6:4 (1:0, 2:3, 3:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 30.12.2011, 19:15 • Dom Sportova Zagreb • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Pěkný páteční večer. Dnes je na programu poslední kolo Erste Bank Eishockey ligy kalendářního roku 2011 a znojemští hokejisté se utkájí s chorvatským Záhřebem. Souboj předposledního týmu se třetím začíná patnáct minut po sedmé.

Pokud nám to technika dovolí, přineseme Vám ze zápasu plnohodnotný onlajn.

KHL Medveščak Zagreb: Kristian (Ouzas) - Letang, Waugh, Sertich, Martinovic, Pokulok, Macauly, Lazic, Sijan - Kinasewich, Prpic, Banham - Trukhino, Day, Naglich - Zanoski, Brine, Kostovic - Kanaet, Blagus, Rajsar.

Rozhodčí: Gebei (HUN), Kaspar (AUT) - Nagy (HUN), Piragic (CRO).

Do branky Orlů by se dnes večer měl po měsíci postavit znovu Filip Landsman. Znojemští hokejisté se budou muset obejít bez hlavního trenéra Martina Stloukala na střídačce, který vyfasoval trest za kritiku rozhodčích.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

00:01

Ze Znojma dorazilo do záhřebské haly přibližně třicet fanoušků.

01:30
    Trukhno prověřil Landsmana z mezikruží, ale hostující gólman vyrazil kotouč do bezpečí. Orli vyvážejí puk z obranného pásma.

02:42
    Hosté se zatím jen zbavují puků. Na Kristiana doposud nevystřelili.

03:09
    Až nyní si domácí gólman sáhl na puk, když ukryl pod lapačku nahození soupeře. Bude se vhazovat.

04:10
    Kanko stál před Kristianem, dostal Šedovu přihrávku, ale nedokázal puk kloudně usměrnit.

05:31
    Postavení mimo hru hostujícího Havlíka.

06:00
    Znojemští hokejisté zakládají útok. Nedaří se jim však projít obranou soupeře.

06:39
    Jarůšek s Pucherem ve velké šanci před Kristianem. Ani jeden z hráčů se však do puku po střele Hájka netrefil tak, jak by si přál a gólman jej schoval.

07:38
    Orli se nyní tlačí do útočné třetiny. Střely však Kristiana příliš nepřekvapují. Záhřeb se musí osvobodit navzdory zakázanému uvolnění.

10:00
    Prvních deset minut zápasu je za námi. Hra je zatím vyrovnaná. Nyní to zkouší v útočném pásmu Medveščak, ale Ladsman si ví s pukem rady.

10:33
    Škadra vyslal od modré čáry tvrdou střelu, ovšem Kristian ukryl puk do klína.

10:59
    Komínek se nedokázal při samostatném úniku prosadit. Jeho střelu Kristian vyrazil a puk přeskočil branku.

11:49
    Stehlík si vyříkával účty s Brinem vedle znojemského brankoviště, ale vylučovat se nebude.

12:29
    Další strkanice před Landsmanem. Aktivně se jí účastnil znojemský Štach. Tentokrát se to již bez trestů neobejde.

12:29
    Vyloučen Trukhno (ZAG) - 2 minuty za sekání.

13:15
    Orlům se přesilovka vůbec nedaří. Doposud nevystřelili na Kristiana.

14:07
    Síly na ledě se vyrovnají. Zápas začíná být velmi vyhecovaný. Na trestnou míří Stehlík (ZNO) - 2 minuty za sekání.

14:29
    Záhřeb je kompletní a začíná mu krátká přesilovka.

14:49
    Orli se však také umějí bránit. Nyní vybojovali vhazování před Kristianem.

11:57
    Orli jdou na minutu do tří. Vyloučen Podešva (ZNO) - 2 minuty za kroček.

15:14
    Výborný Landsman zasahuje proti několika dorážkám Naglicha!

16:41
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Domácí tým uzavřel soupeře v pásmu. DAVID BRINE dostal přihrávku z rohu kluziště do mezikruží a střelou z první otevírá vývoj zápasu. Asistence: Greg Day.

17:54
    Znojmo je již v pěti a snaží se odpovědět. Zatím ale na Kristiana nevyslalo žádnou střelu.

18:31
    Znovu Komínek, který objel branku a snažil se dorazit puk za gólmanova záda, ovšem Chorvat se včas přesunul.

19:29
    Znojmo před Kristianem. Posledních třicet sekund první třetiny.

19:51
    Bořuta posunul s Trukhnem branku. Bude se vhazovat.

20:00

Střely na branku po první třetině - 14:10.

Další třetina začne přibližně v 20:07. V prvním dějství jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej. Orli měli několik dobrých šancí, avšak byl to soupěř, kdo otevřel vývoj zápasu. Konkrétně v přesilové hře pět na čtyři se po dlouhém tlaku před Landsmanem prosadil Brine.

20:01

20:32
    Z ostrého úhlu vystřelil na Landsmana Brine, gólman však schoval puk do klína a následuje vhazování.

20:48
    Také s tvrdou střelou Naglicha z hranice kruhu si znojemský brankář hravě poradil.

21:42
    Na druhé straně to zkoušel Staněk, ale kotouč byl sražený do ochranné sítě za brankou.

22:37
    Orlům se nyní nepodařilo rozehrát. U puku je Medveščak.

24:20
    Orli právě vstřelili branku!
    LUBOMÍR ŠTACH dostal přesnou přihrávku zpoza branky a střelou mezi betony srovnává skóre zápasu. Asistence: Adam Havlík, Martin Pláněk.

25:58
    Tvrdá střela Komínka z hranice kruhu končí v klíně Kristiana. Bude se vhazovat.

26:37
    Kristian schovává nahození Orlů a bude se vhazovat.

27:56
    Záhřeb rychle odpovídá. Z hranice kruhu se prosazuje střelou pod břevno FRANK BANHAM. Asistence: Ryan Kinasewich, Joel Prpic.

29:16
    Orli se nyní dlouho nemohli dostat z obranného pásma, ale už je hrozba zažehnána. Puk za modrou čarou.

30:53
    Havlík v samostatném úniku! Znojemský útočník si položil Kristiana a bekhendem se snažil přehodit puk přes beton, marně. Skóre zůstává nezměněno.

31:40
    Peter Pucher prodloužil přihrávku na ALEŠE STAŇKA a ten střelou z bezprostřední blízkosti znovu vyrovnává. Asistence: Peter Pucher.

33:39
    Přesilovka pro Znojmo. Vyloučen Zanoski (ZAG) - 2 minuty za krosček.

34:10
    Pláňkovu tvrdou střelu z hranice kruhu gólman jen vyrazil a Medveščak se následně osvobozuje.

34:43
    Orlům se prozatím nepodařilo vrátit se do pásma. Domácí dobře napadají ve středu hřiště.

35:13
    A nyní si dokonce vybojovali vhazování před Landsmanem po střele Naglicha.

35:39
    Medveščak je kompletní. Znojmo na Kristiana téměř nevystřelilo.

36:20
    Brine promarnil svoji příležitost z brejku. Bude se vhazovat.

37:28
    Adam Havlík stojící v rohu kluziště našel najíždějícího PETERA PUCHERA a ten střelou do odkryté branky posílá své barvy do vedení. Kristian se nestihl přesunout. Asistence: Adam Havlík.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny. Znojmo drží puk v útočném pásmu.

39:35
    Vosátko byl v obranném pásmu atakován. Rozhodčí však zůstávají v klidu.

39:42
    Landsman střelu GREGA DAYE vůbec neviděl, a tak potřetí kapituluje. Asistence: Kenneth Macaulay.

39:59
    Bořuta je u mantinelu tvrdě forčekován. Tentokrát se již tresty udělovat budou. Vyloučen Kostovic (ZAG) - 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 21:01. Druhé dějství nabídlo o poznání více branek. Orli se dostali po střele Puchera dokonce do vedení, ovšem pár sekund před sirénou srovnal Day.

40:01

40:45
    Orlům pokračuje přesilovka, ale zatím žádná střela, která by Kristiana zaměstnala. Zakázané uvolnění hostů.

41:59
    Záhřeb je kompletní. Ubránil se bez větších komplikací.

42:32
    RYAN KINASEWICH si poradil se znojemskou obranou, z hranice kruhu vystřelil a puk propadl až za záda znojemského brankáře. Asistence: Frank Banham.

44:11
    Komínek v dnešní další velké šanci. Tentokrát netrefil poloodkrytou branku.

46:05
    Znojmo se nyní muselo bránit menšímu tlaku soupeře, avšak gólman Landsman proti střelám od modré obstál.

47:55
    Kankova formace nyní zatopila chorvatské obraně. Bořuta od modré neuspěl a soupeř vyhazuje na zakázané uvolnění.

48:25
    A další sprška střel na Kristiana. Střelu od modré doráželi Haman s Podešvou, ale gólman byl rychlejší.

49:38
    Kinasewich zasadil střelu z kruhu přímo do klína Landsmana. Bude se vhazovat.

51:43
    ALEŠ STANĚK nasměroval střelu Jana Hranáče od modré za záda Kristana a je znovu vyrovnáno! Asistence: Jan Hranáč, Peter Pucher,

53:15
    Banham sal zcela osamocený před Landsmanem. Nedokázal však nadzvednou puk tak, jak by si přál.

53:49
    Hranáč chyboval v obranném pásmu, puku se zmocnil Naglich, ovšem Landsman zasahuje vynikajícím zákrokem!

54:13
    Na druhé straně byl při střele blokován Kanko, a tak tento pokus neměl šanci na úspěch.

55:34
    Hranáč fauloval ujíždějícího Trukhna, který tak najel do gólmana Landsmana. Ten zůstává ležet na ledové ploše!

Landsmana ošetřují na ledové ploše lékaři. Zápas pro něj dnes skončil.

Filip Landsman je odvážen na nosítkách a Orli půjdou pravděpodobně do čtyř.

V brance již stojí Ondřej Kacetl a zápas bude pokračovat.

55:34
    Vyloučen Hranáč (ZNO) - 2 minuty za hákování

56:05
    Orli se zatím dobře brání. Všechny puky vyhazují.

56:38
    VYACHESLAV TRUKHNO střílí pod břevno za záda nerozchytaného Kacetla a využívá tak přesilovou hru. Asistence: Frank Banham.

57:44
    Znojmo zkouší brejky, ale zatím se nedaří uniknout bránícím hráčům.

58:01
    Poslední dvě minuty zápasu. Orli se nastěhovali do pásma.

59:10
    Kristian ukrývá nahození Orlů pod lapačku a Znojmo si bere oddechový čas.

00:50
    Kacetl zůstává na střídačce!

59:33
    Orlům se zatím nedaří probojovat se do útoku.

59:43
    Znojmo se hra v šesti nepodařila a RYAN KINASEWICH střílí puk do prázdné branky. Asistence: Joel Prpic, Kenneth Macaulay.

60:00
    Konec zápasu. (21:43:38)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 17. Brine (Day), 28. Banham (Kinasewich, Prpic), 40. Day (Macaulay), 43. Kinasewich (Banham), 57. Trukhno (Banham), 60. Kinasewich (Prpic, Macaulay) - 25. Štach (Havlík, Pláněk), 32. Staněk (Pucher), 38. Pucher (Havlík), 52. Staněk (Hranáč, Pucher)

Medveščak Záhřeb: Kristan (Ouzas) - Letang, Waugh, Sertich, Martinovic, Pokulok, Macauly, Lazic, Sijan - Kinasewich, Prpic, Banham - Trukhino, Day, Naglich - Zanoski, Brine, Kostovic - Kanaet, Blagus, Rajsar.
    HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) - Bořuta, Stehlík, Pláněk, Štach, Hranáč, Škadra, Hájek, Vosátko - Danton, Šeda, Kanko - Podešva, Haman, Havlík - Beroun, Pucher, Staněk - Jarůšek, Bartoš, Komínek.

Rozhodčí: Gebei (HUN), Kaspar (AUT) - Nagy (HUN), Piragic (CRO)