Honduras – Maroko 2:2 (kon.) | Mexiko – Jižní Korea 0:0 (kon.) | Španělsko – Japonsko 0:1 (kon.)
SAE – Uruguay 1:2 (kon.) | Gabon – Švýcarsko 1:1 (kon.) | Bělorusko – Nový Zéland 1:0 (kon.)
Brazílie – Egypt 3:2 (kon.) | V. Británie – Senegal 1:1 (kon.)
Honduras
2:2 (0:1)
Maroko
Čtvrtek 26.07.2012, 13:00 • Hampden Park, Glasgow • Olympijské hry - muži
Sledujte:

Utkání v prvním poločase nepřineslo moc zajímavého, ale druhý poločas zaslouží pochválit. Viděli jsme celkem čtyři branky, jeden pokutový kop a červenou kartu - na úvod olympíjského turnaje slušná porce.
    Nejdůležitější informací je však výsledek zápasů. Maročané se rozešli s Hondurasem remízou 2:2 a oba týmy si tak připíší do tabulky po jednom bodě.

Z mé strany je to prozatím vše a opět se přihlásím při utkání Španělska s Japonskem. (14:52:33)

90+5
    Již se zřejmě nic nestane.

90+4
    Náznak šance Maročanů v samém závěru ke gólu nevedl.

90+3
    Arnold Peralta viděl za předchozí faul dokonce žlutou kartu.

90+3
    Faul ve středu hřiště a u míče budou Maročané.

90+2
    Již probíhá nastavený čas. Hlavní sudí Královec nastavuje až 5 minut. Honduras se snaží o závěrečný tlak.

90
    Marocký trenér využívá i třetí střídání. El Kaddouri jde na hřiště místo Amrabata.

89
    Střídání i na druhé straně. Přišel Najah - odešel Barrada.

88
    Orlin Peralta se podívá na hřiště místo Martineze.

87
    V závěru utkání vidí žlutou kartu honduraský Espinoza, který si přidržel soupeře.

85
    Pouze boční síť se rozvinula po střele Yebboura. Z rychlého protiútoku se málem Maročanům podařilo vsítit branku.

82
    Hezky si míč zpracoval Martinez a vypálil z voleje, jeho střele chyběly centimetry.

81
    Hráči Hondurasu se nemohou dostat z obrané pozice a jsou to naopak oslabení Maročané, kteří zkouší štěstí. Z dálky pálil kapitán Fettouhi, ale bránu minul. Byl ještě nepříjemně dohrán, ale již se zvedl a dál ve hře pokračuje.

79
    Ze hřiště odchází autor dvou branek Hondurasu Bengston a na jeho místo se postaví Lozano.

78
    Do dobré šance se dostával marocký Kharja a byl trochu atakován obranou Hondurasu. Hlavní sudí Královec nechal ve hře pokračovat.

75
    Bidaoui jako útočník odchází ze hřiště a pouští do hry defenzivního hráče Noussira.

74
    Hráči Hondurasu mají více než patnáct minut na využití početní výhody. Začali aktivně a usadili se na polovině Maroka.

72
    Tak pozor! Za dohrání souboje vidí Zakarya Bergdich červenou kartu a oslavuje tak svůj tým. Bergdich kopl Peralta z boku do kolena a je potrestán tím nejhorším možným způsobem.

69
    Za jedenást minut jsme viděli tři branky a utkání najednou dostalo úplně jiný rozměr. Hráči Hondurasu se z vedení příliš dlouho neradovali a bude teď na nich, jak se vypořádají s nabuzeným Marokem.

67
    Rázem je však vyrovnáno. Maročané se ze dvou inkasovaných gólů rychle oklepali a pěknou kombinací, kterou zakončil fantastickým lobem ZAKARIA LABYAD opět srovnávají.

67
    Tohle je hodně studená sprcha pro Maročany, kteří se při vedení 0:1 až příliš zatáhli do obrany a byli potrestaní.

65
    JERRY BENGSTON proměnil pokutový kop naprosto s přehledem a svou druhou brankou v utkání otáčí vývoj střetnutí ve prospěch Hondurasu.

62
    Velká šance Hondurasu, která sice nekončí gólem, ale bude se kopat pokutový kop!

61
    Dobře zahraný roh na zadní tyč, kde byl připraven Figueroa - svou střelu z voleje však do brány nedostal. Poslušně však svému asistentovi poděkoval za skvělý míč.

60
    Inkasovaná branka toho zatím na hře Maroka moc nezměnila. Honduras je stále aktivnější a Maročané se snaží o rychlé brejky, ale ty jim zatím nevychází podle představ.

57
    Střídání v týmu Hondurasu přišlo okamžitě po vstřelení branky. Na hřiště přichází Hernandez, který nahradí Lopeze.

56
    Jerry Bengston dokázal velice šikovně tečovat střelu jednoho ze svých spoluhráčů a srovnává skóre! Jako z čistého nebe přišlo vyrovnání a začíná se prakticky odznova.

54
    Kharja vidí žlutou kartu a Maročané již v tomto ukazateli vedou.

53
    Závar před bránou Mendozy málem využili Maročané ke zvýšení skóre, vše nakonec vyřešila obrana Hondurasu

51
    Bidaoui zajel ostře do jednoho ze soupeřů a neušlo to pozornosti hlavního rozhodčího a ten podruhé v utkání vytahuje žlutou kartu.

51
    Příliš mnoho nepřesností je k vidění na obou stranách.

48
    Držení míče v první půli bylo 65:35 pro Honduras a podobný scénář se dá očekávat i v poločase druhém.

47
    Najar se pokusil o srovnání střelou z dálky, našel však připraveného Amsifa.

46
    Oba týmy již jsou na hrací ploše a druhý poločas začal výkopem Maročanů.

46

Hlavní rozhodčí Královec nenastavil ani minutu a tak je první polčas ukončen.
    Utkání sice prozatím není nějak zvlášť pohledné, ale branka Abdelazize Barrady z 39. minuty dodala utkání zajímavý náboj a Honduras se určitě s porážkou jen tak nesmíří.
    Druhý poločas může být velice zajímavý, začne přibližně ve 14:00.

43
    Úvodní branka zápasu jednoznačně prospěla. Hráči Hondurasu se vrhli ještě více do útoku a Maročané zase mohou spoléhat na své rychlé protiútoky.

41
    Mohlo být srovnáno! Dotírající Peralta vybojoval na pravé straně míč a posílal dobrý centr na malé vápno, kde byl připravený Najar - míč však nedokázal zkrotit do brány.

39
    Jako blesk z čistého nebe přišla úvodní branka zápasu. ABDELAZIZ BARRADA se opřel na hranici šestnástky do míče a krásnou volejí otevírá skóre.

38
    Martinez se pokusil o ohrožení brány z takových pětadvaceti metrů, ale našel pouze pozorného Amsifa.

36
    Se čtrnástkou na levé straně hřiště operuje honduraský Najar a vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop. Z toho však Maročanům nebezpečí nehrozilo.

34
    Na druhé straně zkoušel štěstí Lopez, ale minul bránu.

32
    Za předchozí faul viděl Lopez první žlutou kartu utkání.

32
    Dobře kopnutá standartka Maročanů, kterou Mendoza jen tak tak vytlačil na roh.

31
    ... střela Martineze z přímého kopu letěla těsně kolem levé tyče marocké brány.

30
    Fettouhi fauloval Espinozu a Honduras bude rozehrávat zajímavou standartní situaci ...

29
    Tohle se téměř nedá ani považovat za střelecký pokus. Míč letěl z půlky hřiště a nemohl Amsifa v bráně Maroka ohrozit.

28
    Po pasáži rychlých brejků Maroka se hra opět uklidnila a o postupný útok se snaží hráči Hondurasu.

25
    Na začátku pětadvacáté minuty se Maročané opět dostávali do přečíslení, ale prováhali správný moment na přihrávku a celou akci tím zabrzdili. K jejich cti slouží alespoň snaha o zakončení. Kapitán Fettouhi napřáhl z třiceti metrů, ale vůbec netrefil bránu.

23
    Velká šance Maročanů. Opět citlivě posouzený zákrok, po kterém dostali Maročané výhodu a v dobré šanci se ocitl Nordin Amrabat, ale jeho střelu zblokovala obrana.

20
    Skvěle si svou práci v obraně odvedl marocký El Kaoutari, který nedal nabíhajícímu Najarovi šanci.

18
    Amsif musel hodně spěchat z brány, ale gólman německého Augsburgu vše zvládl.

17
    Rýsovala se zajímavá příležitost pro Maroko a jak jinak než z protiútoku. Finální přihrávku však Labyad nezvládl a vzrušení tak bylo zbytečné.

15
    První patnáctiminutovka se blíží ke konci a přestože se oba týmy snaží, žádné výraznější šance jsme se nedočkali.

13
    Hlavní sudí Královec šikovně nechal Maročanům výhodu, ale v nadějném protiútoku zklamala finální přihrávka.

12
    Míč mají častěji na svých kopačkách hráči Hondurasu, obrana Maroka však funguje zatím bez chybičky.

9
    Hezký míč za obranu Maroka, ale centr Figueroa do pokutového území byl odkopnut na roh, z toho Honduras nic nevytěžil.

7
    Od úvodních minut je vidět, že oba týmy jsou hlavně ofenzivně laděné. Maročané se snaží využívat hlavně rychlé protiútoky, zatímco Honduras si libuje v postupném vytváření šancí. Žádné větší ohrožení však zatím gólmani řešit nemuseli.

4
    Na druhé straně vystrašili Maročané, Mendoza však vše vyřešil.

3
    První pokus před bránou Maroka měl Bengtson, ale toho si v pohodě pohlídal Abarhoun. Na překvapení Bengtsona nebyl odpískán rohový kop.

1
    Utkání zahájili výkopem hráči Hondurasu, kteří hrají v modrobílé kombinaci. Jejich soupeři z Maroka nastoupili v klasické červeno-zeléné.

1

-3
    Honduras nastoupí v rozestaví 3-4-3. Maročané volí tradičnější postavení se třemi útočníky a to 4-3-3.

-5
    Oba týmy přivádí na stadion česká trojice rozhodčích. Znějí hymny obou zemí.

Hlavní trenér Hondurasu Luis Suarez z Kolumbie má k dispozici ještě tyto hráče:
    Colon, Lozano, Peralta, Hernandez, Crisanto, Garrido a do brány je připraven Reyes.

Hlavní trenér Maroka Nizozemec Pim Verbeek má k dispozici ještě tyto hráče:
    Noussir, Najah, El Kaddouri, Feddal, Frikechce, El Hassnaoui a do brány je připraven Bounou.

Honduras: Mendoza - Figueroa, Velasquez, Peralta, Martinez, Mejia, Lopez, Bengtson, Najar, Espinoza, Leveron (C)

Maroko: Amsif - Abarhoun, El Kaoutari, Bergdich, Labyad, Fettouhi (C), Amrabat, Bidaoui, Kharja, Jebbour

Rozhodčí: Kralovec - Wilczek, Kordula (vše ČR).

Základní informace

16 družstev bylo rozděleno do čtyř základních skupin (A-D), ve kterých se utkají každý s každým. Dva nejlepší týmy postoupí do vytouženého čtvrtfinále. Naše utkání je ze skupiny D, ve které kromě těchto dvou týmů figurují ještě Španělé a Japonci.

Na olympíjských hrách platí pro týmy věkové omezení, kdy za každé družstvo může nastoupit hráč maximálně do 23 let + tři starší hráči.

Maroko

To Maročané v Pekingu nestartovali a jejich poslední olympijské vystoupení se datuje do roku 2004, když ve skupině uhráli 4 body - ale na postup ze skupiny to nestačilo.

Honduras

Hráči Hondurasu se probojovali na OH i před čtyřmi roky, ale v Pekingu prohráli všechny utkání a dokonce nestřelili branku.
    V Londýně budou chtít svou reputaci určitě napravit.

Krásný čtvrteční den, po včerejším odstartování ženské části olympíjského fotbalové turnaje přichází dnes na řadu muži. Otevíracím zápasem mužské části je utkání Hondurasu s Marokem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.