Poprad – Banská Bystrica 2:4 (kon.) | Žilina – Skalica 5:3 (kon.) | Zvolen – Nitra 4:3 (kon.)
Košice – Martin 5:2 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 3:0 (kon.)
MsHK Žilina
5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
HK Skalica
sk Pátek 30.12.2011, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme krásneho Silvestra a šťastný Nový rok. (18:59:56)

60:00

59:40
    Skalica dala gól!
    Tesne pred koncom zápasu ešte upravuje kozmeticky stav JAN HRUŠKA. Gól : Hruška. Asistencia : Školiak, Pálffy.

59:30
    V sektore domácich ULTRAS sa už zapaľujú oslavné bengálske ohne.

58:50
    Z hrdiel domácich fanúšikov znie celou arénou pokrik Žilina, Žilina. Veru, dnes domáci podali veľmi solídny výkon.

58:20
    Zápas sa prakticky už len dohráva, oba tímy zvoľnili tempo.

57:01
    Blíži sa nám záver tretej tretiny a domáci stále vedú nad Skalicou 5:2.

56:00
    Marek Laco vytiahol ukážkový semafór po strele Gulu od modrej čiary.

54:20
    Domáci kotol stále ženie svojich dopredu chorálmi. Pochváliť treba i fanúšikov hostí za príkladné povzbudzovanie počas celého zápasu.

53:48
    Strela zápästím Richarda Hunu z pravej strany len o pár centimetrov minula pravý vinkel skalickej bránky.

53:01
    Hra prevažne v strednom pásme, domáci bránia výsledok a hostia už neprejavujú dáku extra chuť na zvrat v zápase.

51:06
    Znovu v akcii prvý žilinský útok. Rišo Huna od ľavého mantinelu nabil bratovi Róbertovi pred bránku, ten z prvej trafil hornú tyčku skalickej bránky.

50:01
    Máme tu záverečných 10 minút tretej tretiny a podľa informácií z domáceho fanklubu nás čaká o pár minút zaujímavý zážitok :-).

Dnešné stretnutie sleduje 2578 divákov. Tento údaj však pri pohľade na plné domáce tribúny príde človeku prinajmenšom pozoruhodný.

47:12
    Školiak sa dostal do úniku, Marek Laco mu akrobaticky vypichol hokejkou puk, ten sa dostal k Rišovi Hunovi, ktorý vyslal dlhou prihrávkou do brejku brata Róberta. Tomu však puk ušiel a Tomek včasným vybehnutím z bránky zmaril túto šancu. Výborné čítanie hry v podaní Tomáša Tomeka.

46:13
    Domáci v plnom počte.

46:00
    Pálffyho delovka od modrej čiary bola tečovaná Školiakom mimo bránky Mareka Laca.

45:05
    Skalica točí domácich v ich obrannom pásme, tí však obetavo bránia a vrhajú sa do striel. Prvý útok Skalice však predvádza perfektnú súhru na jeden dotyk.

44:13
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za podrazenie

42:55
    Vzápätí v úniku Tomáš Sýkora, a znovu nepremenil 1000%nú šancu. Tomek jeho strelu skryl medzi betóny.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 11. Kudělka David (Sivák Peter), 13. Sivák Peter (Dlouhý, Nemec), 18. Smotrila (Mikhailov, Drevenák), 37. Drábek Jakub (Stupka, Nemec), 38. Devečka Dušan (Smotrila, Drevenák) - 8. Školiak (Pálffy, Hruška), 40. Hruška (Školiak, Šmach), 60. Hruška (Školiak, Pálffy)

MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Houdek, Bokroš – Bajaník, Leško – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán – Devečka, asistenti: Dlouhý, Nemec.
    HK Skalica: Lakosil (Tomek) – Vyrúbalík, Šmach – Jankovič, Kloz – Magušin, Gula – Srnec, Jurík – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – T. Mikúš, Klejna, Konečný. Kapitán – Pálffy, asistenti: T. Višňovský, R. Školiak.

Rozhodčí: Ru. Lauff – M. Korba, P. Korba