Ath. Bilbao – Lok. Moskva 1:0 (kon.) | Club Bruggy – Hannover 0:1 (kon.) | Eindhoven – Trabzonspor 4:1 (kon.)
Standard – Wisla Krakov 0:0 (kon.) | Twente – FCSB 1:0 (kon.) | Valencia – Stoke 1:0 (kon.)
Anderlecht – Alkmaar 0:1 (kon.) | Atlético – Lazio 1:0 (kon.) | Besiktas – Braga 0:1 (kon.)
Met. Charkov – Salzburg 4:1 (kon.) | Manchester Utd. – Ajax 1:2 (kon.) | Olympiakos – Kazaň 1:0 (kon.)
Schalke – Plzeň 3:1 (po pr.) | Sporting – Legia 1:0 (kon.)
Manchester United
1:2 (1:1)
Ajax Amsterdam
Čtvrtek 23.02.2012, 21:05 • Old Trafford, Manchester (ENG • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu ,,mladší sestry,, Ligy mistrů - Evropské ligy. Manchester United přivítá na Old Trafford Ajax Amsterdam. Rudí ďáblové si z Amsterdam Arény sice přivezli dvoubrankový náskok, ale přesto nechtějí svého soupeře podcenit, a opakovat tak v Divadle snů nepříjemné zaváhání s Basilejí. Klidnou odvetu zařídil Chicharito, který svým gólem zvášil skóre na 0:2 a právě Chicharito by se dnes měl objevit v základní sestavě. Ajax v prvním poločase nepředváděl špatný výkon, ale bohužel branku jeho hráči nevstřelili. Třeba v dnešní odvetě překvapí, ale na to si ještě budeme muset počkat.

Do dnešního zápasu nenahlédne Wayne Rooney, kterého vyřadila ze hry bolest v krku. Dále je mimo hru Lindegaard, Owen, Fletcher, Vidić a Valencia. Otazník visí nad Andersonem, Berbatovem a Giggsem. Pokud Giggs bude v pořádku a nastoupí do dnešního zápasu, připíše si tak svůj devítistý start za Manchester United.

Hostům bude chybět van der Wiel, Enoh, Bulykin, Boerrigter a Sigthorrson. Otazník visí nad Boilesenem.

Manchester United: De Gea - Rafael, Jones, Smalling, Fabio - Nani, Park, Cleverley, Young - Hernández, Berbatov.

Ajax Amsterdam: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Vertonghen, Koppers - De Jong, Anita, Eriksen - Özbiliz, Lodeiro, Sulejmani.

Rozhodčí: Damir Skomina (SVN) - Primož Arhar (SVN) - Matej Žunič (SVN).

Na lavičce náhradníků jsou připraveni:

Manchester United: Amos - Evra, Evans, Giggs, Carrick, Scholes, Welbeck.

Ajax Amsterdam: Cillessen - Ooijer, Blind, Serero, Aissati, Ebecilio, Klaassen.

-4
    Sudí Skomina přivádí na hrací plochu obě základní jedenáctky.

-4
    Na Old Trafford zní znělka Evropské ligy.

-3
    Domácí hráči obléknou tradiční rudé dresy, hosté dresy modré.

-2
    Kapitán Evra je dnes na lavičce náhradníků, a tak kapitánskou pásku převzal Park Ji-Sung.

-1
    Hráči obou celků absolvovali týmové focení.

1

1
    Míč do hry uvedli domácí hráči. Konkrétně Hernández s Berbatovem.

1
    Domácí hráči kombinují na své polovině, do hry zatáhli i De Geu.

2
    Do zakončení se dostal Nani, kterému adresoval přihrávku Berbatov, ale Vermeer jeho pokus vychytal.

3
    Sulejmani vybojoval rohový kop, když mu jeho centr zblokoval Rafael.

4
    Další rohový kop pro Ajax.

4
    Domácí Manchester United se dokázal před rohovým kopem ubránit.

5
    Park vybojoval ve středu hřiště míč, Berbatov následně poslal krásnou kolmou přihrávku k Vermeerově bráně, ale Hernándezovi byl odpískán útočný faul.

6
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Park opět vybojoval míč ve středu hřiště, poslal přesnou přihrávku na Berbatova, ten následně poslal kolmou přihrávku, kterou na hranici pokutového území zastihl JAVIER HERNÁNDEZ, udělal si kličku kolem bránícího hráče a vystřelil do protisměru Vermeera a střelou k levé tyči se nemýlil!

6
    Hosté se snažili vyrovnat, ale De Gea míč lapil do svých rukavic.

8
    Domácí hráči drží míč na své polovině.

10
    Nyní kombinují hostující hráči na své polovině a hráči Manchesteru United napadají jejich přihrávku.

11
    Jones poslal nepřesnou přihrávku na Hernándeze.

12
    Hosté kombinovali na pravé straně soupeřovy poloviny, ale před De Geovu branku se nedostali.

14
    Hosté zahrávali rohový kop na přední tyč, kde musela zasahovat obrana domácího celku.

14
    Hosté zahrávali další rohový kop, tentokrát na zadní tyč, ale nikdo z hráčů tam nebyl, a De Geovu branku tak neohrozil.

16
    Rafael vyslal Hernándeze za soupeřovu obranu, Hernández adresoval přihrávku v pokutovém území na zadní tyč, kde byl osamocený Berbatov, ale jeden z obránců včas této přihrávce zabránil a odvrátil ji na rohový kop, ze kterého domácí hráči nic nevytěžili.

18
    Po chybě domácích hráčů, mohli jít do protiútoku hosté, ale Eriksen přiťukl míč Sulejmanovi, ale ten branku přestřelil.

19
    Hernández podržel míč a následně našel rozběhnutého Rafaela, který zakončil, ale jeho střela neměla razanci, a tak Vermeer neměl s touto střelou žádnou práci.

20
    Hosté se snaží dostat k De Geově bráně, ale obrana domácích je zatím pozorná.

22
    Po levé straně se uvolnil De Jong, zpracoval si míč a postupoval sám k De Geově svatyni, následně vystřelil, ale jeho pokus byl nepřesný.

23
    Hosté kombinují na soupeřově polovině, ale bez gólového efektu.

23
    Özbiliz se dostal k zakončení, ale De Gea jeho pokus zlikvidoval.

27
    Eriksenův dlouhý centr na zadní tyč zlikvidoval De Gea.

28
    Žlutou kartu vyfasoval Rafael.

29
    Lodeiro zůstal ležet na hrací ploše, sudí hru přerušil.

29
    Hra opět pokračuje.

30
    Hráči Manchesteru United přišli ve středu hřiště o míč a do protiútoku pospíchali hosté, ale domácí hráči se ubránili.

30
    Lodeiro je v pořádku a pokračuje ve hře.

31
    Berbatov se dostal do vápna, udělal si kličku a chtěl najít Hernándeze, vše ale překazila pozorná obrana.

32
    Young bude zahrávat rohový kop.

33
    Z tohoto rohového kopu nic nebylo a do protiútoku pospíchají hosté.

33
    Eriksen našel přesnou přihrávkou Lodeira, ale sudí celou akci přerušil, protože Lodeiro byl uloven v ofsajdu.

33
    Lodeiro dokonce po odpískaní vstřelil gól, který samozřejmě nemohl platit.

35
    Střely celkově: Manchester United 3 - 6 Ajax Amsterdam.

34
    De Jong poslal do vápna centrovaný míč, který ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

36
    Střely na bránu: Manchester United 3 - 1 Ajax Amsterdam.

36
    Ajax zahrával volný přímý kop, branku domácího Manchesteru United neohrozil.

38
    Ajax právě vstřelil branku!
    ARAS ÖZBILIZ dokázal využít přesné přihrávky od De Jonga a přesnou střelou vstřelil vyrovnávací gól. De Gea se sice natahoval, ale marně.

39
    Do zakončení se dostal Hernández, ale jeho branka gólem neskončila.

40
    Koppers byl ošetřován, nyní je v pořádku a vrátil se do hry.

42
    Rafael zahrával autové vhazování, do zakončení se dostal Cleverley, brankáře Vermeera nepřekonal.

43
    Young centroval míč na Berbatova, ten měl k míči příliš daleko.

45
    Domácí hráči se usídlili na soupeřově polovině, ale obrana hostů je zatím pozorná.

45
    Eriksen poslal dlouhou kolmou přihrávku, která směrovala k De Geově svatyni, pozorný De Gea včas vyběhl a míč odkopl do bezpečí.

45
    Sudí Skomina nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

První poločas skončil zaslouženou bezbrankovou remízou. V šesté minutě otevřel skóre Hernández a v třicáté osmé minutě vyrovnával na 1:1 Özbiliz. Hra obou celků je aktivní a pohledná. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 22:08.

Střely na bránu: Manchester United 5 - 2 Ajax Amsterdam.

Držení míče: Manchester United 45% - 55% Ajax Amsterdam.

46

46
    Ajax střídá odešel Koppers a nahradil ho Klaassen.

47
    Nicolas Lodeiro se ocitl v ofsajdu.

49
    Hosté se dostávají do útočné fáze, ale obrana Rudých ďáblů je zatím pozorná.

51
    Fábio centroval do pokutového uzemí, jeho centr ale nikoho nenašel.

52
    Nani nacentroval míč do pokutového území na Berbatova, ale pro ofsajdové postavení sudí hru přerušil.

54
    Ajax bude zahrávat rohový kop.

54
    Hosté z rohového kopu De Geovu branku neohrozili.

55
    Nani postupoval s míčem sám až do pokutového území, kde přihrával před Vermeerovu branku, ale míč nikoho z jeho spoluhráčů nenašel a pozorný Vermeer si pro míč došel.

56
    Do zakončení se dostal Lodeiro, ale De Geovu branku neohrozil.

58
    Do zakončení se dostal Özbiliz, ale jeho střelu zblokovala pozorná obrana.

58
    Ajax zahrával tři rohové kopy za sebou, ale domácí hráči se pokaždé dokázali ubránit.

59
    Hráči Ajaxu jsou teď hodně aktivní.

60
    Hosté střídají, ze hřiště odešel Eriksen, nahradil ho Serero.

61
    Také Sir Alex Ferguson střídá. Ze hřiště odešel Young, nahradil ho Evans.

63
    Žlutou kartu vyfasoval De Jong.

61
    Druhé střídání Manchesteru, odešel Cleverley a na hrací plochu přichází Scholes.

64
    Na tribuně jsme mohli zahlédnout brankářskou legendu Edwina Van Der Sara.

65
    Ajax se snažil založit útočnou akci, vše ale končí odkopem od branky Manchesteru.

69
    Nyní se hraje mezi pokutovými územími.

69
    Park našel přihrávkou Berbatova, ale celou akci zastavil praporek sudího, protože Berbatov uvízl v ofsajdu.

71
    Do konce zápasu zbývá necelých dvacet minut a vypadá to, že United mají postup ve svých rukou.

71
    Manchester United naposledy střídá, odchází Berbatov a přichází Danny Welbeck.

74
    Nani si zpracoval míč a následně vystřelil, jeho střela rozechvěla břevno Vermeerovy branky!

75
    Welbeck pelášil po levé straně do protiútoku, dostal se až do pokutového území, kde chtěl posunout přihrávku před Vermeerovu branku, kam mu nabíhali další tři spoluhráči. Bohužel se mu to nepovedlo a vybojoval pouze rohový kop, když na poslední chvíli zakročil jeden z obránců. Z rohového kopu domácí hráči soupeřovu branku neohrozili.

77
    Jones se dopustil faulu, ale obešel se bez karetního trestu.

80
    Domácí hráči kombinují na své polovině, do hry zapojili i De Geu.

80
    Ajax střídá, ze hřiště odchází Lodeiro a nahradí ho Blind.

81
    Oba trenéři využili možnost trojího střídání a do konce zápasu zbývá necelých deset minut.

83
    Nani hledal přihrávkou do vápna Parka, ale jeden z obránců úmysl vystihl.

85
    Ajax zahrával volný přímý kop, obrana Manchesteru centr do vápna odvrátila do bezpečí.

86
    Özbiliz zahrával volný přímý kop, míč nacentroval do vápna, kde se hlavou trefil TOBY ALDERWEIRELD!

90
    Žlutý kartónek vyfasoval Evans.

90
    Sudí Skomina nastavuje dvě minuty nad rámec druhého poločasu.

90+2
    Rozběhla se druhá minuta nastaveného času.

V dnešním utkání se již nic nestane, sudí Skomina foukl do píšťalky a radovat se mohou domácí, kteří postupují do dalších bojů v Evropské lize. Zápas sice v osmdesáté šesté minutě zdramatizoval Alderweireld, který poslal svůj tým do vedení, ale Manchester United měl výhodu dvoubrankové výhry, kterou uhrál v Amsterdamu a díky tomuto výsledku zvítězil v tomto dvojzápase celkově 3:2 a stal se tedy postupujícím týmem. Ode mě je to dnes všechno, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc. (23:00:38)