Finsko – Rusko 1:3 (kon.) | Česko – Švédsko 1:4 (kon.)
Finsko
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Rusko
Pátek 10.02.2012, 15:00Four Nations Tournament - U17

Výsledky, reportáže, rozhovory a řadu dalších informací z turnaje naleznete na stránkách www.hockeynews.cz. (17:06:41)

Pro tuto chvíli je to od nás vše. V 18:30 se opět přihlásíme při utkání českého výběru, který vyzve favorita turnaje - Švédsko.

Střely na branku: 25:42.

Je za námi utkání mezi Finskem a Ruskem. Finové šli sice jako první do vedení, ale Rusové vývoj utkání otočili a zvítězili 3:1. Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni brankář Kevin Lankinen na straně Finů a střelec vítězné branky Ruska Rinat Valijev.

60:00

59:30
    Rusko kombinuje v útočném pásmu, Finové už s výsledkem nic neudělají...

58:35
    Finsko si bere oddechový čas.

58:35
    Další zbytečný faul Finů v útočné třetině právě zřejmě pohřbil naději na vyrovnání. Vyloučeným je Koivistoinen.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:45
    Tečovaný kotouč končí na finské střídačce. Finové mají přes tři minuty na to, aby s výsledkem něco udělali.

53:24
    Finové zbraně nesložili. Eevu Koivistoinen si nabruslil mezi kruhy a zkoušel trefit mezeru mezi betony Ivana Bočarova.

52:38
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Další hokejová kombinace Rusů, tentokrát v bezprostřední blízkosti finského brankáře, který neměl šanci proti finální střele PAVLA BUČNEVIČE. Asistence: Rinat Valijev a Michajl Tichonov

52:05
    Mikke Levo znovu fauloval a tentokrát dostává dvě minuty za podražení. Odskočí Rusko na rozdíl dvou branek?

51:48
    Jevgenij Lyzin v dobré pozici mezi kruhy nevystřelil přesně.

51:06
    Ivan Barbašev se na malou chvíli ocitl osamocený před brankou soupeře, ale byl moc blízko brankáře na to, aby s kotoučem něco vymyslel.

50:00
    Alexandr Šarov vypálil z velkého úhlu, ale Lankinenovi střela překvapivě vypadla z chráničů. Z ruských hráčů však nebyl poblíž nikdo, kdo by dorážel.

49:33
    Zakázané uvolnění Ruska.

48:54
    Alex Lintuniemi vyslal od modré čáry šikovnou střelu na teč, ale Bočarov neměl zakrytý výhled a střelu bez větších potíží schoval v lapačce.

48:34
    Rusko se ubránilo a je kompletní.

45:54
    Eetu Koivistoinen z otočky prověřil ruského brankáře. Bočarov vyrazil kotouč do rohu kluziště. Finové dychtí po vyrovnání.

46:29
    A pro změnu si v početní výhodě zahrají Finové. Na trestnou lavici už míří ruský útočník Dmitrij Bojčuk.

45:52
    Finové se ubránili a jsou v plném počtu.

43:55
    Josef Kiviranta vyloučen za hákování a Finové se budou muset znovu bránit.

43:45
    Aleksi Mustonen teď zatopil ruským obráncům, když poslal kotouč směrem na Bočarova. Ten ho nezachytil a jednu chvíli byla ruská brána úplně odkrytá.

43:12
    Znovu se hrálo před brankou Finů, kde se nakonec kotouč zratil pod klubkem hráčů.

40:45
    Viktor Šahvorocov v dobré pozici před finskou brankou, ale trefil pouze beton Lankinena.

40:01

Rusko ve druhém dějství otočilo vývoj zápasu a do třetí třetiny půjde s jednobrankovým náskokem. Závěrečná část utkání začne zhruba v 16:32.

40:00

39:50
    Úplně sám před Bočarovem se ocitl Aleksi Mustonen, ale jeho střelu z první ruský brankář zlikvidoval.

38:50
    Finové mají ještě před přestávkou šanci vyrovnat. Dmitrij Bojčuk fauloval za vlastní bránou a už sedí za katrem.

35:48
    Nikita Čerepanov tvrdě vypálil od modré čáry. Ránu po cestě tečoval finský obránce a Lankinen se musel hodně natahovat.

33:54
    Krásná kombinace ruského celku končí gólem a Rusové jdou do vedení! Vladislav Bojko obehrál finského obránce a předložil kotouč RINATU VALIJEVOVI, který překonal Lankinena. Asistence: Vladislav Bojko a Alexandr Mokšancev.

33:10
    Střelu Ivana Barbaševa od modré čáry schoval Lankinen ve své lapačce.

31:14
    Julius Honka upadl na modré čáře a Jegor Masljuk mohl jít do brejku. Lankinen ale pohotově vyjel z branky a kotouč odpálil do bezpečí.

30:36
    Nepřesná rozehrávka Ruska končí na zakázaném uvolnění.

29:43
    Finové jsou kompletní.

29:31
    Ivan Barbašev se snažil zamést kotouč pod betonem Lankinena, ale ten byl pozorný.

28:32
    Ruslav Trubkin vystřelil od modré čáry, ale Lankinen zcvakl své betony k sobě včas.

27:43
    Mikke Levo dostává dvě minuty za nedovolené bránění a máme tu další přesilovku pro ruský výběr.

27:37
    Erik Autio dostal příhrávku křížem přes celé pásmo a měl dobrou výchozí pozici pro střelu. Brankář Bočarov, ale zmenšil finskému útočníkovi střelecký úhel a jeho střelu udržel v rukavici.

26:02
    Rusové uzmakli svého soupeře v útočném pásmu a ostřelovali brankáře Lankinena. Ten ale pokryl snad tři dorážky a čelí dalšímu náporu.

23:47
    Rusové vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji. Finové teď vyhazují na zakázané uvolnění.

20:57
    Rusové využívají přesilovou hru a srovnávají skóre. RUSLAN TRUBKIN se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval a odražený kotouč doklepl za záda brankáře Lankinena. Asistence: Ivan Barbašev.

20:01

20:00

19:51
    Finský obránce Mika Ilvonen se provinil proti pravidlům a už sedí na trestné lavici. Rusové mají na skórování devět vteřin.

14:06
    Finové dohrávají přesilovku pět na čtyři, ale už v ní nic nevymyslí. Rusko vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

12:25
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové využívají dvojnásobnou početní výhodu a jdou zaslouženě do vedení! MIKKE LEVO švihem vystřelil od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Aleksi Mustonen.

12:13
    Rusové se budou bránit 18 vteřin ve třech. Ruslan Trubkin dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:22
    Niko Ojamäki dojel odražený puk od zadního mantinelu a vyprášil levý beton brankáře Bočarova.

09:29
    Denis Alexandrov vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro finský výběr.

09:27
    Jegor Masljuk zlomil při střele od modré čáry hůl. Finové už jsou kompletní.

09:34
    Rusko hraje přesilovou hru o poznání lépe. FInové se minuty museli bránit sevření v obranném pásmu, ale nakonec dokázali vyhodit přes všechny čáry.

08:22
    A bude se znovu vylučovat, tentokrát na druhé straně. Zbytečný útočný faul Jonatana Tanuse nabízí Rusům první početní výhodu.

08:01
    Jegor Masljuk bekhendem prověřil finského gólmana.

07:02
    Joonas Lyytinen se prokličkoval až do předbrankového prostoru, ale ke střele se nedostal.

05:58
    Nikita Čerepanov chtěl rychle vyslat do brejku jednoho ze svých spoluhráčů, ale nepřesná přirávka nakonec skončila až na zakázaném uvolnění.

04:51
    Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě jsou ale domácí na ledě vidět mnohem více.

03:22
    Tak toto určitě nebudou přesilovky, které mají Fini nacvičené. Až v samém závěru početní výhody Mika Ilvonen nahodil z modré čáry do rukavice připraveného brankáře Bočarova.

02:25
    Ale přesilovka se Finům vůbec nedaří. Právě naopak. První ruskou šanci měl Pavel Bučnevič, ale na zakončení neměl potřebný prostor.

01:22
    Finové vstoupili do zápasu aktivněji a okamžitě se nastěhovali do útočného pásma. Výsledkem je faul Nikity Čerepanova, který míří na trestnou lavici za podražení.

00:25
    První střelu na ruského brankáře vyslal Saku Kinnunen.

00:01

Právě dohrály hymny obou národních týmů, za okamžik bude vhozeno úvodní buly.

Finsko: Lankinen (Saros) – Honka, Levo, Kuronen, Ilvonen, Autio, Lintuniemi, Lyytinen, Siiki – Kiviranta, Mustonen, Kinnunen – Ojamaki, Tanus, Nuto – Koivistoinen, Pulkkinen, Kuhakoski – Suuronen, Ojantakanen, Lahtinen.

Rusko: Bočarov (Sebrjakov) – Rafikov, Trubkin, Čerepanov, Alexandrov, Valijev, Tichonov, Baldejev, Bojko – Iljin, Barbašev, Brjukvin – Lyzin, Galejev, Šahvorostov – Bojčuk, Šarov, Bučnevič – Mokšancev, Masljuk, Goldobin.

Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jelínek, Pešek.

Sborná naopak včera nestačila na Švédsko, kterému podlehla těsně 3:4. Jak moc porážka Rusy mrzela, o tom svědčila závěrečná potyčka mezi oběma soupeři. Nutno podotknout, že ruský tým o lepší výsledek připravila zejména ve druhé třetině velká nedisciplinovanost a skvělé přesilovky Seveřanů. Tři inkasované branky v oslabení během druhé třetiny, s tím Ruský tým jen těžko mohl pomýšlet na vítězství. Nutno však podotknout, že Sborná ve třetí třetině prokázala velkou morální sílu. A jen výborně chytající brankář Švédska Sionas zabránil tomu, že se utkáním prodlužovalo stejně jako to večerní Česko – Finsko.

V utkaní které začne za malou chvíli se tedy střetnou týmy Finska a Ruska. V lepším rozpoložení do utkání jistě nastoupí Seveřané. Suomi včera totiž přehráli poněkud šťastně domácí reprezentaci v prodloužení 4:3. Utkání nabídlo zajímavou podívanou a utkání rozhodla v prospěch Finska lepší koncovka. Vítěznou branku si na své konto připsal již po sedmnácti sekundách prodloužení Joonas Lyytinen, který nenápadnou střelou nachytal českého brankáře Svobodu.

Vítám všechny hokejové fanoušky u online přenosu z druhého hracího dne turnaje reprezentací do 17 hraném v Hradci Králové. Již včerejší utkání přinesla mnoho zajímavé podívané a dnešní program slibuje obdobnou podívanou. V 15:30 bude zahájeno utkání mezi týmy Finska a Ruska, v 18:30 se pak představí domácí reprezentace s týmem Švédska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Souček

Branky a nahrávky: 13. Levo (Mustonen) - 21. Trubkin (Barbašev), 34. Valijev (Bojko, Mokšancev), 53. Bučnevič (Valijev, Tichonov)

Finsko: Lankinen (Saros) – Honka, Levo, Kuronen, Ilvonen, Autio, Lintuniemi, Lyytinen, Siiki – Kiviranta, Mustonen, Kinnunen – Ojamäki, Tanus, Nuto – Koivistoinen, Pulkkinen, Kuhakoski – Suuronen, Ojantakanen, Lahtinen.