Medveščak Záhřeb
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Čtvrtek 23.02.2012, 19:15 • Dom Sportova Zagreb • bet-at-home ICE Hockey League

Nutno však podotknout, že výsledek příliš neodpovídá tomu, co se dělo na ledové ploše. Hokej se však hraje na góly a Jihomoravané se s krutou prohrou musejí vypořádat a v neděli na domácím ledě soupeři cestu do semifinále alespoň trochu ztížit. (21:43:23)

Ve třetí třetině přidal Záhřeb pátou branku, čímž si zajistil jednoznačné vítězství. Kristan si ze zápasu odnáší čisté konto. Znojemští hráči na něj nadále hledají recept s obtížemi.

60:00

59:20
    Tak ještě jedna výhoda pro Orly. Potrestán Letang (ZAG) - 2 minuty za držení.

59:01
    Vyprodaná hala v Záhřebu vře. Není pochyb, že po dnešku povede Medveščak 3:0 na zápasy a k postupu mu bude chybět jediný krok.

58:49
    Prpic je na ledě. 5/5.

58:25
    Kristan kryje puk letící z hole jednoho ze znojemských hráčů.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Medveščak vyhazuje přes všechny čáry.

57:20
    Orlům se zatím nepodařilo dostat se do útočného pásma. Záhřeb velmi dobře brání.

56:49
    Nyní si však Orli zahrají přesilovku. Prpic (ZAG) - 2 minuty za hrubost.

56:07
    Na trestnou lavici usedají Štach (ZNO) a Martinovic (ZAG) - 10 minut OT za hrubost.

56:07
    Další potyčka vedle brankoviště Orlů. Truchno postrčil Pláňka, který se tak převalil přes Čiliaka. Martinovic se snažil vtáhnout do bitky Havlíka.

55:24
    Domácí tým se však zase snaží pomoci Kristanovi k čistému kontu a drží puk daleko od branky.

53:31
    O vítězi zápasu je pravděpodobně rozhodnuto. Znojmo se snaží vstřelit alespoň jeden gól, který by si určitě zasloužilo. Je to příliš krutý výsledek.

52:05
    Medveščak právě vstřelil branku!
    MATT SIDDAL obržel na útočné modré přihrávku, přiblížil se k Čiliakovi a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: David Brine, Tomislav Zanoski.

50:39
    Zápas se přehoupnul do poslední desetiminutovky. Čiliak kryje nahození domácího týmu a následuje vhazování.

49:18
    Halou v Záhřebu koluje mexická vlna. Děj na ledě je nyní plný nepřesností. Týmům se nedaří vystřelit.

48:55
    Kotouč vylětěl mimo ledovou plochu. Následuje další buly před Kristanem.

48:20
    Šeda zavezl kotouč do útočného pásma a bude se vhazovat.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 21. Letang (Day, Siddall), 24. Day (Trukhno, Kristan), 26. Siddall (Brine), 26. MacAulay (Kinasewich, Prpic), 53. Siddall (Brine, Zanoski)

Medveščak Záhřeb: Kristan (Ouzas) - Sertich, Martinovic, Letang, Waugh, Pokulok, MacAulay, Rajsar, Sijan - Kinasewich, Prpic, Banham - Trukhno, Day, Kostovic - Zanoski, Brine, Siddall - Blagus, Naglich, Kanaet.
    HC LERAM Orli Znojmo: Čiliak (Panec) - Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Sova, Stehlík, Hájek - Danton, Bartoš, Kanko - Podešva, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Komínek, Videlka, Staněk - Jarůšek.

Rozhodčí: Potocan, Graber - Kaspar, Widmann (všichni AUT)