Týmy - semifinále (ženy) Čína (kon.) | Týmy - semifinále (muži) Čína, Jižní Korea (kon.)

Čína, Jižní Korea

Pondělí 06.08.2012, 15:35Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:30.

Dnes jsou na programu obě semifinále mužského turnaje týmů. Velkou pozornost pochopitelně přitahuje především první souboj, ve kterém na sebe narazí favorizovaní Číňané a nebezpeční Němci. Večer nás pak čeká semifinále mezi Jižní Koreou a Hongkongem.

V prvním zápase se představí Dimitrij Ovtcharov (GER) a Long Ma (CHN).

Semifinále mezi Německem a Čínou právě odstartovalo!

Talentovaný Ovtcharov (GER) nezačal úplně podle představ. Hned zkraje zápasu prohrává už 0:3.

Třiadvacetiletý Němec si připisuje první bod - 1:4.

Ovtcharov (GER) se začíná zvedat. Nyní už snížil na rozdíl pouze dvou bodů - 3:5.

Máme vyrovnáno - 5:5.

Ma (CHN) si před chvíli vybral slabší chvíli, teď už je ale opět k neudržení a navyšuje své vedení na 7:5.

Ovtcharov (GER) ale stále bojuje. Aktuálně prohrává znovu pouze o bod - 7:8

Ma (CHN) má tři setboly. Vede totiž 10:7.

První dva nevyužil - 10:9.

Světelná tabule aktuálně ukazuje stav 11:10 ve prospěch Číňana.

Ma Long (CHN) to nakonec dokázal a po velkém boji vyhrál první set 12:10.

Na začátku druhého setu máme stav nerozhodný 1:1.

Ovtcharov (GER) si v posledních okamžicích vede opravdu nadmíru dobře - 5:2.

Nádherná výměna, která přinesla bod Ovtcharovovi (GER). Ten tak aktuálně vede - 6:3.

Ovtcharov (GER) míří za vítězstvím - 9:5.

Druhý set Ma (CHN) absolutně nezvládl a prohrál nečekaně vysoko 5:11. Celkově tak máme srovnáno na 1:1.

Ovtcharov (GER) pokračuje v nastoleném trendu a na začátku třetí sady vede 3:1.

Nyní už ale dokázal Ma (CHN) vyrovnat na 3:3.

Ma (CHN) se po dlouhé době opět ujímá vedení - 5:3

Ovcharovovi (GER) příliš nevyšlo podání, čehož Ma (CHN) okamžitě využil a získal bod. V současnosti tedy vede 6:5.

Laciná chyba Ovtcharova (GER), po které je stav srovnán na 7:7.

Teď už to vypadá pro Ovtcharova (GER) opravdu hodně dobře - 9:7.

Číňan ale dokázal znovu srovnat krok - 9:9.

Máme tu konec třetího setu. Ovtcharov (GER) to měl nadějně rozehrané, nakonec ale musí skousnout těsnou porážku 9:11.

Ovtcharov (GER) se teď trápí. Ani vstup do čtvrté sady mu nevyšel podle představ - aktuálně už prohrává 0:3.

Německá strana si bere oddechový čas.

Ovtcharov (GER) kupí jednu chybu za druhou - 0:5.

Nyní to už bude mít Ovtcharov (GER) nesmírně složité. Prohrává totiž vysoko 0:7.

To zavání kanárem! Ma (CHN) vede 9:0.

První bod pro Ovtcharova (GER) - 1:10.

Ma Long (CHN) nakonec hned vzápětí vybojoval rozhodující jedenáctý bod a čtvrtý set zvládl v poměru 11:1. Celkově pak vyhrál 3:1.

Za pár okamžiků nám začne druhý zápas, ve kterém se můžeme těšit na souboj Tima Bolla (GER) a Zhang Jikeho (CHN).

Jako první bude podávat Zhang (CHN).

Zhang (CHN) svých servisů dokázal využít k zisku dvou bodů - 2:0.

Nyní už ale máme stav vyrovnaný - 3:3.

Timo Boll (GER) poprvé v zápase vede - 5:4.

Zhang (CHN) se po nadějném začátku začíná trápit - 5:7.

Boll (GER) naopak míří za ziskem prvního setu - 8:6.

Tak lehké to ale nakonec zkušený Timo Boll (GER) mít nebude. Zhang (CHN) dokázal vyrovnat na 8:8.

Zhang (CHN) se konečně rozjel, vyhrál čtyři míčky v řadě a nyní má dva setboly - 10:8.

První set je u konce. Zhang (CHN) se raduje z vítězství v poměru 11:8.

Tentokrát začal Timo Boll (GER) opravdu výborně. Na začátku druhé sady vede už 5:0.

Zhang (CHN) se raduje ze zisku prvního bodu - 1:6.

Teď už to bude mít Zhang (CHN) nesmírně složité, jelikož prohrává 3:8.

Boll (GER) má šest setbolů - 10:4.

První dva využít nedokázal. Stále však vede 10:6 a může hrát v klidu.

Zhang (CHN) ale dokázal snížit na 8:10, a proto si Timo Boll (GER) bere oddechový čas.

Tentokrát to již Timo Boll (GER) zvládl. Druhý set vyhrál 11:8.

Třetí sada je zatím hodně vyrovnaná - 2:2.

Stále se pokračuje ve stejném duchu - 3:3.

Zhang (CHN) je očividně z průběhu utkání značně zaskočený. Aktuálně prohrává 4:6.

Timo Boll (GER) i nadále hraje výborně a zatím má k vítězství ve třetím setu o něco blíže - 8:7.

Boll (GER) vede 10:8.

Tak to je opravdu nečekané. Timo Bolll (GER) proti favorizovanému Zhangovi (CHN) zvládl i druhý set (11:9) a celkově tak vede už 2:1.

Do čtvrtého setu vstoupil lépe Zhang (CHN) - vede 2:1.

Oddechový čas pro Čínu. Stav je 3:2 ve prospěch Bolla (GER).

Zhang (CHN) se i nadále trápí. Nyní už prohrává 2:5 a jen nevěřícně kroutí hlavou.

Timo Boll (GER) stále ve vedení - 6:5.

Pro Zhanga (CHN) začíná být situace opravdu kritická. Stále prohrává, nyní už dokonce 5:8.

Zhang (CHN) se jen tak nevzdá. Nyní snížil na 8:9.

Timo Boll (GER) vede 10:8 a má dva setboly.

Senzace dokonána! Timo Boll (GER) zvládl i čtvrtý set proti Zhangovi (CHN) a vyhrál tak celkově 3:1. Stav mezi oběma zeměmi je srovnán na 1:1.

Následovat bude čtyřhra.

Souboj dvojic Steger-Boll (GER) a Wang-Zhang (CHN) právě začíná.

Žádných dlouhých výměn jsme se zatím nedočkali, přesto Číňané vedou 4:2.

Nyní už je ale stav vyrovnán na 5:5.

Stále bez nějaké výraznější změny - 8:8.

Zbytečná chyba Zhanga (CHN), po které je stav znovu srovnán, tentokrát na 9:9.

První set stále nekončí - 10:10.

Němci křičí radostí! Není divu, první set ovládli v poměru 12:10.

Do druhé sady ale vstoupili přeci jen o poznání lépe Číňané, kteří aktuálně vedou 3:0.

Čínské duo Wang - Zhang se zřejmě konečně rozjelo - 6:3

Němci prohrávají 6:8.

Zhang s Wangem (CHN) vedou 10:7 a mají tedy hned tři setboly k tomu, aby ukončili tento set.

Číňané žádné zaváhání nepřipustili a vyhráli 11:8. Stav je tedy 1:1 na sety.

Nepovedené podání Stegera (GER) a Číňané vedou ve třetím setu 2:0.

Wang s Zhangem (CHN) si stále udržují dvoubodové vedení - 4:2.

Aktuální stav je 8:5 pro čínskou dvojici.

Teď už to budou mít Němci opravdu těžké, prohrávají totiž 10:5.

Číňané třetí sadu nijak neprodlužovali a s velkým přehledem ji ovládli 11:5.

Wang s Zhangem (CHN) se konečně rozjeli na plné obrátky. Do čtvrtého setu vstoupili jako uragán a po pár sekundách hry vedou už 3:0.

Němci si vybírají oddechový čas.

Timeout zřejmě německému týmu prospěl. Aktuálně už prohrává pouze 3:4.

Číňané vedou 6:4, přesto si také oni berou nyní oddechový čas.

Rozdíl mezi oběma týmy je stále dva body - 7:5.

Číňané jsou už blízko - 10:5.

Je dobojováno. Čtyřhru ovládli čínští hráči v poměru 3:1 na sety!

Třetí bod, který může Čínu posunout do finále, půjde uhrát Ma Long, který vyzve Bastiana Stegera (GER).

Ma Long (CHN) odstartoval svůj druhý zápas opravdu na jedničku - 4:0

Tvrdá rána Stegera (GER) končí pár centimetrů za stolem. Ma (CHN) navyšuje své vedení na 5:1.

Teď už Číňan vede 8:1 a míří mílovými kroky za vítězstvím.

Je to 10:1. Ma Long (CHN) má devět setbolů!

Bastian Steger (GER) si ani neškrtl a po zásluze prohrál vysoko 3:11. První set trval pouhých pět minut.

Steger (GER) kazí i nadále, a proto Ma Long (CHN) vede v úvodu druhého setu 3:0.

Němec snižuje na 2:3.

Druhý set je přeci jen o něco vyrovnanější, přesto Ma Long (CHN) vede s přehledem 6:3.

Steger (GER) rozhodně nehodlá dát vítězství zadarmo. Nyní snížil na 5:7.

Ma Long (CHN) vede 10:5.

V souboji těchto dvou hráčů se zřejmě žádného překvapení nedočkáme. Ma Long (CHN) je naprosto suverénní, což potvrdil i ve druhém setu, který vyhrál jednoznačně 11:5.

Steger (GER) na začátku třetí sady ztratil oba dva své servisy, a proto prohrává 0:2.

Oku lahodící výměna, po které jde Ma Long (CHN) do vedení 4:2.

Steger (GER) teď předvedl několik výborných úderů a dokázal srovnat stav na 5:5.

Nyní už ale Ma (CHN) vede opět o dva body - 7:5.

Zdá se, že Ma Longa (CHN) už nic nezastaví - 9:6.

Máme tu konec! Ma Long (CHN) vyhrál také třetí set (11:7) a svůj zápas proti Stegerovi jednoznačně opanoval.

Číňané tedy porazili Německo celkově 3:1 a mohou se těšit na finále, které je na programu ve středu.

Druhé semifinále mezi Jižní Koreou a Hongkongem za pár minut začne. V prvním zápase se představí Seungmin Ryu (KOR) a Peng Tang (HKG).

--------------------------------------------------------------------------------

Zápas právě začal.

První bod utkání získává Tang (HKG) - 1:0.

Hongkongský hráč si v prvním setu zatím počíná nadmíru dobře a vede 4:2.

Nyní už máme vyrovnáno - 4:4.

Tang (HKG) je zpátky ve vedení - 7:5.

Tang (HKG) míří za vítězstvím. Aktuálně vede už 10:6.

První set je za námi. Tang (HKG) nakonec využil již druhý setbol a došel si pro vítězství 11:7.

Do druhé sady lépe vstoupil Seungmin Ryu (KOR), který je nyní ve vedení 5:1.

Ryu (KOR) pokračuje v nastoleném trendu - 7:1.

Tangovi (HKG) se povedlo alespoň částečně snížit - 3:7.

Seungmin Ryu (KOR) ve druhém setu nepřipustil další zaváhání a s velkým přehledem jej opanoval 11:4.

Ryu (KOR) se zřejmě opravdu rozehrál. Na začátku třetího setu vede 2:0.

I nadále si Ryu (KOR) udržuje své dvoubodové vedení - 4:2.

Tang (HKG) teď vůbec nestíhá - 3:7.

Ryu (KOR) se po ztraceném prvním setu dostal do velké herní pohody - 9:5.

Oddechový čas pro hongkongského hráče.

Ryu (KOR) vede 10:6 a má čtyři setboly k tomu, aby ukončil vítězně tento set.

Korejský hráč nakonec využil hned ten první. Třetí set tedy vyhrál 11:6.

Tang začal čtvrtou sadu nadějně - 2:0.

Neuvěřitelné. Tang (HKG) teď hraje jako vyměněný a po zásluze vede již 4:0.

Aktuální stav je 6:2 pro Tanga (HKG).

Ryu (KOR) začíná výrazně stahovat - 4:6.

Máme tu další timeout.

Čtvrtý set zřejmě nabídne ještě pořádné drama. Tang (HKG) vede už jen o bod - 7:6.

Máme vyrovnáno - 8:8.

Tang (HKG) je blízko vítězství - 10:8.

Hongkongský hráč to zvládl a vyhrál 11:8. O vítězi tak bude muset rozhodnout až pátý set.

Ryu (KOR) nyní ukázal dokonalou obranu, díky které vyrovnává na 1:1.

Ryu (KOR) jde do vedení - 3:1.

Hned vzápětí je ale znovu srovnáno - 3:3.

Tang (HKG) teď získal důležitý míček, kterým vyrovnal na 4:4, oba hráči ale sklidili bouřlivé ovace, jelikož divákům předvedli nádhernou výměnu.

Tang (HKG) je v euforii, vede totiž 7:4.

Ryu (KOR) ale neponechal nic náhodě a snižuje na 6:7.

Závěr setu slibuje pořádně drama. Tang (HKG) aktuálně vede pouze o bod - 8:7.

Ryu (KOR) po delší době opět vede - 9:8.

Ryu (KOR) má setbol - 10:9. Využije jej?

Využil! Pátou sadu tak Ryu (KOR) vyhrál 11:9, celkově pak 3:2 na sety.

Nyní následuje menší pauza, po níž se proti sobě postaví Joo (KOR) a Jiang (HKG).

Hned na úvod oba hráči předvedli zřejmě nejpohlednější výměnu dne. Díky výborné obraně si bod připsal Joo (KOR) - 1:0.

Joo (KOR) začal až nečekaně dobře - 5:0.

Korejský reprezentant i nadále těží především z bezchybné defenzívy - 6:0.

Teď už to bude mít Jiang (HKG) hodně složité - 9:2.

První set nakonec skončil překvapivě už po pouhých pěti minutách. Saehyuk Joo (KOR) si vedl opravdu skvěle a vyhrál přesvědčivě 11:3.

Druhá sada už bude zřejmě o něco vyrovnanější - 2:2.

Jiang (HKG) to má opravdu složité, protože Joo (KOR) dnes vybere snad úplně vše. Také díky toho vede nyní 5:2.

Jiang (HKG) je znovu v krizi - 8:2.

Joo (KOR) se teď hned dvakrát pokusil zaútočit, ale ani jednou to nedopadlo příliš slavně. Stále však vede 8:4.

Joo (KOR) je míček od zisku druhého setu - 10:5.

Je konec. Joo (KOR) vede 2:0, druhý set vyhrál v poměru 11:6.

Na začátku třetí sady je stav nerozhodný - 1:1.

Jiang (HKG) dělá stále zbytečné chyby. I proto aktuálně prohrává 1:4 a bere si oddechový čas.

Jiangova (HKG) krize se stále prohlubuje - 1:5.

Korejský trenér musí mít velkou radost. Jeho svěřenec totiž zatím předvádí naprosto dokonalý výkon a po zásluze vede 8:4.

Jiang (HKG) se ale stále nevzdává - 6:8.

Tentokrát si berou timeout Korejci.

Hongkongský hráč bojuje jako lev a výsledkem je snížení na 7:8.

Joo (KOR) vede aktuálně 9:8.

Dva setboly pro Joa (KOR) - 10:8.

Saehyuk Joo (KOR) to dokázal. V souboji s Jiangem (HKG) neztratil ani set. Třetí sadu pak vyhrál 11:8.

Na řadě je teď čtyřhra. Složení dvojic stále ještě neznáme.

Trenéři nakonec rozhodli, že se proti sobě postaví Oh-Ryu (KOR) a Jiang-Leung (HKG). Favoritem budou i tentokrát Korejci.

Souboj ve čtyřhře právě odstartoval.

První bod získávají Korejci - 1:0.

Duo Jiang-Leung (HKG) určitě nezačalo podle představ - 0:3.

Nyní už ale máme vyrovnáno - 3:3.

Korejci se začínají trápit - 3:8.

Máme zřejmě rozhodnuto. Reprezentanti Hongkongu vedou už 10:3.

Úvodní set je za námi. V poměru 11:5 jej získala hongkongská dvojice Leung-Jiang.

Také do druhé sady vstoupili lépe Korejci, kteří aktuálně vedou 4:1.

Oh a Ryu (KOR) pokračují ve zlepšené hře - 6:2.

Korejci si i nadále hlídají čtyřbodové vedení - 7:3.

S dvojicí Jiang-Leung (HKG) to nevypadá moc dobře, prohrává totiž 6:9.

Máme tu další oddechový čas.

Čtyři setboly pro Korejce - 10:6.

Ryu s Ohem (KOR) nakonec využil hned ten první a druhý set ovládli v poměru 11:6.

V úvodu třetí sady vede korejské duo 2:1.

Korejci jsou teď k neudržení - 7:2.

Oh s Ryuem (KOR) stále jednoznačně vládnou - 10:2.

Je hotovo. Necelé čtyři minuty stačily Korejcům k tomu, aby vyhráli třetí sadu 11:2. Celkově pak vedou 2:1 na sety.

Trápení Jianga s Leungem (HKG) pokračuje i ve čtvrtém setu - 1:3.

Tento zápas se pro hongkongský tým opravdu nevyvíjí zrovna nejlépe - 2:5.

Oddechový čas pro Hongkong.

Korejci stále vedou, už ale pouze 6:4.

Timeout hongkongské dvojici zřejmě prospěl. Nyní totiž vyrovnává na 6:6.

Korejci začínají chybovat a už prohrávají 6:7.

Další nevynucená chyba ze strany korejského dua - 7:9.

Nyní už je opět vyrovnáno - 9:9.

Korejci mají setbol - 10:9.

Ovšem využít jej nedokázali - 10:10.

Oh a Ryu (KOR) jsou opět míček od vítězství - 11:10.

Ani tentokrát jim to nevyšlo - 11:11.

A nyní je to Hongkong, kdo je blíže k zisku čtvrtého setu - 12:11.

Leung a Jiang (HKG) se radují. Vyrovnávají totiž na 2:2. O vítězi tak opět rozhodne až pátý set.

Zatím si vedou lépe Korejci - 3:1.

Korejská jízda pokračuje - 5:1.

Jiang a Leung (HKG) se stále nemohou pořádně dostat do hry - 2:6.

Až nyní se hongkongská dvojice rozjela naplno a vyrovnává na 6:6.

Vyrovnaná bitva pokračuje - 7:7.

Oh a Ryu (KOR) jdou do vedení 9:8.

Srovnáno na 9:9.

Jediný míček nyní dělí Korejce od finále - 10:9

Korejci to dokázali. Rozhodující pátý set dotáhli do vítězného v poměru 11:9 a mohou si vychutnávat postup do finále. V něm narazí na favorizovanou Čínu. (22:10:14)