2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
IFK Helsinky
Pátek 02.09.2011, 17:30 • Expert Areena, Kotka. • European Trophy

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (19:40:05)

Domácím se tedy nakonec ani při závěrečném power-play nepodařilo protáhnout utkání do prodloužení. Tappara si tak připisuje další porážku.

56:17
    Helsinky už jen hlavně brání svůj hubený náskok.

54:45
    Makkonen se pokusil ohrozit Lundella, ten si s jeho pokusem poradil.

53:00

52:42
    Jenže i když se čas domácích dvojnásobných přesilovek postupně prodlužuje, stejně to Tappaře vůbec nepomáhá. Helsinky už mají na ledě čtyři hokejisty.

51:00
    Za Kurvinenem na trestnou odjíždí Mikko Jokela za hrubost! Hosté v tomto zápase skoro tradičně opět ve třech.

50:42
    Za vysokou hůl bude mít v statistikách zaznamenány dvě trestné minuty Mikko Kurvinen (IFK).

49:31

47:31
    Za krosček byl vyloučen na dvě minuty Viktor Ekbom (TAP).

40:01

39:38
    Hosté jsou kompletní.

40:00

39:24
    Helsinky právě vstřelily branku!
    V závěru domácí přesilovky se paradoxně prosazují hosté! Při přečíslení dvou proti jednomu davá MIKAEL GRANLUND třetí branku mužstva IFK! Asistence: Ville Peltonen.

37:38
    Za nedovolené bránění se dvě minuty na trestné odsedí Kim Hirschovits (IFK).

37:12
    Tappara právě vstřelila branku!
    Tak přece jen domácí využívají přesilovou hru! Mezi tři tyče se trefil JUSSI MAKKONEN! Asistence: Sami Venäläinen, Tuukka Mäntylä.

37:08
    Tallberg naskočil na led, Helsinky ve čtyřech.

36:05
    Hosté jdou podruhé v této třetině do tří! Toni Söderholm byl poslán na trestnou za držení.

35:08
    Na dvě minuty byl za krosček vyloučen Teemu Tallberg (IFK).

32:58
    Hosté jdou opět do vedení! Hlavní rozhodčí nejdříve jejich trefu neuznali, ale po konzultaci s brankovým rozhodčím změnili názor! Gól si tak do statistik zapíše TURO JÄRVINEN. Asistence: Mikko Kousa, Petteri Wirtanen.

28:56
    Tým IFK je kompletní, domácí toho v početních výhodách moc nepředvedli.

27:24
    Hosté už jsou ve čtyřech.

26:56
    Helsinky jdou kvůl nadměrnému počtu hráčů na ledě do tří! Trest odpyká Eero Somervuori.

25:24
    Ville Peltonen (IFK) odjel na dvě minuty na trestnou za vražení na hrazení.

Z technických důvodu je zatím fungování onlajnu z tohoto zápasu omezeno.

24:56
    Jenže domácí docela rychle vyrovnávají! Lundella překonal SAMI VENÄLÄINEN. Asistence: Jukka Peltola, Jussi Makkonen.

23:13
    Úvodní gól utkání vsítil TEEMU TALLBERG! Asistence: Mikael Granlund, Mikko Jokela.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:51
    Kim Hirschovits (IFK) zahákoval Cepise, za což vyinkasoval od hlavního rozhodčího dvě minuty.

18:18
    Do úniku sprintoval Tallberg, jenže na domácího strážce svatyně nevyzrál!

16:49
    Podobná situace jako před několika desítkami sekund. Nejdříve se vyznamenal Nieminen proti pokus Järvinena, poté Cepis nepřekonal brankáře Helsinek.

16:04
    Na jedné straně se neprosadil Somervuori, na druhé se podobně vedlo Elorinnemu, jehož ránu od modré zastavil Lundell.

13:37
    Hostující hokejisté mohli jet vstříc domácí brance v přečíslení tří proti dvěma, naneštěstí pro ně jim byl odpískán ofsajd.

12:28
    Dosud se hraje pohledný hokej se šancemi na obou stranách.

10:41

9:22
    Söderholmovi ve střelecké příležitosti odskočil kotouč.

8:41
    První vyloučení zápasu, dvě minuty za hákování obdržel Kalle Kaijomaa (TAP).

7:54
    Třetí lajna Tapary se nyní snažila několikrát ohrozit soupeřovu klec, ani jedna střela však neskončila v síti.

5:02
    Nieminen nyní vytáhl dobrý zákrok proti tvrdému projektilu z Järvinenovi hokejky.

4:20
    Zajímavou příležitost si vytvořili Erkinjuntti a Kangasniemi, ale i oni ztroskotali na hostujícím gólmanovi.

3:38
    Další šanci si připravil Venäläinen, jeho pokus vyrazil Lundell do bezpečí.

3:23
    Na druhé straně si svůj první zákrok připsal také Nieminen, který zlikvidoval střelu Mikaela Granlunda.

1:09
    Strömberg ověřil připravenost Lundella, ten byl pozorný.

00:01

Tappara: Nieminen (Metsola) – Peltola, Makkonen, Erkinjuntti, Kangasniemi, Cepis, Barkov, Virpiö – Venäläinen, Mäntylä, Kaijomaa – Strömberg, Ekbom, Leimu – Pekkala, Halme, Elorinne – Järvinen J., Lähde, Karjalainen.

IFK Helsinky: Lundell (Riksman) – Peltonen, Granlund Mik., Ahtola, Wirtanen, Granlund Mar., Hirschovits, Nyholm, Liivik – Tallberg, Söderholm, Jokela – Järvinen T., Kankaanperä, Kousa – Somervuori, Kurvinen, Melart – Pöysti, Salmi, Tuohilampi.

Rozhodčí: Luoma-aho, Salminen – Rikonen, Pesonen.

Helsinky svůj poslední duel odehrály v neděli na ledě Pardubic. Perníkářům se podařilo v první i ve druhé části vsítit po jednom gólu, takže finské mužstvo mělo v posledním dějství hodně co dělat, aby nepříznivý stav zvrátilo. Nakonec se hráčům IFK podařilo jen snížit na konečných 1:2.

Tappara ve čtvrtečním zápase podlehla v dalším finském souboji týmu TPS Turku, přestože první třetinu vyhrála jedna nula. Hokejisté TPS se však narozdíl od svého soupeře prosadili v dalších částech zápasu třikrát, takže Tappara nakonec odjížděla domů s prohrou 1:3.

V tento páteční den se odhraje pouze jediné klání z European Trophy. Utkají se v něm dva finské celky, výhodu domácího prostředí bude mít Tappara.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 25. Venäläinen (Peltola, Makkonen), 38. Makkonen (Venäläinen, Mäntylä) - 24. Tallberg (Granlund Mik., Jokela), 33. Järvinen T. (Kousa, Wirtanen), 40. Granlund Mik. (Peltonen)

Tappara Tampere: Nieminen (Metsola) – Peltola, Makkonen, Erkinjuntti, Kangasniemi, Cepis, Barkov, Virpiö – Venäläinen, Mäntylä, Kaijomaa – Strömberg, Ekbom, Leimu – Pekkala, Halme, Elorinne – Järvinen J., Lähde, Karjalainen.

Rozhodčí: Luoma-aho, Salminen – Rikonen, Pesonen