merchas Doski, který vybojoval pro svůj tým odkop od branky.

85
    Hráči Slovácka se prezentovali dalším faulem, tentokrát se provinil záložník Křišťan.

85
    Následnou standardku rozehrál Tregler přesně na hlavu stopera Richtera, který však zakončil vedle slovácké branky.

84
    Domácí záložník Lukáš Novotný stáhl na trávník pronikajícího Toulu, sudí Batík píská.

83
    Po rohovém kopu hlavičkoval Jaroslav Tregler, ale branku Heči netrefil.

82
    Treglerovu přihrávku pod sebe raději odvrátil Lukáš Novotný do zámezí, takže následovat bude rohový kop Viktorie.

81
    Chybnou Křišťanovu rozehrávku zachytil Adam Toula, jehož průnik sir brzdil Matyáš Kozák za cenu autu.

80
    Hlavní rozhodčí Batík přerušuje hru po nedovoleném zákroku ve středu hřiště, kterým se prezentoval jeden z domácích hráčů.

79
    Vaškovu průtokovou přihrávku zablokoval jeden z hostujících obránců, následnou rozehrávku ale ztečovali hráči Slovácka do zámezí.

78
    Po chybě v rozehrávce Slovácka mířil sám na brankáře Heču hostující Jiří Sodoma, ale gólman Slovácka velmi dobře zasáhl.

77
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Sinyavskyi, přichází Kozák,
    ze hřiště odchází Havlík, přichází Křišťan,
    ze hřiště odchází Trávník, přichází Novotný.

77
    Po odvráceném rohu pálil Kim, ale jen vysoko nad branku.

77
    Nestárnoucí Měla Petržela se zbavil obránce a poté nahrával do pokutového území, ale jeho pas byl sražen na roh.

77
    Tentokrát už zahrál angolský fotbalista lépe a byl u míče dříve než Muleme.

76
    Ndefeho zpětnou přihrávku musel odkopávat před hostujícím Sodomou brankář Heča.

75
    Slovácko bylo blízko pátému gólu. Domácí Marek Havlík se i s trochou štěstí dostal na polovině hřiště k balonu, který povedl až k šestnáctce a tam nahrál Vechetovi, jehož nebezpečnou ránu srazil jeden z obránců Žižkova.

73
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Melichar, přichází Kotek,
    ze hřiště odchází Fišl, přichází Bárta,
    ze hřiště odchází Klusák, přichází Wesolowsky.

72
    Vzápětí nařizuje hlavní rozhodčí přestávku na pití.

72
    Po Petrželové přihrávce vypálil z velké dálky Michal Trávník, jehož pokus skončil v rukavicích brankáře Melichara.

71
    Vlasiy Sinyavskyi sice nezakončil, ale jeho spoluhráči pokračují v akci.

70
    Střídající Isaac Muleme brankáře Heču k zákroku nedonutil, hraje znovu domácí tým.

69
    Dnešní utkání sleduje 1 725 diváků. Na přípravné utkání velmi hezké číslo.

69
    Domácího Kima zastavil ve středu hřiště nedovoleně Jaroslav Tregler, sudí Batík píská.

68
    Do útoku to už ale bylo horší a možnost hrát dostala zase Viktoria, ale i ta o balon rychle přišla.

67
    Hosté ale se svou akcí skončili, neboť pravá strana obrany Slovácka dobře odvedla svou práci.

66
    Petrželova nahrávka na Havlíka nenašla adresáta, hrát bude Viktoria Žižkov.

65
    S další akcí může přispěchat domácí Slovácko, které po vystřídání obou celků drží balon.

64
    ze hřiště odchází Kohút, přichází Kim,
    ze hřiště odchází Blahút, přichází Petržela.

64
    ze hřiště odchází Necid, přichází Toula,
    ze hřiště odchází Petrák, přichází Muleme,
    ze hřiště odchází Gembický, přichází Řezáč.

64
    Vechetova přihrávka měla najít Blahúta, avšak tento záměr nevyšel.

63
    Po Ndefeho průniku neuspěl se svou přihrávkou Blahút, rychlou akci Žižkova na druhou stranu zastavuje obrana Slovácka jen za cenu faulu.

62
    Hezkou kombinaci domácího celku přerušuje až dobrý zákrok obránce Žižkova, který navíc vybojoval pro Viktorii aut.

62
    Dalším průnikem před branku domácího celku se prezentoval obránce Klusák, ale tentokrát brankář Slovácka do akce nemusel.

61
    A s následným centrem ze značky rohového kopu si poradil stoper Slovácka Vaško.

60
    Tomáš Necid na sebe navázal dva hráče Slovácka a poté přihrál střídajícímu Sodomovi, který však nevyzrál na brankáře Heču.

60
    Vlasiy Sinyavskyi dobře prošel kolem tří hráčů a poté nahrál Patriku Blahútovi, ten byl ale atakován čistě a zakončit nedokázal.

59
    Hlavní rozhodčí teď dopísknul Blahútův faulem ve středu hřiště, takže hrát bude pražský klub.

58
    Havlíkův centr odvrátila obrana pražského celku, Slovácko ale pokračovalo v kombinaci a klidně mohlo navýšit své vedení, avšak své šance nedokázalo proměnit.

57
    Obehrávání žižkovské branky skončilo až centrem Ndefeho, který byl sražen na rohový kop.

56
    Jiráskovu přihrávku zachytil Merchas Doski, který se poté pokusil vysunout do útoku Blahúta. Před slovenským fotbalistou ale odkopl míč do autu brankář Melichar.

55
    Standardka Viktorie změnu stavu nepřinesla, neboť brankář Heča si balon zkušeně stáhl ze vzduchu.

54
    Hlavní rozhodčí Batík nepřerušil hru po souboji Sixty s Doskim, což se vůbec nelíbilo fotbalistovi Žižkova. Hlavní sudí tak musí oba hráče uklidnit.

54
    I další nákop odvrátil slovácký kapitán Hofmann do autu, i nadále bude hrát hostující celek.

53
    Stanislav Hofmann odehrál míč před Necidem do autu, takže vhazovat bude Žižkov.

52
    Útočník Slovácka poté musel být ošetřen, ale bude v pořádku.

51
    Gigli Ndefe přihrál na centr Blahútovi, jehož pobídka našla přesně hlavu Filipa Vechety, který však hlavičkuje jen těsně vedle levé tyče.

50
    Tomáš Necid byl dobře ubráněn Hofmannem, poté už akce Viktorie definitivně končí, neboť byl faulován domácí Trávník.

50
    Na zakončení si vyskočil domácí kapitán Hofmann, ale balon poslal jen vedle žižkovské branky.

49
    Po autovém vhazování byl během svého průniku k pokutovému území faulován Merchas Doski a sudí Batík nařizuje standardku před brankářem Melicharem.

48
    DOmácí záložník Michal Kohút si pomoh faulem proti kapitánovi Jiráskovi.

47
    Hostující Dominik Gembický sice získal pro své barvy balon, ale nedokázal jej dlouho udržet.

47
    První akce Žižkova nebyla úspěšná, a tak rozehrává zase domácí celek.

46
    ze hřiště odchází Azevedo, přichází Vecheta,
    ze hřiště odchází Reinberk, přichází Ndefe.

46
    ze hřiště odchází Broukal, přichází Tregler,
    ze hřiště odchází Hönig, přichází Sixta,
    ze hřiště odchází Batioja, přichází Sodoma.

46

Po prvním poločase je stav utkání v Uherském Hradišti výrazně lepší pro domácí Slovácko, které vede nad Žižkovem zaslouženě 4:1.
    Na první branku jsme museli čekat do patnácté minuty. Sinyavského centr odvrátila obrana Viktorie jen k Marku Havlíkovi, který se poté trefil přesně k prvé tyči – 1:0. Na vyrovnání jsme ale čekali jen tři minuty, a to když se trefil mimo dosah gólmana Heči hostující kapitán Milan Jirásek – 1:1. Slovácko si vzalo vedení zpět v 25. minutě, a to když Reinberkův centr usměrnil do sítě hlavičkující Michal Kohút. O šest minut později to už bylo 3:1, když zachyboval brankář Melichar a zblokovaná střela Trávníka se od břevna odrazila ideálně pro Carlose de Azeveda, který už neměl problém s dorážkou do odkryté sítě. Poslední gól první poločasu poté zaznamenal Patrik Blahút, který těžil hlavně ze skvělé akce Merchase Doskiho a s následnou dorážkou do prázdné branky neměl problém – 4:1.
    V prvních dvaceti minutách utkání byla hra docela vyrovnaná, ale ve druhé polovině prvního poločasu už byli jasně lepší domácí, jejichž vedení klidně mohlo být i vyšší. Naopak Žižkov se bude muset z chyb poučit a ve druhém poločase zlepšit svůj výkon, jestli dnes nechce odjíždět s debaklem.

45

45
    Centr z rohu hřiště odvrátila obrana Žižkova jen ke Kohútovi, který se poté zbavil kličkou obránce a zblízka chtěl ozkoušet pozornost brankáře Melichara. Na poslední chvíli mu ale do rány skočil David Broukal a tento pokus výborně zablokoval, a to i za cenu nějakého toho šrámu.

44
    Po Azevedově přihrávce střílel Blahút, ale blokujícího Broukala nepropálil. Uvidíme ale roh.

44
    Michal Trávník hezkou přihrávkou hledal volného Azeveda, kterému ale chyběl k balonu krok, aby jej získal.

43
    Do rozehrávky Slovácka se teď zapojil i brankář Heča, který pomohl s rozjetím další akce.

42
    Nene, Žižkov vůbec nemá protihru. Teď míč stoper David Broukal jen odkopl k obraně Slovácka.

42
    Slovácko hraje v druhé polovině první půle velmi dobře a zatím zápas musí bavit. S další akcí už spěchal Merchas Doski, ale následně nepřihrál přesně na Azeveda.
    40. Patrik BLAHÚT - 4:1

40
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Další nádherná fotbalová akce Slovácka a je to o tři branky. Po přihrávce ze středu hřiště se zjevil za obranou Merchas Doski, který balon potáhl až před brankáře Melichara a následně nahrál před prázdnou branku dobíhajícímu PATRIKU BLAHÚTOVI. Ten už neměl problém s dorážkou do odkryté sítě – 4:1.

39
    Před domácím Azevedem teď musel mimo pokutové území zasáhnout brankář Melichar.

38
    Po dlouhé době jsme viděli akci hostů, a to když se po akci středem snažil něco vymyslet Gembický, avšak dobře zasáhl kapitán domácích Hofmann. Nakonec je stejně pískán ofsajd.

38
    Další ofenzivní akci domácích fotbalistů zastavuje ofsajd, Viktoria ale v posledních minutách vůbec nemá protihru.

37
    K exekuci standardky se postavil Marek Havlík, ale míč poslal jen kousek nad horní tyč Melicharovy branky.

37
    Domácí budou rozehrávat po faulu na Azeveda zajímavou standardku, ze které jde klidně skórovat.

36
    Slovácko bylo blízko čtvrté brance. Pohezké kombinační akci vysunul Havlík Patrika Blahúta, který chtěl zblízka přelobovat brankáře Melichara, ale gólman Žižkova balon vyrazil.

35
    Nákop hostujícího Richtera končí až u brankáře Heči, asi od dvacáté minuty jsou domácí jasně lepším celkem.

34
    Merchas Doski zakombinoval s Sinyavským a poté vyslal do vápna centr, který ale sklepl brankáři Melicharovi jeden z obránců Žižkova do náruče.

33
    Hlavní rozhodčí raději přerušil hru a zkontroloval zdravotní stav Michala Kohúta. Záložník Slovácka ale bude moci pokračovat v utkání.

32
    Velmi dobře teď do defenzivy Slovácka zapracoval Doski, který nepropustil Batioju.
    31. Dyjan Carlos AZEVEDO - 3:1

31
    Domácí střílí po chybě brankáře Melichara třetí branku. Hostující gólman totiž rozehrál jen k noze Michala Trávníka, jehož střelu sice tečoval obránce Broukal, avšak jen do břevna, od kterého se míč odrazil příhodně pro DYJANA CARLOSE DE AZEVEDA. Ten už měl lehkou práci a nikým nehlídán dorazil hlavou balon do sítě – 3:1.

30
    Další pobídku vyslal do šestnáctky Žižkova Sinyavskyi, ale i tentokrát dobře zasáhla obrana. Domácí však zůstávají u míče.

29
    A z další akce už celek z Uherského Hradiště neudeřil, takže šanci na akci má zase Viktoria.

28
    Po hezké kombinační akci z pravé strany se dostal k centru Blahút, jeho nebezpečnou přihrávku však odvrátil obránce Richter.

27
    Přenesení těžiště hry na Reinberka nebylo úspěšné, ale svěřenci kouče Westa budou pokračovat autovým vhazováním.

27
    Brankář Melichar odkopl balon jen k Reinberkovi, rozehrávka tedy zase Slovácko.

26
    Po vstřelené brance nařídil hlavní rozhodčí přestávku na pití. Po ní rozehraje ze středového kruhu Žižkov.
    25. Michal KOHÚT - 2:1

25
    Domácí si berou své vedení zpět. Po dlouhém obehrávání šestnáctky soupeře se k centru dostal Petr Reinberk a našel přesně hlavu MICHALA KOHÚTA, který nebyl dobře bráněn a svou hlavičkou nedal brankáři Melicharovi šanci – 2:1. Asistence: Petr Reinberk.

25
    Azevedův centr byl odvrácen obranou, to samé můžeme říct i o další pobídce Sinyavského.

24
    Z rohu hosté neudeřili, a tak může do brejku zase Slovácko.

23
    Broukalův centr z pravé strany byl odvrácen obranou Slovácka k Jiráskovi, jehož pobídka z druhé strany byl ztečována na roh.

22
    Do útoku Slovácka se teď zapojil i kapitán Hofmann, avšak domácí se nakonec k ohrožení branky nedostali.

22
    Žižkovský obránce David Broukal si evidentně přidržel Azeveda, což neušlo oku sudího Batíka.

21
    Domácí Michal Trávník dle názoru hlavního rozhodčího fauloval Petráka, takže hrát bude pražský celek.

20
    Na Doskiho nákop nereagoval žádný z jeho spoluhráčů, míč tak skončil až v zámezí.

19
    Slovácký kapitán Hofmann poté byl ošetřen, ale naštěstí to nebude nic hrozného.
    18. Milan JIRÁSEK - 1:1

18
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Ale Žižkov o tři minuty později vyrovnává! Velmi důležitý pro celou akci byl souboj Necida s domácím Hofmannem, kdy se oba hráči srazili hlavami a sudí Batík nepřerušil hru. Stoper Slovácka Hofmann poté chyběl v obraně, čehož využila Viktoria – po hezké akci zakončil mimo dosah brankáře Heči kapitán MILAN JIRÁSEK – 1:1.

16
    Slovácko se chvíli nato pokusilo o další nebezpečný útok, ale hostující defenziva tentokrát zafungovala dobře.
    15. HAVLÍK - 1:0

15
    Domácí jdou do vedení! Trávníkovi se rozehrávka standardky moc nepovedla, ale balon ještě stihl na hřišti Sinyavskyi. Ten se po následné kombinaci s Kohútem dostal k centru, který odvrátil stoper Žižkova jen k MARKU HAVLÍKOVI. Záložník Slovácka se poté trefil přesně k pravé tyči – 1:0. Hezký fotbalový moment ze strany domácích.

14
    Reinberkův nákop na Azeveda odvrátila obrana hostů, avšak Slovácko bude moci pokračovat v kombinaci, neboť chvíli nato byl faulován Michal Kohút.

14
    Havlíkův centr našel hlavu osamoceného Hofmanna, který ale nedokázal zakončit mezi tři tyče.

13
    Hostující Batioja se provinil faulem proti domácímu Merchasi Doskimu, hlavní sudí Batík přerušuje hru a nařizuje standardku proti brance Viktorie.

12
    Dobré napadání Slovácka přineslo zisk balonu, následně prošel až do pokutového území Reinberk a chtěl naservírovat míč Azevedovi, před kterým ale dobře zasáhl stoper Broukal.

11
    V 11. minutě jsme viděliprvní velkou šanci utkání, Do odraženého míče se zpoza šestnáctky opřel hostující kapitán Jirásek a jeho pokus prolétl jen těsně nad brankou Heči.

10
    Akce Žižkova po pravé straně ovoce nepřinesla, vhazovat bude domácí tým.

10
    Na druhé straně si poté vysloužila potlesk publika obrana Slovácka, hlavně tedy Merchas Doski, který ve spolupráci s brankářem Hečou zastavil nebezpečný útok Žižkova.

9
    Brankář Melichar velkou hrubkou daroval míč Sinyavskému, který poté nabil ke střele Havlíkovi. Ten ale zamířil jen do obránce Broukala.

8
    Batiojův přetažený centr našel až na druhé straně Fišla, jehož následnou pobídku uklidil do zámezí stoper Slovácka Filip Vaško.

7
    Po autovém vhazování odkopával hrací předmět pod tlakem Petr Reinberk, a protože balon jen odevzdal, rozehrávat bude Viktoria.

6
    Vlasiy Sinyavskyi sice zachytil rozehrávku Žižkova, ale rozhodčí Batík dopísknul faul Vaškovi a hrát tak bude hostující celek.

5
    Dyjan Carlos de Azevedo si pomohl útočným faulem proti obránci FIšlovi, sudí Batík píská.

4
    Žižkov chvíli držel míč na útočné polovině, ale poté zatlačil na Batioju Michal Kohút a Slovácko získalo balon.

4
    Hofmannův nákop si nedokázal zpracovat Blahút, odkopávat od své branky tak bude gólman Viktorie Melichar.

3
    Marek Havlík se pokusil vysunout svou přihrávkou Blahúta, před kterým ale odkopl balon brankář Melichar. Vzápětí tvrdě pálil Trávník, ale trefil jen blokujícího obránce.

2
    Domácí fotbalisté získali míč a Blahút už chtěl vysunout do útoku Sinyavského, ale rozhodčí raději přerušil hru, neboť na trávníku zůstal ležet hostující Adam Petrák.

1
    Žižkov hned ze začátku napadal rozehrávku soupeře a nakonec donutil brankáře Heču k odkopu míče do autu.

1
    Domácí Dyjan Carlos de Azevedo poprvé kopnul do balonu, zápas začíná.

1

Trio rozhodčích přivádí hráče obou celků na hrací plochu stadionu v Uherském Hradišti. Domácí Slovácko nastoupí v kompletně bílých dresech, hosté z Prahy zase oblékli trikoty černé varianty.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Vaško, Blahút, Doski, Hofmann (C), Trávník, Kohút, Havlík, Azevedo, Sinyavskyi
    Náhradníci: Urban, Fryšták – Ndefe, Kim, Novotný, Kozák, Petržela, Křišťan, Vecheta
    Trenér: Roman West

FK Viktoria Žižkov: Melichar – Richter, Broukal, Fišl, Klusák – Petrák, Batioja, Jirásek (C), Hönig – Necid, Gembický
    Náhradníci: Kotek – Wesolowsky, Muleme, Bárta, Tregler, Toula, Rulf, Sixta, Řezáč, Divíšek, Sodoma
    Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Tomáš Batík.

Po brankářích obou celků už vyběhli na trávník stadionu v Uherském Hradišti také hráči jak domácího Slovácka, tak hostující Viktorie Žižkov. Rozcvičení před utkáním je v plném proudu.

Fotbalový klub z hlavního města České republiky obsadil v minulém ročníku druhé fotbalové ligy solidní osmou příčku. Z třiceti zápasů vybojoval Žižkov 39 bodů, a to za jedenáct výher a šest nerozhodných výsledků.
    Před novou sezonou se už v dresu Viktorky nehlásili brankář Pavol Bajza, útočník Nedeljko Kovinič a Bernardo Rosa, kterým všem vypršelo hostování z prvoligových klubů.
    Vedení Žižkova však dovedlo také několik zajímavých posil, jako například zkušeného útočníka Tomáše Necida, který dříve působil i v české reprezentaci. Mezi další nová jména můžeme zařadit třeba obránce Daniela Fišla, brankáře Martina Melichara nebo útočníka Dominika Gembického. V Praze navíc bude i nadále působit David Broukal, který zde již na jaře hostoval.
    V přípravě doposud odehráli svěřenci trenéra Nikla pět přípravných utkání. V úvodních třech zápasech narazila Viktoria na tři prvoligové celky – na Teplice (prohra 0:1), na Jablonec (remíza 1:1) a také na České Budějovice (prohra 1:7). Zbylé dva duely už ale pražský celek zvítězil, a to když na výhru s německým Zwickau 4:1 navázal ve středu v zápase s nováčkem Moravskoslezské fotbalové ligy Strání vítězstvím 4:0.

1. FC Slovácko
    Fotbalový tým z Uherského Hradiště vstupuje do nové sezony s novým trenérským štábem. Odcházejícího Martina Svědíka nahradil v roli hlavního kouče Roman West, pro kterého půjde o debut v nejvyšší české soutěži. Ve Slovácku také došlo k několika hráčským změnám – po několika sezonách se na Slovácku rozloučili třeba Jan Kalabiška či Daniel Holzer, který přestoupil do ostravského Baníku. Smlouva skončila také útočníkovi Ondřeji Mihálikovi a zkušený stoper Michal Kadlec pověsil kopačky na hřebík.
    Slovácko ale také přivedlo několik zajímavých tváří. Z pražské Sparty dorazilo duo Filip Souček – Matyáš Kozák, z Teplic dorazil záložník Jakub Křišťan a po konci v Baníku Ostrava podepsal smlouvu v Uherském Hradišti také Gigli Ndefe. Na testech pak uspěla dvojice hráčů ze Slovenska, a to stoper Vaško a křídelní Dyjan Carlos de Azevedo, kterého znají čeští fanoušci z působení na severu Moravy, kde zanechal stopu v Ostravě.
    V přípravném období odehrálo Slovácko čtyři duely, ale ani jednou se neradovalo z výhry. K remízám se srbským TSC (1:1) a slovenskou Skalicí (2:2) přidali svěřenci trenéra Westa ještě dvě porážky – s brněnskou Zbrojovkou (0:1) a se slovinskou Olimpijí Lublaň (1:3).

Příjemné sobotní odpoledne. Přípravy všech prvoligových i druholigových celků už pomalu vrcholí, neboť se blíží start do nových sezon. Například třeba takové Slovácko uzavře svůj přípravný kemp zápasem s Viktorií Žižkov, pro kterou půjde také o generálku na nový ročník. Utkání v Uherském Hradišti začíná v 17 hodin. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.