Třinec – Pardubice 3:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 4:3 (po s.n.) | Zlín – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kladno – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:6 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 5:9 (kon.)
Rytíři Kladno
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.10.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký páteční podvečer z Kladna. První čtvrtina extraligového dvaapadesátikolového pelotonu se pomalu blíží ke konci. Dnes nás čeká 11. kolo Tipsport extraligy, v němž změří síly domácí Rytíři Kladno s plzeňskými Indiány.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Drtina, Lepine, Toman, David Růžička, Procházka, Piskáček, Diviš - Bicek, Patera, Hlaváč - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bílek, Melka, Kuchler - Valský, Knotek, Kafka - Eberle.

HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Schnabel, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák, Dan Růžička - Mrňa, Vostřák, Kratěna, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Horna, Hlinka, Johnson, Heřman.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Bejček.

V sestavě Plzně rozhodně najedeme jedno velice zajímavé jméno. V dresu Indiánu totiž vjede na led také kladenský odchovanec, který kromě 11 utkání ze Třinec v sezoně 02/03 nehrál extraligu za jiný celek, než právě za Středočechy. Tím hráčem je Tomáš Horna. Vítěz zlaté helmy ze sezony 2007-2008 a velice šikovný hráč se tak poprvé představí v letošním ročníku extraligy a hned proti Kladnu.

00:01

01:05
    Úvodní střelu na branku obstaral od modré Jason Lepine. Svoboda si poradil.

01:25
    Také Cikánek si připisuje první zákrok po střele Mrni.

01:41
    Vsotřák teď dostal nebezpečně hodně prostoru. Trefil ale jen Cikánka.

02:07
    Plzeň zatlačila Kladno do defenzívy.

02:18
    A domácí se osvobodili zakázaným uvolněním.

02:43
    Plzeň stále nepouští Kladno z pásma, do šancí se ale nedostává.

03:25
    Hanzlíkovu nahrávku nepropustil před Cikánokovu branku obránce David Růžička.

04:15
    Domácí nejprve ve velké šanci nezpracovali puk a vzápětí se Hlinka řítil sám na Cikánka. Kotouč se mu ale svezl z hole a Hlinka branku netrefil!

05:09
    Dragoun hledal cestu zpoza branky, neúspěšně.

05:20
    Kladenský ofsajd.

05:58
    Hraje se zatím v dobrém tempu, uvidíme, jak dlouho to hráči vydrží.

07:07
    Nahazované kotouče moc úspěchů neslaví.

07:23
    Znovu Hlinka byl mezi kruhy sám a jeho pokus se odrazil tuším až od tyčky!

07:53
    Až na konci 8. minuty se prezentovalo také Kladno výbornou akcí. Patera od mantinelu vyčíhal ideální moment k přihrávce a Hlaváč nebezpečně před Svobodou tečoval. Hostující brankář zasáhl na poslední chvíli.

08:30
    Domácí spíš z náhody vyhodili puk z pásma a rázem se Marek Hovorka řítil ze strany na Svobodu. Hovorka napřáhl a branku těsně minul.

09:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Individuálně akce hostů slaví úspěch! TOMÁŠ PITULE přejel přes modrou, vystřelil a následně Cikánkem vyražený pokus sám dojel a usměrnil ho za kladenského brankáře! Asistence: Robert Schnabel.

10:52
    Kalla zachytil na modré puk ze vzduchu, dostal se za Marušáka a ten ho poté jen fauloval. První přesilovka pro Kladno, dvě minuty za držení.

11:24
    Kladno zavezlo do pásma.

11:44
    Hezkou akci dokonce Kladno sehrálo. Jenže v rozhodující moment netrefil na kruhu Dragoun ideální přihrávku od Tomana.

12:14
    Plzeň vyhazuje.

12:30
    Drtina teď málem vyslal hosty do brejku po zavezení Hlaváče.

12:45
    Krásná střela Růžičky a ještě lepší zákrok Svobody, který teď Plzeň zachránil.

12:52

13:48
    Bílek hezky počkal na Kafku, který z kruhu trestuhodně přestřelil.

14:00
    Zakázané uvolnění Plzně a komerční přestávka brzdí menší kladenský tlak.

14:08
    Valský se obtočil kolem brankoviště, branku ale těsně minul.

14:22
    Milan Toman dostává dvě minuty za hákování.

14:46
    Hovorka dvakrát vyhodil.

15:19
    Straka našel v prostoru mezi kruhy Kováře, jehož pokus vyrazil Cikánek.

16:00
    Další střelecký pokus obstaral Kratěna, Cikánek na místě i proti dorážkám.

16:22

16:53
    Vostřákovu střelu Cikánek viděl a s přehledem pokryl.

17:08
    Ofsajd Kladna.

18:02
    Zajímavá přihrávka Hlaváčem jen prošla přes brankoviště.

18:39
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí předvedli tlak do brankoviště, který pramení v branku! V rohu kluziště domácí hezky vykombinovali. Bickovu střelu srazil obránce k Tomanovi, jehož ránu ještě vyrazil Svoboda, ale jen k Paterovi. Kladenský kapitán vrátil puk před branku a JAN HLAVÁČ ukázal nejvíce důrazu a dostal puk za branku. Asistence: Pavel Patera, Milan Toman.

19:31
    Hned po vstřelené brance mířil z kruhů Knotek, ale branku nedal.

20:00

Je za námi první třetina, myslím, že skóre, které svítí na světelné tabuli, je zasloužené. Oba celky si zasloužili vstřelit branku a ani jeden nebyl v úvodní dvacetiminutovce vyloženě lepší. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:56
    Druhá třetina zatím vypadá, jako kdyby Plzeň hrála přesilovku, Kladno se znovu jen brání.

21:48
    Procházkovu střelu od modré vyrazil Svoboda.

22:20
    Marušákovu tečovanou střelu přilepil ke své hrudi Cikánek.

22:41
    Protiútok domácích zastavilo postavení mimo hru.

23:15
    Domácí už poněkolikáté nepohlídali hráče, který si sjížděl před branku. Hosté tuto variantu zkusili znova a po nahrávce od Straky vymetl pravý horní růžek branky RADEK DUDA. Asistence: Martin Straka, Jan Kovář.

23:56
    Toman zachránil při brejku hostů dva na jednoho, když zablokoval přihrávku Mrni.

24:59
    Dva mladíci - Melka s Valským - se vydali do útočné akce. Střelu Valského ale obrana přizvedla do ochranné sítě.

25:17
    Nahození Hanzlíka pokryl Cikánek.

25:25
    Kladno propadlo po buly, ale Duda toho nevyužil.

25:41
    Straka vysunul Kováře, který nadvakrát nepřekonal Cikánka!

26:02
    No, myslím, že komerční přestávka teď přijde Kladnu vhod.

26:43
    Nedbalost Kladna v bránění znovu málem Plzeň využila, když Hlinka předložil před branku na Lva, který trefil horní tyč! Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas.

27:40
    Melka daroval hostům další šanci, kterou vyřešil nakonec Cikánek. Domácí asi zůstali myšlenkami v šatně.

27:57
    Hanzlík se po další chybě tlačil do šance. Upřímně, Cikánkovi teď nezávidím.

28:36
    K Hlaváčovi se včas vrátil St. Pierre a střelu kladenského útočníka srazil do bezpečí.

29:40
    Hosté jsou pohyblivější a jednoduchými přihrávkami se dostávají do střeleckých pozic, jak to teď předvedli v čele s Hlinkou, jehož vychytal Cikánek.

29:47
    Šanci na probuzení dostávají domácí. Dvě minuty za sekání dostává Tomáš Horna (PLZ).

29:54
    Plzeň se hned v úvodu rychle osvobodila.

30:14
    Drtinova tečovaná střela skákala za Svobodu a až jeden z obránců musel rukavicí odpálit z brankoviště.

30:46
    Velice solidní kladenský zámek ukončuje plzeňské vyhození.

31:30
    Domácí zavezli do pásma.

31:47
    Třebaže Kladno nesehrálo přesilovku špatně, brankou to neskončilo a Horna je zpět na ledě.

32:54
    Duda po nahrávce Kováře netrefil poloprázdnou kladenskou branku.

34:02
    Konečně také domácí ukázali přímočarost a Svoboda se hned měl co ohánět. Puk před brankovou čarou ale zastavil nataženým betonem.

34:17
    Zakázané uvolnění Plzně.

35:21
    Vítězslav Bílek (KLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.

35:39
    Hosté se uvelebili v pásmu jen na chvíli.

35:58
    Valský vyhazuje.

36:10
    Útočná akce Eberleho sice nepředstavovala výrazné nebezpečí, ale domácí alespoň našetřili vteřinky.

36:52
    Kladno se brání výborně.

37:21

37:39
    Zákrok do zlaté helmy předvedl Cikánek. Puk se potuloval v klubku těl před brankou, kde ho sebral Straka, jeho střelu pod horní tyč ale zlikvidoval ukázkovým semaforem Cikánek.

38:19
    Nepříjemná teč Dvořáka končí mimo.

39:00
    Hezká akce Dragouna, který ale branku po kličce netrefil.

39:26
    Hovorka se dostal k puku jako slepý k houslím, ale Svobodovu klec minul.

40:00

Hosté vletěli do druhé třetiny ve velkém stylu. Dali branku a byli neustálou hrozbou pro Cikánka. Zhruba v polovině třetiny se hosté přizpůsobili domácí hře a nebylo se moc na co dívat. Až v závěru periody zase oba celky zahrozili. Hosté ale vedou po druhé třetině zaslouženě. Třetí třetina začne přibližně v 19:11.

40:01

40:19
    Cikánek hned v úvodu podržel Kladno při brejku dva na jednoho, kdy Kovář adresoval nahrávku Strakovi, ten tlačil puk tak vysoko, jak to jen šlo, ale kladenský brankář se zaskvěl.

41:07
    Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

41:27
    Skvělá práce Hovorky a Kladno ušetřilo půl minuty z trestu Dragouna.

42:04
    Kladno v oslabení ujelo do přečíslení, které překazil sekáním Jiří Marušák a dostává dvě minuty.

42:32
    Další šanci na domácí brejk obrana zastavila.

42:42
    Valský tečoval nahození před branku, Svoboda byl připraven.

42:50
    Další pokus Valského jde těsně mimo.

43:07

43:40
    Paterův pokus neprošel ke Svobodovi.

43:58
    Růžička chytal přihrávku Hlaváče až za modrou a je tady ofsajd.

3272 diváků si našlo cestu do hlediště.

44:04

45:30
    Straka se dostal s pukem za branku a poté přihrál na bližší tyč na JANA KOVÁŘE, který dává Plzni dvoubrankové vedení. Brance předcházel nejspíš faul Kováře, leč rozhodčí neodpískali a hosté jdou do vedení o dvě branky. Asistence: Martin Straka.

46:30
    Dvoubrankové vedení je pro hosty dostatečně uklidňujícím prvkem.

46:54
    Zakázané uvolnění Kladna.

47:46
    Toman znovu místo střely jen tak alibisticky nahazoval před branku. Pokus sražen do ochranné sítě. Buly před Svobodou.

47:59
    Eberle jel s Kuchlerem do přečíslení, vzal to na sebe, ale Svoboda ramenem zasáhl.

48:31

49:04
    Kladno se vrací do zápasu. Kalla z rohu kluziště oslovil MILANA TOMANA, který konečně vypálil tvrdě a jeho rána prošla až za Svobodu. Asistence: Jaroslav Kalla, Michal Dragoun.

49:32
    Piskáček si teď dal málem vlastní branku. Pitule chtěl jeho nepřesnosti využít, ale akorát poškádlil Cikánka, když mu zajel do lapačky. Za tento zákrok se ale kladenskému brankáři omluvil.

50:12
    Patera z rohu nahrál na Hlaváče a jestliže Svoboda možná podcenil střelu Tomana, tak tentokráte udržel Plzeň ve vedení výborným zákrokem.

50:27
    Posunutá kladenská branka. Buly ve středním pásmu.

51:58
    Hlaváč individuální akcí nepřekonal obranu Plzně.

52:21
    Straka nahrál pod sebe na Hlinku, jehož pokus hřbetem lapačky vyrazil Cikánek.

52:53
    St. Pierrovu střelu si pohlídal Cikánek.

53:42
    Knotkova rána od modré cestu do branky nenašla.

54:30
    Procházka nastřelil Straku, který ujížděl sám na branku, rychlostně však nepředčil Piskáčka a nahrával pod sebe, kde ale nikdo v bílem nebyl.

55:25

56:22
    Eberleho střelu zablokovali hosté do ochranné sítě. Zas tak moc času už Kladnu nezbývá.

57:00
    Hosté přitvrdili v závěru.

57:42
    Bickova střela neměla kudy projít do branky, Svoboda chytá.

58:19
    Oboustranné vyloučení. Dvě minuty pro Straku za krosček a dvě pro Procházku taky za krosček.

58:50
    Svoboda zachytil nahození Kuchlera. Buly před brankou Plzně.

Domácí to zkouší v pěti proti čtyřem.

59:26
    Kalla zpoza branky nahodil na Svobodu, který si málem srazil puk do branky. Kotouč se však zastavil na čáře.

Ještě se bude kontrolovat video, ale puk podle mě brankovou čáru nepřešel.

Branka podle očekávání neplatí.

59:39
    Svoboda vyráží pokus Hlaváče.

60:00

Hosté si tak odvážejí z Kladna tři body. Hezký zbytek večera a zase ve středu se přihlásíme s dalším extraligovým utkáním mezi Kladnem a Českými Budějovicemi. (19:52:37)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 19. Hlaváč (Patera, Toman), 50. Toman (Kalla, Dragoun) - 10. Pitule (Schnabel), 24. Duda (Straka, Kovář), 46. Kovář (Straka)

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Schnabel, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák, Dan Růžička - Mrňa, Vostřák, Kratěna, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Horna, Hlinka, Johnson, Heřman.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Bejček