Washington – Buffalo 3:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 1:2 (po s.n.)
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Buffalo Sabres
Sobota 31.12.2011, 01:00 • Verizon Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zápas mezi Washingtonem a Buffalem odstartuje dnešní den NHL, který má na programu ještě další čtyři střetnutí. Domácí i hosté by rádi získali vítězství, aby se co nejvíce přiblížili postupové osmičce do play-off a aby jejich oslavy silvestrovského večera měli rovněž vítězný nádech.

Oba týmy se střetly nedávno, a to 27. prosince. Tehdy se z vítězství radovali Sabres, kteří v domácím prostředí rozhodli o své výhře vlastně už po první třetině. V té mimochodem vedli již 4:0. Capitals dokázali už jen snížit dvěma brankami Matta Hendrickse a Alexandera Ovečkina na konečných 4:2.

Washington Capitals: Vokoun (Neuvirth) – Carlson, Alzner, Wideman, Hamrlík, Orlov, Erskine – Sjomin, Bäckström, Ovečkin – Brouwer, Halpern, Johansson – Ward, Laich, Chimera – Knuble, Beagle, Hendricks.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – McNabb, Ehrhoff, Sekera, Regehr, Weber, Leopold – Pominville, Hecht, Vanek – Boyes, Roy, Stafford – Kaleta, Gaustad, McCormick – Kassian, Adam, Ellis.

Rozhodčí: Lee, Rooney – Cherrey, Sericolo.

Oba týmy se již rozbruslují, zanedlouho utkání začne.

00:01

00:30
    Weber teď tvrdě narazil u mantinelu Chimeru, rozhodčí museli přerušit hru. Strhla se menší potyčka a muselo se vylučovat hned takto ze začátku.

00:30
    Mike Weber je vyloučen za vražení na mantinel.

01:42
    Washington právě vstřelil branku!
    Branku vstřelil ALEXANDER OVEČKIN, který hned využívá přesilovku a připisuje si 13. gól sezóny. S pomocí teče jednoho z hostujících hráčů posílá domácí zkraje do vedení. Asistence: Tomáš Vokoun.

03:52
    Joel Ward srazil Pominvilleho a nyní mají přesilovku hosté.

03:58
    Washington se zatím oslabení úspěšně brání, soupeř zatím ani nedokázal vystřelit na branku.

04:55
    Vanek je v ofsajdu, Buffalo rozehrálo ve středním pásmu, ale doposud na Washington nic nevymyslelo.

06:14
    Už mohlo být třetí vyloučení ani ne během pěti minut. Tentokráte mohl za ostrý zákrok usednout na trestnou lavici domácí Johansson. Hraje se celkem dost tvrdé utkání.

06:58
    Sjomin teď ozkoušel svou střelou Millera, ten jí však vykryl.

08:15
    Capitals teď zatlačili Sabres u rohu, na Chimerovu přihrávku z rohu jen tak tak někdo před Millerem nedosáhl. Pro hosty mohlo být hodně zle.

08:32
    Knuble nyní předvedl pěknou sólo akci, vykličkoval se před brankoviště, jenže v nejnevhodnější moment mu ve vyložené pozici sklouzl puk po hokejce.

08:58
    Bäckström se snažil tečovat do brány střelu Sjomina od mordé čáry, trochu se mu ale touš zamotal pod nohy.

10:27
    McNabb odešel za pleklisklo posedět na dvě minuty za faul na Sjomina. Washington má k dispozici druhou přesilovku zápasu.

12:26
    Washington zahrál přesilovku celkem dost bídně. Neujala se Ovečkinova střela, v závěru pak neuspěl ani Hendricks.

12:26
    Dvojté vyloučení na obou stranách. Po vzájemné potyčce si jde sednout Weber a na druhé straně domácí Chimera. A posedí si oba hned pět minut. Tohle na led moc nepatří. Tedy pokud nejste fanouškem zbytečných šarvátek a bitek...

12:46
    Ofenzíva Sabres je zatím hodně slabá. Za celou dobu musel Vokoun mezi třemy tyčemi lapit pouze jednu střelu.

14:09
    Beagle teď dobře operoval před Millerem, ten však zatím drží svůj tým od většího náskoku Washingtonu.

15:01
    Knuble se teď ze vteřiny na vteřinu dostal do protiútoku s Laichem, ti dva krásně zakombinovali, nakonec střílel Brouwer, jenže ve skvělé pozici bohužel pro Capitals bezúspěšně.

16:06
    Sjomin pálil zostra z pravé strany z úhlu a přes obránce, jenže nad Millerovu lapačku.

16:49
    Na ledě je k vidění dost potyček. Po jedné z nich museli být vyloučeni Brouwer a za hosty Ehrhoff. Oba si dokonce posedí na pět minut.

17:22
    Ovečkin vyslal jen projekční střelu z půlky hřiště na Millera, ten schovává puk do lapačky.

18:02
    Ellis jen lehce prověřil Vokouna, ten puk neudržel v lapačce. Naštěstí pro něj se k dorážce nedostal dotírající Sekera.

19:30
    Třicet vteřin do konce, oba týmy nyní nedokáží založit ten útok, po němž by mohla padnout možná branka.

20:00

Domácí jsou na ledě určitě lepším týmem, že by však divákům předváděli nějaký strhující hokej, to se říci rovněž nedá. Buffalu první třetina vůbec nevyšla. Brankář Vokoun, od jehož brány mimochodem ve 2. minutě byl vyslán Ovečkin, který následně zařídil zatím jediný gól zápasu, se v bráně skoro vůbec nezapotil a likvidovat nějakou větší šanci nemusel. Průběžný výsledek zřejmě odpovídá samotné hře.

20:01

21:09
    Stafford se nyní snažil hrdině ovládnout puk, jenže proti přesile washingtonských hráčů neměl šanci. Puk nakonec ztratil.

21:48
    Gaustad vypálil od modré. Vokoun neměl vůbec dobrý výhled, ale nakonec jeho střelu chytil do lapačky.

21:59
    Ovečkin na druhé straně ihned na to golfem hodlal Millera přizdít do sítě, naštěstí jeho střela byla pro hosty zablokována.

22:24
    Miller musel popojet z brány, jinak by Chimera se svým pokusem mohl být nebezpečnější. Miller radši dále nerozehrával, rozhodčí hru přerušili.

23:52
    Branku vstřelil NICKLAS BÄCKSTRÖM. Parádní kombinace, jak hokej může být jednoduchý! Ovečkin založil rychlou akci, Sjomin pak zprava v přesile přihrál do středu hřiště Bäckströmovi, který v pohodě překonal Millera. Asistence: Alexander Sjomin, Roman Hamrlík.

25:37
    Vokoun teď musel trochu zasahovat, jenže střely od Boyese a Vaneka ho nijak nebolely.

25:46
    Buffalo je nyní více před brankou Washingtonu, ovšem Vokoun je mezi třemi tyčemi dost pozorný. Pochválit musí i své obránce, kteří odvádí výbornou práci.

27:06
    Johansson měl nakročeno směrem k Millerovi, avšak byl vytlačen z dobré pozice a jeho pokus byl zablokován.

28:00
    Hra je nyní nepřerušovaná dlouhou dobu, dost se bojuje u mantinelů, ataky si oba celky vytvářejí dost těžkopádně.

28:40
    Až teď rozhodčí hru zastavili. Následuje krátká komerční pauza.

29:15
    Knublemu nyní upadla rukavice. Sebral jí hned zpátky, aby pomohl v rozích vybojovat puk. Jenže Washington ho nakonec ztrácí, Buffalo ho svou bojovností vybojovalo zpátky.

30:42
    Johanssonova rána nebyla příliš tvrdá, Miller jí v klidu kryje. Bude se vhazovat před jeho teritoriem.

31:07
    Ward se nyní před Millerem tlačil k puku, jenže byl hostující defenzívou odstraněn.

31:54
    Washington vyhazuje na zakázané uvolnění. Byť nyní Buffalo soupeře dost tlačí, Vokoun stále čeká na nějakou větší možnost Sabres, kterou by musel řešit.

32:35
    Ovečkin je načapán v ofsajdu. Přitom na pár vteřin ukázal divákům svou tvář buffalský Gaustad, který pár vteřin před tím ztratil helmu.

33:23
    Konečně něco, na co se dalo ze strany Buffala koukat! Boyes krásně počkal s přihrávkou, do druhé vlny se dostal Adam, avšak ten měl hodně špatnou mušku, a tak Vokoun zasahovat nakonec nemusel.

34:29
    Washington je nyní pod mírným tlakem, ale hosté jsou v útoku stále a stále bezzubí.

35:02
    Sabres právě vstřelili branku!
    Branku vstřelil JOCHEN HECHT. Sabres nakonec přetavili mírný tlak v branku a Vokoun poprvé kapituluje. Vanek ve středu hřiště vyčkal se střelou, český gólman na ní tolik neviděl, takže mu puk vypadl, a u tyče ho do prázdné branky dorazil Hecht. Asistence: Thomas Vanek, Jason Pominville.

37:44
    Dlouho se hra nepřerušila, oba brankáři měli po několika střelách dost práce. Nakonec Vokoun má puk v moci a vhazuje se před jeho brankovištěm.

38:33
    Ovečkin si krásně u mantinelu obhodil McNabba, nakonec však po svojí krásné kličce puk znovu nezískal.

39:49
    Poslední střelu druhé třetiny vyslal od modré Kassian, Vokoun však jeho střelu kontroloval.

40:00

Druhé dějství už vyšlo Sabres o mnoho lépe. Především jim krev do žil může vlít posledních sedm minut z něho, ve kterých se Washingtonu herně vyrovnali a místy byli i lepším týmem. Na Bäckströmovo navýšení dokázal odpovědět čtyři minuty před koncem Hecht, a Capitals tak stejně jako po první dvacetiminutovce vedou jen o gól. Třetí třetina tak slibuje ještě pěknou podívanou a souboj o vítězství.

40:01

41:36
    Buffalo vstoupilo do druhého dějství skvěle! Vše začalo od toho, že Carlson neudržel puk v rohu. Poté se k němu před Vokounem málem dostal Boyes a po následné střele český gólman z blízkosti vychytal u tyčky dotírajícího Vaneka!

42:17
    Washington je jakoby v křeči. Teď špatně bruslil Knuble, takže domácí útok nemohl být rozvíjen, jelikož útočník spadl s kotoučem na zem.

43:20
    Beagle se snažil hezky zabojovat v útočném pásmu, tohle si ale Buffalo v klidu pohlídalo.

43:43
    Laichova slabá střela nemohla skončit jinak než v Millerově lapačce. Washington následně před jeho brankovištěm nic nevymyslel.

45:01
    Skvělý Vokoun! Elegentní lapačkou teď chytil nebezpečnou střelu Hechta z pravé strany.

45:54
    Sabres se tlačí ke gólu, co to jde. Vokoun se nyní musel přilepit k tyččce, aby dotírající Hecht nadvakrát třeba neskóroval.

46:35
    Hodně nesourodá hra je nyní k vidění u obou týmů. Trochu snad vystrašil domácí Wideman, jenže se svou střelou na Millera nevyzrál.

51:04
    Vokoun si teď zachytal proti pokusu Roye. Hodně se bojuje na obou stranách, povzbuzování domácího týmu je nyní v na nejvyšších decibelech.

51:50
    Obrovská mela před Vokounovou bránou, kde bylo několik hráčů soupeře! Washington se jen tak tak ubránil, zachránilo ho až vyhození Carlsona.

52:25
    Buffalo čím dál více ohrožuje Vokouna. Washington jako by zapomněl na dobrou první půlhodinu hry. Český gólman je nyní v plné ráži střel.

53:02
    Capitals jsou zajisté rádi, že nastala komerční pauza. Sabres cítí šanci a chytají jí za pačesy. Nebýt některých zákroků Vokouna, zřejmě by už Washington nevedl.

54:10
    Branku vstřelil ALEXANDER OVEČKIN. A z ničeho nic Washington šest minut před koncem zápasu navyšuje vedení! Bäckström přihrál do středu hřiště ruskému útočníkovi, který se s ničím nepáral a nechytatelnou dělovkou propálil Millera. Asistence: Nicklas Bäckström, Alexander Sjomin.

55:13
    Z domácích jako by spadla deka po Ovečkinově gólu. Na jejich hře je během pár chvil patrné, jak je svěží a živá. Po Hamrlíkově pokusu se bude vhazovat před Millerem.

55:42
    Stafford teď operoval za bránou, snažil se najít někoho před brankovištěm, Vokoun však jeho přihrávku zachytil, možná i trochu náhodou.

56:27
    Pominville vyrážel z pravé strany do útoku, ve středu hřiště však své spoluhráče nenašel.

56:41
    Na druhé straně se řítil do útoku Ovečkin, jenže stejně jako Pominville na druhé straně se svým pasem mezi kruhy neuspěl.

57:40
    Washington se v klidu brání, pohotově drží puk a když je pod tlakem, vyhazuje je.

58:22
    Miller spěchá na střídačku, Buffalo hraje v šesti hráčích na ledě.

58:45
    První útoku hostů za honbou za alespoň vyrovnáním byl úspěšně zastaven.

59:01
    Teď Washington skvělým napadáním dokonce dostal soupeře na jeho polovinu, kotouč do sítě však nikdo z jeho hráčů nedotlačil. Buffalo v následném ataku znovu neuspělo.

59:25
    Do konce zápasu zbývají desítky vteřin. Capitals vyhazují na zakázané uvolnění. Buffalo si bere oddechový čas, aby na samotný konec zmobilizovalo síly.

59:32
    Sabres se dostali do ofsajdu, což se Gragnanimu evidentně nelíbí. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

59:56
    Obrovská šance Buffala, která gólem nekončí! Pominville operoval u vzdálenější tyčky, avšak těsně před ním se štěstím odvrátil bruslí puk do Vokounovy náruče s notnou dávkou štěstí Alzner.

60:00

48:22
    Žádná nebezpečnější střela, žádná závažnější situace, která by stála za zmínku. Hra se nepřerušuje, oproti první třetině se již hraje čistě, a hraje se hokej nahoru dolů.

Buffalo se ve třetí třetině hnalo za vyrovnáním, ale marně. Všechny jejich naděje nakonec zašlapala do země krásná trefa Ovečkina, pro něhož to byl zároveň druhý gól utkání, pět minut před koncem. Capitals tak oplatili svému soupeři nedávnou porážku 2:4 a stejným rozdílem nyní zvítězili nad Sabres oni. Musejí ale také poděkovat dobrému Vokounovi, jenž tým v několika důležitých situacích podržel. Celkově si na své konto připsal 26 úspěšných zákroků. Jednu asistenci si také připsal domácí bek Roman Hamrlík.

Hezký zbytek noci, za sebe však především přeji šťastný nový rok, v němž se snad znovu brzy shledáme u nějakého on-line přenosu, a to nejen z NHL. (03:49:08)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 2. Ovečkin (Vokoun), 24. Bäckström (Sjomin, Hamrlík), 55. Ovečkin (Bäckström, Sjomin) - 36. Hecht (Vanek, Pominville)

Rozhodčí: Lee, Rooney – Cherrey, Sericolo