Čerepovec – Lev 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 02.02.2012, 16:30KHL

Domácí berou zřejmě zaslouženě bod navíc. Moskevský celek byl po dvě třetiny střelecky aktivnějším týmem. Přeji příjemný zbytek večera! (18:55:40)

65:00

64:55
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pět vteřin před koncem prodloužení rozhodl JURIJ BABENKO! Domácí útočník se zmocnil černé pryže na levém kruhu a střelou z otočky překvapil Murygina. Kotouč zapadl k protější tyči, hostující gólman ani nezaujal brankářský postoj. Asistence: Sergej Sojn – 3:2.

63:28
    Po ataku Kvapila musel zasahovat také hostující muž s maskou, těžší zákrok si ale nepřipsal.

63:03
    Hosté drží kotouč častěji na svých holích, jejich další ofenzivní počin vyřešil moskevský výběr opět icingem.

62:28
    Převládá souboj o střední pásmo, brankáři jsou bez práce.

61:11
    Zakázané uvolnění domácího výběru, vhazovat se bude u Jerjomenka.

60:33
    Poprvé zahrozil hostující výběr, ale po nepřesné kombinaci v útočném pásmu si střelecký pokus nepřipsal.

60:01

Šedesát minut zápasu vítěze neurčilo, o bonusovém bodu rozhodne nastavený čas či samostatné nájezdy.

60:00

59:51
    Dynamo se drží v útočném pásmu, zápas ovšem zřejmě dokráčí do prodloužení.

58:58
    Piganovič se protáhl podél mantinelu až před domácí klec, kotouč vzápětí poslal před brankoviště. Přijíždějící spoluhráč jej však do sítě usměrnit nedokázal.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Kokarev střílel z pravé strany. Mířil však nepřesně.

57:16
    Dynamo v pěti, domácí se ubránili.

55:59
    Chabarovsk v početní převaze motá čtveřici soupeřů v obranném pásmu, ale chybí přesné zakončení.

55:16
    Solovjev odchází na trestnou lavici. Hosté hrají v přesile.

54:28
    Kvapil pronikl do útočné třetiny. Střela se mu příliš nepovedla, český útočník ale dravě dobruslil odražený kotouč a pálil znovu. Murygin jeho pokus kryl.

53:43
    Šitikov odzkoušel svůj příklep ranou zleva, Jerjomenko musel do rozkleku. Puk zastavil na hrudi a přerušuje hru.

52:56
    Hra rázem dostala tempo, probudili se také diváci. Murygin musel znovu zasahovat.

49:46
    Ovšem domácí mohli jít opět do vedení! Kolotoč přihrávek před Muryginem zakončil Anisin nepřesnou střelou z těsné blízkosti. Domácímu forvardovi přeskočil kotouč před poloprázdnou klecí hůl.

48:57
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    ALEXANDER NIKULIN vyrovnává! Hosté dokázali přetavit svůj nápor v kýženou trefu, Nikulin vypálil parádně z vrcholu pravého kruhu. Jeho střela cinkla o břevno a zapadla za brankovou čáru. Jerjomenko byl na skvěle mířenou střelu protihráče krátký. Asistence: Miko Mäenpää.

48:50
    Domácí jsou pod tlakem, Amur buší do soupeřovy defenzivy.

47:30
    Čtvrtá útočná formace hostujícího týmu si vytvořila v útočném pásmu tlak. Gluchov pálil z kruhu, o teč usiloval před brankovištěm stojící Krysonov. Jerjomenko udržel svými zákroky Dynamo v těsném vedení.

47:08
    Domácí gólman musel do vzduchu opět vymrštit svoji lapačku. Chabarovsk zvyšuje své útočné úsilí.

46:43
    Plotnikov byl tísněn protihráčem, přesto dokázal z dálky vypálit. Jerjomenko jeho střelu viděl a pohodlně jí lapil.

44:59
    Vzápětí bylo rušno také u Murygina. Šafigulin si všiml, že nemá hostující gólman kotouč plně ve své moci a snažil se jej dotlačit za brankovou čáru. Ale nebyl úspěšný.

44:18
    Petružálek se prosmýkl po levé straně, ale svoji následnou střelu domácího strážce svatyně nevyděsil. Jeho pokus byl totiž zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

43:03
    Chabarovsk se nastěhoval do útočné třetiny, brankář Jerjomenko ale na těžší zákrok stále čeká.

41:48
    Dynamo hraje v plném počtu.

40:40
    Amur má výhodu jednoho muže v poli, ale před brankou soupeře se zatím neprosadil.

40:01

Dynamu se ve druhé periodě povedlo otočit stav zápasu. V nepříliš svižném průběhu prostředního dějství byli domácí znovu aktivnější. Vše je ale stále otevřené, třetí část slibuje napínavou podívanou.

40:00

39:48
    Tolpeko odpočívá na trestné lavici, provinil se držením protihráčovy hole. Znovu je dost pravděpodobné, že si hostující výběr přenese část své početní převahy také do závěrečné dvacetiminutovky.

38:58
    Na opačné straně hřiště usiloval Šafigulin o dorážku z poměrně velkého úhlu, na brankáře si ovšem nepřišel.

37:56
    Hosté v závěru prostřední třetiny přidali, Nikulin se snažil zasunout opuštěný puk za klečícího gólmana. Jerjomenko si ovšem s jeho pokusem poradil a přerušil hru.

36:42
    Po delší době se hra přesunula také do útočného pásma Chabarovsku, kam s kotoučem na čepeli přispěchal Lugin. Jerjomenka svým následným zakončením příliš nevyděsil.

35:45
    Amur již hraje v plném počtu.

34:57
    Na přihrávku Baranceva od zadního mantinelu si před branku sjel Solovjev, šanci na navýšení náskoku pro svůj tým ale odmítl. Trefil pouze betony přesouvajícího se Murygina.

33:45
    Plotnikov nesportovně sekl domácí gólmana přes lapačku, ve které uschoval kotouč. Následně se pustil do menší potyčky s obránci Dynama. Sudí jej vykazují na trestnou lavici - další početní výhoda pro celek z Moskvy.

32:42
    Domácí ještě dohrávali klasickou početní výhodu, v ní však nezahrozili. Chabarovsk v pěti.

31:18
    Moskevští hokejisté otáčí vývoj zápasu, dvojnásobnou početní převahu sehráli na výbornou. Několika rychlými přihrávkami vyšachovali obranu svého soka, černá pryž nakonec skončila v síti po střele SERGEJE SOJNA z pozice před brankovištěm. Asistence: Sergej Koňkov, Vjačeslav Kozlov – 2:1.

30:42
    Chabarovsk se bude bránit ve třech! Mäenpää odsedí menší trest za podražení.

29:42
    Muchačev odjíždí na trestnou lavici, u vlastní branky nedovoleně přidržel soupeře. Přesilovka pro domácí tým.

28:07
    Domácí výběr vyrovnává. Sojn nahazoval od modré čáry kotouč před soupeřovu tvrz, kde operoval SERGEJ KOŇKOV. Ten dokázal spoluhráčovo polovysoké nahození efektivní tečí srazit do sítě. Murygin byl bezmocný. Asistence: Sergej Sjon – 1:1.

26:52
    Druhé dějství přináší trošku ospalou podívanou. Týmy se střídají v držení puku, ale po kostrbaté kombinaci v útočné třetině se k zakončení dostávají jen zřídka.

25:50
    Střelecký pokus Lugina zleva byl sražen do ochranné sítě nad domácí klecí.

25:01
    Před hlídkujícím Petružálkem raději Jerjomenko přikryl poskakující puk lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.

24:19
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, ale ani jeden z brankářů nemá větší práci.

22:18
    Domácí vzápětí ihned podnikli útočný výpad. Tolpekovu střelu z prostoru mezi kruhy se snažili za brankáře prošťouchat jeho spoluhráči, nebyli však úspěšní.

21:31

20:49
    Hosté dohrávají přesilovou hru z předcházející třetiny, domácí ovšem pečlivě brání vlastní modrou čáru.

20:01

Dvacet minut zápasu je minulostí. Domácí měli střeleckou převahu, ale brankář Murygin si zatím ve svém brankovišti počíná přesvědčivě. Chabarovsk toho v útoku mnoho nepředvedl, zásluhou přesné trefy českého útočníka Petružálka ale dokázal svému soupeři odskočit.

20:00

19:31
    Znovu se vylučuje na straně domácího týmu, menší trest obdržel Bojkov.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první části, domácí hrají v plném počtu.

17:29
    Dynamo vyhazuje a střídá, hostujícímu výběru se nedaří prodrat se zpět k brankáři Jerjomenkovi.

16:56
    Amur si vzápětí zahraje v přesile, Soin pyká za držení.

16:30
    Jako blesk z čistého nebe udeřili hosté! JAKUB PETRUŽÁLEK zůstal trestuhodně neobsazen na levé straně útočného pásma. Měl dostatek času na to, aby si střelu připravil a posléze zamířil přesně mezi brankářovy betony. Asistence: Mikko Mäenpää – 0:1.

15:56
    Ze soupeřovy aktivity se Chabarovsk osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

15:13
    Zanedlouho napřáhl k příklepu Tolpeko, Murygin je zatím stále bezchybný. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

14:36
    Moskevský tým má stále více ze hry, Mosalev se nyní zkoušel probít po pravém křídle. Skrz dvojici zadáků ale neprošel.

13:28
    Pereťjagin na ledě, Amur v plném počtu.

12:36
    Kokarev si po sérii přihrávek připravil kotouč na střelu z kruhu. Mířil nadějně do horní poloviny branky, ale Murygin střelecký pokus protivníka zneškodnil.

11:28
    Chabarovsk jde opět do čtyř, domácí si zahrají již třetí přesilovku. Pereťjagin odpočívá za nedovolené bránění.

11:06
    Ovšem růžky vystrkují také hosté, po střele Nikulina z dálky musel domácí strážce svatyně vymrštit do vzduchu svoji lapačku.

10:07
    Moskevský celek získává na své hole převahu, Murygin musí být stále připraven. Nyní zneškodnil nálet zadáka Solovjeva.

09:08
    Hosté v pěti.

08:38
    Domácí výběr se na rozdíl od předchozí početní výhody dokázal na delší čas držet před brankou soupeře, větší příležitost ke skórování si však zatím nevytvořil. Se střelou Kvapila si brankář poradil.

07:08
    Muchačev odchází na trestnou lavici, provinil se krosčekem. Dynamo má k dispozici další početní převahu.

06:06
    Na druhé straně musel zasahovat také Jerjomenko, jehož prověřila útočná formace soupeře vedená Ignatuškinem.

05:02
    Vzápětí prověřil Murygina střelou z otočky Babenko. Hostující muž s maskou byl znovu připraven, kotouč mířící doprostřed branky bez problémů zastavil.

04:49

03:58
    Proti střele Kozlova již musel hostující gólman zaujmout brankářský postoj. Puk se mu obtiskl na hrudi a přerušuje hru.

03:26
    V úvodu početní převahy se moskevskému celku nedaří. Murygin ještě nemusel zasahovat, o puk se bojuje ve středu hřiště.

02:49
    Domácí si zahrají v přesilové hře. Na trestné lavici již odpočívá Gluchov.

02:14
    Zahřívací zákrok má za sebou také Jerjomenko, jehož nepřekvapilo nahození protihráče ze středního pásma. Gólman Dynama uschoval kotouč v lapačce.

00:52
    Koňkov si připsal první střelecký pokus v dnešním klání. Domácí útočník pálil z pravého kruhu, hostující gólman byl připraven.

00:01

Ruská hymna dozněla, vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

Týmy jsou nastoupeny na modrých čarách. Domácí v modrém, hosté v bílých dresech.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Volkov) – Bojkov, Barancev, Skopincev, Solovjev, Višněvskij, Gorochov, Ščadilov – Soin, Babenko, Kozlov, Šafigulin, Kokarev, Anisin, Pestunov, Mosalev, Tolpeko, Koňkov, Komarov, Kvapil.

Amur Chabarovsk: Murygin (Lašák) – Šulakov, Groť, Mäenpää, Muchačev, Piganovič, Pereťjagin – Nikulin, Gluchov, Tarasov, Šitikov, Lugin, Kopejkin, Litovčenko, Růžička, Plotnikov, Krysanov, Ignatuškin, Petružálek.

Rozhodčí: Karabanov, Odinš – Putilin, A. Michael.

Krásné čtvrteční odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z duelu mezi moskevským Dynamem a hostujícím Chabarovskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 29. Koňkov (Sojn), 32. Sojn (Koňkov, Kozlov), 65. Babenko (Sojn) - 17. Petružálek (Mäenpää), 49. Nikulin (Mäenpää)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Volkov) – Bojkov, Barancev, Skopincev, Solovjev, Višněvskij, Gorochov, Ščadilov – Sojn, Babenko, Kozlov, Šafigulin, Kokarev, Anisin, Pestunov, Mosalev, Tolpeko, Koňkov, Komarov, Kvapil.