Vítkovice – Kladno 3:1 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.) | Zlín – Pardubice 2:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 4:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:7 (kon.)
po s.n.
HC Kometa Brno
4:3 (1:2, 1:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 25.09.2011, 18:10 • Kajot Arena - Brno, kapacita 7200 diváků. • Tipsport extraliga

62:36
    Možná rozhodující okamžik utkání. Na trestnou lavici míří Yorick Treille (SPA), který je vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:13
    Další vyloučení na straně hostů. Adam Lapšanský (SPA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

41:47
    Možnost přesilové hry pro Kometu. Vyloučen je Angel Krstev (SPA) na dvě minuty za hákování.

23:10
    Odpočinout si půjde i kapitán hostů Michal Broš (SPA), který vyhodil puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. 1:32 budou hrát domácí přesilovku pět na tři.

22:38
    Kometa bude mít šanci snížit. Vyloučen je Petr Tenkrát (SPA) na dvě minuty za sekání.

17:40
    Jakub Koreis (KOM) vyhodil puk mimo ledovou plochu a bude si muset odpykat dvouminutový trest za zdržování hry. Nepříjemnost pro Brno před koncem první části.

5:09
    A znovu Tomáš Rachůnek (SPA), tentokrát však fauloval a odsedí si dvě minuty za faul loktem. Šance pro Kometu na vyrovnání.

3:20
    Kometa má, co dělat, aby tlaku Sparty odolala. Navíc je teď vyloučen Radim Bičánek (KOM) za podražení. Sparta bude hrát chvíli přesilovka pět na tři.

1:36
    Juraj Valach (KOM) hákoval a odsedí si jako první hráč utkání dvě minuty za hákování.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 13. Svoboda Jar. (Dlouhý), 29. Hubáček (Pospíšil), 43. Čermák (Kempný), 66. Pospíšil - 4. Pacovský (Broš, Rachůnek I.), 8. Rachůnek T. (Bližňák, Pacovský), 23. Přibyl (Rachůnek T., Krstev)

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Šenkeřík, Žižka, Valach, Malec, Bičánek, Švrček, Kempný - Čermák, Dlouhý, Erat, Holec, Hruška, Hubáček (C), Jankovič, Svoboda Jakub, Podkonický, Pospíšil, Koreis, Svoboda Jaroslav, Zohorna
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Hanzlík, Krstev, Husák, Milam, Philipp, Sersen, Kučný - Lapšanský, Broš (C), Rachůnek I. - Tenkrát, Bližňák, Ton - Treille Y., Foster, Rachůnek T. - Žálčík, Luňák, Přibyl - Pacovský.

Rozhodčí: Minář, Husička - Čech, Dřínovský