Frýdek-M. – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Havířov – Val. Meziříčí 3:1 (kon.) | Přerov – Prostějov 1:2 (kon.)
Milevsko – Řisuty 4:5 (po pr.) | Lev Benešov – Sokolov 4:1 (kon.) | SHK Hodonín – Kolín 5:1 (kon.)
Bílina – Klášterec nO 0:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 4:1 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 6:1 (kon.)
Uh. Hradiště – Nový Jičín 4:3 (po s.n.)
SHK Drtiči Hodonín
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
SC Marimex Kolín
Sobota 19.11.2011, 17:002. liga skupina Střed (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den z Hodonína. Dnes se na hodonínském ledě odehraje šlágr 19. kola druholigové skupiny Střed. Vedoucí Drtiči se střetnou s třetím týmem tabulky, kolínskými Kozly. Utkání začíná v 17:00.

Kolínští hokejisté zažívají povedenou sezonu. Od začátku soutěže se drží v popředí tabulky. Z dosavadních 19 zápasů Kozlové 11 vyhráli a zaznamenali pouze 5 porážek. Mají vyrovnanou bilanci, co se týče bodů získaných doma a venku. Z domácího kluziště kolínští vytěžili 18 bodů, z venkovních 19. Kolín disponuje třetím nejproduktivnějším útokem - jeho střelci vsítili již 72 branek. Zajímavostí je to, že Kolín nastřílel ze všech týmů nejvíce gólů na hřištích soupeřů, celkem 39. Domácí obranu tedy zřejmě něčeká nic lehkého.

Pokud Kolín zažívá povedenou sezonu, hodonínští Drtiči jsou na tom ještě lépe. Z 18 odehraných utkání vyhráli 13 a nasbírali celkem 41 bodů, což znamená 1. místo v tabulce s náskokem tří bodů na Techniku Brno. Od výměny trenéra, kdy Svatopluka Číhala nahradil Libor Žilka, odehráli Drtiči 6 zápasů, z nichž čtyřikrát se radovali z vítězství. Na domácím ledě se hodonínským daří. Z osmi zápasů vyhráli 6, jednou zvítězili v prodloužení a připsali si pouze jednu porážku, kdy nestačili na Trutnov. Poprvé se před hodonínským publikem představí nový obránce SHK, David Skočovský.

Týmy Hodonína a Kolína se už v sezoně jednou střetly. Začátkem října se hrálo na kolínském ledě a Drtiči po jednoznačném výsledku 0:4 brali všechny body. Dnes je tedy na programu odveta.

SHK Hodonín: Peksa(Šenk) - Okuliar, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Komárek, Hlavačka, Miklík - Hoza, Nesrsta, Rehuš, Fiedler, Špok, Peš, Sajdl, Jurásek, Kuba, Barták, Hollý

SC Kolínští Kozlové: Brázdil(Hermann) - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Rychter, Minarčík, Kubát, Cérk, Skokan, Herwig, Hanzl, Meizr, Ježek, Hloušek, Čtvrtečka ,Javůrek, Vágner

Rozhodčí: .

Stadion se velmi solidně zaplnil, hráči jsou již připraveni. Přijela také skupinka příznivců hostů. Jdeme na to.

00:01

0:10
    Hosté vyrážejí do útoku.

0:26
    Akvitita kolínských donutila Peksu podržet kotouč.

0:40
    Třetí buly před Peksou v krátkém sledu. Žádné nebezpečné střele ale zatím Peksa nemusel čelit.

1:15
    Pokorný posílal přihrávku na útočnou modrou, po teči obránce puk raději přikryl Brázdil.

1:32
    Mírný konflikt Peše s Richterem u domácí branky rozhodčí včas uklidnili.

2:14
    Utkání zatím provýzá řada nepřesností.

2:32
    Úmyslný ofsajd kolínských.

2:59
    Miklík na chvíli podržel puk na svojí brankou, jenže pak nerozehrál přesně a puk mají zase hosté, kteří jsou velmi aktivní.

3:35
    Obrovská šance hostů. Po střele Pácala se puk odrazil od zadního mantinelu k Martinu Mejzrovi, který z úhlu trefil pouze boční síť!

4:14
    Domácí se zatím nedostali do tempa, Kozlové lépe drží kotouč a dobře kombinují.

4:43
    Vyloučen Skokan (KOL) - 2 minuty podražení.

5:24
    Domácí se jednou o pásmo připravili sami, podruhé hosté vyhodili a Brázdil zatím nemusel zasahovat.

6:10
    Střelu Komárka Brázdil vyrazil jen před sebe, ale obrana hostů puk odpálila.

6:43

7:11
    Obránce Kolína pod tlakem odpálil na zakázané uvolnění.

7:37
    Vyloučen Peš (HOD) - 2 minuty nedovolené bránění.

8:10
    Na přihrávku od zadního mantinelu si najížděl Herwig, ale jeho hokejku zablokoval Pokorný a pomalý kotouč lehce pokryl Peksa.

8:55
    Již před několika sekundami domácí reklamovali hru Kolína se šesti hráči, tentokrát již rozhodčí bude trestat. Hosté potrestáni 2 minutami na příliš mnoho hráčů na ledě - trest odpyká Barták. 4/4

9:37
    Domácí v plném počtu. 5/4

10:33
    Žádný pohledný hokej momentálně opravdu nesledujeme, je to spíše boj.

10:43
    Hned po vyhraném bully vypálil domácí Hoza, mimo.

10:55

11:17
    Domácí trochu přidali a hned musel Brázdil řešit několik ošemetných situací. Vyloženou šanci však Drtiči zatím neměli.

11:31
    Peksa vyrazil střelu od modré.

11:47
    Drtiči právě vstřelili branku!
    A domácí jdou díky zvýšené aktivitě do vedení. Hodonín vyrazil do protiútoku, Hlavačka na útočné modré předal rozjetému Juráskovi. Už to vypadalo, že ZDENĚK JURÁSEK akci zbrzdil, ale nejproduktivnější hráč Hodonína si zkušeně najel do mezikruží a střelou do šibenice nedal Brázdilovi šanci. Asistence: Hlavačka.

13:53
    Vyloučen Hanzl (KOL) - 2 minuty vysoká hůl.

15:53
    Hosté v plném počtu. Domácí měli několik šancí, ale Brázdila nepřekonali.

16:22
    Vyloučen Hoza (HOD) - 2 minuty krosček.

16:45
    Hlavačka podél mantinelu vyhazuje.

17:03
    Peksa pokryl nahození ze středního pásma a následuje vhazování.

18:26
    Domácí brankář vyrazil nepříjemnou střelu od modré a Pokorný vyhazuje.

18:22

19:28
    Hosté vypadli z role, v posledních minutách mají velké problémy s aktivním napadáním domácích.

19:44
    Dlouhá přihrávka na rozjetého Cerka, končí na zakázaném uvolnění.

20:00

V prvních minutách zápasu drželi otěže kolínští, ale postupem času se hra vyrovnala. Drtičům hodně pomohla vedoucí branka z 12. minuty, o kterou se postaral Zdeněk Jurásek. Od té doby byl Hodonín lepším týmem. Celkově vzato ale dnešní utkání zatím příliš pohledný hokej nenabízí.

Za zmínku určitě stojí návštěva. Stadion je velmi solidně zaplněný, podle mého názoru by návštěva mohla atakovat hranici 1500 diváků.

20:01

20:56
    Rehuš na modré čáře přenechával Juráskovi do tandemu, ale ještě před modrou čarou - ofsajd.

21:16
    Sajdl aktivně napadal a srazil rozehrávku Kolína mimo kluziště.

21:46
    Rozhodčí teď odpustil faul na obou stranách.

22:53
    Rozjetý Hollý přebral v plné jízdě puk ve středním pásmu, přejel modrou čáru a tvrdě vypálil, Brázdil předvedl kvalitní zákrok.

23:29

24:25
    Domácí se složitou rozehrávkou sami připravují o čas.

24:57
    Teď Peksa musel chytat střelu z mezikruží.

25:20
    Tato přesilovka se rozhodně nedala označit za vydařenou.

25:29

26:08
    Nebezpečný brejk hostů, Peksa musel vytáhnout zatím nejtěžší zákrok v dnešním zápase.

26:39
    Útočnou snahu Kolína přerušuje ofsajd.

26:50
    Vyloučen Čtvrtečka (KOL) - 2 minuty podražení.

27:42
    Drtičům při přecházení útočné modré trochu chybí invence a Kolín se jednoduše brání.

28:50
    Brázdil neměl žádnou práci. Hosté v plném počtu.

29:28
    Drtiči trestají nedůsledné vyhození hostů. Puk zachytil Jurásek, přihrál na kruh Pešovi, který vypálil. Brázdil tuto střelu ještě vyrazil, ale na dorážku osamoceného BRANISLAVA REHUŠE již neměl. Asistence: Peš, Jurásek.

30:35
    Procházka (KOL) - 2 minuty držení protihráče. Ve stejném čase Barták (HOD) - 2 minuty hrubost. 4/4.

31:49
    Hosté měli velké problémy v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění. Tlak Drtičů bude pokračovat.

32:35
    Oba týmy v plném počtu.

33:00
    K několika náznakům dobré akce se dostali i hosté, ale chybí přesnost a důraz.

34:00
    Ježek se dostal k puku na modré čáře, byl sám, tak zkusil zestoje vystřelit. Zblokovaná střela skončila v ochranné síti. Tato situace ilustruje marnost útočné snahy Kolína v posledních minutách.

34:44
    Velký závar před brankou Brázdila měl na svědomí Hollý ve spolupráci s Hozou. Dorážet se ještě snažil Fiedler, ale Brázdil už měl puk v moci.

35:25
    A hosté pod tlakem dělají chyby. Vyloučen Procházka (KOL) - 2 minuty zdržování hry.

35:56
    Nesrsta (HOD) byl při dorážení příliš důrazný a posedí si 2 minuty za sekání. 4/4.

37:11
    Pěknou individuální akci předvedl Špok, ale ve finální fázi chyběla přesnost.

37:25
    Hosté v plném počtu. 4/5.

37:50
    Je tu branka v oslabení. JAKUB SAJDL se přes nepozornou obranu hostů dostal sám před Brázdila, kterého překonal blafákem do bekhendu. Asistence: Špok.

37:56

38:30
    Domácí si teď dělají doslova co chtějí a přidávají další branku. Hollý se prodral podél mantinelu, přihrál do mezikruží MICHALU HOZOVI, který nestřílel hned, ale ještě akci vyšperkoval přesně provedeným blafákem, po kterém zasunul puk po ledě do branky. Asistence: Hollý, Fiedler.

40:00

Drtiči předvedli ve druhé třetině výrazně zlepšený výkon a nepouštěli hosty do hry. Převaha domácího celku byla jasně patrná především od 30. minuty, kdy se trefil Rehuš. Od té doby bylo na ledě takřka jen jedno mužstvo. V 38. minutě proměnil nájezd Jakub Sajdl a opařeným hostům přidal do konce třetiny ještě jednu branku Michal Hoza. Uvidíme, zda se Kolínu ve třetí části podaří zápas zdramatizovat nebo si Drtiči pohodlně dojdou pro 3 body, jak to momentálně vypadá.

40:01

40:12
    Drtiči se hned hrnuli do útoku, ale zastavil je ofsajd.

40:37
    Puk zašlápnut ve středním pásmu.

41:09
    Pokorný tečoval Miklíkovu přihrávku pouze na střídačku Kolína.

41:42
    Hoza vypálil od mantinelu, ale Brázdil dobře viděl a neměl problém.

42:09
    Vhazovat se bude před Brázdilem.

42:29
    Vyloučen Jurásek (HOD) - 2 minuty hákování.

42:37
    Peš si našel puk ve skrumáži u mantinelu a vyhazuje.

43:10
    Výbornou práci odvedl Rehuš, který u mantinelu za brankou Kolína mezi třemi hráči hostů zašlápl puk. Po odpískání došlo k menší strkanici, ale nebude to nic vážného.

43:24
    A teď už se se šetřením času Drtiči nespokojili a v oslabení rovnou navyšují skóre. Mezi obránci hostů se prosmýkl JAKUB SAJDL, obkroužil branku a u pravé tyče Brázdilovy branky protlačil kotouč za čáru. Bez asistence.

44:19
    Kolín toho v přesilovce mnoho nevymyslel, musel spíše myslet na zadní vrátka.

44:29

44:57
    Zaplněným stadionem obíhá mexická vlna!

45:48
    Vyloučen Špok (HOD) - 2 minuty napadení.

46:31
    Do brejku se dostal Fiedler, jel na jediného obránce. Ohlédnul se, ale když zjistil, že ho spoluhráči nedoplní, vypálil sám ukrytou střelu zpoza obránce, se kterou měl Brázdil hodně práce.

47:48

48:24
    Drtiči hrají uvolněně, naopak hosté mají velké problémy i rozjet útok zpoza vlastní branky.

49:05
    Hosté se teď dostali ke chvilkovému tlaku, kdy Peksa čelil několika nepříjemným střelám. Dnes ale chytá bezchybně.

50:10
    Útok Kolína zakončoval Herwig, vypálil pěkně, ale Peksa kryje.

50:34
    Kozlové právě vstřelili branku!
    A za mírné polevení jsou domácí potrestáni. Po spolupráci se Čtvrtečkou dostal kodouč do sítě PETR JAVÚREK. Asistence: Čtvrtečka.

52:25
    Vyloučen Nedbal (KOL) - 2 minuty nedovolené bránění.

53:34
    Jurásek vyhnal Hlavačku nepřesnou přihrávkou z pásma, hrozil brejk hostů, ale Martin Hlavačka ukázal zkušenosti a kolínského útočníka odblokoval.

54:10
    Závěr ve svém brankovišti v pozici ležící chobotnice Brázdil vyřešil.

54:25

55:22
    Co je možné nedat ukázal hostující Herwig. Meizr pronikl před branku, napříč brankovištěm přihrál Herwigovi, který ale z první minul prázdnou branku.

56:37
    Domácí hrají jako v přesilovce, ačkoliv se hraje 5 na 5.

56:39
    A už to není pravda. Hlavačka (HOD) - 2 minuty hákování.

57:29
    V krátkém sledu obrovské šance na obou stranách. Nejprve v brejku střílel mimo Sajdl, následně se do samostaného nájezdu dostal hostující útočník, ale blafákem neuspěl.

58:00
    Poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:39

59:18
    Zápas se už dohrává, domácí fanoušci děkují svým oblíbencům.

60:00

V první třetině měli herně navrch hosté, ale do kabin šli s vedením 1:0 domácí. Ve druhé části Drtiči udělali rázný krok k vítězství, kdy nastříleli 3 góly. Ve třetí třetině už Drtiči mírně polevili, i přesto Sajdl zvýšil na 5:0. O jedinou branku Kolína se postaral Javůrek. Hodonín si tak připisuje důležité vítězství a minimálně do zítřka bude v tabulce na 1. místě s náskokem tří bodů.

To je pro dnešek z hodonínského zimního stadionu vše, u dalších utkání Drtičů se těším napočtenou. (19:13:10)

Václav Urubek

Branky a nahrávky: 12. Jurásek (Hlavačka), 30. Rehuš (Peš, Jurásek), 38. Sajdl (Špok), 39. Hoza (Hollý, Fiedler), 44. Sajdl - 51. Javůrek (Čtvrtečka)

SHK Drtiči Hodonín: Peksa(Šenk) - Okuliar, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Komárek, Hlavačka, Miklík - Hoza, Nesrsta, Rehuš, Fiedler, Špok, Peš, Sajdl, Jurásek, Kuba, Barták, Hollý
    SC Marimex Kolín: Brázdil(Hermann) - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Rychter, Minarčík, Kubát, Cérk, Skokan, Herwig, Hanzl, Meizr, Ježek, Hloušek, Čtvrtečka ,Javůrek, Vágner