Leverkusen – Valencia 2:1 (kon.) | Chelsea – Genk 5:0 (kon.) | Porto – APOEL 1:1 (kon.)
Šachtar – Zenit 2:2 (kon.) | AC Milán – BATE 2:0 (kon.) | Barcelona – Plzeň 2:0 (kon.)
Olympiakos – Dortmund 3:1 (kon.) | Marseille – Arsenal 0:1 (kon.)
Chelsea FC
5:0 (4:0)
KRC Genk
Středa 19.10.2011, 20:45 • Stamford Bridge, Londýn • Liga mistrů

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Zítra pokračují soutěže UEFA Evropskou ligou, kterou můžete na našem webu také sledovat. (22:39:50)

Chelsea si ve druhé půli zápas pohlídala a ještě dokonce přidala jednu branku. Po prvním poločase už bylo rozhodnuto, a vlastně už šlo jen o to kolik si nakonec Genk odveze.

90+2
    Balón však Petra Čecha neohrozil. Čech od odchodu Lamparda na ruce s kapitánskou páskou.

90+1
    Genk ještě vybojoval standardní situaci.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Hosté poslali balón až k Petru Čechovi, který si na něj po nějakých patnácti minutách opět sáhl.

89
    Konec základní hrací doby se nám blíží.

87
    Kombinace Chelsea, kterou načal Kalou a zakončoval Malouda.

86
    Nebezpečí pro hosty zažehnal Daniel Pudil.

86
    Domácí jdou do útoku...

84
    Köteles skvěle zasahuje!! Kalou měl na noze gól, ale maďarský gólman stál ve správný čas na správném místě.

84
    Roh pro Chelsea.

83
    Malouda střílel, ovšem chyběla tomu výrazně přesnost.

82
    Střela Alexe mířila hodně mimo.

81
    Vossen pro dnešek dohrál, nutno říct, že se dnes neprosadil téměř vůbec. Na zbytek zápasu ho nahrazuje Nwanganga.

80

78
    Poslední stídání domácího kouče Andrése Villase-Boase. Bosingwu nahradí Alex

77
    Vossen se do kliček s míčem zamotal a o balón přišel.

75
    Hosté to nyní zkusili po pravé straně. Útok táhl Buffel.

73
    Faulu se nyní dopustil nově příchozí Ndabashinze.

72
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Centr do pokutového území chtěl poslat za Kötelese Torres. Maďarský brankář míč vyrazil, ale jen do míst, kde byl SALOMON KALOU!

72
    Kalou to zkusil z dálky.

71
    Elyaniv Barda pro dnešek dohrál. Nahrazuje ho Dugary Ndabashinze.

70
    Köteles nyní uvede míč do hry, ale rozhodně nespěchá.

69
    De Bruyne poslal hodně riskantní přihrávku. Pudil naštěstí pro hosty míč získal.

68
    Frank Lampard odchází ze hřiště. Nahrazuje ho Salomon Kalou.

67
    Hosté zkouší útočit po levé straně. Míč vede Pudil.

66
    Bosingwa ve velmi dobré pozici! Köteles chytá!

64
    Buffel nyní byl v tísni u postranní čáry, nakonec přihrál.

63
    Z dálky napřáhl Romeu. Köteles chytá.

61
    Anelka byl v dobré pozici na skórování, ale také v ofsajdu.

60
    Meireles se dostal ke střele, se kterou ale neuspěl.

59
    Hosté odkopávají míč na polovinu Chelsea.

59
    Lampard ve velké šanci.

58
    Malouda nyní ztroskotal na Kötelesovi.

57
    Lampard ustál souboj a může postupovat dále.

54
    Barda se hnal na Čecha. Bude to roh pro hosty.

54
    Domácí si nyní moc neporozuměli a tak Köteles mohl být v klidu.

53
    De Bruyne chtěl přihrávkou najít Vossena. Míč ale první získá Petr Čech.

52
    Malouda hledal na zdaní tyči Anelku.

51
    Lampardova rozehrávka hledala Bosingwu, který to však moc nepochopil.

47
    Chelsea opět kombinuje před brankou Genku.

46
    A vystřídali i hosté z Genku. Do druhé půle nenastupuje Masuero. Bude hrát Fabien Camus

46
    Domácí střídají. Odchází Ashley Cole, nahrazuje ho Paulo Ferreira

46

První poločas je za námi a viděli jsme gólové hody! Tedy vlastně kanonádu od domácích fotbalistů. Jako první překonal Kötelese Raul Meireles, který napřáhl z dálky. Poté se dvakrát trefil Fernando Torres, nejprve překonal obranu a zakončil na zadní tyč a poté se trefil i hlavou. Hlavou se trefil v závěru také i Branislav Ivanovič.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:45

45
    Nic se asi nastavovat nebude.

45
    Nyní domácí nedošli ani k šestnáctce.

45
    De Bruyne se nyní předvedl co umí. Na Petra Čecha si však nepřišel.

44
    Buffel se do souboje s Maloudou neodvážil.

42
    Florent Malouda rozehrál standardní situaci přesně na hlavu BRANISLAVA IVANOVIČE, který dává čtvrtý gól!

43
    Standardní situace pro Chelsea.

42
    Daniel Pudil dostává žlutou kartu. Znamená to pro něj, že si v domácím zápase proti Chelsea nezahraje.

41
    Zato na druhé straně se připomenul dobrou ránou Anelka.

40
    Hostující Vossen je dnes zcela neviditelný.

37
    Sám faulovaný David Luiz se ujal rozehrávky. Míč poslal do náruče Laszla Kötelese.

36
    Luiz faulován Bardou ve velmi zajímavé pozici

35
    Chelsea vybojovala roh.

35
    Romeu se snažil posunout míč na Lamparda.

30
    Torres šel do souboje hned se dvěma protihráči. Neuspěl.

28
    De Bruyne se dostal s míčem až do pokutového území Chelsea.

27
    FERNANDO TORRES dává gól! Dostal míč na hlavu a posílá ho na zadní tyč!

26
    Torres pořádně protáhl Kötelese.

25
    Genk nyní může zaútočit.

24
    Romeu už už byl v gólové šanci, než ho hostující obránci zastavili.

23
    Torres naservíroval balón Maloudovi, který mířil dobře na přední tyč.

23
    Velmi pěkná kombinace domácích Blues.

22
    Hyland si nabíhal na přihrávku na zadní tyč. Jeho střela ovšem mířila mimo.

20
    Luiz znovu nezastavil svého soupeře čistě.

19
    Torres ovšem v ofsajdu.

19
    Torres znovu dostal dobrou kolmici od Lamparda.

18
    David Luiz si nyní počínal nedovoleně, když velmi tvrdě poslal na trávník De Bruyna.

17
    Barda zastaven. Ofsajd.

16
    Lampard ze standardní situace poslal míč na tribunu.

16
    Hyland dostává žlutou kartu za tvrdý faul zezadu na Maloudu.

16
    Petr Čech nyní musel zasáhnout.

15
    Lampard znovu hledal Torrese. Nyní španělský útočník byl trochu jinde.

14
    Přihrávka nyní mířila na Buffela, ten ale ve výskoku nebyl tak vysoko.

13
    Masuero se snažil rozehrát, ale trefil jen jednoho z domácích hráčů.

11
    FERNANDO TORRES byl vyslán Lampardem do velké šance a střelou na zadní tyč zvyšuje ! Nyní už se španělský útočník trefuje!

10
    Lamparda při rozehrávce obtěžoval Vanden Borre.

9
    Odkop Kötelese končí v zámezí.

8
    Chelsea dává gól, který překvapil snad všechny přítomné. RAUL MEIRELES dostal míč do středu hřiště, místo toho aby ještě něco vymýšlel, tak se do míče opřel a Köteles se jen podíval.

7
    Raul Meireles vyslal do šance Torrese! Torres sám před brankou trefil tyč!

6
    Dobře to nyní myslel Buffel, ovšem provedení už bylo horší.

5
    Cole zariskoval a málem pustil do šance Buffela.

4
    Domácí jdou dopředu. Torres posílá míč do strany na Maloudu.

3
    Petr Čech odehrál balón na hranici rizika.

3
    Vanden Borre obral o míč Maloudu.

3
    Chelsea ztratila míč. Genk může poprvé zakombinovat.

1
    Domácí začínají kombinací od Ivanoviče.

1

Nyní se zdraví oba kapitáni s rozhodčími.

Chelsea v tradičním modrém. Genk bude hrát ve fialovém.

Hráči už se chystají v tunelu k nástupu na trávník.

Tak nakonec sestavy ukázaly, že Jelle Vossen za Genk nastoupí. V zápase uvidíme oba české hráče. Jak Petra Čecha, tak na druhé straně Daniela Pudila.

Chelsea FC: Čech - A.Cole, David Luiz, Ivanovič, Bosingwa - Raul Meireles, Oriol Romeu - Lampard - Malouda, Torres, Anelka.

KRC Genk: Köteles - Pudil, Tözsér, Masuero, Ngongca - De Bruyne, Hyland, Vanden Borre, Buffel - Vossen, Barda

Rozhodčí: Nikolaev - Averianov, Kalugin - Sukhina, Layushkin (všichni RUSKO).

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Rus Aleksei Nikolaev. Na čarách se dnes představí jeho krajané Anton Averianov, Tikhon Kalugin. Čtvrtým rozhodčím bude další Rus Vitali Meshkov. Samozřejmostí budou i dva brankový rozhodčí. Stanislav Sukhina, Maksim Layushkin, oba taktéž z Ruska. Delegátem UEFA pro dnešní utkání je pak Svein Johannessen z Norska.

Hostům se po postupu do základní fáze LM moc nedaří. V posledních šesti zápasech Belčané vybojovali 5 bodů, což je pro Genk velkým zklamáním. Z výhry se naposledy radovali 24.9, a nedá se moc předpokládat, že dnes se to změní. Genku navíc budou chybět hned čtyři hráči, nejcitelnější ztrátou bude útočník Jelle Vossen. Nastoupit by však mohl mladý De Bruyne, kterého v létě vábila do svého týmu právě Chelsea.

Chelsea dnes zřejmě nenastoupí v plné sestavě. Jen na střídačce nebo na tribuně asi zůstanou Lampard, Terry, Sturridge nebo Drogba. V sestavě by mohl dnes nastoupit Fernando Torres, který po přestupu do týmu Blues prožívá velkou herní krizi. V brance by však neměl chybět český gólman Petr Čech, který by v případě absence Terryho a Lamparda mohl dělat kapitána.

Hezký středeční večer u přenosu z Ligy mistrů! Souboj mezi pravidelným účastníkem Ligy mistrů Chelsea FC a nováčkem LM, belgickým mistrem KRC Genk. Mezi dvěma českými reprezentanty. V brance Chelsea by měl dnes stát Petr Čech. Za Genk by dnes měl nastoupit v obraně Daniel Pudil. Jak to dnes dopadne? To vše se dozvíte, pokud budete sledovat náš přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.