Skalica – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Poprad – Doněck 1:7 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 3:3 (kon.)
Žilina – Pavlodar 3:4 (po s.n.) | Třinec – Košice 4:2 (kon.) | Trenčín – Nitra 4:3 (kon.)
Sparta – Lev 2:4 (kon.) | Litvínov – Soligorsk 1:4 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:4 (kon.)
Plzeň – Chomutov 2:0 (kon.) | Sparta – Lev 2:4 (kon.) | Most – Ústí n/L 2:2 (kon.)
Břeclav – Senica 1:3 (kon.) | Technika Brno – Prostějov 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.)
Litoměřice – Kadaň 6:5 (po s.n.)
Královští lvi Hradec Králové
3:3 (0:0, 0:2, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 07.08.2012, 17:00 • pardubická ČEZ Arena • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný den! Hokejová sezóna už se pomalu rozjíždí, týmy se zatím rozehrávají pomocí přípravných zápasů. Netradičně v pardubické ČEZ Areně se střetnou Královští lvi s Duklou Jihlavou. Ptáte se proč? V Hradci totiž není led. Firma ABD, která spravuje hradecký zimní stadion, je ve válce s městem. Rozhodla se tak "nemrazit" a klub tak musel shánět alternativu.

Týmy již na sebe letos měly jednou narazit. První přípravný zápas byl domluven na minulý týden, královéhradecké mužstvo však utkání zrušil. Před plánovaným soubojem byl pouze jednou na ledě a nechtěl tak riskovat případná zranění.

Pojďme se však věnovat hokeji. Oba dva celky za sebou mají jeden zápas. Hradec zavítal na led Benátek, kde se sice dostal do vedení, avšak po šedesáti minutách odcházel z kluziště jako poražený. Na tabuli svítilo skóre 2:4 v neprospěch Královských lvů.

Jihlava přivítala ve svém hájemství hokejisté galského kohouta. Na Vysočinu přijela reprezentace Francie. Velmi mladý kádr Francouzů ale dokázal domácím pořádně zatopit. Po přestřelce se radovala z výhry právě Francie, a to v poměru 4:3.

Týmy již provedly klasické předzápasové rozbruslení, utkání začne za několik minut.

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) – Čížek, Pištora, Karlík, Chmelíř, Roupec, Klement, Beneš, Karlíček – Berger, Brož, Kubeš, Szakal, Tvrdík, Valášek, Volráb, Filip D., Švagrovský, Kubica, Macháň, Luštinec.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Novotný) – Zadražil, Matějka, Stebih, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Tobola, Kolafa, Kolda, Pěška, Pometlo, Vysloužil, Pekárek, Velecký, Zeman, Čachotský, Jeslínek, Mikeš, Filip M., Zídek.

Rozhodčí: .

Hokejisté již nastupují na ledovou plochu, přátelské klání vypukne za malou chviličku.

00:01

00:25
    Začátek druhého přátelského utkání je zatím "šmrdlanice" ve střední třetině. Ani jeden z týmů si nedokáže pořádně přihrát.

00:51
    A máme tu první vyloučení zápasu. Za vysokou hůl si půjde na trestnou lavici posedět Vladislav Kubeš.

01:14
    Jihlava se nedokázala usadit v pásmu a Hradečtí vyhazují přes všechny čáry.

01:31
    Adam Pometlo si přebral přihrávku na modré čáře, ani vteřinku neváhal a vyslal první pozdrav směrem k Jakubu Čechovi. Ten kotouč shrábl do své lapačky a přerušil hru.

02:02
    Především díky obětavosti Macháně se Hradci podařilo dostat ze sevření Dukly. Ten totiž padl do střely a dostal se s kotoučem až do neutrálního pásma.

02:35
    Jihlava si stále nemůže vypracovat nějakou zajímavější příležitost.

02:51
    Hradec početní nevýhodu přestál bez újmy a pokračuje se ve hře pět na pět.

03:14
    Nepřesná rozehrávka Královéhradeckých končí až na zakázaném uvolnění. Vhazování po pravici Jakuba Čecha.

03:30
    Hradec se mohl dostat do vedení! Michal Tvrdík šikovně obral od puku Tomáše Kolafu a ze střední třetiny se řítil sám na jihlavského brankáře. Chtěl udělat kličku do forhendu, ale na Ritticha nevyzrál!

04:05
    Hradec se bude muset znovu bránit. Daniel Volráb dostává dvě minuty za sekání. Co vymyslí Jihlava?

04:41
    Čachotský našel křižnou přihrávkou volného Jíchu, jenž vystřelil bez přípravy. Jeho pokus vytěsnil hradecký gólman betonem.

05:04
    Východočeši vyhazují přes všechny čáry a Dukla musí začínat od své branky.

05:59
    Hradec zatím dobře brání. Jihlavští hokejisté si posílají puk z rohu do rohu, ale do střely se dostávají jen příležitostně.

06:05
    Zrovna, když se vracel vyloučený Volráb, se střelou od modré čáry prezentoval Vojtěch Zadražil, cíl však minul.

06:40
    Jeslínek pěknou zadovkou přistrčil černou pryž Veleckému, který vyprodukoval přízemní střelu. Jakub Čech stihl scvaknout betony včas, a díky tomu zabránil solidní šanci Jihlavských.

07:21
    Hraje se nahoru a dolů. Celky si vesměs spíše půjčují kotouč, více střel mají prozatím jihlavští hráči.

07:55
    Chumel hráčů na útočné modré čáře Hradce zastavuje až hvizd rozhodčího.

08:19
    Adam Szakal si našel kousek volného prostoru, přebral puk a posléze vystřelil přes obránce. Rittich byl pozorný!

08:59
    A opět... Puk ve středním pásmu. Co nás ještě čeká?

10:00
    Vidíme další přerušení, opět po chumlu hráčů. Jihlava se snaží procházet do útoku přes kraje, ty mají Lvi pokryté.

10:27
    Jan Berger si vybruslil od levého mantinelu mezi kruhy, odkud napřáhl, prosto mezi třemi tyčemi ale netrefil.

10:49
    Tomáš Kolafa utrpěl v souboji nějaký menší šrám. Chvíli ležel na ledě, teď už se zdá být v pořádku.

11:16
    Jakub Čech musí zasahovat. Jihlava se dere dopředu nenápadně, bude z toho něco?

11:27
    Martin Klement nahodil ze střední třetiny na Ritticha, hned tři hradečtí hokejisté jej dobruslili. Jihlavský strážce svatyně pak raději podržel puk ve své moci.

12:20
    Hokej zatím mnoho krásy nepobral. Až na pár výjimek se toho moc neudálo.

12:52
    Jakub Luštinec našel z rohu útočného pásma Macháně, který byl tísněn obráncem a nedokázal vypálit.

13:24
    To se ovšem podařilo Luďku Brožovi! Ten se zjevil na vrcholu levého kruhu a přízemní ranou zazvonil na tyčku Rittichovy klece!

14:10
    Iniciativu zápasu chce přebrat Hradec, v této fázi hry se tlačí dopředu mnohem důrazněji.

14:52
    Závar před hradeckou brankou málem znamenal pro domácí nebezpečí. Jakub Čech se nakonec dokázal zorientovat a pohotově tak zareagoval na odražený kotouč.

15:12
    Zdeněk Kubica předvedl pěknou individuální akci. Sprintoval po pravé straně kluziště, a když už se zdálo, že je ve velkém úhlu, vystřelil. Rittich měl co dělat, aby kotouč zkrotil, nakonec se mu to podařilo.

15:50
    Jihlavský útok skončil znovu neúspěchem, puku se tak zmocnili Královští lvi.

16:14
    Do střely Karlíka se obětavě vrhl Pekárek. Jihlava tak může znovu dopředu.

16:55
    Jenže tam nevydržela moc dlouho. Rychlý kontr Hradeckých pak zakončoval Milan Valášek, jenž se opřel do puku velkou silou. Našel ale pouze připravenou hruď Davida Ritticha.

17:32
    Jihlava vyhazuje přes všechny čáry. Vhazovat se tak bude po boku jihlavského muže v masce.

17:56
    A opět můžeme sledovat nezáživnou pasáž ve středu hrací plochy.

18:14
    Milan Karlíček chyboval v defenzivní činnosti, Jihlava jeho zaváhání nedokázala zužitkovat. Lvi se totiž dokázali rychle srovnat.

18:46
    Hradečtí šli do přečíslení dva na jednoho. Aby se mohlo jednat o šanci, musel by Jakub Luštinec lépe přihrát. Přihrávku mu totiž zablokoval jeden z hráčů soupeře.

19:35
    Kotouč končí mimo mantinely a vhazovat se bude ve střední třetině.

20:00

První perioda je již minulostí. Hradečtí fanoušci se v ní branky nedočkali, přestože měli jejich hokejisté minimálně jednu šanci na skórování. V té největší byl Michal Tvrdík, jenž se hnal sám na Davida Ritticha, skórovat nedokázal. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství, které startuje přibližně v 17:46.

20:01

20:32
    Jihlava se mohla dostat na úvod druhé části do vedení! Michal Velecký se totiž dostal na útočné modré čáře k puku, po levé straně postupoval vpřed, ale bekhendovou kličku nedotáhl do konce! Jakub Čech následně zasáhl.

20:39
    Ihned po vhazování se ke střele od modré čáry odhodlal Martin Jícha. Mířil do hrudi Čecha.

21:27
    A další obrovská šance Dukly! Ondřej Pěška se dostal k odraženému kotouči a sám před hradeckým brankářem nedokázal zamířit do poloodkryté branky!

21:51
    Jihlava se stále drží v útočném pásmu. Do druhé třetiny vstoupila daleko aktivněji, než její soupeř.

22:42
    Hradečtí bojují o kotouč v rohu útočného pásma, do nějaké výraznější šance se ale prozatím nedostávají.

23:10
    Hra se trochu uklidnila, oba celky si navzájem půjčují černou pryž.

23:48
    David Rittich viděl volně povalující se kotouč, a tak pro něj raději vyjel. Vhazování po jeho pravici.

24:12
    Lukáš Chmelíř mířil z levé strany pouze do boční sítě. Hradec stále zůstává v útočné třetině.

24:46
    A do obrovské šance se dostali i Královští lvi! Stejně tak, jako v první třetině, i tentokrát všem upláchl Michal Tvrdík! Znovu se snažil vyzrát na jihlavského brankáře kličkou, nedokázal ji však dotáhnout do zdárného konce. Ani dorážející Szakal nepropasíroval puk za brankovou čáru!

25:14
    Jihlava se snaží odpovědět rychlým brejkem, ten byl ale zastaven na útočné modré čáře.

25:56
    Z první vypálil Jiří Dobrovolný, Jakub Čech je ale proti tomu, aby se měnilo skóre.

26:22
    Puk se ocitl na tribunách. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:40
    Nepřesnosti na obou stranách. Oba týmy chtějí kombinovat, příliš jim to v této fázi hry nejde.

28:18
    Luděk Brož chtěl vystřelit z mezikruží, trefil ale pouze prvního bránícího hráče před sebou.

28:54
    Michal Tvrdík nabil Lukáši Karlíkovi, ten pak poslal puk na branku Ritticha, jenže ten k ní nedoputoval.

29:30
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hokejisté Jihlavy se dostávají do vedení! Martin Klement nerozehrál dostatečně včas, a to Dukla rázem potrestala. Adam Zeman přesně našel najíždějícího MARTINA VYSLOUŽILA, který ranou první rozvlnil Čechovu síť. Asistence: Adam Zeman, Tomáš Čachotský.

30:32
    Vladislav Kubeš dostává dvě minuty za hákování. Hradec se tak bude muset opět bránit ve čtyřech.

31:22
    Jenže Dukla se nedokáže udržet vepředu moc dlouho. Hradec teď zabránil přihrávce a vyhazuje.

31:50
    Dobývání hradecké defenzívy se Jihlavě moc nedaří. Východočeši dobře brání střední třetinu.

32:32
    Hradec hru v oslabení přečkal a je v plném počtu.

33:01
    Luděk Brož našel od mantinelu volného Bergera, který ale váhal se střelou. Z dobré pozice tak nedokázal vůbec vystřelit, přestože si o to situace přímo žádala.

33:46
    Jihlava se snaží o kombinaci, ta opět ztroskotala již v zárodku akce.

34:31
    Milan Valášek mohl vyrovnat! Prosmýkl se kolem obránce a pelášil podél pravého mantinelu. Jeho střela Ritticha možná trochu překvapila, a proto kotouč nedokázal zkrotit tak, jak by si představoval. Puk nakonec skončil mimo!

35:30
    Nedáš, dostaneš. Toto heslo platí i v dnešním zápase. MARTIN VYSLOUŽIL se trefuje znovu po krásné přihrávce spoluhráče. Jakub Čech se sice natahoval, jak mohl, ale proti střele z mezikruží do horní poloviny branky neměl sebemenší nárok na úspěch. Asistence: Martin Filip, Michal Velecký.

36:00
    Hradec si zahraje poprvé v dnešním zápase početní výhodu. Na trestnou lavici již usedá Jiří Dobrovolný za hákování a vysokou hůl, tedy dvojitý trest. To znamená, že Východočeši budou hrát čtyři minuty s jedním mužem v poli navíc.

36:48
    Hradečtí se snaží pálit ze všech stran, chybí však to nejdůležitější – trefit branku.

37:52
    Od modré čáry to zkusil Karlíček, trefil pouze zadní mantinel.

38:00
    Dukle se podařilo vyhodit přes všechny čáry a Hradec tak musí začínat takříkajíc od "píky".

38:35
    David Rittich před sebou viděl puk, tak ho raději shrábl do lapačky a přerušil hru. Vhazovat se tak bude v pásmu týmu z Vysočiny.

39:10
    Další ránu vedle vyprodukoval opět Karlíček, na změnu skóre to nevypadá.

40:00

Je za námi i druhá třetina, ve které se dostala do vedení Dukla Jihlava. O to se postaral především Martin Vysloužil, jenž vstřelil dva takřka totožné góly. Hradec klidně mohl držet se soupeřem krok, to by ale musel proměňovat vyložené šance. Přinese poslední dějství nějakou změnu? Uvidíme, startujeme přibližně v 18:32.

Docela kuriózní situace. Hokejisté Jihlavy už jsou na ledové ploše, rozhodčí také, ale na hradecké hráče se stále čeká.

A už jsou zde i Východočeši. Svým nástupem sklidili bouřlivou ovaci.

40:01

40:00
    Hradečtí dostávají dvě minuty za svůj pozdní příchod. Trest za hráčskou lavici odpyká Daniel Filip.

40:44
    Jihlava dlouho kroužila z rohu do rohu v útočném pásmu. Pak ale Hradečtí vyhodili přes všechny čáry.

41:07
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za vysokou hůl je potrestán Adam Zeman a půjde si tak odpočinout k trestoměřičům.

41:35
    Martin Vysloužil chce hattrick! Nyní se znovu řítil dopředu po pravé straně, klička do středu mu ale nevyšla, a proto nedokázal zakončit.

42:00
    Hradec je v plném počtu a začíná mu zkrácená početní výhoda.

42:38
    A už je to o tři branky! Velmi laciný gól teď pustil Jakub Čech. ADAM POMETLO vydoloval u levého mantinelu puk zpod hokejky jednoho z domácích. Následně zkusil takovou "žblabuňku", která však slaví úspěch! Jakub Čech celou situaci nejspíše podcenil a puk mu spadl do branky. Asistence: Matic Podlipnik, Filip Matějka.

43:07
    Hradec ve zbývajícím čase nic nepředvedl, Dukla je nyní v pěti hráčích.

44:01
    Hradec chce odpovědět, do šancí se ale nemůže dostat. Jihlava totiž dobře brání.

45:08
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak jsem to asi zakřikl. Parádní kombinaci nyní předvedli Královéhradečtí v útočné třetině. Brož si párkrát vyměnil puk s JANEM BERGEREM, který stál na konci celé akce. Berger si najel do mezikruží, odkud vypálil nechytatelnou střelu. Rittich se za pukem pouze ohlédl. Asistence: Luděk Brož.

45:24
    Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění, buly před Jakubem Čechem.

45:56
    Kádr z Vysočiny se stále drží před hradeckou svatyní, do střeleckého pokusu se v této chvíli nedostává.

46:33
    Po střele Davida Roupce se znovu přerušuje. Rittich nedovoluje další vzrušení před jeho svatyní.

46:58
    A dalším icingem se provinili Hradečtí, co Dukla vymyslí vepředu?

47:29
    Václav Čížek jen tak ledabyle nahodil puk na Ritticha. Ten jej raději podržel. Hra je v těchto chvílích velmi rozkouskovaná.

47:45
    Václav Čížek přesně našel hůl Bergera, který mohl přidat další gólový úspěch. Jeho přízemní střele ale vystavil jasnou stopku Rittichův beton!

48:08
    Na druhé straně vystřelil mimo branku Roman Mikeš.

49:05
    Milan Valášek si převzal na útočné modré čáře puk a postupoval se svým spoluhráčem vpřed, rozhodl se pro střelu, která mířila vedle.

49:49
    A Královští lvi snižují na rozdíl jediné branky! Velký chumel před brankou ještě gól nepřinesl, následná střela v podání MICHALA TVRDÍKA ano. Puk se k němu totiž odrazil do ideální pozice a hradecký matador mířil velmi přesně. Asistence: Milan Valášek.

50:13
    Co na to Jihlava? Stále drží jednobrankový náskok, ale v posledních minutách jí chybí pohyb.

50:56
    Miha Stebih natáhl od modré čáry, do míst mezi tři tyče ale jeho rána nepdoputovala.

51:29
    Pro hru vysokou holí v hradeckém pásmu se přerušuje. Jihlava ale stále zůstane v útoku.

52:08
    Milan Karlíček se řítil po pravé straně, jeho rána ale minula cíl.

52:53
    Vojtěch Zadražil oslabí svůj mančaft. Dostává totiž dvě minuty za držení.

53:00
    Dukla vyhazuje přes všechny čáry a Hradec musí začít znovu s útokem.

53:42
    Hradečtí kombinují v útočné třetině, dokáží vyrovnat stav zápasu?

54:00
    Teď jim k tomu pomůže sama Jihlava. Ta totiž nedisciplinovaně vyhodila ze své obranné třetiny ven ze hřiště. Provinilým hráčem byl Jiří Dobrovolný, který již míří na trestnou lavici.

54:24
    Střela Milana Karlíčka jen o kousek minula jihlavskou branku!

54:53
    Jihlava kritický moment přestála, je ve čtyřech.

55:30
    Hradec má teď neuvěřitelný tlak! Luděk Brož našel z rohu útočné třetiny Davida Švagrovského, jenž vypálil bez přípravy. Rittich puk vyrazil nad sebe, ten pak skončil břevně!

56:00
    Jihlava v plném počtu.

56:22
    A je vyrovnáno! Královští lvi přišli v posledních minutách s pořádným uragánem. Od modré čáry vystřelil David Roupec, na jeho střelu je Rittich dosáhl. Pak se ale k dorážce dostal DAVID ŠVAGROVSKÝ a rozjásal hradecké fanoušky. Asistence: David Roupec, Daniel Volráb.

57:00
    Do konce utkání už mnoho času nezbývá, Hradec bude chtít ještě strhnout vedení na svoji stranu podaří se to?

57:33
    Hraje se ve středním pásmu, kdo si vytvoří tlak?

58:00
    Filip Matějka dostává dvě minuty za vražení na hrazení a v posledních vteřinách si může Hradec vytvořit tlak.

58:20
    Jihlava se dokázala osvobodit a vyhazuje přes všechny čáry.

58:59
    Vpádu zakončoval David Švagrovský, jihlavský brankář se ale na hruškách nachytat nenechal.

59:20
    Puk ještě vylétl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v neutrálním pásmu.

59:51
    Poslední střela Petra Beneše k brance ani nedolétla. Zápas skončí remízou.

60:00

Zápas nakonec skončil nerozhodným stavem. Trenéři se následně domluvili na provedení samostatných nájezdů, v nich se za domácí trefil David Švagrovský. Za Jihlavu se dvakrát trefil Filip Matějka a nájezdy tak opanovala Dukla. Z Pardubic je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (19:09:01)

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 46. Berger (Brož), 50. Tvrdík (Valášek), 57. Švagrovský (Roupec, Volráb) - 30. Vysloužil (Zeman, Čachotský), 36. Vysloužil (M. Filip, Velecký), 43. Pometlo (Podlipnik, Matějka)

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) – Čížek, Pištora, Karlík, Chmelíř, Roupec, Klement, Beneš, Karlíček – Berger, Brož, Kubeš –Szakal, Tvrdík, Valášek – Volráb, D. Filip, Švagrovský – Kubica, Macháň, Luštinec.
    HC Dukla Jihlava: Rittich (Novotný) – Zadražil, Matějka, Stebih, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Tobola, Kolafa, Kolda, Pěška, Pometlo, Vysloužil, Pekárek, Velecký, Zeman, Čachotský, Jeslínek, Mikeš, M. Filip, Zídek.