Mönchengladbach – Augsburg 0:0 (kon.) | Leverkusen – Hannover 1:0 (kon.) | Bayern – Stuttgart 2:0 (kon.)
Schalke – Hertha 4:0 (kon.) | Hamburg – Mohuč 0:0 (kon.) | Freiburg – Kolín nad Rýnem 4:1 (kon.)
Kaiserslautern – Dortmund 2:5 (kon.) | Hoffenheim – Norimberk 2:3 (kon.) | Wolfsburg – W. Brémy 3:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:0 (0:0)
Hannover 96
Sobota 28.04.2012, 15:30Německá Bundesliga

FT
    Neviděli jsme žádné nervy drásající utkání. V prvním poločase jsme viděli jednu vážnější šanci ale první půle skončila bez branek. Ve druhém poločasu byli lepší hosté z Hannoveru, ale žádnou gólovku si také nepřipravili. Nakonec udeřil v 76. minutě Kiessling a určil tak vítěze dnešního utkání. (17:22:07)

93'
    A z rohového kopu je další rohový kop. Tohle už si Leverkusen pohlídá.

92'
    A navíc Ortega vybojoval rohový kop. Leverkusen šetří čas.

Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec hrací doby.

90+1'
    Ale i tak měl obrovskou šanci Ya Konan! Dostal se k němu odražený míč přímo na hranici vápna a měl čas ke střele, ale nepochopitelně přestřelil.

90'
    Hannover se snaží ještě v poslední chvíli vyrovnat, ale Leverkusen skvěle brání.

88'
    Na polovině získal míč Kiessling a měp k dispozici naběhnutého spoluhráče ale prováhal ten moment kdy mělo dojít k přihrávce.

87'
    Podruhé střídají i hosté. Carlitos nahrazuje Schmiedebacha.

86'
    Za vápnem měl napřaženo Ballack a poté vypálil jedovku ta šla ale nad branku Zielera.

84'
    Definitivně poslední střídání na straně domácích. Ze hry odstupuje Corluka nastupuje Oczipka.

83'
    Domácí mohli přidat druhý gol. Ortega si vyskočil nejvýše ale hlavičkoval nad branku - těsně.

82'
    Další ošetřování domácího hráče, ale už se zase hraje.

80'
    Hannover ji však nezahrál podle představ a přichází útočný faul.

80'
    Na straně vápna si nakonec vynutil faul Schmiedebach zajímavá situace.

79'
    Hosté se samozřejmě snaží odpovědět, ale jejich útočná snaha ztroskotala na hranici vápna.

77'
    Domácí gólem ožili a z pravé strany centroval Corluka na Kiesslinga. Tentokrát Zielera hlavou nepřekonal. Chyběla razance.

76'
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Gól přišel jako blesk z čistého nebe! STEFAN KIESSLING ukázal svůj skvělý důraz na hranici vápna, kde se po několika odrazech dostal k míči. A pak jenom sám překonal Zielera střelou k tyči.

75'
    Další střela hostů z dálky se kterou si poradil Leno. Tentokrát pálil Pinto.

73'
    Hannover se uvolnil na polovině a vymyslel rychlou akci. Po pravé straně běžel Schaudraff a odcentroval jeho centr končí v zámezí. Bude se kopat roh.

70'
    Druhé střídání Leverkusenu. Výborně hrajícího Barnettu střídá Ortega.

70'
    To zkoušel změnit Ya Konan svým centrem do vápna, ale nikdo nehlavičkoval.

69'
    Ve hře obou týmů chybí jiskra. Nevidíme skoro žádné nebezepečné situace.

68'
    A tak nakonec se Toprak vrací na trávník.

68'
    Toprak který byl před malou chvílí ošetřován nevypadá v pohodě a asi se bude střídat.

66'
    Další ofsajd v kterém se ocitl Sobiech.

64'
    Před vápnem krásně sklepl z hrudi míč Pinto Schiedebachovi a ten vystřelil hned z voleje. netrefil míč ideálně, ale i tak to byla nebezpečná rána, která mířila těsně kolem tyče.

63'
    Střídající Sobiech už se málem řítil sám na Lena, ale zastavil ho hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

62'
    Na trávníku probíhá ošetřování Topraka, utrpěl nějaké zranění v souboji před brankou.

60'
    Nádhernou ránu z dálky vyslal Schiedebach. Rána letěla do šibenice, ale Leno se také předvedl skvělým zákrokem.

60'
    Na trávník vstupuje legenda německého fotbalu Ballack. Odstupuje Kadlec.

59'
    Na hranici vápna se domácí chtěli uvolnit krátkou kombinací, ale obrana Hannoveru dnes pevná.

58'
    První střídání. Abdellaoueho střídá Sobiech.

55'
    Z prava centroval Barnetta do vápna, ale míč proletěl skrz bez dotyku. Poté z druhé strany centroval Reinartz, ale tento centr byl naopak zblokován.

54'
    Poprvé v druhém poločase v útoku i domácí. Zkoušeli to po pravé straně, ale obrana zakopla míč do autu.

51'
    Hosté vybojovali rohový kop, který zahráli na krátko. Nakonec Leverkusen vyhnal hosty s míčem až na polovinu.

51'
    Hannover je aktivnější a Schmiedebach si vynutil faul u postranní čáry, ale v dobré vzdálenosti.

49'
    Přece jen se Hannover dokázal prokousat až do vápna, ale centrovaný balon neprošel až do malého vápna kam byl směřovaný.

47'
    Trocha nepřesnosti na začátku poločasu. Oba týmy mají problémy si dát několik přesných přihrávek za sebou.

46'
    Druhou půli zahájili hosté výkopem, ale o míč přišli.

46

HT
    První půlka je za námi a potvrdilo se to co jsme očekávaly. Vyrovnaná hra. Zatím si větší šanci připravili domácí, ale stav je bez branek na obou stranách. Uvidíme jestli se v druhém poločase někdo trefí a určí výsledek utkání.

45'
    U míče Leverkusen. Z poloviny centroval míč Castro, ale Kiessling nezpracoval. Nastavuje se 1 minuta navíc.

43'
    Obraz hry se často mění, teď hrají naopak více hosté s balonem a kombinují. zatím chybí na obou stranách moment překvapení.

42'
    Akce Schürleho na levé straně měla celkem rychlý konec.

40'
    Na pravé straně s hosté kvalitní souhrou uvolnili a Schlaudraff hledal před brankou svého spoluhráče, ale ten skluzem nestihl zakončit.

39'
    Iniciativu převzali domácí. Kombinují s míčem a mají hru pod kontrolou.

37'
    Chyba hostů na polovině hřiště. A je z toho první rána, která dnes mířila mezi tři tyče. Bender mířil k tyči, ale Zieler připravený.

35'
    Z rohového kopu nic není, ale hosté stále u míče. Dobrou přihrávku dostal Ya Konan, ale stál v ofsajdu.

35'
    Po pravé straně si anběhl Abdellaoue a chtěl nacentroval do vápna, míč sražen na roh.

34'
    I te´d se hosté dožadují penalty, ale ani teď nejsou prosby k hlavnímu rozhodčímu vyslyšeny.

33'
    Výborný forčeking hostů na polovině. Za záchrannou brzdu zatáhl Reinartz a inkasoval žlutou kartu.

32'
    Ve vápně se penalty dosažoval Abdellaoue, ale u hlavního rozhodčího neuspěl.

31'
    Útočný výpad Leverkusenu přerušil hvizd rozhodčího, kvůli ofsajdové pozici.

30'
    Faulem na své polovině se provinili domácí. Hannover nevyužil standartní situaci.

27'
    Do zajímavé pozice se dostal Schürrle, ale mohl ještě přihrát na pravou stranu. Nakonec zpoza vápna vystřelil, ale nad branku.

26'
    Trocha kombinace i domácích. Poté Reinartz poslal přetažený centr na zadní tyč, ale ten si pohlídal Zieler.

25'
    Standartní situace Hannoveru nedopadla podle představ hostů. Útočným faulem se provinil Stindl.

23'
    Teď hra spíše připomínala americký fotbal. Několika vhazováními se hosté dostali blíže k bráně.

22'
    Po dlouhé době mají delší dobu na svých kopačkách míč hosté. Žádnou šanci si však nejsou schopni připravit.

20'
    Krásná individuální akce Kiesslinga. Nejprve si míč zpracoval pak si přihodil míč do středu kolem obráce a vystřelil. Střela však nebyla tak přesná jako to uvolnění.

19'
    Po pravé straně s míčem běžel Ya Konan, ale jeho centr neměl přesné parametry. U míče domácí.

17'
    Ale tak jako na druhé straně je rohový kop odvrácen.

17'
    Hosté také občas zahrozí, teď vybojovali rohový kop.

16'
    Míč od rohového praporku letí jen do náruče Zielera.

15'
    Aktivní je zatím Leverkusen. Schürle měl další možnost ke střele, ale prováhal jí. Vybojoval alespoň rohový kop.

12'
    Barnetta vymyslel další zajímavou akci. Našel Schürleho na pravé straně, ten poté nacentroval na volného Kiesslinga do vápna. Stačilo jen tečovat balon, ale to se tomuto ostrostřelci nepovedlo.

10'
    Balón však vápnem proletěl bez dotyku vyskakujících hráčů. Vhazují hosté.

10'
    Barnetta je velice aktivní, teď vybojoval rohový kop.

8'
    První velká šance! Barnetta tentokrát přihrá přesně na nabíhajícího Bendera, ten z hranice vápna chtěl zakroutit míč ke vzdálenější tyči, ale těsně minul.

7'
    Standartní situace na polovině hostů. Exekuce se ujal Schürrle, ale jeho centr nebyl nebezpečný.

5'
    Na pravé straně se uvolnil Barnetta a kroutil míč do vápna, ale tam byli jen hosté a ty si s míčem poradili.

5'
    První střela tohoto utkání. Míří však vysoko a vedle svatyně Lena. Od kopačky Stindla letěl míč.

3'
    I hosté poprvé zahrozili, ale Abdellaoue se svou akcí končí za postranní čarou a u míče jsou opět domácí fotbalisté.

2'
    Na pravé straně nevěděl co s míčem Kiessling a tak přihrál nabáhajícímu Schurlemu, toho ale hostující obrana zastavila.

1'
    Výkop měli domácí a tak kombinují s míčem na svých kopačkách.

1

Leverkusen začíná s formací 4-2-3-1. Hosté z Hannoveru s klasickou 4-4-2.

Bayer Leverkusen: Leno - Kadlec, Toprak, Friedrich, Corluka - Bender, Reinartz - Schurrle, Castro, Barnetta - Kiessling

Trenér: S. Hyypiä

Hannover 96: Zieler - Schulz, Pogatetz, Haggui, Cherundolo - Schmiedebach, Pinto, Stindl, Ya Konan - Schlaudarff, Abdellaoue

Trenér: M. Slomka

Rozhodčí: Welz - Christ, Bartsch - Ittrich.

Dobré odpoledne u Německé Bundesligy,

Oba týmy se v letošní sezóně prezentovaly na evropské scéně. Začneme u domácích. Bayer Leverkusen se prokousal přes základní skupinu, ale v osmifinále narazil na Barcelonu. Hosté - Hannover 96 se postupně dostali do čtvrtfinále Evropské ligy. Ale zpět k Bundeslize. Tabulka nejvyšší Německé ligy ukazuje, že dnes uvidíme sousedy v tabulce bojující o evropské poháry. Bayer má na 6. pozici tříbodový náskok právě na Hannover, který se dnes bude snažit tento náskok smazat. V podzimním utkání odehráli tito soupeři bezbrankovou remízu. Bilance Leverkusenu doma je podobně mizerná jako ta Hannoverská venku. Můžeme očekávat vyrovnané utkání i s remízovým výsledkem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.