Jihlava – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Most – Šumperk 4:3 (kon.) | Hr. Králové – Ústí n/L 2:4 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:3 (po s.n.) | Beroun – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Kadaň – Písek 5:2 (kon.)
Litoměřice – Třebíč 8:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 14.12.2011, 17:30 • Horácký zimní stadion Jihlava • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer z Horáckého zimního stadionu. V dnešním utkání se potkávají sousedé z tabulky, konkrétně čtvrtá Jihlava a páté Benátky nad Jizerou. Který tým vyválčí dnes více bodů?

HC Dukla Jihlava: Novotný (Halmoši) - Petráček, Dobrovolný, Kolda, Kaláb, Kolafa, Grundmanis, Malena - Hubáček, Bezděk, Karpov, Polcar, Maliník, Vysloužil, Pometlo, Domin, Čachotský, Jeslínek, Hodek

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda (Stejskal) - Říha, Jaroměřský, Niko, Vála, Pabiška, Vitásek, Pavlů - Víšek, Kopic, Vařecha, Jonák, Vlach, Liška, Král, Klimt, Skořepa, Jech, Kouřil, Skalický

Rozhodčí: Würtherle - Klein, Skopal.

Pět minut před začátkem utkání stadion zeje prázdnotou. Doufejme, že se ještě zaplní.

První jsou na ledě Benátky, které nastoupily v modrých dresech. Na hrací plochu se již trousí i Dukla, která se oblékla do žluté.

00:01

00:55
    První střela od Pavlů, který trefil jen připravenou náruč Novotného.

02:06
    Jeslínek se zjevil sám před Vošvrdou, ten jeho pokus vyrazil do rohu.

03:25
    První vyloučeným je Josef Skořepa (BEN) - 2 minuty - podražení.

04:35
    Dukle se přesilová hra vůbec nedaří. Nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění.

05:25
    Hosté v pěti a Jihlavě se nepodařilo ohrozit Vošvrdu.

06:41
    Zakázané uvolnění domácích.

07:15
    Jonák vjel do Novotného, rozhodčí musel přerušit hru.

08:47
    Oba týmy hrají velmi vlažně. Trefně to nazvali někteří fanoušci na tribunách, kteří na hráče volají "budíček".

10:19
    Útok hostí zastavuje ofside.

11:23
    Benátky právě vstřelily branku!
    Nedůraz domácí obrany znamená vedení hostí. Střelu Víška Novotný vyrazil před sebe, kde jej úplně volný Josef Skořepa dotlačil do sítě. Asistence: Jan Víšek, Tomáš Klimt.

13:27
    Hokej ve vlažném tempu pokračuje. Že by se oba týmy viděly již pod Vánočním stromkem? Doufejme, že hokej dostane ty správné grády.

15:10
    Hraje se převážně ve středním pásmu, gólmani moc práce nemají.

16:44
    Nepřesná přihrávka domácích skončila až na zakázaném uvolnění.

18:24
    Hodek s Čachotským si přihrávali dvakrát přes brankoviště, nakonec však puk skončil v rohu.

20:00

00:00
    Konec první dvacetiminutovky hrála Jihlava v signalizované početní výhodě. Druhé dějství tedy začne přesilovou hrou domácích.

Úvodní třetina byla pro diváky nezáživnou podívanou. Snad se v dalším dějství dočkáme pohlednějších hokejových momentů.

20:01

20:24
    Střela Kolafy protáhla Vošvrdu.

20:38
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava přesilovou hru využívá. TOMÁŠ KOLAFA napřáhl na modré a puk skončil až za Vošvrdou. Asistence: Rostislav Malena.

21:23
    Do druhého dějství vstoupila úplně jiná Jihlava. Vstřelená branka domácí zjevně nabudila.

22:42
    Tomáš Kaláb (JIH) - 2 minuty - hákování.

23:39
    Domácí vyhazují přes celé kluziště.

24:42

26:29
    Jaroměřského střela skončila v náručí Novotného.

27:03
    Za podražení odchází pykat na lavici hanby Michal Pavlů (BEN).

27:12
    Čachotského tvrdou střelu zkrotil Vošvrda hrudí.

28:42
    Dukla v přesilové hře zle zatápěla hostům. Vošvrda je však pozorný a všechny střely od modré kryl.

30:05
    Čachotský se skvěle protáhl podél mantinelu, jeho přihrávka na volného Hodka však trefila pouze holení chránič obránce hostí.

31:55
    Jihlava svého soupeře přehrává, nedokáže si však připravit vážnější ohrožení Vošvrdy.

34:30
    Hráči v modrém vybojovali vhazování před Novotným.

34:36
    Petr Domin (JIH) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

35:15
    Hosté se usadili před Novotným.

35:31
    Rostislav Malena (JIH) vyhodil puk z obranného pásma mimo kluziště. Hosté budou hrát více jak minutu přesilovou hru 5 proti 3.

36:10
    Novotný při přesunování posunul branku. Rozhodčí musel přerušit hru. Můžeme polemizovat o tom zda v tomto zákroku byl či nebyl úmysl.

37:59
    Ctibor Jech (BEN) - 2 minuty - faul kolenem.

38:10
    Klimtovi se podařilo ujet, Novotný chtěl zalehnout kotouč, leč nepodařilo se mu to. Klimt šikovně zasunul zpoza branky kotouč do branky, kterou ale ještě před tím stihl posunout Rostislav Malena. Domácí obránce tak odchází pykat na 2 minuty.

39:59
    Dukla vstřelila dle mého názoru regurélní branku v samém závěru druhé třetiny. Hodek našel volného Čachotského, který trefil úplně prázdnou branku. Rozhodčí i přesto, že gól uznal, po diskuzi s hosty zřejmě svoje rozhodnutí ruší. Dukla je již dávno v kabinách, hosté krouží po ledě.

39:59
    Diváci a zřejmě ani hráči neví, co bude následovat?

39:59
    Momentálně probíhá diskuze rozhodčích s trenéry.

39:59
    Domácí nemohou pochopit, proč rozhodčí zrušil branku, kterou již uznal a nechal je odejít do šatny.

39:59
    Oba trenéři a rozhodčí pokračují v diskuzi. Skončila již třetina, nebo se bude dohrávat?

39:59
    Rozhodčí ukončují diskuzi, trenér Vlk je poprávu nespokojen s neuznáním branky.

40:01

40:51
    Dukla zatlačila svého soupeře do obranného pásma, Vošvrdu však nedokázala překonat.

42:13
    Prihrávka Jecha na Kopice byla příliš dlouhá. Novotný stačil puk zalehnout.

43:04
    Skořepa se dostal k odraženému kotouči a ihned jej vyslal bekhendem na Novotného. Domácí mág však puk viděl a stačil jej včas zalehnout.

43:41
    Karpov se z pozice levého kruhu dostal ke střele, ta mu však na poslední chvíli sklouzla a puk málem dojel po ledě až za přemisťujícího se Vošvrdu.

44:29
    Jaroslav Vlach (BEN) je potrestán dvouminutovým trestem za vražení.

45:13
    Kolafova bomba od modré měla dobrou razanci i směr, ale Vošvrda jí s přehledm ukryl v náručí.

46:06
    Benátky vyhazují.

46:29

48:28
    Aktivnější jsou domácí, nedokáží však vážněji ohrozit Vošvrdu.

49:14
    ROMAN MALINÍK dostal ideální přihrávku do jízdy a svůj samostatný nájezd zakončil skvěle provedeným bekhendovým blafákem. Asistence: Tomáš Petráček.

51:27
    Maliník je při chuti, Vošvrda však tentokráte souboj vyhrál.

52:43
    Domácí se stále více tlačí před brankáře v modrém.

53:32
    A je rozhodnuto. DANIEL HODEK vzal všechno na sebe a od modré tahem trefil horní růžek branky Vošvrdy. Asistence: Radek Hubáček.

53:56
    Zápas sleduje pouhých 1082 diváků.

54:23
    Nahození hostí ukryl Novotný v lapačce a podržel až na vhazování.

55:41
    Hubáček ještě mohl navýšit skóre, ale z bezprostřední blízkosti nepropálil Vošvrdu.

57:26
    Dukla nepouští soupeře k závěrečnému tlaku.

58:00
    Hosté si berou oddechový čas.

58:00
    Vošvrda zůstal na střídačce. Hosté v šesti.

58:17
    TOMÁŠ ČACHOTSKÝ pečetí výhru do prázdné branky. Bez asistence.

59:05
    Vařecha to zkusil rychlým výpadem zpoza branky. Jeho úmysl mu však překazila domácí obrana.

59:35
    Malena předvel perfektní čistý hit Vlachovi.

60:00

Po velmi vlažném úvodu Dukla nakonec zvládla utkání otočit a zaslouženě si připisuje všechny body. Z Horáckého zimního stadionu se s Vámi loučím a těším se u dalšího zápasu naschledanou. (19:53:52)

Luboš Jaroš

Branky a nahrávky: 21. Kolafa (Malena), 50. Maliník (Petráček), 54. Hodek (Hubáček), 59. Čachotský - 12. Skořepa (Víšek, Klimt)

HC Dukla Jihlava: Novotný (Halmoši) - Malena, Kaláb, Dobrovolný, Kolda, Grundmanis, Kolafa, Petráček - Hodek, Hubáček, Čachotský - Vysloužil, Maliník, Bezděk - Karpov, Domin, Jeslínek - Polcar, Pometlo
    HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda (Stejskal) - Pavlů, Vitásek, Říha, Jaroměřský, Vála, Pabiška, Niko - Víšek, Skořepa, Klimt - Jonák, Král, Skalický - Kopic, Vařecha, Jech - Liška, Kouřil, Vlach

Rozhodčí: Würtherle - Klein, Skopal