Třinec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 6:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 14.01.2011, 17:30 • Budvar Aréna • Tipsport extraliga

5345 diváků navštívilo dnešní střetnutí. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Viktor Ujčík (VIT) a Michal Mikeska (CEB). Jihočeši zaznamenali páté domácí vítězství v řadě a šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítkovice naopak po dnešku opouštějí první místo, které obsadil Třinec. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (20:06:22)

60:00

59:43
    Nejspíše poslední přerušení zápasu.

58:44
    Málek musí být opět v pozoru, buly po jeho levici.

58:00
    Trubači z Vimperka, nedílná součást fandění budějovického publika, vyhrávají, hala spokojeně tleská a utkání za dvě minuty skončí jasným vítězstvím domácího týmu.

57:27
    Kuchejda předvedl podobnou akci, jako před chvílí jeho vítkovický útočný kolega, a výsledek je stejný, buly před brankářem.

56:46
    Rudolf Huna zabojoval, obtočil se kolem svých strážců a vystřelil, Kovář přitiskl puk k hrudi a rozhodčí tři minuty před koncem zápasu přerušil hru.

55:33
    Hra plyne rychle a oproti prvním dvou třetinám je buly vzácným jevem. Nyní si jedno užijí zblízka diváci, kteří sedí v blízkosti Málkovy brány.

54:43
    Jihočeši si nekomplikovali život a vyhazují puk přes všechny čáry.

53:57
    Hokejisté HC MOUNTFIELD se soustředí na bránění vlastního pásma a Vítkovičtí jsou nyní tím aktivnějším týmem.

51:34
    A nyní brance zabránil další hráč, Petr Pohl. Ten si totiž nedokázal v zakončení poradit s výborným Jakubem Kovářem, Vítkovice předvedly parádní akci, ale úspěch neslaví.

51:17
    Václav Pletka zabránil snížení na 2:6. Kovář už byl překonán, ale Šedivému zkazil radost skokem domácí útočník, který zabránil puku vlastním tělem v cestě za rozvlněním sítě.

50:15
    A Málek musel k ledu při střelbě Šimánka.

49:54
    Málek se dotkl kotouče a hosté musí začít rozvíjet přesilovkovou akci od píky.

49:20
    Kovář chytá s přehledem a nepřišel si na něj ani Burger.

49:12
    Po dlouhé době je vyloučen domácí hráč. René Vydarený - 2 min - podražení. 4/5 2:00

48:51
    Z nadějné střelecké pozice zkoušel štěstí Ctirad Ovčačík, Kovář by asi neměl nárok, ale kotouč mezi tři tyče nezamířil.

48:17
    Klimek na ledě, 5 na 5.

47:09
    Ovšem přesilovky nepatří mezi účinné zbraně HC MOUNTFIELD a Málek zatím nezasahoval.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Martynek, Pletka), 16. Mikeska (Vydarený, Šimánek), 26. Šimánek (Mikeska), 32. Mertl (Kuchejda), 39. Květoň (Gulaš, Langhammer), 46. Gulaš (Květoň) - 8. Ujčík (Pohl)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Šulc, Snopek, Vydarený - Pletka, Martynek, Mikeska, Pšurný R., Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Květoň, Červený, Langhammer, Mertl, Gulaš.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Malík, Trnka, Ovčačík, Punčochář, Voráček, Rehák, Dudáš - Burger, Húževka, Klimek, Ujčík, Šedivý, Pohl, Svačina, Sýkora, Tomas, Szturc, Káňa, Huna, Strapáč.

Rozhodčí: Jeřábek, Massy - Bláha, Kostka.