Jaroslavl – Riga 3:5 (kon.) | Petrohrad – Mytišči 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
Čtvrtek 10.03.2011, 17:00Play-off KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:20:44)

Dinamo Riga tak srovnává stav série na 1:1.

Je konec. Hosté nakonec po velké bitvě vítězí poměrem 5:3. Nutno dodat, že si vítězství zasloužili. O trošku navrch sice měli domácí hráči, ale výborný výkonem se dnes prezentoval gólman Rigy Tellqvist, jenž byl také jedním z hlavích strůjců dnešního vítězství lotyšského celku.

60:00

59:41
    Riga právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Hosté dnes zvítězí. Gólem do prázdné branky pečetí jejich vítězství MARTIN KARSUMS, který až ze středního pásma využil své rychlosti a zajel až před domácí svatyni.

59:00
    Hosté se ale dobře brání, domácí musí začít ze své třetiny.

58:31
    A hosté zahráli na icing, domácí branka zůstává prázdná.

58:31
    Tkačenko to zkoušel od modré, ale trefil jen hráče stojícího před ním.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Čurilov nyní ve velké šanci z blízka brankáře hostů nepřekonal.

56:50
    Ankipans najížděl do útočného pásma, škoda pro hosty, že si nevšiml svého spoluhráče, jenž mu sám najížděl na druhé straně. Puk nakonec získali domácí zadáci.

55:30
    A o to se i snaží. Tvrdá rána Ruděnka však trefila jen Tellqvistovi výstroj, od které se následně odráží mimo.

55:00
    Už jen pět minut mají hráči Jaroslavle k tomu, aby vyrovnali a vynutili si aspoň prodloužení.

54:18
    Buly však vyhrála Riga. Ankipans vyslal dalekonosnou ránu, ale Kočněv puk pokryl ve svých betonech.

54:06
    Vhazování v útočném pásmu Jaroslavli.

54:06
    Kočněv si nyní nechává upravit svůj beton, krátce předtím si vzal Vladimír Vůjtek oddechový čas. Zda tyto situace domácím hráčům nějak psychycky pomohou ukáže následujících necelých šest minut.

54:03
    Rachůnek střelou skrz obránce Tellqvista nepřekvapil. Následně hosté vyhazují na icing.

53:25
    Obrovská šance Rigy. Darzinš projel kolem obránce, dostal se sám před Kočněva, který se snažil puk vypíchnout, což se mu nepodařilo, lotyšskému útočníkovi stačilo zasunout do odkryté části branky, ale trefil špičku betonu brankáře domácích. Tohle byla neskutečná situace.

53:05
    Jaroslavli nyní utíká čas hodně rychle.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 26. Barinka, 27. Vasilev, 38. Rachůnek - 22. Karamnov, 33. Sprukst, 46. Nizivijs, 49. Darzinš, 60. Karsums

Lokomotiv Jaroslavl: Kočnev, Vjušin - Rachůnek, Andrej Žukov, Vasil'ev, Barinka, Kalimulin, Urych - Michnov, Galimov Lehterya, Tkačenko, Churilov, Ostapčuk Kaljanin, Rudenko, Demitri, Vašíček, Kirjuchyn, Sobčenko Koroljuk
    Dinamo Riga: Holt, Tellqvist - Lavins, Ozolinš, K. Redlihs, Sotnieks, Galvinš, Tsibulskis - Hartigane, Sprukts, Darzins, Karsums, Niživij, Dzherinsh, M. Redlihs, Shtals, Podzinsh, Petrovitski, Surovy, Ankipans, Trotter