Žilina – Poprad 4:3 (po s.n.) | Košice – HC Slovan 4:3 (kon.) | Skalica – Trenčín 8:2 (kon.)
Banská Bystrica – Zvolen 1:4 (kon.) | Martin – Nitra 6:3 (kon.)
po s.n.
MsHK Žilina
4:3 (2:0, 0:0, 1:3)
HK Poprad
sk Neděle 15.01.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

PRED ZÁPASOM

* V Poprade výmena hráčov

V uplynulých dňoch došlo k výmene hráčov medzi Popradom a Třincom. Do tímu českej Tipsposrt extraligy smeruje skúsený, 35 ročný obranca Andrej Novotný, ktorý za Poprad odohral v sezóne 36 zápasov. Pod Tatry na výmenu príde 24 ročný útočník Michal Chovan, ktorý za Ocelářov odohral 20 zápasov. Trénerovi Ladislavovi Svozilovi by mal byť k dispozícii na dnešný zápas.

* Osemnásť bodový rozdiel

Medzi dnešnými súpermi je osemnásť bodový rozdiel, v tabuľke ich delí päť miest.

Žilina je so 55 bodmi na 7. mieste. V 39 zápasoch 14 krát zvíťazila v riadnom hracom čase, 4 krát v predĺžení, 5 krát prehrala v predĺžení, 16 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 94:109.

Poprad je so 73 bodmi na 3. mieste. V 39 zápasoch 23 krát zvíťazil v riadnom hracom čase, 4 krát prehral v predĺžení, 12 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 132:106.

* Poprad víťazne

V poslednom 38. kole Tipsport extraligy sa viac darilo Popradu, ktorý zvíťazil nad Skalicou, Žilina prehrala na bratislavskom Slovane.

Slovan Bratislava - Žilina 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). Žilina: Laco (24. Murín) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Ďurkech, Houdek – Bajaník, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš.

Poprad – Skalica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), góly Popradu: Kuľha 2, Takáč, Vaic. Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, Suchý – D. Brejčák, Kovačevič – Fabian, Jáchym – Kramár – Rapáč, Koskinen, Kuľha Svitana, Balán, Vaic – Škovira, Kroták, Takáč – Hlinka.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Murín) - Devečka, Kudělka, Bokroš, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

HK AutoFinance Poprad: Šimonovič (Melicherčík) – Pentikáinen, Suchý, Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym - Rapáč, M. Chovan, Kuľha – Svitana, Balán, Vaic – Škovira, Kroták, Takáč – Homa, Hlinka, Kramár. Kapitán: Kroták, asistenti: Škovira, Vaic.

Rozhodca: Ru. Lauff – M. Valach, Zvrškovec.

Príjemný nedeľný podvečer zo žilinskej DOXXbet Arény. Zápas MsHK Žilina vs. HK Autofinance Poprad sa začne približne o 4 minúty.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:05
    Žilina dala gól!
    Hneď na začiatku zápasu nachytal po buly Šimonoviča na hruškách strelou spoza modrej PETER SIVÁK a Žilina tak vedie 1:0!!! Gól : Sivák Peter. Asistencia: Huna Róbert.

01:43
    Nebezpečná strela od modrej čiary od Drevenáka, ktorý napriahol príklepom v plnej rýchlosti a Šimonovič len s námahou vyrazil na ochrannú sieť.

02:35
    Kudělka dostal prihrávku na modrú čiaru, počkal si na pohyb brankára a poslal na jeho svätyňu nebezpečný projektil. Šimonovič puk nevidel, no ten ho trafil priamo do hrude.

03:51
    Stupka z ľavej strany prenikol do rohu klziska, odtiaľ hľadal prihrávkou Drábeka. Tomu však obranca hostí v poslednej chvíli nadvihol hokejku a zmaril tak črtajúcu sa šancu.

04:36
    Vylúčenie Poprad, Arne Kroták inkasuje 2 minúty za sekanie a následne 10 minút osobný trest za nešportové správanie.

05:02
    Akcia na jeden dotyk v podaní elitnej domácej formácie. Robo Huna našiel v pravom kruhu Siváka, ten z prvej posunul puk pred bránku na Riša Hunu, no ten minul opustenú bránku Popradu.

05:30
    Šimonovič sa musí cítiť ako na strelnici, no bomby Devečku, Dlouhého a ani Kudělku sa neujali.

06:36
    Hostia v plnom počte.

06:40
    Skončila sa presilová hra domáceho tímu, hostia sa i s kusom šťastia ubránili. Arne Kroták však na trestnej lavici ostáva, plynie mu totiž osobný trest.

07:50
    Aktivita je v týchto momentoch jasne na domácich hokejkách, hostia sa snažia presadiť najmä nahadzovanými pukmi.

08:34
    Nebezpečná strela Balána z medzikružia, Laco iba máchol lapačkou do prázdna, no puk smeroval tesne nad domácu bránu.

10:00
    V tomto momente sme videli neuveriteľný moment. Michal Chovan, nová posila v drese kamzíkov, vystrelil z medzikruhov, puk trafil ľavú tyčku, pravú tyčku a od nej sa odrazil von. Krásny moment s kusiskom šťastia pre domáci tím.

10:21
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostal Mikhailov.

11:12
    Šanca v podaní Vaica. Sám sa preštrikoval do nájazdu, skúsil blafák na pravú stranu, Marek Laco jeho pokus zneškodnil lapačkou.

12:10
    Smotrila s Drevenákom v oslabení vycvičila celú obranu hostí, spoluprácu zakončil strelou z uhla Smotrila. Šimonovič chytá do lapačky.

12:21
    Domáci v plnom počte.

12:24
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty inkasuje Juraj Ďurkech sa bránenie v hre.

13:28
    Séria striel v podaní hráčov hostí, Marek Laco si však s nimi poradil.

14:24

14:37
    Opäť biliardová akcia prvého útoku Žiliny, opäť akcia na jeden dotyk a opäť na jej konci bol PETER SIVÁK. Robo Huna našiel na ľavom mantineli brata Riša, ten posunul puk na osamoteného strelca, ten si počkal na pohyb Šimonoviča a umistnil puk medzi jeho betóny. Gól : Sivák Peter. Asistencia: Huna Richard, Huna Róbert.

16:03
    Škaredý zákrok v rohu ihriska na domáceho Stupku. Hala búri, píšťalka Rudolfa Lauffa ostala nemá.

16:36
    Arne Krotákovi sa skončil osobný trest.

17:24
    Hostia z Popradu svojimi vlastnými chybami v rozohrávke doslova ponúkajú šance domácim. Tí sa ich zatiaľ naplno chopiť nedokážu.

18:12
    To, čo dnes predvádza prvý útok Žiliny, to je óda na hokej. Jednoduchosť a efektivita. Znovu akcia na jeden dotyk, tentokrát však Rišo Huna trafil pravú žrď popradskej bránky.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

19:30
    Domáci diváci pred koncom tretiny v stoji aplaudujú svojim hráčom.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli aktívny, rýchly hokej. Domáci po 2 góloch Petra Siváka zaslúžene vedú 2:0. Druhá tretina sa začne približne o 12 minút.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:30
    Hra prevažne v strednom pásme, aktívnejší však stále domáci hráči.

01:32
    Na ľade ostal ležať Ján Brejčák, pýtal si od rozhodcu vylúčenie domáceho hráča. Hlavný rozhodca nereagoval.

22:01
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Takáč za nedovolené bránenie v hre.

22:58
    Dve veľké šance Žiliny postupne spálil Sivák a Rišo Huna.

23:21
    Po nahodenom puku od Tomáša Bokroša vznikla menšia trma-vrma pred bránkou hostí, Šimonovič však puk videl a skryl ho do lapačky.

24:01

24:49
    Domáci vlci si sami komplikujú situáciu slabou rozohrávkou, čo sa kamzíci snažia naplno využiť. Zatiaľ sa im to však neveľmi darí.

26:44
    V týchto momentoch vidíme síce bojovný, ale predsalen trošku nezáživný hokej v strednom pásme.

27:54
    Mierne komická situácia v strednom pásme. Jakub Drábek s pukom na hokejke bol ukážkovým bodyčekom zostrelený. Jediný problém bol v tom, že ho zostrelil vlastný spoluhráč, a to konkrétne Jan Dlouhý.

29:58
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostal Stanislav Balán za nedovolené bránenie v hre.

30:01
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Peter Sivák za nebezpečnú hru so zdvih. hokejkou.

30:30
    Nájazd 2 na 1, Nemec preletel popri ľavom mantineli, vpravo mu korčuľoval Drábek. Nemec volil strelu, Šimonovič betónom puk vytesnil a Drábek sa k dorážke nedostal.

31:10
    Svitanovu jedovku z ľavého kruhu Laco vyrážačkou poslal nad bránku.

31:58

32:01

33:56
    Poprad v druhej tretine výrazne zlepšil defenzívu, domáci hokejisti majú problém dostať sa do útočného pásma.

34:30
    Pri domácej striedačke potýčka, Jakub Drábek jasne vysvetlil Pentikäinenovi, že doňho si vyskakovať nebude.

35:56
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Ľubomír Vaic za hrubosť.

37:56

38:00
    Počas presilovej hry domáci síce točili kamzíkov v ich obrannom pásme, žiadnu vážnejšiu šancu si však nevypracovali.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme videli najmä bojovný hokej z oboch strán. Poprad sa snaží znížiť skóre, a domáci hokejisti sa snažia hrať zo zabezpečenej obrany. Záverečná tretina bude o to napínavejšia. Začne sa približne o 14 minút.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:54
    Žilinčania začali záverečnú tretinu vynikajúco. Stupka našiel spoza bránky voľného VLADA NEMCA, ten si chvíľku počkal, pozrel sa na Šimonoviča a poslal puk do medzery medzi jeho betónmi. Gól: Nemec Vladimír. Asistencia : Stupka Václav.

41:34
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Konstantin Mikhailov za faul kolenom.

42:02
    Poprad dal gól!
    I Poprad predviedol nacvičenú presilovkovú akciu. Rozohral ju Suchý, posunul puk Rapáčovi, ten poslepiačky na voľného MICHALA CHOVANA a ten nedal Lacovi absolútne žiadnu šancu. Krásna akcia. Gól : Michal Chovan. Asistencia : Rapáč, Suchý.

44:37
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Peter Sivák za podrazenie.

45:00
    Hráči Popradu sú nasťahovaní v obrannom pásme Žiliny, snažia sa znížiť stav na rozdiel jediného gólu. Žilinčanov však v týchto momentoch zdobí príkladná bojovnosť a obetavosť.

46:23
    Tesne pred koncom presilovej hry sa k puku dostal osamotený ĽUBOMÍR VAIC, z otočky bez prípravy vypálil na Laco bránku a posadil puk rovno po hornú žŕdku. Nechytateľná strela. Gól : Vaic Ľubomír. Asistencia : Balán Stanislav, Kroták Arne.

48:49
    Domáci hokejisti sú po dvoch zásahoch hostí otrasení v miernom kŕči, Marek Laco preto radšej upokojuje situáciu a schováva nahodený puk do lapačky.

50:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 10 minút, ktoré budú nesmierne napínavé a zaujímavé.

52:01
    Martin Kuľha skúšal na Laca lišiacku fintu. Od modrej čiary jemne nahodil puk na jeho bránku na teč Chovanovi, Laco však jeho úmysel vystihol.

53:27
    V akcii opäť dvojica Drábek - Pentikäinen, tentokrát bol konflikt zahasený hneď v zárodku čiarový rozhodcom.

54:48
    Do úniku sa po chybe domácej obrany dostal MICHAL CHOVAN, vytiahol na Laca rutinérsky blafák a zakončil do pravého horného rohu. Gól : Chovan Michal. Asistencia : Kuľha Martin, Suchý Radoslav.

56:15
    Vzájomné vylúčenie na oboch stranách, za hostí Jáchym 2 minúty za údery, za domácich 2 minúty Drevenák rovnako za údery.

57:22
    Z domácich hráčov sála frustrácia zo straty náskoku na kilometre.

58:15
    Hráme 5 na 5.

59:07
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Martin Kuľha za hákovanie.

59:07
    Domáci majú ideálnu šancu rozhodnúť tento zápas.

60:00
    Tretia tretina skončila.

V tretej tretine sme videli ukážková zvrat zápase v podaní kamzíkov z Popradu. Čaká nás predĺženie, v ktorom budú Žilinčania hrať presilovú hru v trvaní 1:05.

60:01
    Začalo predĺženie.

61:00
    V presilovej hre toho domáci veľa neukázali, na ľade je akoby úplne iný tím. Neuveriteľné.

61:07

Dnešné stretnutie sleduje 1477 divákov.

62:35
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za vrazenie na mantinel.

63:28
    V oslabení sa domáci dobre bránia, hostia sa zrejme uspokojili i s jedným bodom.

64:35

64:38
    Stanislav Balán schádza z ľadu so sklonenou hlavou a zanecháva za sebou krvavú stopu.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Predĺženie sa skončilo, po úprave ľadu sa začnú samostatné nájazdy.

65:00
    Jediný, kto dnes premenil nájazd bol PETER SIVÁK.

Ďakujeme za sledovanie dnešného napínavého zápasu a prajeme príjemný zvyšok víkendu. (19:35:14)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 1. Sivák Peter (Huna Robert), 15. Sivák Peter (Huna Richard, Huna Robert), 41. Nemec Vladimír (Stupka Václav), 65. Sivák Peter - 43. Chovan Michal (Rapáč, Suchý), 47. Vaic Ľubomír (Balán Stanislav, Kroták Arne), 55. Chovan Michal (Kuľha Martin, Suchý Radoslav)

MsHK Žilina: Laco (Murín) - Devečka, Kudělka, Bokroš, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

HK Poprad: Šimonovič (Melicherčík) – Pentikáinen, Suchý, Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym - Rapáč, M. Chovan, Kuľha – Svitana, Balán, Vaic – Škovira, Kroták, Takáč – Homa, Hlinka, Kramár. Kapitán: Kroták, asistenti: Škovira, Vaic.

Rozhodčí: Jonák - Brath, Výleta