Jihlava – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Písek – Šumperk 2:4 (kon.) | Litoměřice – Havlíčkův Brod 1:0 (kon.)
Kadaň – Chomutov 3:5 (kon.) | Beroun – Most 3:4 (kon.)
IHC Králové Písek
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 15.02.2012, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

IHC KOMTERM Písek: Sedláček - Zacpálek, Pavlíček, Havran, Všetečka, Kanov, Lukáč - Antončík, Dalecký, Nedorost - Nouza, Melka, Slavík - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja - Kudrna.

Salith Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Gewiese, Pastor - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Vrána, Mičulka, Skoumal.

Rozhodčí: Hejduk - Reich, Chocholouš.

00:01

00:22
    Po Pláškově střele domácí úháněli do protiútoku. Přečíslení 3 na 1 zakončené střelou brankou neskončilo.

00:47
    Holík (SPK) - 2 minuty, vysoká hůl.

01:16
    Hosté si zahrají ve třech. Suchý vyhodit puk mimo hrací plochu.

01:28
    Po Havranově střele od modré Štůrala vyrazil puk před sebe a Nouza následně zamířil jen do výstroje šumperského brankáře.

01:57
    Písek právě vstřelil branku!
    Nouzovu střílenou přihrávku přetavil v první branku DAVID NEDOROST, který byl zcela sám u pravé tyčky. Asistence: Tomáš Nouza.

02:55
    Ve čtyřech Šumperští brání velmi dobře, Písek se před Štůralou nemůže propravovat k tlaku.

03:16

03:46
    Opět Štůrala vyrazil puk jen před sebe, Sůja byl ale otočen zády k brance a dorážet se mu tam nepodařilo.

04:52
    Špatná rozehrávka domácích končí icingem.

05:18
    Nedorost byl sám před šumperskou brankou a mohl se již podruhé prosadit, ve vyložené šanci ale ještě hledal někoho ze spoluhráčů a kotouč prolétl kolem levé tyče.

05:58
    Hosté měli po delší chvíli namířeno do útočné třetiny, akce ale předčasně končí již na modré útočné - ofsajd.

06:38
    Meluzín se protlačil k nebezpečné dorážce a Sedláček si připisuje první důležitější zákrok.

07:05
    Písečtí teď trochu zmatkovali před vlastní brankou a Sedláček nakonec raději přidržel kotouč do přerušení.

07:35
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před píseckého brankaře.

08:05
    Dalecký přejel do útočného pásma a přenechal puk Slavíkovi, kterého hostující beci rychle odzbrojili.

08:31
    Špergerova táhlá střela z vrcholu kruhu míří jen do mantinelu.

09:08
    A hosté si zahrají první početní výhodu. Zdeněk Šperger se před vlastní brankou provinil hákováním.

09:26
    Suja vyhazuje puk z písecké třetiny.

09:52
    ...a stejně tak Kanov.

10:40
    Do chumlu před bankou vyslal tvrdou střelu Sedlák a písecký brankář nevěděl, kde je puk. Černý kus gumy se od domácího gólmana odrazil mimo klec.

11:08

11:48
    Nouza si pohrál hned se dvěma obránci soupeře, šumperský brankář mu ale díky rychlé reakci dokázal vypíchnout kotouč.

13:10
    Hosté na chvíli zavřeli Písecké do třetiny, zdlouhavé kombinaci ale chyběla střela.

14:40
    Draci právě vstřelili branku!
    Přečíslení 2 na 1 končí vyrovnávací brankou. Křížnou přihrávku zúžitkoval ranou pod horní tyčku ADAM ČERVENKA. Asistence: Michal Velecký, Marek Haas.

16:23
    Hosté jsou po první vstřelenébrance jako vyměnění a z úvodu aktivní Písek v krátkém čase podruhé inkasuje, druhá branka však byla pro hosty velice laciná. JAKUB HULVA vyslal na píseckou klec spíše propagační střelu a Sedláček kvůli zakrytému výhledu loví puk z branky. Asistence: Petr Gewiese, Jiří Suchý.

18:28
    A s píseckými mohlo být ještě hůře! Další pokus tak tak minul Sedláčkovu klec.

19:01
    Přesilovka pro Písek. Adam Červenka potrestán za podražení.

19:28
    Hosté se zatím v poklidu brání, Suchý vyhazuje.

19:38
    Domácí se rychle vrátili do pásma a po zákroku brankáře Šturaly se bude vhazovat před hostující brankou.

19:52
    Puk míří pryč z hostujícího pásma.

20:00

První část utkání je u konce. Aktivněji vstoupili do utkání hráči Písku, kteří hned v úvodu proměnili přesilovou hru a dostali se do vedení. Hosté byli v prvních minutách hry velmi zakřiknutí, dokázali se však vzpamatovat a po brankách Červenky a Hulvy otočili skóre ve svůj prospěch. Uvidíme, co přinese další průběh dnešního utkání. Druhá třetina by měla začít přibližně v 18:50.

20:01

20:06
    V úvodu třetiny zkouší pozornost brankáře Štůraly Melka.

20:59
    Melka zazmatkoval s pukem na modré a píská se ofsajd.

21:53
    Domácí jsou zatím ve druhé části aktivnější. Lukáč střílel od modré, ale netrefil branku.

22:20
    Nahození z poměrně velké vzdálenosti raději domácí brankář přikryl pod lapačkou.

23:16
    Meluzín schoval střelu za jednoho z píseckých beků, mířil ale jen do náruče píseckého brankáře.

23:58
    Obrovská šance na straně hostujícího celku. Sedlák byl sám před píseckou brankou a mířil po horního patra Sedláčkovy klece, reflexivní zákrok lapačkou v podání domácího střežitele branky ale udržel pro domácí skóre stejné.

25:12
    Sledujeme vyrovnanou bitvu a poměrně svižnou hru. Oba brankaři mají v těchto fázích zápasu dost práce.

27:10
    Pěknou individuální akcí se prezentoval Polodna, který se prokličkoval přes hostující beky, následně ale mířil jen mi klec.

27:33
    Přesilovka pro Šumperk. Ferebauer (PIS) - 2 minuty, podražení.

27:53
    Pláškovo nahození Sedláček pevně drží ve své moci.

28:12
    Domácí se vymanili ze sevření a puk míří až ke Štůralovi.

28:22
    Holíkovu střelu úspěšně doráží MARTIN NOVOTNÝ. Bezmocný Sedláček se nestihl přesunout. Asistence: Aleš Holík.

29:25
    Po Nedorostově střele se probojoval k dorážce Nouza, hostující brankář ale polovysokou střelu z mezikruží bez větších potíží chytá.

31:10
    Domácí se snaží hostujícího brankáře ohrozit snad z jakékoliv pozice.

31:26
    Vanišovi odpískán přísnější ofsajd.

31:39
    Hulva vyslal propagační střelu zdálky a brankář Sedláček si připisuje další zákrok.

32:46
    Tempo hry pokleslo. Překvapivě ani domácí se dopředu netlačí.

33:24
    Sedláčkovi vypadla střela od modré z lapačky a kotouč těsně přelétl jeho branku.

34:32
    Brunec střílel z mezikruží a puk letěl pár centimetrů nad horní tyčkou.

34:56
    Šťastnější trefa vrací domácí do zápasu. Po skrumáži před šumperskou brankou se dostal ke střele ANTONÍN MELKA a lehký pokus končí za zády šumperského brankáře. Asistence: Martin Havran.

37:18
    Tomáš Sedlák (SUM) - 2 minuty, nedovolené bránění. Písek dostává v závěru třetiny šanci ke srovnání.

37:51
    Hosté po chvíli vyhazují.

38:02
    Hostující Štůrala přikryl kotouč a vhazovat se bude před jeho brankou.

38:22
    Nouzova nepovedená přihrávka připravila domácí o pásmo.

39:18
    Očekávaný tlak se nedostavil. Hosté se poměrně v poklidu ubránili.

40:00

Druhá třetina přinesla po brance na obou stranách a hosté si tak do závěrečného dějství ponesou brankový náskok. Uvidíme, co přinese třetí třetina, která by mělo začít přibližně v 19:41.

40:01

40:26
    Nedorost si položil Štůralu, následně mu ale sjel kotouč z hole.

41:29
    Daleckého střela prolétla Štůralovi nad ramenem a jen těsně minula horní tyčku.

42:07
    Polodnovu střelu Štůrala kryje.

42:23
    Hosté si alespoň na chvíli oddechnou. Všetečka se před vlastní brankou provinil faulem a usedne k menšímu trestu za podražení.

42:42
    Melka vyhazuje.

43:26
    Hostující akci přibrzdil ofsajd.

44:11
    A opět. Hosté přistižení v postavení mimo hru.

44:23

44:43
    Všetečkova střela nad ledem končí v lapačce šumperské opory.

45:18
    Hra se hodně kouskuje. Nyní se přerušuje pro zakázané uvolnění na straně Píseckých.

45:36
    Polodna se natlačil s pukem do brankoviště, Štůrala opět hosty podržel.

46:07
    Kotouč poskakoval na brankovišti, ani tahle akce domácích ale brankou nekončí.

47:50
    Domácí v těchto fázích zápasu svého soupeře jasně přehrávají, ani Antončíkova střela ale úspěch neslaví.

48:56
    Nouza se snažil sám proniknout, proti dvěma bekům soupeře ale neměl šanci. Následně hosté po delší chvíli vybojovali vhazování ve třetině před Sedláčkem.

50:42
    I nadále má více práce hostující brankář, Šumperští už více - méně jenom brání.

52:01
    Na ledě přituhuje. Brunec ve strkanici s Nedorostem. Rozhodčí vylučovat nebudou.

53:21
    Lukáčova střela z poměrně velké vzdálenosti nadělala Štůralovi problém. Nakonec ale hostující brankář zkrotil puk v lapačce.

54:50
    Domácí si dokáží vytvořit tlak, koncovka je ale strašně krečovitá.

55:45
    Draci drží kotouč co nejdále od své brány...

56:56
    Sujova střílená přihrávka prolétla brankovištěm.

57:22
    Špatná rozehrávka domácích a píská se icing.

57:40
    Hosté vyhazují puk na icing.

57:43
    Písečtí hned stříleli po vhazování, Nedorost ale mířil jen do výstroje šumperského brankáře.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Domácí bez brankáře.

58:56
    Je rozhodnuto. JAKUB HULVA využil chyby domácího beka a pojišťuje výhru svého týmu. Asistence: Karel Plášek.

58:56
    Domácí si ještě berou time.

59:02
    Písecká branka opět prázdná.

59:32
    Písečtí se stále ještě snaží, času už je ale velmi málo.

60:00
    Konec zápasu. (20:18:04)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 2. Nedorost (Nouza), 35. Melka (Havran) - 15. Červenka (Velecký, Haas), 17. Hulva (Gewiese, Suchý), 29. Novotný (Holík), 59. Hulva (Plášek)

IHC Králové Písek: Sedláček - Zacpálek, Pavlíček, Havran, Všetečka, Kanov, Lukáč - Antončík, Dalecký, Nedorost - Nouza, Melka, Slavík - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja - Kudrna.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Gewiese, Pastor - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Vrána, Mičulka, Skoumal.