Chomutov – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 3:5 (kon.) | Jihlava – Beroun 4:0 (kon.)
Benátky n/J – Havlíčkův Brod 3:2 (po s.n.) | Ústí n/L – Tábor 3:1 (kon.) | Písek – Třebíč 0:1 (kon.)
Olomouc – Kadaň 4:3 (kon.) | Chrudim – Litoměřice 3:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Královští lvi Hradec Králové
Středa 15.09.2010, 17:301. liga (ČR)

60:00

59:29
    Mezi hráči dochází ke zbytečným potyčkám. Po přerušení hry si Kolafa(ZNO) vykoledoval menší trest za hrubost, stejně tak Hruška J.(HKR).

58:13
    Hradec právě vstřelil branku!
    Školáckou chybu Rangla potrestal gólem JAROSLAV ROUBÍK. Vystihl rozehrávku v obranném pásmu Orlů a šťastnou střelou mezi betony pravděpodobně rozhodl o vítězi dnešního zápasu.

57:32
    Kolafa pálil do klubka hráčů před brankou, kterou stihl ještě před brankou tečovat, puk se zastavil o rameno Luňáka.

57:00
    Křetínský zatáhl puk do bezprostřední blízkosti znojemské branky, Roubík však jeho přihrávku v gól neproměnil.

55:55
    Haman vybojoval puk na modré, jeho střela neměla ani razanci, ani směr.

55:15
    Díky nepozornosti rozhodčího ušli Orli dalšímu vyloučení, kdy hlavní arbitr nepotrestal evidentní vyhození puku z obranné třetiny.

54:52
    Hereckou etudu tentokrát předvedl Beroun, naštěstí pro Orly nebyla potrestána.

54:43
    Znojmo se aktivním pohybem ubránilo a hraje v plném počtu.

53:20
    Táborský střílí od modré těsně vedle, vzápětí pálil Chmelíř do chumlu před brankou, puk prošel až na zadní hrazení.

52:43
    Beroun(ZNO) se opřel do soupeře nedovoleně, rozhodčí nekompromisně ukázal sekeru.

51:40
    Roubík zatáhl puk do třetiny, nahrál na modrou Křetínskému, ten jen těsně minul.

50:19
    Po několika střelách na Horčičku sebrali Orli puk a ujížděli na soupeřovu branku. Z brejku ale nic nevytěžili.

49:48
    Za držení hole vyloučen Podešva (ZNO).

49:09
    Nejvíce agilní útok Znojma Staněk, Vrba, Podešva opět zamkli soupeře v jejich třetině.

47:19
    Oddechový čas pro hosty.

47:19
    Orli právě vstřelili branku!
    Po velkém tlaku se Orli dočkali kontaktního gólu. TOMÁŠ KOLAFA, který už to dnes několikrát zkusil, si položil naznačenou střelou protihráče a tečovanou střelou vsítil branku.

Orli do třetí třetiny vstoupili jako znovuzrození, tlačí soupěře.

46:12
    Plášek zpoza branky hledal Poddešvu, puk netrefil přesně a nezakončil.

45:13
    Vyloučen Chmelíř (HKR) za hákování.

44:56
    Po Havlíkově přihrávce pálil bez přípravy Říha, hodně nepřesně.

44:44
    Znovu pálil Staněk a znovu puk prošel jen těsně kolem brány.

44:02
    Vrba je dnes při chuti, přihrávkou vyzval Staňka, který od levého mantinelu těsně minul.

42:55
    Znojmo se dostalo do útočného pásma, Plášek přesnou přihrávkou našel Berouna, ten vyslal střelu zápěstím na Luňáka, ale minul.

42:31
    Znojmo využívá přesilovku. Od modré vypálil JIŘÍ DAVID, asistence Jiří Staněk.

41:34
    Vyloučen Táborský za hákování.

41:21
    Na druhé straně stejnou měrou oplácí Beroun.

40:15
    Hned na úvod střílí od modré Hruška J., ale vedle.

40:01

Neobvykle dlouhá třetina přinesla pouze jeden gól v síti Orlů. Před koncem bylo znát, že toho oba týmy mají dost. Domácí nemohou najít stále svoji pohodu, klid a kombinaci, na kterou byli diváci zvyklí během přípravných utkání. Hradec se svým pohybem na ledě lehčeji dostává do třetiny, zatímco Znojemští naopak nemohou najít cestu napříč středním pásmem.

40:00

39:15
    Pěknou střelu na soupeřovu branku vyslal Kolafa. Stav se nemění.

38:53
    Hra je rozháraná, oba týmy, jakoby již čekaly na konec třetiny.

37:55
    Po střele Seidla od modré Horčička radši přikryl puk a uklidnil hru.

36:23
    Ze strkanice za brankou hostí vyplynul trest pro obě lavičky. Havlík (ZNO) za nebezpečnou hru vysokou holí, Hendrich (HKR) za hrubost.

35:44
    Po delší době si Orli vytvořili tlak, který vyvrcholil závarem před brankou, ale ani jeden ze tří číhajících útočníků se nedostal k dorážce.

35:20
    Vhazování ve středním pásmu.

34:39
    V další šanci se ocitl Hradecký, bekendem mířil opět vedle.

33:38
    Haman z pravé strany viděl najíždějícího Říhu, vyslal mu přihrávku, ten z bezprostřední blízkosti mířil nad.

33:32
    Z dobré pozice střílel Čáp, Horčička pokryl.

31:35
    Po levé straně pronikl Beroun až k brankové čáře, odkud hledal některého ze spoluhráčů. Marně.

30:26
    Orli kupí chybu na chybu a velmi jednoduše tak Hradci nabízí šance k ohrožení Horčičkovy branky.

29:25
    U pravé Horčičkovy tyče číhal zcela nekrytý JIŘÍ KADLEC, který po ideální přihrávce neměl problém vsítit. Asistence Hruška J., Roubík.

29:00
    Klimeš střílí od modré, opět přímo do hrudi.

28:52
    Na spanilou jízdu napříč celým kluzištěm se vydal Havlík, ale nezakončil přesně.

28:23
    Vzruch do ochozu přinesl vpád Říhy do brankoviště, kam byl přistrčen vracejícím se obráncem.

27:33
    Křetínský vystihl křižnou přihrávku na útočné modré, bez přípravy pálil Horčička připraven.

26:30
    Říha zatáhl puk do útočného pásma a pěknou žabičkou vybídl ke skórování Hamana. Hradecký brankář dnes ale puky vyložene přitahuje.

26:18
    Hradečtí se na dlouho usadili v útočném pásmu, Březina se snažil zakončit, Horčička vyrazil.

25:13
    Horčička si vyjel z branky, Čáp obloučkem přehodil brankáře, rukou zachraňuje situaci David.

23:59
    Kubica z mezikruží také zkouší pozornost domácího strážce klece.

23:08
    Z levého rohu nahazoval Hruška, Horčičku na hruškách ale nenachytal.

22:28
    Po několika odrazech puku si vyjel Kolafa od modré, naznačil střelu, položil si soupeře, ale pálil přímo do Luňáka.

21:44
    Znojmo se s potížemi dostává do pásma, ránu od modré vypálil David.

20:49
    Za zdržování hry opouští ledovou plochu Hendrich.

20:27
    Po pravé straně pelášil Haman, snažil se natlačit před branku, ale nezbývalo mu, než zakončit bekendem do náruče Luňáka.

20:15
    Domácí hrají v plném počtu.

20:01

První třetina byla herně vyrovnaná. Hradec dokázal zúročit svoje šance. Orli zatím působí mdlým, zakřiknutým dojmem.

20:00

18:11
    Do velké šance se po přiklepnutí zpoza branky dostal Vrba. Trefil pouze připraveného Luňáka a vzápětí se po něm ohnal hokejkou a byl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

17:10
    Hosté dostali znojemské pod tlak, nedaří se rozehrát ani napadat.

16:07
    Valášek vyslal střelu od modré na brankáře, ten vyrazil před sebe a několikrát se snažil dorážet Táborský.

15:28
    Vrba najížděl k nahozenému puku před Luňáka, ten ho raději schoval pod lapačku.

15:03
    Do úniku se dostal JAN BERGER, natlačil se přes dva bránící hráče před gólmana a zavěsil.

14:49
    Zakázané uvolnění hostů.

14:21
    Po neúspěšném pokusu Roubíka se k puku dostává JIŘÍ KADLEC a nenápadnou střelou překonává znojemského gólmana.

Po vzájemné dohodě byla vyhlášena přestávka. Po ní se dohraje zbývající čas první třetiny, následovat bude krátký, cca dvouminutový oddech, a pokračuje se druhou třetinou.

13:15
    Po tvrdé ráně se vysypal jeden díl tvrzeného skla za brankou hostí. Hra byla přerušena, mužstva odcházejí do kabin.

12:59
    Během přesilovky se Hradec nedostal k žádné vážnější akci, Znojmo se skvěle brání.

11:08
    V přesilovce se hostím nedaří rozehrát, Znojmo vyhazuje a získává cenné vteřinky k dobru.

10:47
    Vyloučen Beroun za hrubost.

9:49
    Tvrdou ranou od modré propálil Luňáka VLADIMÍR ŘÍHA, asistence Štach.

9:31
    Na trestnou lavici odjíždí Valášek za nafilmovaný faul.

8:19
    První branku vstřelil JAROSLAV ROUBÍK, asistenci si připisuje Hruška O. Po sérii střel z bezprostřední blízkosti branky dorážel Roubík do prázdné klece.

7:51
    Od modré čáry vypálil skvělou ránu O. Hruška.

6:51
    Přesilovková formace hostí prověřuje znojemského Horčičku. Ten odolává.

6:23
    Hradecký dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

6:14
    Po nepřesném rozehrání následuje zakázané uvolnění a hra se vrací do obranného pásma domácích.

5:05
    Zpoza branky vyslal přesnou přihrávku Staněk na Vrbu, ale ten střelou švihem mířil nad branku hostí.

3:25
    Haman vystřelil nebezpečnou ránu na Luňáka, ten vyrazil, skákající puk ale minul i Říha před prázdnou brankou.

2:17
    Znojemská pětka se na chvíli usadila v útočném pásmu, pozornost brankáře neúspěšně zkouší Kolafa.

1:12
    První ostrou ránu na Horčičku vypálil z levého kruhu Táborský, který vzápětí opouští ledovou plochu za podražení.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 10. Říha (Štach), 43. David (Staněk), 48. Kolafa - 9. Roubík (Hruška), 15. Kadlec, 16. Berger (Moskal), 30. Kadlec (Hruška , Roubík), 59. Roubík

HC LERAM Orli Znojmo: Horčička - Štach, Rangl, Klimeš, Lattner, David, Kolafa, Pláněk, Pospíšil, Vyletelka, Haman, Říha, Beroun, Hradecký, Plášek, Staněk, Podešva, Vrba, Havlík, Bartoš, Videlka
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Seidl, Křetínský, Hruška J., Roubík, Kadlec, Táborský, Chmelíř, Berger, Čermák, Kubica, Čáp, Hendrich, Budínský, Moskal, Volráb, Horák, Koudelka, Valášek, Březina, Hruška O.

Rozhodčí: Lacina - Daniščin, Matějček