Ath. Bilbao – Lok. Moskva 1:0 (kon.) | Club Bruggy – Hannover 0:1 (kon.) | Eindhoven – Trabzonspor 4:1 (kon.)
Standard – Wisla Krakov 0:0 (kon.) | Twente – FCSB 1:0 (kon.) | Valencia – Stoke 1:0 (kon.)
Anderlecht – Alkmaar 0:1 (kon.) | Atlético – Lazio 1:0 (kon.) | Besiktas – Braga 0:1 (kon.)
Met. Charkov – Salzburg 4:1 (kon.) | Manchester Utd. – Ajax 1:2 (kon.) | Olympiakos – Kazaň 1:0 (kon.)
Schalke – Plzeň 3:1 (po pr.) | Sporting – Legia 1:0 (kon.)
Standard Lutych
0:0 (0:0)
Wisla Krakov
Čtvrtek 23.02.2012, 19:00Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Standard Lutych: Sinan Bolat, Goreux, Belhocine, Felipe, Ciman, Pocognoli, Gershon, Buyens, Bjarnason, Tchite, Cyriac

Wisła Kraków: Pareiko, Jaliens, Chávez, Jovanovič, Melikson, Gargula, Núňez, Júnior Díaz, Wilk, Genkov, Iliev

Rozhodčí: .

Máme před sebou odvetu souboje mezi Lutychem a Wislou Krakow. Lépe rozehraný tento souboj mají domácí, kteří v prvním zápase remizovali na půdě polského týmu 1:1. Je potřeba říct, že polský tým se prezentoval dobrým výkonem. I navzdory tomu, že od 26. minuty hráli v deseti a prohrávali 0:1, dokázali ještě v 88. minutě vyrovnat. Můžeme se tedy těšit na zajímavý zápas, ve kterém je ještě všechno otevřené.

Hráči obou mužstev jsou již na hřišti a za malý okamžik bude zápas rozehrán.

Zápas začíná minutou ticha za zesnulého kondičního trenéra Standardu Lutych. Hráči domácích také nastupují s černými páskami na rukávech.

1

2
    Jaliens poslal u postranní čáry k zemi soupeře a ten bude moc poslat centr do šestnáctky z přímého kopu.

2
    Ten likviduje obrana hostů.

3
    Polští fanoušci sebou nezapomněli přivézt i spoustu pyrotechniky a stadionem se ozývají rány dělobuchů.

5
    Núňez schytal v souboji ránu loktem do tváře. Obejde se to bez karetního trestu pro domácího hráče.

7
    Buyens byl přichycen v ofsajdu.

9
    Volný přímý kop z 45 metrů bude rozehrávat polský celek.

10
    Dlouhý centr do pokutového území sebral Bolat. Při zákroku však trefil nohou spoluhráče, ten však vypadá, že bude v pořádku.

11
    Ciman zezadu potáhl unikajícího protihráče a vysloužil si důraznou domluvu od hlavního rozhodčího.

13
    V dobré pozici se ocitl Genkov, který již mohl zakončovat z dobré pozice. jenže zastavuje jej zvednutý praporek čárového rozhodčího.

16
    Genkov chytře hledal někoho ze spoluhráčů v pokutovém území. Jeho přihrávka však našla pouze obránce belgického celku.

18
    Utkání nám zatím moc fotbalové krásy nepřineslo. Domácí se evidentně nikam neženou a hosté se marně snaží překonat obranu Lutychu.

20
    Goreux posílal dlouhý centr do šestnáctky hostů, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

21
    Hosté teď na okamžik zatlačili domácí, ale všechny přihrávky a centru do pokutového území domácí obrana odvrátila.

24
    Ani další přímý kop z dálky nedokázali domácí využít v nějakou větší gólovou šanci.

25
    Cyriac tak dlouho popotahoval Júniora Díaze za dres až mu byl odpískán faul.

27
    Tchite z levé strany skvěle viděl nabíhajícího spoluhráče. Jeho centr však dobře přečetl Júnior Díaz a hlavičkou poslal daleko od své brány.

29
    Nepříjemný pád na hlavu teď předvedl Júnior Díaz po souboji s Cyriacem. Rozhodčí to opět řeší pouze domluvou.

30
    Díaz po krátkém ošetření putuje za čáru a pokračuje se ve hře.

31
    Uprostřed hřiště se nám strhla menší mela. Uvidíme jak ji vyřeší rozhodčí.

32
    Za hosty nakonec vidí žlutou Núňez.

32
    A za domácí Bjarnason.

34
    Po dalším centru z volného přímého kopu si míč v pokutovém území našel Cyriac a hlavou jej posílá pouze pár centimetrů od tyče. Zatím největší šance zápasu.

36
    Jestli jsem domácím po prvních dvaceti minutách vyčítal jejich pasivní hru, tak ve druhé polovině poločasu se trochu probrali a začínají mít více ze hry.

38
    Pocognoli bude opět zahrávat volný přímý kop z dobré pozice na centr do šestnáctky.

39
    Jeho centr nakonec vyráží Pareiko daleko od své brány.

42
    Obě mužstva teď poctivě brání a nepouštějí soupeře do jakéhokoliv náznaku šance.

44
    Iliev se prodral přes tři protihráče a zastavil jej až čtvrtý na hranici pokutového území.

45
    Gargula ze dvaceti metrů nastřelil protihráče a dožadoval se pokutového kopu za hru rukou. Rozhodčí stál blízko a ukazuje, že je vše v pořádku.

První poločas nám moc vzruchu nepřinesl. Až na šanci Cyriaca jsme žádné gólové příležitosti neviděli. Uvidíme jestli nám druhý poločas přinese lepší fotbal.

Druhý poločas začne přibližně v 20:02.

46

47
    Po pádu v pokutovém území se Genkov dožadoval penalty a zdá se, že oprávněně.

49
    Začátek druhého poločasu nám změnu v obrazu hry nepřinesl.

49
    Cyriac opět vyskočil nejvýše na centr do šestnáctky, ale opět hlavičkoval mimo.

51
    Tentokrát se Cyriac změnil na nahrávače, ale jeho chytrou přihrávku na volného spoluhráče na poslední chvíli zastavil obránce hostů.

52
    Standing ovation si vysloužil domácí kotel, který připravil choreo na vzpomínku svého bývalého funkcionáře, který umřel před pár dny.

53
    Další potyčka u postranní čáry.

53
    A Goreux vidí žlutou kartu za to, že po odpískání strčil do trenéra Wisly.

55
    Kapitán Wisly Wilk poslal k zemi Goreuxe a vysloužil si žlutý pozdrav od sudího.

56
    Melikson přistižen v ofsajdu.

57
    Júnior Díaz přes sebe nepustil Gerouxe, který tak vybojoval alespoň rohový kop pro belgický celek.

58
    Centr od rohového praporku odklidil Chávez.

58
    Následně to střelou z dálky vyzkoušel Tchite, ale jeho rána mířila hodně daleko od levé tyče.

60
    Genkov ve snaze dostat se k míči poslal k zemi Felipeho. Následovat tak bude dlouhý výkop Bolata.

62
    Hosté se snaží útočit, ale jejich snahu kazí pozorná obrana domácích.

63
    Stejně jako v prvním zápase i dnes nedohrají hosté v plném počtu. Núňez zbytečně zastavil tělem Gerouxe, který již byl bez držení míče a vidí druhou žlutou kartu a následně červenou.

65
    Šance Lutychu na postup do osmifinále se tak rapidně zvyšují. Nezapomeňme, že v minulém zápase dokázal polský celek vstřelit branku i v deseti.

67
    Hosté střídají. Odchází Iliev místo něj se do hry zapojí Kirm.

63
    V zmatku při udělení červené karty obdržel za protesty kartu Jaliens.

69
    Na hře polského týmu není vidět, že hraje v deseti. Momentálně je určitě lepším týmem než domácí mužstvo.

71
    Další útok hostů zastavuje ofsajd Kirma.

72
    Júnior Díaz fauluje třicet metrů před brankou a domácí budou mít výhodu přímého kopu z dobré pozice.

73
    Pocognoli chtěl přímo ohrozit bránu Wisly, ale míč se otřel o zeď a je z toho pouze rohový kop.

74
    Na hřišti jsou ošetřováni Geroux a Genkov, kteří se utkali ve vzájemném souboji.

76
    Tchite v ofsajdu.

76
    Další střídání Krakowa. Jovanoviče nahrazuje Biton.

78
    Melikson se prodral po pravé straně a přihrávkou do pokutového území našel Vitona, ale tomu se míč zamotal mezi nohama a od něj putoval do zázemí. Tohle může ještě hosty mrzet.

80
    Cyriac poslal k zemi protihráče a rozhodčí mu jasně ukázal, že je to již jeho třetí přestupek a ukázal mu žlutou kartu.

81
    Kirm centroval do šestnáctky kde si nabíhali jeho spoluhráči. před nimi míč odklidil Belhocine.

83
    Přečíslení třech proti dvěma domácí vyřešili úplně nejhůř jak jen mohli. Zbytečným zpomalením celé akce dali šanci hostům vrátit se zpátky a navíc přišli o míč.

84
    Hosté již hrají vabank. Domácím se tak otevírá možnost unikat do brejků.

85
    Domácí stahují ze hry Tchiteho a do hry se podívá osmnáctiletý Batshuayi.

87
    Poslední střídání Wisly. Místo Wilka přichází Tomáš Jirsák.

88
    Batshuayi si zpracoval míč na hranici šestnáctky a z otočky poslal míč přímo doprostřed brány kde stál připravený brankář.

89
    Domácí posílají do hry Gakpeho namísto Goreuxe.

90
    Rohový kop pro domácí.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+2
    Biton v šestnáctce stáhl k zemi protihráče a hosté tak přicházejí o míč.

90+3
    Domácí ještě takticky střídají. Ze hry jde útočník Cyriac a místo něj se do hry podívá Opare.

90+4
    Batshuayi opět poslal míč přímo do náruče Pareika a následně se na hřišti hráči opět do sebe pustili.

90+5
    Pareiko vidí žlutou kartu.

90+5
    Gapke také žlutá karta.

Po skončení zápasu se nám do sebe pustilo všech 21 hráčů. Uvidíme jak tohle rozhodčí vyřeší.

Nakonec se lavičkám povedlo hráče dostat od sebe. Hosté evidentně závěr nezvládli.

Ale nic to nemění na tom, že domácí postupují do další fáze Evropské ligy a pro Kraków dnešní remíza značí stopku pro letošní sezonu v evropských pohárech.

Děkuji Vám za pozornost. (20:57:09)