Nijmegen – Ajax 0:3 (kon.) | Twente – Arnhem 0:0 (kon.)
NEC Nijmegen
0:3 (0:0)
Ajax Amsterdam
Neděle 27.11.2011, 14:30Nizozemská Eredivisie

Ve druhém poločase jsme se již branek dočkali. Hosté se trefili celkem třikrát a po zásluze si tak z Nijmegenu odvážejí tři body, za výhru 3:0. To je pro tuto chvíli vše. U dalšího online přenosu se bude těšit Tomáš Němec. Přeji hezký podvečer. (16:27:04)

90+4
    Zakončení Platjeho minulo bránu Ajaxu.

90+3
    Hosté se dostali do přečíslení, ale přetažený centr akci překazil.

90+2
    Míč se dostal i k hostujícímu brankáři Cillessenovi.

90+1
    Hráči Ajaxu jako by neměli dost a stále se tlačí do útoku.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Velden se sice dostal s míčem až do vápna, ale míč si poslal daleko od nohy, takže z akce nic nebylo.

90
    Někteří domácí příznivni již opouštějí fotbalový stadion.

89
    Střela Ligeona z dálky se mezi tyče nevešla.

88
    Domácí hráči se sice dostali na půli Ajaxu, ale hostující hráči si vše pohlídali.

87
    Domácí musí rozehrávat až od vlastního brankáře.

86
    Další útočné snažení Nijmegenu narazilo na obranu hostů.

85
    Sulejmani v krkolomné pozici přihrál nepřesně.

84
    Domácí se snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale obrana Ajaxu působí jistým dojmem.

82
    Ajax právě vstřelil branku!
    Střídání se Ajaxu pořádně vyplatilo DAVY KLAASSEN zakončil rychlý protiútok hostů a jeho branka patrně rozhoduje o vítězi dnešního utkání - 0:3.

80
    Střídání na straně Ajaxu. Lodeira nahradil Klaassen.

78
    MIRALEM SULEJMANI se stává hrdinou Ajaxu! po rohovém kopu vznikly před Babosem zmatky kterých využil právě útočník Ajaxu Sulejmani a z malého vápna dorazil míč za záda bezmocného Babose - 0:2.

77
    Zblokovaná střela Lodeira sice v bráně neskončila, hosté ale budou zahrávat rohový kop.

77
    Will hlavičkoval mimo.

76
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

75
    Pokus o vyrovnání zmařila pozorná obrana Ajaxu.

73
    Tak pozor! Hostující brankář Vermeer má vážnější zranění, protože ho vystřídal Cillessen

71
    Po souboji musí být ošetřen brankář Ajaxu.

70
    Conboy v šanci, ale vzrušení bylo marné, protože rozhodčí odpískal ofsajd.

68
    První střídání hostů. Odejde Ebecilio a místo něj se na hřiště podívá Aissati.

66
    Střídání domácích. Odejde Schone, kterého nahradí Platje.

64
    Conboy mířil hlavou nad horní tyč.

63
    Obrovský závar před Vermeerem nakonec vyrovnávajícím gólem neskočil!

62
    Neshody na hostující straně málem vyústily ve vlastní gól Vertonghena, rohový kop pro domácí.

61
    Jansenovu střelu z hranice velkého vápna zblokovala pozorná obrana Nijmegenu.

59
    Velká šance domácích! Dělovku Ibrahima po zemi s obtížemi chytil Vermeer.

57
    Pro centr Eriksena si došel Babos.

56
    Volný přímý kop budou zahrávat hosté. Pavel Čmovš dostal žluté napomenutí.

53
    Tak se Ajax přeci jen dočkal! Akce se zrodila přihrávkou Anity na MIRALEMA SULEJMANIHO, který střelou z bezprostřední blízkosti překonal domácího brankáře. Nutno však podotknout, že jeho branka padla s pomocí teče Eijdena. To nic ale nemění na tom, že se hosté ujímají vedení - 0:1.

52
    V těchto minutách jsou aktivnější domácí. Ajax jako by čekal na brejky...

50
    Střela Veldena se zastavila o prvního obránce hostů.

48
    Zeefuik váhal se střelou tak dlouho, až ho o míč obral jeden z obránců Ajaxu.

47
    Druhou půli začali aktivněji hosté, nicméně na první branku zápasu stále čekáme.

46

Počasí se mezitím umoudřilo, tak doufejme, že se dočkáme i nějakých branek.

Hráči obou týmů se vrací na hrací plochu. Druhý poločas za malou chvíli začne.

Je za námi první poločas, který skončil bezbrankovou remízou, ale nemuselo tomu tak být. Velké šance: Goossense, Sulejmaniho a Lodeiry ovšem góly neskončily. Druhá půle začne přibližně v 15:33.

45+2
    V první půli se nic dalšího nestane, rozhodčí ukončil tuto část hry.

45+1
    Střelecký pokus Schona zblokoval Enoh.

45
    V první půli se budou nastavovat dvě minuty.

44
    Abdisalam Ibrahim dostal žluté napomenutí.

43
    ... následný rohový kop si nijmegenská defenzíva pohlídala.

42
    Nebezpečnou střelu Lodeira musel Babos vytěsnit mimo tyče skokem. Pěkný zákrok domácího gólmana!

41
    Domácí zahnali Ajaxské s míčem až k Vermeerovi.

40
    Lodeiro střílel z hranice velkého vápna, ale hodně nepřesně.

39
    Sulejmani s míčem prokličkoval až do velkého vápna, kde upadl. Rozhodčí nechal hru pokračovat.

38
    Akci fotbalistů Ajaxu zastavil ofsajd.

36
    Nebezpečná střela Lodeira pořádně vystrašila brankáře Babose.

34
    V těchto chvílích se o míč bojuje převážně ve středu hřiště.

32
    Hostující obrana vše zvládla, z akce tak nic nebylo.

31
    Vurnon Anita o chvíli později dostal žlutou kartu, domácí budou navíc zahrávat standardní situaci.

29
    Hostující hráč je v pořádku a bude ve hře, po ošetření pokračovat.

27
    Nepříjemné chvíle prožívá Anita, kterého musí ošetřit lékař.

26
    Máme tu první střídání. Ze hřiště odešel Goossens, kterého nahradil George. Důvodem budou patrně zdravotní problémy Goossense.

24
    Riskantní rozehrávka Vermeera, naštěstí pro Ajax je to "pouze" aut.

23
    Eriksen zkusil štěstí z větší vzdálenosti, stav zůstává stále 0:0.

21
    Ligeon vybídnul ke skórování zpětnou přihrávku Lodeira, domácí gólman si jeho nepřesné zakončení pohlídal.

19
    ... Sulejmani ovšem hlavičkoval nad břevno.

18
    Přímý kop budou zahrávat hosté.

18
    Pohlednou akci hostů zakončoval Sulejmani, v poslední chvíli jeho zakončení zblokoval Conboy.

17
    Will hlavičkoval nad bránu.

16
    Na druhé straně budou Nijmegenští zahrávat rohový kop.

15
    Hráči Ajaxu se delší dobu snaží překonat pevnou obranu domácích.

12
    Goossens měl v úmyslu přihrávat, ale nastřelil svého spoluhráče.

11
    Will si sběhnul do dobré střelecké pozice, jeho zakončení minulo levou tyč.

10
    Hosté se opět snažili překonat nijmegenskou defenzívu dlouhou přihrávkou, ale opět neúspěšně.

8
    Největší šance zápasu! Goossens našel dlouhým centrem ve vápně Veldena, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat hostujícího brankáře.

6
    Sulejmani nestihnul dlouhou přihrávku a balón mu utekl do autu.

5
    Míč jen proletěl nad hlavami hráčů a skončil v autu. Babos bude odkopávat od své brány.

4
    Rohový kop pro Ajax.

3
    ... ze kterého ale nic nebylo.

2
    Ebecilio si proti Ibrahimovi pomohl nedovoleným způsobem. Nijmegenští budou zahrávat přímý kop.

1
    Hosté zahájili utkání výkopem a operují s míčem na svých kopačkách.

1

Dnešní utkání nebude pro hráče žádná legrace. Počasí v Nijmegenu připomíná, jako by se čerti ženili.

Hráči za potlesku diváků nastupují na hřiště.

Nijmegen EC: Babos - Čmovš, Conboy, Goossens, Ibrahim, Koolwijk, Schone, Van der Velden, Van Eijden, Will, Zeefuik.

Ajax Amsterdam: Vermeer - Anita, Ebecilio, Enoh, Eriksen, Janssen, Ligeon, Lodeiro, Sulejmani, Alderweireld, Vertonghen.