Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (po s.n.) | Znojmo – Kladno 4:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 4:2 (kon.)
Opava – Motor ČB 2:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 5:4 (po s.n.) | Havířov – Liberec 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Slavia 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Ústí n/L 5:0 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Sobota 02.10.2010, 12:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Orli Znojmo: Kacetl (Kameš) - Stehlík, Opalek, Tichý, Latner, Pospíšil, Šaur, Hejl, Srketič - Bartoš, Trojan, Videlka, Jarůšek, Kovalský, Komínek, Piskoř, Podešva, Novák, Mikulášek, Zika. Trenér: Stloukal.

HC Vagnerplast Kladno: Ilašenko (Pucholt) - Kružík, Gutwald, Kužel, Koranda, Mnatsyan, Tomáš, David, Jupa - Palaščák, Vyšín, Čurda, Strnad, Krpata, Hybner, Doskočil, Medřický, Máša, Bernat, Obr, Šrámek. Trenér: Tatíček.

Rozhodčí: Pokorný - Lukš, Reich.

00:01

01:01
    Kladenský Hybner využil zaváhání v domácí rozehrávce, po pravém křídle projel do útočného pásma, mířil však vysoko nad břevno.

02:14
    Piskoř na útočné modré v souboji s kladenským obráncem padá, a dlouhá přihrávka tak končí zakázaným uvolněním.

03:16
    První velkou šanci měl znojemský Trojan, na jehož hůl přistrčil Stehlík volný kotouč, z levého křídla ale znojemský útočník nepřekonal dobře postaveného Ilašenka.

04:19
    Znojmo zatlačilo soupeře a Kovalský s Komínkem donutili brankáře raději zalehnout puk a přerušit hru.

05:03
    Domácí bek Latner špatně rozehrál, kladenský Bernat ale váhal se střelou tak dlouho, až se dostal do velkého úhlu a Kacetl neměl problém zasáhnout.

05:39
    Hostující Vyšín našel pěknou přihrávkou mezi kruhy volného Šrámka, jeho bekhendovou střelu ale pohotově vykopává Kacetl.

06:18
    Orli ujeli ve dvou na jediného beka, Bartošovu přihrávku vzduchem ale Videlka netrefil ideálně a puk končí vysoko nad.

08:25
    Strnad se protáhl po pravém křídle znojemského pásma, našel před brankou tísněného Krpata, který byl blízko ke gólu, Kacetl ale levým betonem dobrým zákrokem zachránil situaci.

08:49
    Tichý (ZNO) vyloučen na 2 minuty za hákování.

09:45
    Domácí se brání dobře, Stehlík dokonce ranou od modré řádně vylekal Ilašenka.

10:32
    Jarůšek místo vyhození ve vlastním pásmu zbytečně ztratil puk a Znojmo málem pykalo. Kladenský kapitán Kužel ranou od modré těsně minul pravou tyč.

10:49

12:27
    Kladno dlouhé minuty strávilo před znojemskou brankou, nyní ale středem hřiště projel Podešva a příklepem z mezikruží donutil Ilašenka k dobrému zákroku.

12:57
    Šrámek (KLA) vyloučen na 2 minuty za hákování.

13:53
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo se využitou přesilovkou dostává do vedení. Pospíšilovo nahození od modré ideálním způsobem tečuje DAVID VIDELKA a letící puk si nachází cestu přesně do pravého horního růžku branky. Asistence: František Pospíšil a Jakub Stehlík.

15:20
    Kladenský Doskočil se vydal dopředu po levém křídle, jeho střelu švihem vyráží Kacetl do ochranné sítě nad brankou.

15:48
    Nečekaný odraz kotouče ve znojemském pásmu nechal před Kacetlem zcela volné hned dva kladenské hráče, Palaščák s Doskočilem se ale nedohodli, kdo bude mít přednost, a z velké šance tak hosté nic nevytěžili.

17:39
    Z boje o puk ve středním pásmu nakonec vyšli lépe domácí hráči, Opalkovu střelu z mezikruží ale Ilašenko vyráží.

19:17
    Závěr třetiny patří Znojmu, Komínek trefuje z pravého křídla boční síť.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:45. Útočné akce obou týmů zatím brzdí množství nepřesností, a tak není k vidění příliš líbivý hokej. Vyrovnaný duel zatím převažuje na stranu Orlů přesilovková teč Davida Videlky.

20:01

21:49
    Druhá dvacetiminutovka začala ve stejném duchu, jako ta minulá. Kladenská snaha o zakončení končí v rohu útočného pásma.

22:44
    Sám před brankou stál připraven na teč Piskoř, Opalkovo nahození se ale od jeho hole odráží až do ochranné sítě nad brankou.

24:08
    Znojemský Trojan se dokázal uvolnit mezi trojicí protihráčů, našel na modré čáře zcela volného Pospíšila, tomu ale puk přeskakuje hůl.

25:56
    Zatím nejnebezpečnější kladenská dvojice dnešního zápasu - Krpata a Strnad - vymyslela první nebezpečnou akci hostů ve druhé části. Strnadovu střelu z levého kruhu kryje Kacetl.

26:53
    Podešva prostrčil puk na najíždějícího Piskoře před brankou, ten už ale velmi blízko brankáři nestihl zakončit.

27:15
    Bartoš číhající na útočné modré míjí dlouhou Pospíšilovu přihrávku, je z toho tedy zakázané uvolnění Znojma.

28:55
    Trojan (ZNO) vyloučen na 2 minuty za podražení.

29:50
    První minuta přesilovky hostů se nesla ve znamení souboje Hybner vs. Kacetl. Kladenský útočník pálil třikrát na bránu, Kacetl byl vždy úspěšný. Poslední sražená střela končí na tribuně.

30:23
    Palaščákův pokus sráží jeden ze znojemských beků do protipohybu Kacetla, naštěstí pro domácí také mimo branku.

30:38
    Znovu v centru dění Hybner, který tentokrát dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, příklep mezi betony ale vyráží brankář Kacetl.

30:55

31:21
    Kladno bylo vyrovnání velmi blízko, nyní ale ztrácí už dva góly. Domácí vybojovali puk ve vlastním pásmu, dostali se do přečíslení a Trojanovu tvrdou ránu dorazil za záda bezmocného Ilašenka TOMÁŠ KOMÍNEK. Asistence: Jan Trojan a Richard Jarůšek.

32:30
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je tu rychlá odpověď! PATRIK JUPA dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, sjel si blíže k brance a propálil brankáře mezi betony. Asistence: Martin Čurda.

33:43
    Kladenský bek Kružík hned po buly pálil tvrdě od modré, Kacetl zasahuje.

34:00
    Znovu dobrá Kružíkova rána, kterou tentokrát znojemský gólman neudržel, dokázal ale volný puk přikrýt před dotírajícím Šrámkem.

34:41
    Kladno se tlačí za vyrovnáním a Kuželova střela od modré čáry neměla daleko k úspěchu.

35:35
    Po dalším znojemském brejku je Ilašenko znovu překonán, tentokrát ale kladenský tým zachraňuje levá tyč! Bartošovu přihrávku poslal v pádu bekhendem na branku Komínek a rozezvučel brankovou konstrukci.

37:15
    Další rychlá akce domácích, Podešva mezi dvěma protihráči poslal puk do mezikruží na hůl Nováka, jeho pokus kryje Ilašenko.

37:35
    Na druhé straně zůstal po přečíslení sám u pravé tyče Šrámek, trefil ale přesunujícího se Kacetla do ramene.

38:24
    Latner křížným pasem našel na brankovišti Trojana, ten byl ale zády k brance a Ilašenko mu v pádu sebral kotouč z hokejky.

38:35
    Jarůšek (ZNO) vyloučen na 2 minuty za držení hole.

39:34
    Tečovanou střelu Mnatsyana posílá mimo branku Kacetlova vyrážečka a domácí vyhazují.

39:55
    Znovu střílí Mnatsyan, který si v minulých dnech zahrál za Vagnerplast i extraligu dospělých, Kacetlův beton ale pohotově zastavuje letící puk.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:34. Průměrný zápas se po druhém znojemském gólu změnil v zajímavou bitvu plnou dramatických momentů. Kladno po snížení dostalo novou energii a je střelecky aktivnější, Znojmo naopak hrozí především rychlými brejky.

40:01

40:35

42:07
    Šaurovo nahození od modré v poklidu vyráží Ilašenko.

43:25
    Domácí se tlačí do útoku, střelu Tichého ale sráží mimo jeden z clonících hráčů.

44:20
    Rodící se kladenský brejk zastavuje ofsajd.

44:45
    Domácí znovu odskakují na dvoubrankový rozdíl, poté co Podešvovu vyraženou střelu poslal do odkryté branky z mezikruží PATRIK NOVÁK. Asistence: Jan Podešva a Dominik Piskoř.

45:50
    Hostující David zkusil pálit od modré, příklep těsně míjí bližší Kacetlovu tyč.

46:43
    Vyšín nabral ve středním pásmu rychlost, protáhl se po pravém křídle a jeho akci musela zastavit až maska znojemského brankáře.

48:35
    Kladenský Čurda se šikovně vyhnul obránci, vybruslil do mezikruží, kde ale příliš dlouho váhal se střelou a o puk přišel.

50:24
    Zřejmě je rozhodnuto. Komínek se dokázal prosadit do střelecké pozice, Ilašenko jeho střelu vyrazil před sebe a číhající RICHARD JARŮŠEK vrací puk pod břevno kladenské branky. Asistence: Tomáš Komínek.

52:30
    Znovu je u kladenského útoku Martin Čurda, který tentokrát přetlačil znojemského obránce, vybojoval puk a střílel dobře pod břevno, Kacetl ale švihl lapačkou a vysloužil si potlesk přítomných diváků.

53:22
    Mnatsyan s Piskořem po dlouhotrvajícím vzájemném souboji nakonec shodili rukavice a předvedli krátkou bitku. V pěstním souboji byl úspěšnější kladenský bek.

53:22
    Piskoř (ZNO) - 2 + 2 minuty hrubost, Mnatsyan (KLA) - 2 minuty hrubost + 2 minuty sekání, Medřický (KLA) - 2 minuty hrubost.

54:17
    Znojmo tak hraje přesilovku 5 na 4. Trojanovu střelu z levého kruhu chytá Ilašenko.

55:07
    Latner příklepem z vrcholu kruhu míří nad, hosté vyhazují.

55:22

55:45
    Znojemského Nováka nadvakrát vychytal dobře postavený Ilašenko.

57:09
    Kacetl ve znojemské brance si už dlouhé minuty nesáhl na puk, domácí kontrolují hru.

59:10
    V posledních dvou minutách ještě přichází aktivita Kladna, Vyšín střelou z pravé strany těsně přestřelil, opakovaný pokus krotí v náručí Kacetl.

59:53
    Stehlík (ZNO) ještě vyloučen za nedovolené bránění.

60:00
    Konec zápasu. (14:07:55)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 14. Videlka (Pospíšil, Stehlík), 32. Komínek (Trojan, Jarůšek), 45. Novák (Podešva, Piskoř), 51. Jarůšek (Komínek) - 33. Jupa (Čurda)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Kameš) - Stehlík, Opalek, Tichý, Latner, Pospíšil, Šaur, Hejl, Srketič - Bartoš, Trojan, Videlka, Jarůšek, Kovalský, Komínek, Piskoř, Podešva, Novák, Mikulášek, Zika
    Rytíři Kladno: Ilašenko (Pucholt) - Kružík, Gutwald, Kužel, Koranda, Mnatsyan, Tomáš, David, Jupa - Palaščák, Vyšín, Čurda, Strnad, Krpata, Hybner, Doskočil, Medřický, Máša, Bernat, Obr, Šrámek

Rozhodčí: Pokorný - Lukš, Reich