konec
16:40  Skončil 3. den Zimních olympijských her v Pekingu. Shrňme si ho ještě z českého pohledu. Hokejistky podlehly Dánsku a zkomplikovaly si cíl postoupit z prvního místa tabulky své skupiny. Porážka Číny se Švédskem jim ale zajistila čtvrtfinálovou definitivu. Markéta Davidová předvedla ve vytrvalostním závodu biatlonistek výborný výkon a dokonce útočila na zlato. O to a jakoukoliv další medaili ji však připravila chyba při posledním výstřelu a nakonec z toho bylo šesté místo. Za úspěch se dá považovat postup smíšeného družstva skokanů do druhého kola soutěže a konečná sedmá příčka. Manželé Paulovi předvedli v soutěži smíšených dvojic v curlingu parádní obrat proti Číně a rozloučili se s hrami vítězstvím. Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová obsadila 21. místo v závodě na 1500 metrů a alpská lyžařka Elese Sommerová bohužel nedokončila 1. kolo obřího slalomu, když neprojela jednou z branek.
Vítěz: D. Herrmannová (GER)
konec
S konstatováním, že Denise Herrmannová z Německa bude po další čtyři roky úřadující olympijskou vítězkou z vytrvalostního závodu v biatlonu, se s Vámi loučí a hezký den při sledování olympijských her přeje Tomáš Lysý.
Vítěz: S. Hectorová (SWE)
konec
Druhé kolo je na programu v 7:30 SEČ. I z něj vám přineseme podrobný online přenos, k jehož sledování jste srdečně zváni. Do té doby na počtenou!
Vítěz: B. Feuz (SUI)
konec
Beat Feuz už ví, jaký je to pocit být olympijským vítězem. Brzy pětatřicetiletý otec dvou dětí předvedl se startovním číslem 13 fenomenální jízdu, při níž se tajil dech a s časem 1:42,69 se stal nejstarším lyžařem, který v tomto věku získal premiérové zlato.

Obrovskou poklonu zaslouží rovněž Johan Clarey. Jednačtyřicetiletý Francouz měl doposud jedinou medaili z velké akce, v roce 2019 získal na mistrovství světa stříbro v superG. Kov stejné barvy si dnes vyjel i na olympiádě ve sjezdu a nutno podotknout, že absolutně zaslouženě. Francouzský veterán dokonce tlačil na Feuze, rozdíl činil jedinou desetinu.

Bronz putuje do Rakouska za Matthiasem Mayerem, který jakožto devátý startující převzal vedení po krajanovi Kriechmayrovi. Avšak doplatil na pomalejší úvodní úsek a o pár minut později se musel sklonit před Feuzem i Clareym.

Fantastický závod s hořkým koncem prožil James Crawford. Kanaďan, který ještě nikdy nestál na stupních vítězů ani ve Světovém poháru, zajel skvěle a po svém dojezdu byl druhý o sedm setin za Mayerem. Medailové naděje živil i po dojezdu Feuze, ale Clarey s devatenáctkou už jej vystrnadil na nejméně populární čtvrtou příčku. Přesto Crawford s odstupem času určitě bude vzpomínat na závod v dobrém.

Bez medaile překvapivě skončil i největší favorit Aleksander Aamodt Kilde, Nor zajel pátý nejrychlejší čas. Za ním se seřadili Paris, Odermatt a Kriechmayr, i tito sjezdaři si dělali zálusk na cenné kovy.
Vítěz: S. Hectorová (SWE)
konec
Sara Hectorová ukázala, kdo je letošní královnou obřího slalomu. Nejlepší žena průběžného hodnocení disciplíny nenechala nikoho na pochybách ani v olympijském závodě, který uzmula pro sebe. Do druhého kola nastupovala s náskokem 42 setin na Brignoneovou. Postupně z něj ztrácela, ale udržovala se v zelených číslech, ba naopak v úplném závěru oproti Italce zrychlila a vítězství slavila rozdílem 28 setin.

Jak již bylo zmíněno, druhou pozici obsadila Federica Brignoneová. I ona se prezentovala klidnou jízdou, jež jí vynesla kýžené ovoce. Stupně vítězů doplnila Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. Ta byla po prvním kole osmá, leč ve druhém výrazně zrychlila a probojovala se až na bednu.

Katharina Truppeová zažívá podobné pocity jako James Crawford v mužském sjezdu. S Rakušankou se do bojů o medaile vůbec nepočítalo, přesto zajela první kolo ve druhém nejrychlejším čase. Také druhé kolo se poměrně vydařilo, ale v součtu spadla za Brignoneovou a Gutovou-Behramiovou na neoblíbenou čtvrtou příčku.

Zklamáním skončil závod pro Petru Vlhovou. Tato Slovenka v koutku duše pomýšlela na zisk cenného kovu, ale obří slalom jí vůbec nevyšel, musela se spokojit se 14. místem. Její krajanka Rebeka Jančová, jež do Pekingu přijela sbírat cenné zkušenosti, druhé kolo nedokončila.
Vítěz: I. Wüstová (NED)
konec
Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Vítěz: A. Fontanaová (ITA)
konec
Jak se očekávalo, tak se také stalo. Finále short tracku žen na 500 metrů se proměnilo v duel mezi Ariannou Fontanaovou a Suzanne Schultingovou. Lépe vystartovala Nizozemka, ale zkušená Italka v zatáčce před nájezdem do posledního kola soupeřku z vnitřní strany parádně předjela a rozhozená Schultingová již z posledních sil odpověď na útok nenašla. Bronz putuje do Kanady, poměrně s přehledem si pro něj dojela Kim Boutinová.
Vítěz: Žen C'-wej (CHN)
konec
Zlato nade vše. Tak by se daly zhodnotit myšlenkové pochody Shaolina Sandora Liu ve finálové jízdě na kilometru. Maďar dlouhou dobu vedl, ale na záda mu neustále dýchal Žen C'-wej. Číňan si nechal útok na cílovou rovinku. Nejspíše by se před soka natlačil, ale Liu si pomohl levou rukou, kterou protivníka odstrčil. Jenže zřejmě zapomněl, že rozhodčí mají k dispozici opakované záběry, po jejichž shlédnutí vítěze rozjížďky diskvalifikovali a zlato přisoudili domácímu závodníkovi. Také stříbro zůstalo v Číně, a to zásluhou Li Wen-lunga. Bronz získal díky bratrově diskvalifikaci Shaoang Liu.
Vítěz: Ruský olympijský výbor
konec
Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Vítěz: M. Parrot (CAN)
konec
Konečné pořadí:

1. Max Parrot (CAN) 90,96 bodu
2. Su I-Ming (CHN) 88,70
3. Mark McMorris (CAN) 88,53
4. Redmond Gerard (USA) 83,25
5. Emiliano Lauzi (ITA) 80,01
6. Chris Corning (USA) 65,11
7. Mons Roisland (NOR) 63,33
8. Kaito Hamada (JPN) 59,36
9. Sebastien Toutant (CAN) 54,00
10. Takeru Ocuka (JPN) 52,80
11. Ståle Sandbech (NOR) 39,66
12. Sean Fitzsimons (USA) 29,61
Vítěz: N. Geisenbergerová (GER)
konec
Pořadí po 2. jízdě:
1. Natalie Geisenbergerová (GER) 1:56,825
2. Anna Berreiterová (GER) +0,208
3. Taťjana Ivanovová (RUS) +0,591
4. Hannah Procková (AUT) +0,669
5. Lisa Schulteová (AUT) +0,772
6. Eliza Tirumová (LAT) +0,980
7. Madeleine Egleová (AUT) +1,010
8. Verena Hoferová (ITA) +1,172
9. Kendija Aparjodeová (LAT) +1,302
10. Natalie Maagová (SUI) +1,310
11. Elina Vitolová (LAT) +1,340
12. Andrea Vötterová (ITA) +1,365
13. Trinity Ellisová (CAN) +1,447
14. Julia Taubitzová (GER) +1,595
15. Natalie Corlessová (CAN) +1,684
16. Nina Zöggelerová (ITA) +1,799
17. Makena Hodgsonová (CAN) +2,157
18. Ashley Farquharsonová (USA) +2,171
19. Olena Stěckivová (UKR) +2,424
20. Tove Kohalaová (SWE) +2,484
...
25. Katarína Šimoňáková (SVK) +3,150
29. Anna Čežíková (CZE) +4,736
Vítěz: M. Oldhamová (CAN)
konec
Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů.
Vítěz: B. Ruud (NOR)
konec
Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
konec
Poslední zápasy základní skupiny jsou minulostí, semifinálová čtveřice je známá! Zbývalo vyřešit poslední tajenku, a sice kdo doplní Itálii, Velkou Británii a Norsko. A nakonec je to Švédsko, které si prodlouží svůj pobyt na turnaji, byť dnešní program proseděl tento mix u televize, u níž držel palce Italům. Dosud neporažený tým hrál právě proti Kanadě a získanou dvojkou v osmém endu posunul utkání do extra endu, v němž měl svůj kámen o milimetry blíže středu, kýžený bod tak připadl jemu.

Vítězstvím se s olympijským turnajem rozloučili čeští manželé Paulovi. Ti předvedli parádní obrat, když ještě po pátém endu prohrávali s Čínou 1:6, ale v šestém endu získali čtyřku, v sedmém jedničku a v osmém dvojku, po závěrečném kameni se tak mohli radovat z vítězství 8:6. Na turnaji končí na velmi pěkném šestém místě.

Ve zbylých dvou zápasech zvítězili papírové favorité. Velká Británie porazila Spojené státy americké 8:4, Norsko si poradilo se Švýcarskem výsledkem 6:5.
6:5
konec
Ve velice vyrovnaném zápase se ujali vedení Britové, kteří ovšem v druhém endu vedení ztratili. Následně se jim podařilo zapsat dva body ve třetím endu a jeden v pátém, přičemž Norové kontrovali pouze jedním ve čtvrtém. Jenže šestý end změnil průběh velmi razantně. Norům se totiž podařilo zapsat trojku, dohnat ztrátu a dokonce se dostat do jednobodového vedení. Britové pak sice jedničkou sice srovnali, ale v poslední endu měli Norové výhodu posledního hodu a tím zapsali opět jedničku, takže vyhráli o jeden bod a postoupili do finále, kde se utkají s neskutečnými Italy. Británie zabojuje o bronz se Švédskem.
8:1
konec
Po sedmém endu je konec! Italové celou dobu utkání kontrolovali, pouze v šestém endu soupeři povolili jeden bod. Po sedmém endu už byl rozdíl sedmibodový, a tak se poslední end ani nedohrával. Velcí favorité tak postupují do finále neporaženi a favority budou pravděpodobně taky ve finálovém zápase bez ohledu na soupeře.