Pondělí 30.07.2012, 10:30Olympijské hry - Judo

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů zase na počtenou.

1. Mansur Isaev (RUS)
    2. Riki Nakaya (JPN)
    3. Nyam-Ochir Sainjargal (MON) / Legrand Ugo (FRA).

17:40
    Dvě vteřiny před koncem ještě Japonec zkoušel poslední útok naděje, ale Rus se nenechal obalamutit a zůstal nohama na zemi. Stačil mu tak jediný chvat Yuko k celkovému prvenství!

17:39
    Je konec! Zlato získává Mansur Isaev (RUS)!

17:38
    Půl minuty před koncem se Riki Nakaya (JPN) zmátořil, ale Rus se brání skvěle.

17:37
    Rus jde do vedení. Podle očekávání. Japonec musí minutu před koncem bojovat až na krev!

17:36
    Další skvělý kousek zápasu. Oba judisté jsou velcí bojovníci, do konce zbývá sice jen minuta a půl, ale máme se ještě na co těšit!

17:35
    Mansur Isaev (RUS) má jednoznačně navrch!

17:35
    Riki Nakaya se poměrně často ocitá na zemi, ti nejspíš nebude vhodná pozice pro útok.

17:33
    A teď se do toho Mansur Isaev (RUS) teprve opřel! Sledujem nádherný souboj hned ze začátku.

17:33
    Rus drží Japonce na zemi, ale rozhodčí hru přerušuje.

17:33
    Oba aktéři vyfasovali žlutou kartu za pasivitu.

17:33
    Začíná se hodně nervózně.

17:30
    Za pár okamžiků začne finálový souboj mezi Riki Nakaya (JPN) a Mansurem Isaevem (RUS).

17:16
    Nyní nás čeká už pouze jediný souboj, souboj velikánů. Poslední zápas, judisté si to rozdají o finále. Řeč je o Mansuru Isaeovi (RUS) a Riki Nakaya (JPN). Nejprve ale ženské finále.

17:14
    Francouz výhody využil a minutu před koncem si vybojoval bronz! Provedl chvat Waza-Ari, jenž jsme v posledních zápasech příliš neviděli. Ugo Legrand (FRA) tak získává bronz.

17:12
    Dvě minuty do konce.

17:11
    Ki-Chun Wang (KOR) má tržnou ránu na hrudi a jeho osobní doktor jej ošetřuje.

17:10
    Oba aktéři již mají souboje plné zuby, bojují na hranici svých možností a sil.

17:10
    A teď naopak Korejec!

17:09
    Francouz vystrkuje drápky.

17:09
    Uvidíme další tři minuty souboje o bronzovou medaili.

17:09
    8 vteřin do konce!

17:07
    Žlutou kartu získává i Ugo Legrand (FRA).

17:06
    Ki-Chun Wang (KOR) měl nejblíže k zisku prvního bodu za úspěšný chvat, ale nepovedlo se a nyní to vypadá, že uvidíme prodloužení. Minuta do konce.

17:05
    Ki-Chun Wang (KOR) inkasuje žlutou kartu.

17:04
    Francouz zahnal soupeře do obrany, to je zatím ale vše.

17:03
    Zápas začal poměrně svižně, oba judisté jsou si zatím rovnocennými soupeři.

16:59
    A my se nyní můžeme těšit na druhý souboj o bronz. Ugo Legrand (FRA) a Ki-Chun Wang (KOR) jdou na věc.

16:58
    Kdepak! Tenhle souboj už skončí tak, jak mnozí předpovídali. Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) bere bronz, Dex Elmont (FRA) zůstal krůček od medaile.

16:56
    Možná to bylo jen otázkou času, možná ne, každopádně Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) předvádí chvat Yuko a vede 30 vteřin před koncem!

16:55
    Na koni je momentálně Nyam-Ochir Sainjargal (MGL), ten je také mírným favoritem tohoto souboje.

16:53
    Nizozemec inkasuje žlutou kartu za pasivitu.

16:52
    Po dvou minutách opatrnosti se oba judisté začínají rozjíždět.

16:49
    Dex Elmont (FRA) a Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) stojí proti sobě. Vítěz bere bronz, poražený brambory.

16:30
    Teď už ale honem na souboje v ženské kategorii, kde se odehrávají souboje o bronzovou medaili.

16:28
    A do finále se podívá Riki Nakaya (JPN)! Vyzve tak Mansura Isaeva (RUS).

16:27
    Je konec, rozhodne rozhodčí.

16:26
    20 vteřin do konce, ještě není konec!

16:26
    Role se obrátily, Riki Nakaya (JPN) útočí!

16:24
    Už zbývá skoro jen minuta do konce! Teď to mezi oběma judisty opravdu jiskří!

16:24
    Žlutá karta pro Nizozemce.

16:23
    Japonec opět na zemi, zbývají dvě minuty do konce.

16:23
    V prodloužení má navrch Dex Elmont (NED).

16:21
    Budou se nastavovat další tři minuty.

16:21
    Posledních 10 vteřin!

16:20
    Japonec to zkouší, chce za každou cenu ukončit tento souboj! Nizozemec je ale hodně stabilní a sotva se nechá položit na zem.

16:18
    A teď měl naopak blízko ke chvatu Nizozemec! Už nezbývají ani dvě minuty do konce, ale tento zápas by se mohl při aktivitě obou judistů rozhodnout už v normálním čase.

16:17
    Riki Nakaya (JPN) se teď ale rozjel a mohl brát první bod. Nechybělo mnoho.

16:16
    Oba aktéři nejednají zrovna v rukavičkách, i tak je to ale hodně o trpělivosti, jelikož vyložený útok jsme zatím neviděli.

16:14
    Dex Elmont (NED) ihned inkasoval tvrdý úder do obličeje a souboj se musel na chvíli přerušit.

16:14
    Začínáme!

16:12
    A tento souboj odstartuje za pár okamžiků.

16:10
    Mansur Isaev (RUS) postupuje do finále! V tomto zápase dokázal vycítit správnou chvilku k zaútočení. Naskytla se nejspíš pouze jedna, ale to stačilo. Rus jí využil a ve finále vyzve lepšího z dvojice Riki Nakaya (JPN) - Dex Elmont (NED).

16:09
    Mansur Isaev (RUS) kontroluje zápas, soupeř na něj vrhá jeden chvat za druhým, ale na tohoto Rusa to neplatí.

16:08
    Ki-Chun Wang (KOR) nemá příliš času, už méně než minutu! Musí jednat!

16:08
    Minuta a půl do konce! Rus si hlídá pozici a drží Korejce na zemi.

16:07
    Ki-Chun Wang (KOR) má navíc druhou žlutou kartu. Musí si dávat pozor, aby tento zápas neprováhal.

16:07
    A předvádí chvat Yuko! Vede 1:0, zaslouženě.

16:06
    Mansur Isaev (RUS) nabral na obrátkách a tlačí na Korejce co mu síly stačí!

16:05
    Ki-Chun Wang (KOR) se chvíli držel za ruku, jako by byl raněný, ale v zápase pokračuje, zdá se, bez handicapu.

16:05
    Nyní i druhý judista.

16:04
    Ki-Chun Wang (KOR) obdržel žlutou kartu.

16:04
    Nyní se však oba judisté uklidnili.

16:03
    A začíná se pěkně zostra! Korejec hned jako první na zemi.

16:01
    Začíná první semifinálové utkání Ki-Chun Wang (KOR) - Mansur Isaev (RUS).

15:59
    Ne! Inkasuje druhou žlutou kartu a Ugo Legrand (FRA) v závěru souboje předvedl chvat Yuko.

15:58
    Rasul Boqiev (TJK) se dostává do větších a větších potíží. Vydrží tlak?

15:56
    Minuta a půl do konce, stále nerozhodně.

15:56
    Ugo Legrand (FRA) je zatím mírně lepší, odrazí se to v konečném výsledku zápasu?

15:55
    Rasul Boqiev (TJK) už vyčkával až moc dlouho, dostává žlutou kartu.

15:54
    Opět vidíme vyčkávací taktiku. Občas naznačí útok francouzský judista, to je ale prozatím vše.

15:53
    Rasul Boqiev (TJK) a Ugo Legrand (FRA) tvoří druhý souboj do postupové tajenky, jenž na konci skrývá bronzovou medaili.

15:51
    A to také potvrzuje! 30 vteřin do konce vytáhl chvat Yuko a zbytek zápasu si už pohlídal. Mohl dokonce ještě přidat další chvat, ale to ho vůbec nemusí mrzet, jelikož vyhrává.

15:48
    O něco více při síle se zdá být Nyam-Ochir Sainjargal (MON).

15:47
    Téměř minuta do konce souboje. Stále 0:0.

15:46
    Mongol inkasuje žlutou kartu za pasivitu.

15:45
    Po půlce zápasu jsme kromě již zmiňovaného chvatu neviděli nic dalšího.

15:44
    Nyam-Ochir Sainjargal (MON) byl hodně blízko zisku bodu za chvat Yuko, nakonec jej však neprovedl přesně.

15:41
    Nicholas Delpopolo (USA) a Nyam-Ochir Sainjargal (MON) se za malý okamžik utkají v souboji o bronzovou medaili.

14:55
    Nyní ovšem rychle k ženám, kde za malou chvíli odstartují souboje o bronzovou medaili.

14:54
    Nejbližší zápas je na programu v 15:28 (Nicholas Delpopolo (USA) - Nyam-Ochir Sainjargal (MON)).

14:53
    Souboj o bronzovou medaili:
    Nicholas Delpopolo (USA) - Nyam-Ochir Sainjargal (MON)
    Rasul Boqiev (TJK) - Ugo Legrand (FRA).

14:35
    Semifinálové dvojice:
    Ki-Chun Wang (KOR) - Mansur Isaev (RUS)
    Riki Nakaya (JPN) - Dex Elmont (NED).

14:34
    Ale to už neplatí! Posledním semifinalistou se stává Dex Elmont (NED), když ukončil celý souboj chvatem Ippon.

14:33
    Zatím jsme neviděli žádný bodový příspěvek, stále na chvaty 0:0.

14:26
    Pojďme se teď tedy přesunout na poslední čtvrtfinále, které se právě odehrává mezi Dexem Delmontem (NED) a Ugem Legrandem (FRA).

14:25
    Ve třetím čtvrtfinále porazil Riki Nakaya (JPN) Rasula Boqieva (TJK) chvatem Yuko.

14:23
    Máme tedy první semifinálovou dvojici: Ki-Chun Wang (KOR) - Mansur Isaev (RUS).

14:21
    Právě skončil druhý čtvrtfinálový duel mezi Mansurem Isaevem (RUS) a Nyam-Ochir Sainjargal (MGL). Rozhodl o tom chvat Ippon, který ale museli rozhodčí nejprve potvrdit. Rozhodnutí pobouřilo diváky, jenž s tímto výrokem nesouhlasili. Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) se složil na zem zklamáním. Takhle rozhodně prohrát nechtěl.

14:15
    Je rozhodně škoda, že tento zápas se nerozhodl na tatami, ale tak to někdy chodí. Rozhodčí usoudili, že o chloupek lepší byl korejský judista.

14:14
    A prvním semifinalistou se stává Ki-Chun-Wang (KOR).

14:13
    Je konec. Rozsoudit tento zápas musí rozhodčí.

14:12
    Nyní je jednoznačně aktivnější Ki-Chun- Wang (KOR). Dokáže půl minuty před koncem rozhodnout?

14:10
    Na obou judistech je vidět, jak jsou unavení a jdou až přes bolest. Méně než dvě minuty před koncem souboje je nejpravděpodobnější varianta, že o vítězi bude muset rozhodnout rozhodčí.

14:09

14:09
    15 vteřin před koncem už se opět spíše vyčkává.

14:08
    Minuta do konce a oba judisté ukazují ze svého repertoáru jen to nejlepší.

14:06
    Nyní leží na zemi oba aktéři! Tento souboj je hodně bolestivý.

14:05
    Korejec se toho snaží zákonitě využít, ale do dokonalosti jeho chvatů zbývá ještě hodně, může za to především skvělá obrana Američana.

14:04
    Nicholas Delpopolo (USA) má tržnou ránu na obličeji. Jakoby nestačilo, že v osmifinále tvrdě narazil na hlavu a byl hodně otřesen. Uvidíme, jak se s těmito okolnostmi popere.

14:04
    Ze souboje uplynulo již dvě a půl minuty a stále jsme neviděli žádný chvat. Zápas se hodně přerušuje a je vidět určitá nervozita.

14:03
    Začalo první čtvrtfinále mezi mezi Ki-Chun- Wang (KOR) - Nicholas Delpopolo (USA).

13:41
    Nyní se ovšem přesuňme do kategorie žen, kde právě začalo první čtvrtfinále.

13:38
    Čtvrtfinálové dvojice:
    Ki-Chun- Wang (KOR) - Nicholas Delpopolo (USA)
    Mansur Isaev (RUS) - Nyam-Ochir Sainjargal (MGL)
    Riki Nakaya (JAP) - Rasul Boqiev (TJK)
    Dex Elmont (NED) - Ugo Legrand (FRA).

13:37
    Mezitím se dohrál poslední osmifinálový souboj mezi Husseinem Hafizem (EGY) a Ugem Legrandem (FRA). Vyhrál jej francouzský zástupce chvatem Ippon.

13:36
    Zápas nebyl příliš pohledný, po zásluze jej vyhrává Nyam-Ochir Sainjargal (MGL), jenž předvedl alespoň trochu judistického umění.

13:35
    Nyní však Ukrajinec inkasuje druhou žlutou kartu a navíc si Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) připisuje půl minuty před koncem chvat Yuko.

13:34
    Až v poslední minutě se probudil Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) a zkoušel soupeře strhnout na zem. Zatím bez úspěchu.

13:33
    Opravdu tento souboj nepřináší prakticky nic. Není divu, že na chvaty se stále nikdo neprosadil.

13:30
    Oba soupeři za dvě minuty nepředvedli vůbec nic a kromě žlutých karet si musí poslechnout také pískot diváků.

13:29
    Další osmifinále: Volodymyr Soroka (UKR) a Nyam-Ochir Sainjargal (MGL).

13:27
    V právě probíhajícím osmifinále mezi Mansur Isaev (RUS) - Rustam Orujov (AZE), postupuje do čtvrtfinále Mansur Isaev (RUS) chvatem Ippon.

13:24
    Mezitím již do čtvrtfinále postoupili Riki Nakaya (JAP) (Ippon), Rasul Bogiev (TJK) (Ippon) a Dex Elmont (NED) (Yuko). Naopak vypadli Bruno Mendonca (BRA), Josef Palelashvili (GEO) a Navruz Jurakobilov (UZB).

13:23
    Další osmifinálový zápas se odehraje mezi Isaevem Mansurem (RUS) a Rustanem Orujovem (AZE).

13:23
    Známe tak již první čtvrtfinálovou dvojici Ki-Chun- Wang (KOR) - Nicholas Delpopolo (USA).

13:21
    Nicholas Delpopolo (USA) i přes nepříjemný incident postupuje do čtvrtfinále. Po vyhraném zápase ukázal zvednutý palec na svého trenéra, který ho celou dobu mohutně podporoval, poté také zamával tribunám, které tak rázem ožily.

13:21
    Dirk van Tichelt (BEL) je vyřízený a nejspíš už tak nic nezmůže.

13:20
    Delpopolo (USA) drží soupeře na zemi a kontroluje zápas.

13:19
    Američan se přesto drží a Belgičan na něj stále nemůže vyzrát. Minuta a půl do konce.

13:17
    Delpopolo (USA) tvrdě narazil hlavou o zem a je hodně otřesen.

13:17
    Američan vede 1:0 díky chvatu Yuko.

13:14
    Na programu je druhé osmifinále. Proti sobě stojí: Nicholas Delpopolo (USA) a Dirk van Tichelt (BEL).

13:12
    A je bohužel konec. Ki-Chun Wang (KOR) stupňoval tlak a po skoro sedmi minutách zápasu se mu podařilo provést chvat Yuko a postupuje do čtvrtfinále. To je velká škoda, Jaromír Ježek (CZE) dnes byl hodně blízko postupu mezi nejlepších 8 judistů.

13:12
    Teď to bylo o fous, málem se už Jaromír Ježek mohl se čtvrtfinálem rozloučit.

13:11
    Ježek dostal Korejce na zem, ale nakonec se musí oba judisté přemístit na střed a začít znova.

13:10
    Skvělá obrana Jaromíra Ježka (CZE). Korejec chtěl přejít do útoku, ale svého protivníka na zem nedostal.

13:10
    Je to tak! Nastavují se další tři minuty! Jeden jediný chvat teď rozhodne! Věřme našemu judistovi.

13:09
    13 vteřin do konce, nejspíš nás čeká prodloužení!

13:08
    Zbývá 58 vteřin do konce!

13:07
    Ki-Chun Wang (KOR) začíná útočit, hlavně se nenechat nachytat.

13:07
    Další ukázka, kdy se český judista dostal z obrany do útoku! Jen tak dál!

13:06
    2 minuty do konce!

13:06
    Výborný útok! Zatím stále bez bodů, ale náš bojovník je na dobré cestě.

13:04
    Z dálky je slyšet povzbuzování osobního trenéra Ježka. Snad to našemu judistovi pomůže. Zatím se drží.

13:04
    Jaromír Ježek (CZE) dostává žlutou kartu.

13:03
    Korejec na zemi pod tlakem!

13:03
    Korejec to teď zkoušel na Ježka ale neuspěl. Český judista vystihl jeho záměr.

13:02
    Minulý zápas rozhodl český judista chvatem Ippon během několika sekund, bude stejně úspěšný i teď?

13:02
    A nyní už slibovaný duel mezi Jaromírem Ježkem (CZE) a Ki-Chun Wang (KOR).

12:32
    Pojďme se ale rychle přesunout na ženskou kategorii, kde právě začal první zápas osmifinále!

12:32
    Riki Nakaya (JAP) - Kyle Maxvell (BAR) - vítěz Nakaya (Ippon).
    Josef Palelashvili (ISR) - Sezer Huysuz (TUR)- vítěz Palelashvili (Waza-Ari)
    Navruz Jurakobilov (UZB) - Nicolas Tritton (CAN) - vítěz Jurakobilov (Yuko)
    Daniel Williams (GBR) - Rasul Boqiev (TJK) - vítěz Boqiev (Ippon)
    Dex Elmont (NED) - Emmanuel Nartey (GHA) - vítěz Elmont (Ippon)
    Fred Yannick Uwase (RWA) - Bruno Mendonca (BRA) - vítěz Mendonca (Ippon)
    Ugo Legrand (FRA) - Tomasz Adamiec (POL) - vítěz Legrand (Waza-Ari)
    Osman Segura Murillo (CRC) - Hussein Hafiz (EGY) - vítěz Hafiz (Waza-Ari).

12:20
    Nyní však na chvíli odejdeme ze souboje, abychom si shrnuly výsledky druhé poloviny pavouka, na které nezbyl čas.

12:18
    Nyní proti sobě nastupuje Joao Pina (POR) a Volodomyr Soroka (UKR)

12:16
    Vítězí Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) chvatem Waza-Ari!

12:16
    Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) chvat Waza-Ari, Christopher Voelk (GER) také.

12:15
    Na chvaty je to 1:1. 30 sekund do konce.

12:13
    Nyní dostává za pasivitu žlutou kartu i Němec.

12:12
    Oba aktéři jsou si zatím velice vyrovnaní, zbývá ještě půlka zápasu.

12:11
    Nyam-Ochir Sainjargal (MGL) si připisuje žlutou kartu.

12:11
    Jaromír Ježek se utká v osmifinále s Ki-Chun Wang (KOR) ve 12:29.

12:09
    Nyní proti sobě nastupuje Christopher Voelk (GER) a Nyam-Ochir Sainjargal (MGL).

12:07
    Známe vítěze! Je jím Rustam Orujov (AZE), jenž předvedl chvat Ippon a vítězí! V závěru souboje na soupeře opravdu zatlačil a vyplatilo se mu to. Co naplat, že Zyl van Gideon (RSA) měl celou dobu opticky navrch.

12:06
    Soupeř ale nechce zůstat pozadu a i z toho důvodu se snaží útočit. Minuta do konce.

12:05
    Dvě minuty před koncem začíná útočit také Rustam Orujov (AZE).

12:03
    Zyl van Gideon (RSA) opět drží soupeře v šachu. V tomto zápase zatím vede po všech stránkách.

12:02
    Zyl van Gideon (RSA) použil chvat Waza-Ari a je ve vedení!

11:59
    Nyní proti sobě nastupuje Rustam Orujov (AZE) a Zyl van Gideon (RSA).

11:57
    Nakonec vyhrává Mansur Isaev (RUS).

11:56
    Minuta do konce!

11:56
    Chvíli je nahoře Rus, poté zase Španěl. Oba judisté předvádí skvělý výkon, ale nikdo není schopný tento souboj definitivně ukončit.

11:54
    Ano, už se nastavuje. Oba soupeři se skvěle brání.

11:53
    Stále bez chvatů. Bude se nejspíš nastavovat.

11:50
    Oba judisté si připisují žlutou kartu, dvě a půl minuty do konce.

11:46
    Nyní proti sobě nastupují Mansur Isaev (RUS) a Kiyoshi Uematsu (SPA).

11:44
    Nicolas Delpopolo (USA) předvedl ale skvělou taktiku! Počkal si na svou šanci a ta se mu v závěru souboje naskytla. Chi Yip Cheung (HKG) se z jeho chvatu nedokázal dostat a prohrává chvatem Waza-Ari.

11:42
    Dvě a půl minuty do konce, zatím 0:0.

11:41
    Američan vyčkává na svou šanci, ta se mu zatím ovšem nenaskytla.

11:40
    Judista z Honkongu má očividně navrch.

11:39
    Nyní už nastupuje Chi Yip Cheung (HKG) a Nicolas Delpopolo (USA).

11:37
    Belgičan po minutě a půl ukončuje zápas chvatem Ippon. Dva rychlé zápasy za sebou.

11:35
    Nyní nastupuje Maher Abu Rmilah (PLE) a Dirk van Tichelt (BEL).

11:34
    V osmifinále se tak utká proti Ki-Chun Wang (KOR).

11:33
    Neuvěřitelné! Neskutečně rychlý konec! Jaromír Ježek rozhodl zápas během pár sekund chvatem Ippon! Paráda!

11:33
    Český judista si zatím okoukává soupeře.

11:32
    Držme palce našemu favoritovi. Zápas začíná!

11:31
    A nyní už se chystá souboj mezi českým judistou Jaromírem Ježkem a Alenim Smithem (SAM).

11:30
    Ki-Chun Wang (KOR) znehybnil soupeře chvatem ippon a vítězí!

11:27
    V prodloužení mohl vyhrát Rinat Ibragimov (KAZ), ale svůj chvat nedokázal úspěšně dokončit.

11:27
    Korejec hned několikrát předvedl dobrou myšlenku o chvat, ale bez účinku. Kazach a konec konců i jeho soupeř mají skvělou obrannou stránku hry. Jde se do prodloužení.

11:26
    Korejec inkasuje žlutou kartu.

11:22
    Minuta a půl do konce souboje a příliš dramatických momentů jsme neviděli.

11:20
    Kazach drží Japonce v šachu, zatím však bez chvatu.

11:17
    Nyní proti sobě nastupují Ki-Chun Wang (KOR) - Rinat Ibragimov (KAZ).

11:12
    Tak ještě, na řadě jsou nejprve ženy. Musíme si ještě chvilku počkat.

Teď už nastupuje český judista Jaromír Ježek! Proti němu stojí Aleni Smith (SAM).

10:38
    Mezi 32 nejlepších judistů se zařazuje Wang Ki-Chun (KOR). V poslední půlminutě se Nugzar Tatalashvili (GEO) snažil a dostal dokonce soupeře na zem, ale Korejec předvedl skvělou obranu a nenechal si vítězství vzít.

10:36
    Do konce už nezbývá mnoho času, Nugzar Tatalashvili (GEO) musí rychle něco podniknout.

10:35
    Korejec Wang Ki-Chun (KOR) útočí a chvatem Yuko má momentálně blíže k vítězství.

10:33
    01:00 - Zatím se oba soupeři vyhýbají chvatům a taktizují.

10:32
    Právě začal první zápas.

Pojďme si teď ale trochu přiblížit českého judistu. Jaromír Ježek je z Hradce Králové, má 25 let a sportuje v klubu Sokol Vršovice. Na minulé olympiádě v Pekingu vypadl již v prvním kole, ale v roce 2011 získal bronzovou medaili na mistrovství světa.

Samotný turnaj ale začíná už v 10:30 a otevře se soubojem Wang Ki-Chun (Korea) a Nugzar Tatalashvili (Georgia).

Dnes je na programu mužská váhová kategorie do 73 kg. V té má zastoupení i Česká republika. Ve 4. kole se o postup do osmifinále porve Jaromír Ježek s judistou Aleni Smith ze Samoa. Souboj je na programu v 11:12.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.