Kometa Brno – Pardubice 1:4 (kon.) | Motor ČB – Sparta 1:3 (kon.) | Třinec – Kladno 1:4 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 3:5 (kon.)
Zlín – Liberec 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 02.10.2011, 17:00 • KAJOT ARENA Brno. • Tipsport extraliga

Pardubice si dnes v Brně dokráčely pro pohledově pohodlné vítězství. I když na počet vyložených šancí by byla minimálně remíza zasloužená. Jenže na to ani na počet střel se nehraje a Kometa dnes zůstává bez bodu.

59:59
    Hubáček vyjel do útoku, ale dlouhou přihrávku nestihl.

59:50
    Jaroslav Svoboda (KOM) ještě inkasuje dvě minuty za sekání.

59:42
    Hynek Zohorna znova hledal Jaroslava Svobodu. Ten ve velké rychlosti šťouchl do kotouče tak, že minul Růžičkovu bránu.

58:49
    Kempný se na modré čáře rozhlédl a nahodil kotouč před bránu na teč. Nikoho však nenašel.

58:18
    Avšak Pardubice zatím pozorně brání.

57:52
    Kometa se snaží skóre změnit a útočí.

57:21
    Žižka si najel mezi kruhy a napálil vyjetého Růžičku do hrudi. Těsně po hvizdu spadl kotouč na led a Žižka jej dostal do brány. Diváci by chtěli branku, bohužel to však nepůjde.

57:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    JAROSLAV SVOBODA kazí Martinu Růžičkovi čisté konto. Po akci Jakuba Svobody a Hynka Zohorny střílel do prázdné brány. Hynek Zohorna mu totiž nahrál před brankoviště zpoza brány. Růžička ležel u levé tyče. Asistence: Hynek Zohorna, Jakub Svoboda.

56:30
    Erat však při kličce upadl a nabídl kotouč soupeři.

56:05
    Jonathan Sim (PCE) inkasuje dvě minuty za sekání. Možná se dočkáme komsetické změny skóre. Hovi je zpět v bráně.

55:55
    Hovi vyjel z brány! To by měla být dlouhá hra bez brankáře.

55:34
    Radil se Simem ujížděli dva na jednoho, ale akci pokazili.

55:12
    Jaroslav Svoboda nyní nastřelil tyč Růžičkovy brány.

54:35
    Hruška před Růžičkou nejprve promáchl a po chvilce z velkého úhlu napálil puk do boční sítě.

53:24
    Pardubice právě vstřelily branku v přesilové hře!
    Diváci houfně opouštějí KAJOT ARENU! Nevydrželi totiž čtvrtou branku v domácí síti. JAN STARÝ se v klidu trefil z velkého úhlu. Hovi byl totiž ještě u pravé tyče, když se kotouč objevil na druhé straně jeho obranného pásma. Starý byl pohotový a nemýlil se. Asistence: Jakub Nakládal.

53:13
    Kolář trefil přihrávkou Hubáčka a puk je ve středním pásmu.

52:46
    Pardubice v klidu kombinují v útočném pásmu.

52:32
    Juraj Valach (KOM) inkasuje další dvě minuty za vysokou hůl. Hosté hrají 46 vteřin pět na tři.

52:06
    Pardubice hezky zakombinovaly ve středním pásmu, zajely do třetiny a od modré vypálil Jan Kolář II.. Hovi puk chytl až nadvakrát.

51:49
    Janu Švrčkovi se povedlo kotouč dostat z obranného pásma.

51:18
    Tomáš Pospíšil nejprve sám zakončil přečíslení dva na jednoho střelou do náruče Růžičky a pak jej nemilosrdně sekl. Má štěstí, že se hostující beci udrželi a nepustili se do něj. I díky tomu si Pardubice zahrají další přesilovou hru.

50:39
    Diváci ironicky tleskají nahrávce Jaroslava Svobody. Ten z výborné pozice nejprve sjel za bránu a následně dal naslepo před Růžičku. Našel dva beky Pardubic.

49:44
    Ihned po zakončení Hubáčka se chtěl pokusit o dorážku Leoš Čermák (KOM). Jenže jen sekl do betonu Růžičky. Dostal deset minut za nesportovní chování.

49:32
    Zatímco hostující fandové oslavují, ti domácí jsou jako opaření.

Dnešnímu utkání přihlíží 6772 diváků.

48:55
    Sičák chyboval na modré čáře a měl co dělat, aby ustál napadání Jaroslava Svobody.

48:20
    Radek Dlouhý (KOM) inkasuje dvě minuty za hrubost, stejně tak Jan Starý (PCE). Hraje se 4 proti 5.

47:41
    Píšovi ve střele nezabránilo ani svalení domácího útočníka. Obránce se zkušenostmi z NHL však minul bránu.

47:25
    Přesilovková souhra hostů končí hezkou pumelicí od modré čáry. Hovi puk nějakým způsobem zachytl pod rameno. Kolem brány následně razatněn čistí prostor Bičánek.

46:56
    Pro dlouhou přihrávku hostů si z brány daleko vyjel Hovi. Švrček před Simem jen kontroloval situaci a dělal Hovimu bezpečí. Po odpískání pak Kanaďan do Hoviho ještě píchl holí. Oba hráči půjdou na trestnou. Sim má dvě minuty za sekání a Sasu Hovi dvě minuty za zdržování hry. Jan Švrček dvě minuty za hrubost. Hosté hrají přesilovou hru. Diváci se hodně diví hlavně vyloučení Hoviho.

46:33
    Hlavní rozhodčí Polák dlouze diskutuje u brněnské střídačky. Už se bude hrát.

46:33
    Tomáš Malec si vyjel zaútočit. Po stahovačce pálil z pravého kruhu. Růžička nadvakrát zasáhl a schoval kotouč pod lapačku.

45:46
    Série nepřesností končí pardubickým postavením mimo hru. V přerušení hostující fanoušci skandují: "Nejste slyšet." A mají pravdu. Třetí branka Pardubic domácí příznivce téměř zcela utichla..

44:20
    O vzkříšení Komety se pokoušel Jakub Svoboda, který se prodral před Růžičku. Po sérii kliček nastřelil beton pardubického brankáře.

43:30
    Pardubice právě vstřelily branku!
    MARTIN BARTEK měl moře času, zpoza brány si najel k levému kruhu, v klidu se rozhlídl kolem sebe, počkal a z velkého úhlu překonal Hoviho mezi betony. Je to jeho letošní šestá branka. Asistence: Radovan Somík.

43:03
    Při icingu hostů o sobě dávají hlasitě vědět domácí fandové. Probírají se. Chytnou se i hráči?

42:56
    S nahozením od modré čáry si Růžička poradil hravě. Slabá střela mu dnes pomůže jen k vylepšení brankářských statistik.

42:09
    Rákos s Malcem nyní po vzájemné strkanici posunuli brněnskou bránu ze své původní pozice. Rozhodčí Polák hru přerušil.

41:29
    Právě probíhá stá minuta, co Kometa nevstřelila v extralize branku. V Liberci se jí to povedlo ve druhé minutě.

40:47
    To souhra Hubáčka s Pospíšilem byla mnohem lepší! Jenže domácí kanonýr Pospíšil nedokázal zblízka bekhendem usměrnit kotouč jinam než do Růžičkova betonu.

40:22
    Domácí začínají třetí dvacetiminutovku nevalně - icingem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Kometa se dlouhou část druhé třetiny snažila o vyrovnání. Byla aktivní a vynucovala si fauly protivníka. Jenže přesilové hry jí dnes nesvědčí. Naopak když Pardubice ucítily, že je Kometa v zakončení bezzubá a přestály všechna oslabení, vrhly se do útoku. Jediná chyba brněnské obrany pak stačila, aby zůstal nepokrytý Martin Bartek. Ten vytěžil z výborného průniku Američana Elkinse a doklepnutím puku do prázdné brány upravil stav zápasu na 0:2.

Zásahy brankářů ve druhé části:
    Růžička 11 - Hovi 7.

Na střely je to tedy po dvou třetinách 19:17.

40:00

39:51
    Hosté si zbytek třetiny pohlídali.

39:11
    Formace domácích mladíků s Jankovičem a Hynkem Zohornou dělá svým pohybem Pardubickým problémy. Puk po objíždění mantinelu končí v ochranné síti.

38:37
    Brno si musí z obranného pásma pomoci vyhozením.

38:18
    Aleš Píša pálil z mezikruží jen těsně vedle.

37:56
    Pardubice se ihned po vrácení do plného počtu snaží útočit a daří se jim to.

37:22
    Jakub Svoboda se rychlostí dostal za beka hostů, ale své snažení ukončil na betonu Růžičky.

37:03
    Stejně vysoko jako byl Čermákův nápřah skončila i jeho rána z pravého kruhu. Puk vylétl až do ochranné sítě.

36:41
    Diváci na svoji Kometu nyní pískají. Nemůže totiž založit kloudnou přesilovkovou souhru.

36:20
    Ovšem Hubáčkova zpětná přihrávka brnkla o brusle protirháče a kotouč končí ve středním pásmu.

36:04
    Brno je v útočném pásmu.

35:37
    Daniel Rákos (PCE) inkasuje dvě minuty za sekání. Kometa hraje jednu z dalších početních výhod. Ale ty se jí vůbec nedaří.

35:26
    Zvýšit může Radil! Po chybě domácí nedůsledné obrany míří z pravého kruhu pod rameno Hoviho. Finský gólman však stihl zareagovat.

34:15
    Krásnou individuální akci předvedl u pravého mantinelu Corey Elkins. Projel kolem tří hráčů Komety a nahodil kotouč na Hoviho. Ten puk vyrazil podél brankové čáry na zcela osamoceného MARTINA BARTKA, jenž neměl s trefením odkryté klece sebemenší problém. Vždyť je to pro něj letos již pátá branka. Asistence: Corey Elkins.

33:42
    Brno špatně rozehrává - icing.

33:11
    Kočí zahrál na nervy svých spoluhráčů. Přihrávku před bránu směřoval ve chvíli, kdy byl Růžička za ní. Brankář Pardubic měl však záskok a nebylo z toho zase takové drama.

32:30
    Tomáš Zohorna mohl z pravého křídla překvapit Hoviho. Svým zakončením však překvapil i sebe. Bránu vůbec netrefil.

32:04
    Domácí zavřeli Pardubice v útočném pásmu. Nic lepšího než Bičánkovo nahození od modré čáry z toho však nebylo.

31:01
    Nyní se hrála chvíli spíše házená. Kotouč neustále poskakoval nad ledem a hráči si jej sklepávali rukavicemi. Není proto překvapením, že k žádné vážné situaci nedošlo.

30:19
    Akce na jednu stranu střídá druhá na druhou. Holec si najel na pravé křídlo a tísněn zamířil bekhendem do náruče Růžičky.

30:02
    Mohlo to být 0:2! Daniel Rákos se ocitl před Hovim sám. Mohl si vybrat, kam kotouč vystřelil, avšak trefil jen brněnského brankáře Hoviho.

29:37
    Brankář Pojišťovny sklízí v přerušení potlesk od svých fanoušků. V přesilové hře Komety musel byt hodně pozorný.

29:20
    Bičánek nakonec trefuje od modré čáry Růžičkův beton a hosté ihned vyhazují.

28:56
    Kometa je v útočném pásmu.

28:10
    Pospíšil prolétl útočným pásmem, objel bránu a nahrál Čermákovi, jenž z boku trefil boční konstrukci.

27:33
    Radovan Somík dostává dvě minuty za hákování a deset minut za nesporotovní chování. Deset minut je osobní trest pro Somíka, odsedí je Píša.

27:33
    Pospíšil dostal krásnou nahrávku od Hubáčka. Byl však faulován a z výborné pozice jej odtlačil Somík.

27:08
    Domácí toho v útočném pásmu kolem mantinelů příliš mnoho nevymysleli.

26:15
    Hosté se snaží co nejrychleji nahazovat kotouč na brankáře Hoviho. Sičák nyní trefil útočníka domácích a kotouč skončil až ochranné síti.

25:56
    Erat si dnes otevřel v KAJOT ARENĚ střelnici. Jenže má to jeden háček. Nemá seřízenou mušku. Nyní tečoval těsně před Růžičkou kotouč tak, že jej brankář hostů jen vyrazil a z dorážky trefil Erat boční síť.

25:21
    Radek Dlouhý uhání za kotoučem marně - zakázané uvolnění.

24:39
    Růžička znova v jednom ohni! Zohorna rychle obkroužil branku, jenže skvělý brankář mu ještě do cesty položil beton! Dorážku poslal do stejného místa ležící Jankovič.

24:13
    Vědět o sobě od začátku utkání dávají i hostující fanoušci, kterých tu bude ke stovce. Možná i více.

24:02
    Z rychlého protiútoku našel Elkins Bartka, jenž vypálil těsně vedle pravé tyče.

23:22
    Růžička ležel na ledě, díval se za bránu a mezitím už měl kotouč mezi kruhy Erat! Trefil však jen roztaženého brankáře. Brněnští diváci dávají tváře do dlaní.

23:01
    Kometa je za branou Růžičky.

22:25
    Hosté v klidu vyvezli kotouč a získali dobrých patnáct vteřin z oslabení.

22:06
    Žižka trefil od modré čáry clonícího Hrušku.

21:32
    Václav Kočí (PCE) je potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

21:23
    Erat se ač hákován dostal do samostatného úniku z pravé strany. Minul bránu!

20:25
    Domácí hráli chvíli ve čtyřech. Hostům totiž pokračovala početní výhoda z první třetiny.

20:10
    Jan Starý rychlou střelou švihem protahuje Hoviho lapačku.

20:01

Kometa začala první část klasicky - prohrou. Vstup do utkání se jí totiž nepovedl již potřetí v řadě. S Plzní prohrávala po první části 0:1 a se Spartou 1:2. Obě utkání Brno nakonec zvládlo a vyhrálo. Uvidíme, zda je stejný scénář na programu i dnes.

Z vedení se radují díky jedné využité přesilové hře Pardubice. Kometa měla hodně šancí, jenže zatím selhává se zacílením svých střel. Navíc častokrát v dobrých pozicích domácí hráči trefují hostující, dobře clonící, beky.

První část přinesla pro diváky poměrně pohledný hokej s bohužel nevelkým počtem branek. Spíše než gólovou radost častěji fanoušci řvali a pískali na rozhodčího, protože se jim nelíbilo, jak posuzuje některé zákroky.

Zásahy brankářů po první třetině:
    Růžička 8 - Hovi 7 , Trvaj 1.

20:00

19:49
    Píša pálil od modré čáry přímo do středu brány a zároveň brankáře Hoviho.

19:21
    Radek Dlouhý vybojoval kotouč v rohu kluziště za Růžičkou a v oslabení jej nasměroval na osamoceného Čermáka. Ten zamířil ze dvou metrů mezi nohy Růžičky, ale pardubický gólman scvaknul betony včas.

18:48
    Bičánkovo vyhození bylo hodně šťastné. Šlo hodně vysoko a po mantinelu se svezlo do středního pásma.

18:20
    Jan Švrček (KOM) dostává dvouminutový trest za držení hole. Hosté si zahrají přesilovku.

17:44
    Hosté pobyli v útočném pásmu o něco déle. Kotouč muselo pro pardubické barvy vyvézt dobře známe jména - Zohorna. Ale Hynek.

17:04
    Útok domácích kazí nepřesná přihrávka Holce na Jakuba Svobodu.

16:47
    Zbytek přesilové hry se Kometě nedaří.

16:01
    Čermák se proháčkoval kolem pravého mantinelu, naservíroval kotouč na volného Erata, jenž sám před Růžičkou prudkou přihrávku promáchl.

15:36
    Kometa byla vytlačena z útočného pásma.

15:08
    Žižka nahodil kotouč od modré čáry, Růžička vyrazil a Pospíšilovi, natahujícímu se po dorážce do prázdné brány, hosté zlomili hůl.

14:50
    Aleš Píša (PCE) dostává dvě minuty za hákování Holce.

14:49
    Hosté mají velké štěstí. Kometa mohla být u brány v přečíslení tři na jednoho, jenže Jakub Svoboda si kotouč špatně zpracoval.

14:20
    Kolář při rozjíždění útoku otáčí a uklidňuje hru.

13:54
    Čermák s Eratem se marně natahovali po dorážce Malcovy rány od modré.

13:25
    Erat sice zachytil kotouč jedoucí po mantinelu, ale jen na hůl Benáka, jenž ihned vyhodil.

12:49
    Jenže Kempný znova od modré čáry trefuje jen hůl protihráče. Hosté vyhazují.

12:28
    Kometa je v přesilovkovém zámku.

11:53
    Kempný měl velkou šanci. Ale nejdříve trefil protihráče před druhou ranou mu jeden z Pardubickcýh lehce nadzvedl hůl, takže promáchl.

11:24
    Václav Kočí (PCE) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:18
    Valach nastřelil od modré čáry protihráče, situaci ale stihl zachránit, když udržel kotouč v útočném pásmu.

10:42
    Borer nahazuje puk od modré čáry, Trvaj chytá do náruče a přerušuje hru. To je jasný signál pro návrat Hoviho do brány.

9:49
    Sasu Hovi nakonec střídá! Těžko říct, zda je za tím zranění nebo něco jiného. Spíše je to ale tak, že přejel modrou čáru a musí střídat. Za chvíli se tedy do brány vrátí.

9:49
    Jan Starý se rozmýšlel, co provede a najel si od mantinelu až na pravý kruh, odkud otřel svoji ránu švihem o hůl kapitána PETRA KOUKALA. Hovi nemohl na teč nijak dosáhnout. Brněnský brankář pak reklamoval postavení hostujícího hráče v brankoviště, jenže marně. Asistence: Jan Starý.

9:22
    Pardubice se znova nastěhovaly do útočného pásma.

9:09
    Domácí vyhodili.

8:58
    Tomáš Malec (KOM) dostává dvě minuty za hrubost. Tři vteřiny hrají hosté pět na tři.

8:56
    Sičák překřížil pásmo a Somík pálil z levého kruhu z první. Trefil boční síť.

8:27
    Kometa vyhodil, ale ne na dlouho.

8:02
    Čermák padl do rány od modré čáry. Při následné ráně zlomil Píša hůl.

7:41
    Do zajímavé souhry nastavil hůl Hubáček a pokazil hostům pěknou akci.

7:20
    Pardubická útočná vlna najela do útočného pásma příliš rychle - ofsajd.

7:01
    Střelou zakončil pardubické útočení Elkins. Následně jde Kometa do čtyř hráčů - na ledě jich totiž bylo přespříliš. Trest odsedí Tomáš Pospíšil.

6:54
    Benák našel z kruhu jen vyrážečku Hoviho.

6:25
    Od modré čáry nyní pálil Sičák. Hovi puk vyrazil před sebe, kde dalo domácím hodně práce, aby jej odpálili.

6:12
    Jan Starý si rychle najížděl na narážečku s Koukalem. Kapitán Pardubic však směřoval svůj pas pouze na nohy rozjetého spoluhráče.

5:31
    Benák trefil od modré čáry jen obránce. Hovi měl štěstí, protože přes clonící hráče nic neviděl. Další akce Pardubic končí postavením mimo hru.

4:37
    Čermák využil dobrého forčekingu Jankoviče. Z pravého kruhu vyprášil vyrážečku Růžičky. Chvíli po něm vznikla před brankářem Pardubic mela, ale Erat ani Čermák s dorážkou neuspěli.

4:02
    Somík odjíždí z útočného pásma bez hole. Jeden z hráčů Komety mu ji přepůlil.

3:34
    Hovi se rozcvičuje. Do lapačky chytá nahození od modré čáry a raději si kotouč schovává - přerušuje hru.

2:53
    Valach nejprve pálil od modré a puk skončil Růžičkovi na betonu. Pak se brněnský bek ocitl v přečíslení tři na jednoho, když na led skočil z trestné lavice Bartek. S trochou štěstí tečoval střelu kanonýra Barteka mimo bránu Hoviho.

2:14
    Jihomoravané musejí znova začít z obranného pásma.

1:57
    Hosté opět vyhazují - jmenovitě Rákos.

1:38
    Kometa je v útočném pásmu, jenže Pardubičtí dobře brání a kotouč i s domácími borci přimáčkli k mantinelu.

0:53
    Kometa prohrála vhazování.

0:40
    Martin Bartek (PCE) dostává dvě minuty za zdržování hry.

0:31
    Hubáček se z levé strany dostal za obránce hostí. Jeden z nich stihl jeho střelu ještě zblokovat nad bránu.

0:18
    Domácí mají kotouč na holích.

00:01

Za pískotu pomalu se zaplňující haly vjíždí na led i dnešní soupeř Komety - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Kapitán Petr Hubáček vede na led hráče v modrých dresech. Diváci tleskají a řvou: "Už jsme tady, už jsme tady."

Arena se setměla a čekáme na příchod hokejistů.

V KAJOT ARENĚ je zatím překvapivě málo diváků. Z horních řad tribuny vidíme hodně prázdných sedaček.

Pardubice ve dvou venkovních utkáních urvaly tři body za výhru v Karlových Varech. Do Brna jedou hrát již třetí utkání v šesti dnech, takže je otázkou jak na tom budou s fyzickými silami.

Brno hrálo v KAJOT ARENĚ (dříve hala Rondo) v extraligovém ročníku 2011/12 zatím dvakrát a vždy z toho byla výhra na nájezdy. Na výhru za tři body se tedy v jihomoravské metropoli stále čeká.

Trenér domácího celku Zdeněk Venera se musí obejít bez Andreje Podkoncikého, jenže se zranil minulou neděli v domácím zápase proti pražské Spartě.

Naopak se mu do sestavy vrátil dlouhodobě zraněný Ondřej Švaňhal. Zda však do utkání zasáhne je otázkou.

To Pardubice jsou kompletní. Na marodce mají jen juniora Noska, který s týmem trénuje, ale do hry dnes nenaskočí.

Oba týmy za sebou mají celkem úspěšný vstup do nového extraligového ročníku. Přesto však ani jeden není v horní polovině tabulky. Tento fakt je zapříčiněn spíše tím, že rozdíl mezi desátou Kometou a čtvrtým Mountfieldem je jen tři body. Sami si tedy můžete udělat obrázek, kolik mužstev se mezi čtvrté a desáté místo nasoukalo.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Ostrčil - Pospíšil, Hruška, Švaňhal - Erat, Čermák, Hubáček (C) - Svoboda Jaroslav, Holec, Dlouhý - Zohorna, Koreis, Svoboda Jakub, Jankovič.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) - Píša, Kolář II., Sičák, Kočí, Benák, Borer, Nakládal - Kolář, Koukal (C), Starý - Bartek, Elkins, Somík - Sim, Zohorna, Rákos - Kousal, Radil, Buchtele.

Rozhodčí: - Lederer, Gebauer.

Postavení klubů v tabulce Tipsport Extraligy 2011/2012:
    8. Pardubice - 8 bodů po pěti utkáních
    10. Kometa - 7 bodů po pěti utkáních

Poslední tři utkání Komety:
    Litvínov - Kometa 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
    Kometa - Sparta 4:3sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
    Liberec - Kometa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Poslední tři utkání Pardubic:
    Zlín - Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
    Pardubice - Sparta 2:6 (1:4, 1:2, 0:0)
    Pardubice - České Budějovice 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)