Třinec – Slavia 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Zlín – K. Vary 5:3 (kon.)
Litvínov – Motor ČB 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.) | Plzeň – Kometa Brno 0:3 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 15.10.2010, 18:00 • TESLA ARENA • Tipsport extraliga

Sparta nakonec otočila zápas a připisuje si po několika prohrách dva body za výhru v prodloužení. Děkujeme za sledování online přesosu. Za sebe Vám přeji hezký zbytek dnešního večera a nashledanou u dalšího zápasu. (20:38:26)

65:00

63:36
    Sparta právě vstřelila branku!

Domácí otáčejí výsledek. Broš vybojoval puk a našel volného PETRA TONA, který mířenou pumelící málem protrhl síť za Pincovými zády. Asistence: Michal Broš.

62:37
    Gulaši najel do pásma, mohutně napřáhl a vypálil. Jeho pokus zblokoval Hunkes vysoko do ochranné sítě.

61:18

60:55
    Dvě vstřely si připsal Ton od modré, ale ani jedna nenašla cíl.

60:18
    Výborný v dobré pozici netrefil Pincovu branku.

60:01

Liberec dlouho bránil hubené vedení, ale jeho pasivita se mu nevyplatila. Saprtě se díyk překvapivé střele podařil vyrovnat. Teď bude následovat prodloužení.

60:00

59:46
    Další akci Saprty zastavuje rozhodčí, když viděl hráče v brankovišti. Vhazování na útočné modré Sparty.

59:26
    Puk zůstal ležet na síťce Pincovy branky. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:18
    Oddechový čas pro domácí.

59:18
    Ještě se stihne jedno vyloučení v základní hrací době. Za faul kolenem jde na trestnou lavici Vak.

58:43
    Domácí hráči cítí šanci, že by mohli výsledek otočit a tlačí se do útočného pásma.

57:17

Vyrovnání přichází jako blesk z čistého nebe. YORICK TREILLE překvapil Pince střelou od mantinelu.A trestá tak Liberec za jeho pasivitu. Asistence: Petr Ton, Jiří Vykoukal.

56:50
    Čakajík vyvezl puk přes všechny čáry, aniž by byl nějak výrazně atakován.

55:48

55:28
    Holešovickým se nedaří usadit v útočném pásmu.

53:48
    Domácí dostavají možnost vyrovnat v přesilové hře. Dvě minuty pro Liberec za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Podkonický.

53:39
    Sparta dobře forčekuje Severočechy v jejich pásmu. Dostala se k puku a snažila se kombinací dostat do dobré pozice. Hostující obrana se s vypětím všech sil ubránila.

52:46
    Příležitost Sparty. Ton zavezl puk podél mantinelu, poslal ho před branku, kde byl Koreis, který se pokoušel překonat již ležícího Pince. Ten s pomocí obránců svoji branku uhájil.

51:43
    Na sparťnaské hokejky se vkrádá nervozita. Obrana Liberce zatím v poklidu brání všechny domácí pokusy.

50:09
    Zakázané uvolnění domácí Sparty. Hra se přesouvá před Pöpperleho branku.

49:25
    Marek Bartánus se s trochou štěstí prosmýkl mezi obránci až před Pince. Jeho zakončení postrádalo přesnost a puk skončil o kousek mimo tři tyče.

48:46
    Hra přerušena poté co na ledě zůstal ležet domácí obránce Radek Philipp. S pomocí se dostává na střídačku.

47:21
    Liberec brání jednobrankový náskok a čeká na chybu Sparty.

45:37
    Puk se po několiak odrazech dostal až před Pince, kde byl Bartánus, ale než stačil zareagovat, tak hostující brankář puk odpálil hokejkou.

45:19
    Vhazuje se v obranném pásmu Tygrů, po jejich zakázaném uvolnění.

44:53
    Hra se odehrává především u mantinelů, ani jeden z týmů si nemůže přes pozorné obrany vytvořit nebezpečnou pozici.

43:37
    Domácí v plném počtu. Liberec během přesilovky nic kloudného nevymyslel.

42:13
    Libereckou akci zastavuje postavení mimo hru.

41:37
    Sparta jde opět do čtyřech za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kůrka.

41:14

40:31
    Hunkesova střela jen klepla do zadního mantinelu.

40:13
    Sparta třetí třetinu začíná v oslabení.

40:01

Ve druhé třetině diváci viděli více vzruchu před oběma brankami a více útočné aktivity. Liberec se dostal po chytré akci do dvoubrankového vedení, Sparta rychle odpověděla šťastnou trefou a do závěrečné třetiny půjde s jednobrankovým mankem. Další třetina začne v 19:47.

Zásahy brankářů v 2. třetině:

Pöpperle - 13
    Pinc - 11

40:00

39:25
    Hosté jsou v plném počtu Sparta ve čtyřech.

39:14
    Liberecký Urban ukázal svoji rychlost a záda Vykoukalovi, ten jej stihl jen faulovat. Liberecký útočník svoj išanci nezakončil přesně.

38:27
    Hanzlík hledal před brankou Výborného, ale přihrávka byla velmi nepřesná.

37:25
    Máme zde po jednom vyloučení na každé straně. Za hosty vyloučen Vak za hrubost, za domácí Broš za sekání, ke kterému dostává ještě osobní trest na 10 minut.

37:25
    Další skrumáž před Pincem, který opět puk drží u sebe. Bude se vylučovat.

37:16
    Spartu gól navnadil a začíná opět útočit. Od modré střílel Gulaši, Pinc na jeho střelu viděl a puk ukryl v náručí.

35:38

Domácí přišli s rychlou odpovědí. Po Brošově střele byl Pinc dezorientovaný, čehož využil KAREL HROMAS a z ostrého úhlu poslal puk do brankoviště, kde se od Pincovy výstroje odrazil za čáru. Asistence: Michal Broš.

34:26
    Liberec právě vstřelil branku!

Pěkná akce hostů končí pukem v domácí brance. Kudrna šikovnou zadovkou uvolnil PETRA NEDVĚDA, který střelou na vzdálenější tyč prostřeluje Pöpperleho. Asistence: Jaroslav Kudrna.

33:29
    Pinc přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

32:53
    Treille se pokusil překvapit Pince dalekonosnou střelou od červené čáry. Hostující brankář ji bez problému zneškodnil.

32:17
    Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem. Jenže jejich akci zastavuje ofsajd.

30:49
    Další nebezpečná akce končí zakončením, které musí hasit až brankář Pöpperle.

29:16
    Po chybě ve středním pásmu jeli dva liberečtí na jediného obránce. PLodek vzal akci na sebe a zkusil se proháčkovat až před Pöpperleho. Ten jeho pokus zastavil. Liberecký útočník mohl následně dorážet, ale Macholda odpálil puk do bezpečí.

28:34
    Smoleňák vystřelil tvrdě z mezikruží, jeho střelu zastavilo tělo Dernera.

27:38
    Bekhendovým pokusem se pokoušel Pöpperleho překonat Nedvěd, ale střele chyběla potřebná razance.

27:10
    Pinc kontroluje nahození od Philippa.

26:11
    Nejdříve Ton našlápl, byl zastaven Duškem, ale dostal se ještě k puku a zpoza branky našel Broše, který trefil Pince.

24:13

23:28
    Ani teď Sparta nedala branku. Pinc vyrazil puk za branku po střele Vykoukala, Broš ho ihned vrátil do brakoviště, kde byl Kůrka. Hostující obrana vše zvládla a puk uklidila do bezpečí.

22:13
    Třetí přesilova hra pro Spartu v dnešním zápase. Podruhé k trestoměřičům usedá hostující Podkonický za vražení na hrazení.

21:45
    Liberecký útočník se hned zapojil do útoku. Jeho přihrávku zastavil Hanzlík.

21:39
    Sparta dohrávala přesilovku, ale neurodilo se. Kudrna je zpět na ledě.

20:30
    Domácí začali náporem a liberecký brankář musel řešit ošemetnou situaci po střele Kůrky.

20:01

Po prvních dvaceti minutách Sparta pokračuje v nevýrazném výkonu. Ani Liberec nehraje nějaký oslnivý hokej, ale jeden výpad se mu podařilo potrestat. Další třetian začne v 18:52.

Zásahy brankářů po 1. třetině:

Pöpperle - 4
    Pinc - 6

20:00

19:39
    Sparťanská možnost vyrovnat. Na dvě minuty si jde posedět Kudrna za držení protihráče.

18:29
    Tvrdá Vykoukalova střela končí u Pince.

17:36

Rychlý výpad Tygrů končí prvním zářezem. Jiří Moravec lehce objel stojícího Salcida a předložil puk před odkrytou klec JAROSLAVU KUDRNOVI, který již neměl problém poslat puk do branky. Asistence: Jiří Moravec, Antonín Dušek.

16:54

16:49
    Poté se již hostům nepodařilo usadit v útočném pásmu a za pár sekund bude Sparta kompletní.

15:04
    Liberečtí na dlouhé sekundy zamkli Spartu v jejím pásmu. Domácí byli po bolestivém nastřelení Gulašiho ještě více oslabeni, nakonec domácí vysvobodil O'Brien.

14:54
    Liberec bude hrát přesilovou hru. Při napadání to přehnal Pacovský a dostal dvě minuty za podražení.

13:47
    Petr Ton našlápl ke svému úniku, ale byl zakřížen Dernerem a po souboji se ocitl na ledě.

13:02
    Tygři se na chvilí usadili před Pöpperlem, ale ani jedna ze střel nebyla tak nebezpečná, aby domácího brankáře ohrozila.

12:40
    Tůma se dral do dobré pozice, nakonec byl od puku odstaven libereckým Moravcem.

12:19
    Treille vybojoval ve středním pásmu puk, jeho přihrávku na Pacovksého zblokoval Dušek.

11:42
    Další snadný Pincův zákrok po střele Výborného.

11:10
    Domácí mají problémy přejít modrou čáru. Puk po souboji končí mezi diváky.

10:47
    Pinc přerušuje hru po nahození od Broše.

09:53
    Saprtě se podařilo rozestavit útočné postavení, ale ve chvíli, kdy se Podkonický vrátil na led.

09:25
    Špatná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

08:15
    Ve výborné pozici před Pincem přeskočil Kůrkovi puk přes čepel hole.

07:53
    Sparta bude hrát první přesilovku večera. Za vysokou hůl byl vyloučen Podkonický.

06:40
    Slibně se rozjíždějící akci Tygrů zastavila špatná přihrávka Kudrny.

03:21
    Koreis držel dlouhé vteřiny puk za soupeřovo bránou. Po chvilce nahrál k pravé tyči najíždějícímu Kůrkovi, který ale Pince nepřekonal.

02:33
    Obránce Hunkes nahodil puk na domácího brankáře. Ten ho chytil do lapačky a následně rychle rozehrál.

01:52
    Rozehrávka útočné akce se nyní nepodařila ani domácímu týmu. U puku jsou nyní hosté.

01:10
    Hosté zkoušeli dvakrát nahodit puk za Pöpperleho, vždy u něj byli ale rychleji domácí hokejisté.

00:33
    Hned v úvodu ujel po pravém křídle Petr Ton, jeho ránu brankář Pinc v pohodě vyrazil. K odraženému puku se pak dojíždějící sparťanský útočník již nedostal.

00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle - Gulaši, Hanzlík, Macholda, O Brien, Philipp, Salcido, Vykoukal, Zacpálek - Bartánus, Broš, Hromas, Koreis, Kůrka, Pacovský, Smoleňák, Ton, Treille, Tůma, Výborný

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Derner, Holub, Hunkes, Moravec, Rýgl, Trončinský, Výtisk - Dušek, Hořava, Jech, Klimenta, Kudrna, Nedvěd, Ondřej, Plodek, Podkonický, Urban, Vak, Víšek

Rozhodčí: .

Vítejte v Tesla Areně, kde dnes nastoupí domácí Sparta proti Liberci. Utkání za pár okamžiků začne, přejeme Vám příjemnou zábavu při sledování online reportáže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Krupička

Branky a nahrávky: 36. Hromas (Broš), 58. Treille (Ton, Vykoukal), 64. Ton (Broš) - 18. Kudrna (Moravec, Dušek), 35. Nedvěd (Kudrna)