Finsko – Rusko 1:3 (kon.) | Česko – Švédsko 1:4 (kon.)
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Rusko
Pátek 10.02.2012, 15:00Four Nations Tournament - U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám všechny hokejové fanoušky u online přenosu z druhého hracího dne turnaje reprezentací do 17 hraném v Hradci Králové. Již včerejší utkání přinesla mnoho zajímavé podívané a dnešní program slibuje obdobnou podívanou. V 15:30 bude zahájeno utkání mezi týmy Finska a Ruska, v 18:30 se pak představí domácí reprezentace s týmem Švédska.

V utkaní které začne za malou chvíli se tedy střetnou týmy Finska a Ruska. V lepším rozpoložení do utkání jistě nastoupí Seveřané. Suomi včera totiž přehráli poněkud šťastně domácí reprezentaci v prodloužení 4:3. Utkání nabídlo zajímavou podívanou a utkání rozhodla v prospěch Finska lepší koncovka. Vítěznou branku si na své konto připsal již po sedmnácti sekundách prodloužení Joonas Lyytinen, který nenápadnou střelou nachytal českého brankáře Svobodu.

Sborná naopak včera nestačila na Švédsko, kterému podlehla těsně 3:4. Jak moc porážka Rusy mrzela, o tom svědčila závěrečná potyčka mezi oběma soupeři. Nutno podotknout, že ruský tým o lepší výsledek připravila zejména ve druhé třetině velká nedisciplinovanost a skvělé přesilovky Seveřanů. Tři inkasované branky v oslabení během druhé třetiny, s tím Ruský tým jen těžko mohl pomýšlet na vítězství. Nutno však podotknout, že Sborná ve třetí třetině prokázala velkou morální sílu. A jen výborně chytající brankář Švédska Sionas zabránil tomu, že se utkáním prodlužovalo stejně jako to večerní Česko – Finsko.

Finsko: Lankinen (Saros) – Honka, Levo, Kuronen, Ilvonen, Autio, Lintuniemi, Lyytinen, Siiki – Kiviranta, Mustonen, Kinnunen – Ojamaki, Tanus, Nuto – Koivistoinen, Pulkkinen, Kuhakoski – Suuronen, Ojantakanen, Lahtinen.

Rusko: Bočarov (Sebrjakov) – Rafikov, Trubkin, Čerepanov, Alexandrov, Valijev, Tichonov, Baldejev, Bojko – Iljin, Barbašev, Brjukvin – Lyzin, Galejev, Šahvorostov – Bojčuk, Šarov, Bučnevič – Mokšancev, Masljuk, Goldobin.

Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jelínek, Pešek.

Právě dohrály hymny obou národních týmů, za okamžik bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:25
    První střelu na ruského brankáře vyslal Saku Kinnunen.

01:22
    Finové vstoupili do zápasu aktivněji a okamžitě se nastěhovali do útočného pásma. Výsledkem je faul Nikity Čerepanova, který míří na trestnou lavici za podražení.

02:25
    Ale přesilovka se Finům vůbec nedaří. Právě naopak. První ruskou šanci měl Pavel Bučnevič, ale na zakončení neměl potřebný prostor.

03:22
    Tak toto určitě nebudou přesilovky, které mají Fini nacvičené. Až v samém závěru početní výhody Mika Ilvonen nahodil z modré čáry do rukavice připraveného brankáře Bočarova.

04:51
    Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě jsou ale domácí na ledě vidět mnohem více.

05:58
    Nikita Čerepanov chtěl rychle vyslat do brejku jednoho ze svých spoluhráčů, ale nepřesná přirávka nakonec skončila až na zakázaném uvolnění.

07:02
    Joonas Lyytinen se prokličkoval až do předbrankového prostoru, ale ke střele se nedostal.

08:01
    Jegor Masljuk bekhendem prověřil finského gólmana.

08:22
    A bude se znovu vylučovat, tentokrát na druhé straně. Zbytečný útočný faul Jonatana Tanuse nabízí Rusům první početní výhodu.

09:34
    Rusko hraje přesilovou hru o poznání lépe. FInové se minuty museli bránit sevření v obranném pásmu, ale nakonec dokázali vyhodit přes všechny čáry.

09:27
    Jegor Masljuk zlomil při střele od modré čáry hůl. Finové už jsou kompletní.

09:29
    Denis Alexandrov vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro finský výběr.

11:22
    Niko Ojamäki dojel odražený puk od zadního mantinelu a vyprášil levý beton brankáře Bočarova.

12:13
    Rusové se budou bránit 18 vteřin ve třech. Ruslan Trubkin dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12:25
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové využívají dvojnásobnou početní výhodu a jdou zaslouženě do vedení! MIKKE LEVO švihem vystřelil od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Aleksi Mustonen.

14:06
    Finové dohrávají přesilovku pět na čtyři, ale už v ní nic nevymyslí. Rusko vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

19:51
    Finský obránce Mika Ilvonen se provinil proti pravidlům a už sedí na trestné lavici. Rusové mají na skórování devět vteřin.

20:00

20:01

20:57
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové využívají přesilovou hru a srovnávají skóre. RUSLAN TRUBKIN se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval a odražený kotouč doklepl za záda brankáře Lankinena. Asistence: Ivan Barbašev.

23:47
    Rusové vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji. Finové teď vyhazují na zakázané uvolnění.

26:02
    Rusové uzmakli svého soupeře v útočném pásmu a ostřelovali brankáře Lankinena. Ten ale pokryl snad tři dorážky a čelí dalšímu náporu.

27:37
    Erik Autio dostal příhrávku křížem přes celé pásmo a měl dobrou výchozí pozici pro střelu. Brankář Bočarov, ale zmenšil finskému útočníkovi střelecký úhel a jeho střelu udržel v rukavici.

27:43
    Mikke Levo dostává dvě minuty za nedovolené bránění a máme tu další přesilovku pro ruský výběr.

28:32
    Ruslav Trubkin vystřelil od modré čáry, ale Lankinen zcvakl své betony k sobě včas.

29:31
    Ivan Barbašev se snažil zamést kotouč pod betonem Lankinena, ale ten byl pozorný.

29:43
    Finové jsou kompletní.

30:36
    Nepřesná rozehrávka Ruska končí na zakázaném uvolnění.

31:14
    Julius Honka upadl na modré čáře a Jegor Masljuk mohl jít do brejku. Lankinen ale pohotově vyjel z branky a kotouč odpálil do bezpečí.

33:10
    Střelu Ivana Barbaševa od modré čáry schoval Lankinen ve své lapačce.

33:54
    Krásná kombinace ruského celku končí gólem a Rusové jdou do vedení! Vladislav Bojko obehrál finského obránce a předložil kotouč RINATU VALIJEVOVI, který překonal Lankinena. Asistence: Vladislav Bojko a Alexandr Mokšancev.

35:48
    Nikita Čerepanov tvrdě vypálil od modré čáry. Ránu po cestě tečoval finský obránce a Lankinen se musel hodně natahovat.

38:50
    Finové mají ještě před přestávkou šanci vyrovnat. Dmitrij Bojčuk fauloval za vlastní bránou a už sedí za katrem.

39:50
    Úplně sám před Bočarovem se ocitl Aleksi Mustonen, ale jeho střelu z první ruský brankář zlikvidoval.

40:00

Rusko ve druhém dějství otočilo vývoj zápasu a do třetí třetiny půjde s jednobrankovým náskokem. Závěrečná část utkání začne zhruba v 16:32.

40:01

40:45
    Viktor Šahvorocov v dobré pozici před finskou brankou, ale trefil pouze beton Lankinena.

43:12
    Znovu se hrálo před brankou Finů, kde se nakonec kotouč zratil pod klubkem hráčů.

43:45
    Aleksi Mustonen teď zatopil ruským obráncům, když poslal kotouč směrem na Bočarova. Ten ho nezachytil a jednu chvíli byla ruská brána úplně odkrytá.

43:55
    Josef Kiviranta vyloučen za hákování a Finové se budou muset znovu bránit.

45:52
    Finové se ubránili a jsou v plném počtu.

46:29
    A pro změnu si v početní výhodě zahrají Finové. Na trestnou lavici už míří ruský útočník Dmitrij Bojčuk.

45:54
    Eetu Koivistoinen z otočky prověřil ruského brankáře. Bočarov vyrazil kotouč do rohu kluziště. Finové dychtí po vyrovnání.

48:34
    Rusko se ubránilo a je kompletní.

48:54
    Alex Lintuniemi vyslal od modré čáry šikovnou střelu na teč, ale Bočarov neměl zakrytý výhled a střelu bez větších potíží schoval v lapačce.

49:33
    Zakázané uvolnění Ruska.

50:00
    Alexandr Šarov vypálil z velkého úhlu, ale Lankinenovi střela překvapivě vypadla z chráničů. Z ruských hráčů však nebyl poblíž nikdo, kdo by dorážel.

51:06
    Ivan Barbašev se na malou chvíli ocitl osamocený před brankou soupeře, ale byl moc blízko brankáře na to, aby s kotoučem něco vymyslel.

51:48
    Jevgenij Lyzin v dobré pozici mezi kruhy nevystřelil přesně.

52:05
    Mikke Levo znovu fauloval a tentokrát dostává dvě minuty za podražení. Odskočí Rusko na rozdíl dvou branek?

52:38
    Další hokejová kombinace Rusů, tentokrát v bezprostřední blízkosti finského brankáře, který neměl šanci proti finální střele PAVLA BUČNEVIČE. Asistence: Rinat Valijev a Michajl Tichonov

53:24
    Finové zbraně nesložili. Eevu Koivistoinen si nabruslil mezi kruhy a zkoušel trefit mezeru mezi betony Ivana Bočarova.

56:45
    Tečovaný kotouč končí na finské střídačce. Finové mají přes tři minuty na to, aby s výsledkem něco udělali.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Další zbytečný faul Finů v útočné třetině právě zřejmě pohřbil naději na vyrovnání. Vyloučeným je Koivistoinen.

58:35
    Finsko si bere oddechový čas.

59:30
    Rusko kombinuje v útočném pásmu, Finové už s výsledkem nic neudělají...

60:00

Je za námi utkání mezi Finskem a Ruskem. Finové šli sice jako první do vedení, ale Rusové vývoj utkání otočili a zvítězili 3:1. Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni brankář Kevin Lankinen na straně Finů a střelec vítězné branky Ruska Rinat Valijev.

Střely na branku: 25:42.

Pro tuto chvíli je to od nás vše. V 18:30 se opět přihlásíme při utkání českého výběru, který vyzve favorita turnaje - Švédsko.

Výsledky, reportáže, rozhovory a řadu dalších informací z turnaje naleznete na stránkách www.hockeynews.cz. (17:06:41)

Lukáš Souček

Branky a nahrávky: 13. Levo (Mustonen) - 21. Trubkin (Barbašev), 34. Valijev (Bojko, Mokšancev), 53. Bučnevič (Valijev, Tichonov)

Finsko: Lankinen (Saros) – Honka, Levo, Kuronen, Ilvonen, Autio, Lintuniemi, Lyytinen, Siiki – Kiviranta, Mustonen, Kinnunen – Ojamäki, Tanus, Nuto – Koivistoinen, Pulkkinen, Kuhakoski – Suuronen, Ojantakanen, Lahtinen.