Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Kladno 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:3 (po s.n.)
Vítkovice – Slavia 0:3 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 3:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Kladno
Sobota 10.12.2011, 12:30 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

To je z KAJOT ARENY vše, těším se u dalších textových online přenosů ze zápasu brněnské hokejové mládeže. (14:45:37)

Kometa byla od druhé třetiny lepším týmem a zaslouženě bere všechny tři body. Za domácí se prosazovala pouze první útočná řada. Dvakrát se trefil Jakub Novák, jednou Adam Zbořil a Jiří Kozák. Za hosty otevíral skóre utkání Redlich.

60:00

59:29
    Redlichova střela mířila přímo doprostřed branky.

58:42
    Davidovo nahození ukryl Zelenka s ledovým klidem do výstroje.

58:18
    Další potyčka končí vyloučením na obou stranách. Za hrubost vyloučeni domácí Podešva a kladenský Kalla. Podešva dostává dokonce 2+2 minuty, Kometa tedy dokončí zápas v oslabení.

58:04
    Krásný čistý hit teď ukázal domácí kapitán Bilčík. Steigauf po něm zůstal chvíli ležet na ledě, na střídačku však odjíždí bez pomoci spoluhráčů.

57:48
    Několik ostrých střetů z obou stran pozdvihlo atmosféru v hale.

57:17
    Před dotírajícím Patrikem Novákem ukryl Ilašenko puk do lapačky.

56:42
    Sedlákovo nahození nemohlo udělat Ilašenkovy sebemenší problémy.

55:39
    Kometa nadále pokračuje v koncentrovaném výkonu. Kladenští asi nemají síly na zvrat.

54:40
    Káňa našel křižným pasem volného Podešvu. Ten se svou střelou na lapačku ale neuspěl.

54:18
    Oddechový čas pro hosty.

54:15
    Přesilovka hostí je bezzubá.

53:39

53:14
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

53:14
    Kometa právě vstřelila branku!

Již při hře čtyři na čtyři Kometa pravděpodobně rozhoduje o svém vítězství. Roman Jurák našel perfektní kolmicí za obranou najetého JAKUBA NOVÁKA, který v souboji s Ilašenkem zvolil rychlou střelu nad vyrážečku a uspěl. Asistence: Roman Jurák.

52:59
    Sedlák tečoval Jurákovo nahození do betonů Ilašenka.

David Nekvinda

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 14. Zbořil (Kozák), 25. Kozák (Koukal, Zbořil), 46. Novák J. (Zbořil, Bilčík), 54. Novák J. (Jurák) - 10. Redlich (Gottlieb, Kalla)

HC Kometa Brno: Zelenka (Klimeš) - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Sedlák, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Wasserbauer, Raška, Jurák, Novák P., Zemánek, Kozák, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček, Káňa, Hnilička
    HC Kladno: Ilašenko (Sýkora) - Steigauf, Kužel (C), Gutwald, Kolářík, Tomáš - Homer, Znamenáček, Krpata, Strnad, Bernat, Redlich, Kalla, Gottlieb, Véber, Čurda, Vyšín