Ústí n/L – Sparta 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (po pr.) | Opava – Vítkovice 3:6 (kon.)
Chomutov – Mladá Boleslav 6:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Znojmo 1:0 (kon.)
Třinec – Olomouc 4:3 (kon.) | Havířov – Zlín 1:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 1:2, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pondělí 17.01.2011, 17:30DHL Extraliga juniorů

To je z KV Areny a někdy příště nashledanou! (19:43:36)

Prodloužení nejprve nabídlo převahu domácích, jenže ke kotouči se brzy dostali Plzeňští, skórovali a zvítězili.

65:00

61:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po chybě karlovarské obrany se do přečíslení dostala Plzeň. Bernard nahrál Slavíkovi, který nabral na rychlosti a projel podél mantinelu do útočného pásma. Vystřelil a k odraženému kotouči se dostal TOMÁŠ PACANDA, který z dorážky zajišťuje druhý bod Plzni. Asistence: Jakub Slavík, Jakub Bernard.

60:54
    Energetici do prodloužení velmi zlepšili pohyb.

60:01

Třetí třetina nabídla jen šťastné vyrovnání energetiků. Jinak jsme sledovali vyrovnanou bitvu se šancemi na obou stranách. Oba gólmani dnes chytají velice dobře. Uvidíme ale prodloužení, které začne za malou chvíli.

60:00

59:03
    To se Karlovarským příliš nepovedlo a Plzeňští se dostali do přečíslení. Domácí obrana ale bránila dobře a gól v závěru nepřipustila.

58:46
    V závěru mají převahu domácí energetici. Vhazovat se bude před Mazancem.

58:00
    Před námi již jen poslední dvě minuty třetí třetiny a nerozhodný stav.

57:52
    Plzeňský útočník byl ve středním pásmu jasně podražen. Vylučovat se ale nebude.

56:43
    Nehlídaný Lev si vyjel před branku, tahem vystřelil a Habal vyráží.

56:00
    Hudák se nedokázal samostatně prodrat až k brance. Byl obrán o kotouč a útok zakládá Plzeň.

53:10
    Půlpán si sklepl skákavý kotouč a ze středního pásma se prodral až branku. Zakončil beckhendovou střelou mezi betony Mazance, který je ale včas sklapl.

52:10
    V závaru před brankou domácích se nejlépe zorientoval Habal, který ukrývá kotouč pod sebou a přerušuje hru.

51:01
    Kotouč se odrazil před prázdnou plzeňskou branku, kde si jej indiáni málem srazili do branky. Situace z počátku této třetiny se ale neopakovala. Plzeňští získali kotouč pod kontrolu a zakládají útok.

50:07
    Další vhazování před Habalem vyhrává opět Plzeň. Ta se drží v útočném pásmu, ale rozhodčí Plzeňské z pásma vykazuje.

49:09
    Vhazování před Habalem a hned tvrdá rána Sullmana od modré! Habal měl co dělat, aby se pro ni natáhl, ale naštěstí kotouč skončil mimo.

48:56
    Petruška se samostatně neprosadil při přechodu do útočného pásma.

48:11
    Přechod energetiků do útočného pásma skončil ofsajdem. Po vhazování se kotouče ujímá Plzeň.

47:25
    Síly na ledě se srovnají. Adam Schusser (KVA) srazil krosčekem u mantinelu jednoho z plzeňských, a odsedí si tak dvě minuty.

47:04
    Alex Sullman (PLZ) si opyká dvě minuty na trestné za krosček.

46:02
    Baar poslal kotouč zpoza branky před brankoviště, kde ale nebyl žádný energetik, a tak se kotouče ujímají Plzeňští, kteří opět velmi snadno získávají útočné pásmo.

45:15
    Plzeň hraje v plném počtu.

45:00
    Energetikům se přesilovka vůbec nedaří. Zato Plzni se daří v oslabení i ohrozit Habalovu branku.

43:25
    Schusser je zpět z trestné a energetici hrají v plném počtu.

43:15
    Vyloučen Dan Růžička (PLZ) na dvě minuty za podražení.

41:15
    Vyloučen Adam Schusser (KVA) na dvě minuty za sekání.

41:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to byla velká smůla Plzně a velké štěstí pro energetiky! TOMÁŠ SÝKORA dobruslil kotouč, zatímco plzeňská obrana si hlídala jiného hráče, a tak se nikým nehlídaný ocitl v akci sám na brankáře. Zvolil střelu příklepem, která sice nebyla úspěšná. Nicméně jeden z dojíždějících beků Plzně si srazil odražený kotouč do vlastní branky. Zajistil tak Karlovým Varům laciné vyrovnání. Bez asistence.

40:19
    Plzeňští se hned ujímají útočného pásma. Energie ale hned vyhazuje a ujímá se kotouče.

40:01

Hokejisté vycházejí z útrob arény na led. Závěrečná dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

Prostřední dvacetiminutovka se zdála, že bude v režii Plzně. Ta si během první poloviny dějství vytvořila dvoubrankový náskok. Nicméně v závěru vrátil energetiky do hry Záhora. Bude tak ještě velmi zajímavé sledovat, jak se dnešní utkání vyvine. Vše podstatné by mohla ukázat třetí třetina, která začne přibližně v 19:04.

40:00

39:38
    Energie se také konečně dočkala branky! Hudák v akci dva na jednoho poslal do prostoru kotouč DANIELU ZÁHOROVI, který kulatý nesmysl dojel a střelou z první pod víko v závěru třetiny překonává Mazance, vrací tak energetiky zpět do hry! Asistence: Miloslav Hudák, Adam Schusser.

39:01
    Vachovec byl v přečíslení sražen k zemi. Plzeňský Dan Růžička (PLZ) si tak odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

38:05
    Plzni se v útočném velmi daří. Střelu Lva od modré Habal vyráží do ochranné sítě.

37:17
    Aleš Půlpán (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné.

36:50
    Plzeňští vytvořili závar před ležícím Habalem. Ten všechny plzeňské pokusy "uležel."

36:30
    Sullman je zpět z trestné a Plzeň hraje v plném počtu.

35:25
    Po vhazování Plzeň vyhazuje.

35:22
    Plzeň se osvobozuje a energetikům se poté konečně podařilo založit útok. Série střel na Mazance skončila až nebezpečnou střelou Funka od modré. Ta ale byla tečována do ochranné sítě.

34:30
    Při tom byl ale faulován a Alex Sullman (PLZ) si odsedí dvě minuty na trestné za hákování.

34:30
    Nikým nehlídaný Kverka si po přečíslení vyjel před branku, ale výborný Mazanec chytá i tento velmi nebezpečný pokus.

33:29
    Ruprecht měl před sebou zcela volnou cestu, a tak vystřelil od modré příklepem na Habala. Ten kotouč ukrývá pod sebou.

32:36
    A není tomu tak, Plzeň velmi dobře forčekuje a energetici nemohou založit útok. Na Karlovarských je vidět velká nervozita po inkasovaném gólu.

30:28
    Plzeňští v plném počtu, snad se hra Karlovarských při hře proti pěti zlepší.

31:10
    Navíc Plzeň opakovaně vyhazuje, a dokonce v oslabení ohrožuje branku Habala.

30:20
    Karlovarští se opět pokoušejí o střelbu od modré a clonění před brankou, ale na výborného Mazance tento recept neplatí.

29:33
    Další přesilovka pro Vary. Vyloučen Patrik Petruška (PLZ) na dvě minuty za sekání. Energii se ale dnes přesilovky příliš nedaří...

28:28
    Energie inkasuje v oslabení! Před brankou se ocitl zcela osamocený PETR VIZINGER, který výbornou střelou pod víko zajišťuje Plzni dvoubrankový náskok. Obrana domácích nyní velmi zaspala. Asistence: Martin Němec, Jakub Ruprecht.

28:03
    Plzeň opětovně vyhazuje. Energii dělá problém založení útoku.

26:56
    Schusser vyslal střelu od modré. Do ní skočil plzeňský obránce. Kotouč ale i přesto skončil na výstroji Mazance, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.

26:37
    Vyloučen Pavel Sedláček (PLZ) na dvě minuty za sekání. Karlovarská přesilovka.

26:30
    Rozhodčí signalizuje trest pro Plzeň.

26:07
    Plzeň hraje v plném počtu. Její přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.

25:44
    Na přesilovku to ale nevypadá. V útočném pásmu se paradoxně usazuje Plzeň.

24:48
    Domácí hrají v plném počtu a začíná jim minutu a čtvrt trvající početní převaha.

24:05
    Poměr sil na ledě se srovná. Trest pro hráčskou lavici Plzně za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Bernard (PLZ).

22:48
    Při útočném výpadů domácích vyloučen Sturma (KVA) za hru vysokou holí. Početní převaha pro Plzeň.

20:10
    Plzeň se snaží udržet v útočném pásmu. To se jí zatím daří a energetikům se nedaří vyhodit.

20:19
    Tak to byl velmi rychlý vstup do druhé třetiny v podání Plzně! Váchal přihrál před brankoviště MARTINU NĚMCOVI, který odtud zakončil přesně mezi Habalovy nohy a otevírá skóre dnešního juniorského derby! Asistence: Michal Špaček.

20:18

20:01

Úvodní formace jak domácích, tak i hostů jsou již připraveny okolo středového kruhu.

První třetina utkání nabídla vyrovnanou bitvu, jak už napověděly první sekundy zápasu. Více šancí možná měli hokejisté Plzně. První třetina gól nenabídla, a ani příliš vyložených gólových příležitostí jsme neviděli. Týmy dnes velmi dobře brání a oba gólmani chytají s velkou jistotou, takže žádné brankové hody nás zřejmě nečekají ani ve druhé třetině. Ta začne přibližně v 18:12.

20:00

19:00
    Ohlášena poslední minuta třetiny. Plzni se daří vyhazovat a drží kotouč na svých holích.

18:36
    Energie již je v útočném pásmu. Tomeček střílel od modré a jeho střela skončila až pod Mazancem.

18:15
    Ve změti těl se provinil Jakub Lev (PLZ) hákováním. V závěru třetiny přesilovka pro Vary.

17:30
    Plzeňští nahazují do pásma, kotouče se zmocňuje Energie. Ta ale také o kotouč přichází a Plzeň se ujímá útočného pásma.

16:49
    Ružička střílel tahem z kruhu. Jeho přízemní střela skončila pod Habalovými betony.

15:46
    Jeden z Plzeňských "vyfasoval" desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Poměr sil se nemění.

14:41
    Hokejisté Plzně hrají v plné síle. Jsou ale zatlačováni energetiky do obranného pásma.

14:32
    Vizinger se dostal v oslabení ke střele z kruhu a těsně minul levou spojku Habalovy branky!

14:03
    Energie volí při přesilové hře střelbu od modré. Toho využívá Plzeň, která tyto pokusy blokuje a vyhazuje kotouč z pásma.

12:41
    Při tom se ale provinil Jakub Slavík (PLZ) sekáním, a míří tak na dvě minuty na trestnou lavici.

12:41
    Vachovec se Sýkorou se ocitli v akci dva na jednoho. Sýkora ovšem poslal příliš nepřesnou přihrávku, a tak alespoň Vachovec rychle vystřelil. Kotouč se odrazil od Mazance a Vachovec jej málem srazil tělem do branky.

12:21
    Vachovec nechtěl riskovat, a tak raději vyhodil na zakázané uvolnění.

11:18
    Plzeň hraje v plném počtu a už se také usazuje v útočném pásmu.

09:30
    Nyní ale Kverka vyjel mezi kruhy, odkud nebezpečně vystřelil na Mazance. Dostal se i kdorážce, kterou gólman Plzně výborně vykopává betonem!

09:05
    Plzni se daří opakovaně vyhazovat a energetici se k větším šancím nedostávají.

08:18
    Záhora byl držen v útočném pásmu Jakubem Slavíkem (PLZ) , který si tak odsedí dvě minuty na lavici hanby. Přesilovka pro Vary.

07:51
    Vaněk nahodil do pásma a jde střídat. Kotouče se za brankou ujímá Plzeň.

06:18
    Tomeček je zpět z trestné lavice a energetici hrají v plném počtu.

05:30
    Až skrytá střela Pacandy ohrozila Habala, ten ale včas sklapl své betony.

05:15
    Druhé vyhození Energie. Plzeň se zatím nedostala do žádné větší příležitosti.

04:21
    Kotouče se ihned ujímá Plzeň. Energii se podařilo vyhodit a indiánům se již nedaří založit útok.

04:18
    Při tom byla posunuta branka domácího Habala, a tak je utkání na chvíli přerušeno.

04:18
    Jeden z Plzeňských útočníků ujel obraně Karlových Varů. Jan Tomeček (KVA) jej hákoval a za to si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

03:41
    Plzeňští se drží v útočném pásmu, ale opakovaně střílejí mimo. To už ale Energie vyhazuje.

2:40
    Bully vyhráli domácí a hned se pustili ke střele. Další střelecký pokus ukryl Mazanec pod sebou a vhazuje po jeho pravici.

02:28
    Jenže Karlovarští dobře napadají rozehrávku Plzně, ta se osvobozuje zakázaným uvolněním.

01:51
    Plzeňští se zmocnili útočného pásma. O kotouč přichází, ale pokoučí se o to znovu.

0:30
    První sekundy zápasu poukazují na vyrovnanou bitvu. Kotouč neustále střídá svého majitele a hra probíhá hlavně ve středním pásmu.

00:01

Hokejisté obou týmů vyjíždějí na ledovou plochu, rozhodčí jsou také připraveni a utkání za pár minut začne.

Ostatně takto už nastupují od duelu s Libercem, což už bude šesté utkání v takovém složení, a zatím se jim moc nedaří. Od té doby totiž vybojovali jen 4 body.

Podle zápisu dnes nastoupí energetici pouze s pěti obránci. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se s tím vypořádají.

Mužstva nastoupí v následujícím složení:

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Endal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček (A), Funk - Hudák (A), Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec (C), Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán.

HC Plzeň 1929: Makarovič (Mazanec) - Hucl (C), Ruprecht, Ružička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal - Blumentrit, Sedláček, Hošťálek (A), Baxa, Petruška (A), Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernard, Vizinger, Němec, Lev.

Hezký podvečer přeji z KV Areny! Od půl šesté tu karlovarští junioři odehrají závěrečné utkání první části. Karlovarští potřebují nutně vyhrát, aby si zachovali naději na přímý postup do play off. Zda se jim to povede, to bude záležet i na výsledcích ostatních. Týmy okolo šestky totiž mají před sebou ještě tři duely, zatímco Karlovarští už jen jeden, a tím je dnešní derby s Plzní. Plzeňští jsou v tabulce dvanáctí a uzavírají skupinu týmů, které si ještě zahrají o play off. Ostatní čeká boj o udržení. I proto je pro Plzeňské dnešní utkání velice důležité. Obzvlášť když je třinácté Brno pouhé dva body za nimi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 40. Záhora (Hudák, Schusser), 42. Sýkora - 21. Němec (Špaček), 29. Vizinger (Němec, Ruprecht), 62. Pacanda (Slavík, Bernard)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Endal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák (A), Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec (C), Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán.
    HC Škoda Plzeň: Makarovič (Mazanec) - Hucl (C), Ruprecht, Ružička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal - Blumentrit, Sedláček, Hošťálek (A), Baxa, Petruška (A), Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernard, Vizinger, Němec, Lev.