Třebíč – Jihlava 1:0 (kon.) | Písek – Znojmo 3:7 (kon.)
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 09.08.2012, 17:30Regionální pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vážení sportovní přátelé, vátám Vás u přáteslkého utkání mezi domácí Horáckou Slavii a hostující Duklou Jihlava. Hosté přijeli s omlazenou sestavou. Je to pro ně již třetí zápas, když k úvodnímu utkání před novou sezonou nastoupili proti reprezentaci Francie, které prohráli. V zatím posledním utkání remizovali na ledě Lvů z Hradce Králové 3-3. Domácí taktéž odehráli 2 zápasy. Nejprve proti extraligové Kometě, které jednoznačně prohráli 0-5. Ve druhém souboji se představili na ledě Orlů ze Znojma, utkání vyhráli Znojemští 6-5 po samostatných nájezdech, když už vedli na Třebíčí 4-1. A v jakých sestavách oba týmy nastoupí?

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) - Malena, Rangl, čejka, Zdráhal, Sláma, Sobotka M., Bilčík, Peroutka - Čech M., Dolníček, Čuřík - Marozs, Ostřížek, Burian - Křivohlávek, Kaut, Vondráček - Kadela E., Moučka, Půhoný. Trenér: Pokorný.

HC Dukla Jihlava: Novotný (Rittich) - Zadražil, Matějka, Tobolka, Jícha, Dobrovolný, Podlipník, Jaroš, Kolda, Peška, Malec, Kadlec, Prokš, Zídek, Hodek, Pometlo, Polcar, Maliník, Mikeš, Pekárek, Kaláb. Trenér: Vlk.

Rozhodčí: .

Domácí nastoupí v bílích dresech, hosté nastoupí v dresech barvy bordó.

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu.

Vše je připraveno na začátek první třetiny tohoto přátelského utkání. Úvodní vhazování bude rozhodčím Blechou vhozeno mezi hokejky Dolníčka a Maliníka.

00:01

00:28
    Dukla podruhé za vlastní svatyní, Třebíč výborně brání střední pásmo.

00:51
    Dukla se provinila proti pravidlům, offside.

01:30
    Malec se proháčkoval až před čiliaka, ovšem střela byla nepřesná.

01:42
    První vyloučení utkání. Matějka (JIH) si odchází odpykat trest za nedovolné bránění.

02:07
    Novotný raději přerušuje hru, před dotírajícími utočníky.

02:38
    Bilčíkova slabá střela od modré čáry k Novotnému ani nedolétla, Dukla následně vyhazuje přes věchny čáry.

03:44
    Malenova střela jen zasvištěla nad Novotného brankou a hostující hráč naskakuje na ledovou plochu.

03:59
    A náselduje druhé vyloučení Jihlavy, Malec dostává 2 minuty za hákování.

04:07
    Jihlava hned po bully vyhazuje.

04:22
    Střela na domácího brankáře ze střední vzdáleností končí v ochranné síti, když ji Čiliak vyrazil.

04:52
    Pokus o vysunutí Davida Ostřížka končí zakázaným uvolněním. Vhazování po levici domácího brankáře.

05:10
    Domácí se provinili ofssidem, a hra se stěhuje až před Čiliaka.

05:59
    Ani druhá početní výhoda Třebíče k brance nevedla. Ondřej Malec je na ledě.

06:26
    Malec za pomocí svých spouhráčů zašlápl kotouč v útočném pásmu, A vybojoval vhazování po pravici Čiliaka.

06:47
    Vyloučení na domácí straně. Trest odchází odpykat Eduard Kadela. Byl mu udělen trest za zdržování hry.

07:28
    Roman Mikeš se proháčkoval po levé straně obranného pásma Třebíče před čiliaka, ten jej vychytal svým betonem.

08:28
    Vyhození u modré útočné čáry sbírá Ostřížek a snaží se nastřádat cenné vteřinky.

08:49
    Čiliak chytá lehké nahození, a ani hostům se přesilová hra nepovedla.

09:15
    Kolda se snažil vysunout Pešku, kotouč adresáta nenalezl, nalezl však zadní mantinel za třebíčskou brankou a tak sudí píská zakázané uvolnění.

10:10
    Maliník operoval za domácí brankou, nabídl šanci Hodkovi, ten však nevyužil nabídnutou šanci, další jeho rozehrávka vyhnala Jihlavu z útočného pásma.

11:32
    Jsme svědky rozhárané hry, kdy se hraje spíše ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří projít s kotoučem na holi do útočného pásma.

12:27
    Nejprve zahrozil průnikem domácí Burian, aby pak na druhé straně vyzkoušel pozornost Čiliaka Matějka.

12:52
    Dlouhá přihrávka z obranné třetiny hřiště na Půhoného mířila do offsidu, proto se hra stěhuje zpět k Čiliakovi.

13:30
    Počet vyloučených se srovná. Eduard Kadela si odchází odpykat trest za držení protihráče.

13:38
    Třebíč vyhazuje a Dukla začíná za Novotného brankou.

14:11
    A druhý pokus o totéž.

14:45
    Konečně se Dukla usadila v pásmu, když kotouč zavezl do třetiny Malec, ale následná střela na domácího strážce byla slabá a tak se bude vhazovat po levici Čiliaka.

15:22
    8 vteřin před návratem Kadely bude Jihlava hrát 5 na 3. Kaut (TRE) odchází na lavici hanby za vysokou hůl.

16:10
    Malena zastavuje nahrávku a následně Čuřík vyhazuje přes všechny čáry.

16:40
    A další vyhození tentokrát z hole Zdráhala.

16:58
    Nedorozumění Kalába s Matějkou na modré vyhovuje Třebíči, která vyváží kotouč.

17:49
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním, když už byl vyloučený Kaut na ledové ploše.

18:13
    Na jihlavské straně je velmi aktivní útočník Malec, který v poloze ležícího střelce nahodil kotouč směr Čilika, ten jej zachytil rukavicí. Vhazování po jeho pravici.

18:45
    Čuřík zavezl kotouč do útočného pásma, předal jej Ranglovi, který střelou neohrozil Novotného, jeho střela mu skončila na hrudi.

19:41
    Tesn před koncem si chtěla Jihlava ještě vytvořit šanci, obránci v čele s Čiliakem byli důrazně proti. Vhazování po jeho pravici.

20:00

Vidíme celkem svižný hokej, na to, že se jedná teprve o 3 zápas obou zůčasněných týmů. Hra se odehrává především ve středním pásmu, kde dominují zejména obrany. ani jednomu týmu se nepodařilo se trvale usadit v útočném pásmu a vynutit si dlouhodobější tlak. Třebíč sice měla více vyloučených hráčů, ale ani jedna přesliovka, ať už ze strany Jihlavy nebo Třebíče, ideální nebyla. Za asi 14 minut napočtenou ve druhé třetině.

A vše je připraveno na začátek druhé třetiny.

20:01

20:33
    Dolníčkova formace teď zamkla Duklu v jejich pásmu, její vedoucí dokonce vystašil Novotného. Střela však nebyla přesná.

20:49
    I druhá formace pokračuje v náporu.

21:20
    Marosz si sebral ve vlastní obranné třetině kotouč, zavezl jej přes střední pásmo do útočného, kde jej předložil Burianovi, ten prudkým nápřehem vystřelil směr Novotný. Rychlík Marosz však již tečovat nestihl.

22:23
    Nahrávka rukou, Dobrovolný ve snaze o rychlé rozehrání vyhazovaného kotouč si jej sklepl před sebe, ale příliš a jeho kolega z útoku se jej dotkl dříve. Hra přerušena. Vhazování ve středním pásmu.

23:22
    Třebíč postupovala po levé straně hřiště, krátkými přihrávkami se dostala až do útočného pásma, kde Čuříka o kotouč připravil Polcar a obrací ihned hru.

24:40
    Kaut po objetí branky Jihlavy hledal najíždějícího Sobotku, ten adresovanou přihrávu na hokejku nedostal. Novotný následně přerušuje.

25:26
    Kadela podél pravého mantinelu zaváží kotouč do útočného pásma, spoluhráči pro přihrávku nejsou a tak zvolil střelu, kterou Novotný kryje v náruči.

26:46
    První formace Jihlavy se usadila v útočném pásmu, krouží okolo branky jako supy nad kořistí, ovšem kořist nikde a střela taktéž.

27:02
    Burianův pokus o přihrávku o "buzar" končí na zakázaném uvolnění.

27:15
    Ostřízek v pravého kruhu mířil na rukavici Novotného, ale střela byla nepřesná, ale měla takovou razanci, že vyhnala obránce až do vlastního pásma.

28:22
    Burian dostal nahrávku pod brusle, ovšem i tak stihl vystřelit. Novotný podržel svůj tým. Třebíč i nadále v pásmu a s kotoučem na holi.

29:04
    Jaroš se prokličkoval až na útočnou modrou, kde vystavil do offsidu svého spoluhráče, rozhodčí pískají a vrací hru až před Novotného, neboť tuto situaci posoudili jako úmyslné postavení mimo hru.

30:07
    Počet vyloučených v dnešním utkání se vyrovnává. Pěška (JIH) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

30:52
    Pískán offside Třebíči, když se do pásma dostal dříve Čuřík než kotouč, nutno podotknout, že na led domácímu forwardovi pomohl Daniel Hodek.

32:09
    Hosté v plném počtu, Třebíč sice motala Duklu jak na kolotoči, ovšem zakončení, které by ohrozilo Novotného nepřišlo. byly to jen takové náznaky šancí.

32:35
    Kaláb si vyšlápl na Vondráčka, ten stál čelem ke hrazení. Po zákroku hostující 25 se však skácel nešetrně právě na mantinel.

33:04
    Hra se přiostřuje. Vyloučení na straně Třebíče. Za držení protihráče si na lavici trestoměřičů odpočine Jiří Peroutka.

33:59
    Dukla si v útočném pásmu pomohla rukou, hra se stěhuje do pásma středního.

34:42
    Do útoku se hnali Křivohlávek s Kautem, ale ani jeden se neprosadil.

35:05
    Domácí bek na ledě.

35:28
    Tentokráte na lavici hanby míří Jakub Pekárek (JIH). Sudí mu vyměřil trest za podražení.

35:34
    Dukla zásluhou Zadražila vyhazuje, Třebíč musí zakládat novou akci.

36:05
    Moučka se krásně uvolnil, odmítl si svého strážce, ale přestřelil.

36:14
    A nastávají těžké časy pro Jihlavu. Jiří Dobrovolný hákoval a již sedí na patřičné lavici.

36:57
    Hodek s pomocí Kalába vyhazují, a celá trojice Jihlavských střídá.

37:25
    Střela maleny tečována, ovšem ne mezi tři tyče.

37:28
    Jihlava ve čtyřech.

38:15
    Třebíč dlouhou přesilovou hru nevyužila, hosté jsou v plném počtu.

39:01
    Vondráčka do šance nepustil Kolda.

39:46
    Koldova střela od modré, Čiliak vyráží ramenem.

40:00

Ani ve druhé třetině jsme branku naviděli. Mírnější převahu měla domácí Třebíč, ovšem šance zůstaly nevyužity. Domácí měli dokonce výhodu 2 mužů v poli a to více než minutu, ani při této činnosti nebyla Třebíč úspěšná. Hosté vystrčili růžky jen párkrát. Největší šanci druhé dvacetiminutovky spálil Moučka.

Vše je připraveno na třetí třeninu. Utkání má zatím bezbrankový stav. Rozhodne se již v této třetině?

40:01

40:33
    Třebíč rychlou kombinací přešla z obranné třetiny hřiště do její útočné, kde však čuřík končí s černým nesmyslem v rohu.

41:18
    Vyloučení na straně bílých. Burian (TRE) dostává 2 minuty za hákování.

41:55
    Kaut vyhazuje přes všechny čáry, Jihlava začíná od Novotného.

42:30
    Víc jak minuta výhody jednoho muže navíc v poli má Jihlava, ale nemůže se usadit v útočném pásmu, dobře organizovaná čtveřice v bílém ji nepustí přes modrou čáru.

43:08
    A když už se jí to povede, tak vyhodí ihned Moučka.

43:19
    Domací v pěti.

44:06
    Dolníčkova formace teď sevřela Duklu před Novotným, ovšem ani Martin čech, ani Dolníček recept na strážce jihlavské branky nenašli.

44:50
    V podobné situaci se ocitá i druhá formace Třebíče.

45:14
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Tak obléhaní Novotného bylo nakonec úspěšné. Kotouč se dostal až ke zcela volnému TOMÁŠI KAUTOVI, který nedal ležícímu Novotnému šanci. Asistence: Jan Křivohlávek, Vilém Burian.

46:59
    Postavení mimo hru, provinivším se týmem je hostující Dukla Jihlava.

47:57
    Po střele Kálaba se ocitl zcela volný před Čiliakem Hodek, jeho blafák nebyl úspěšný.

48:44
    Václav Jaroš vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

49:31
    Ve snaze vydolovat kotouč na protihráči se David Ostřížek (TRE) provinil podražením. tento trest si nyní odpyká na trestné lavici.

50:22
    Mikeš hledal před brankou u druhé tyčky dobře najíždějícího Zadražila, ten kotouč nezkrotil, domácí se osvobozují.

51:10
    Dnešní utkání sleduje 630 diváků.

51:31
    A je po výhodě. Domácí Ostřížek na ledě.

51:46
    Čiliak raději přerušuje hru před dotírajícím soupeřem.

52:00
    Malena nerozehrál dobře, ke kotouči se dostal Prokš, který nenašel Malce.

53:09
    Burian na modré napřáhl, jeho střelu Novotný vykopává betonem, Ostřížek před poloprázdnou brankou ještě nahrává zpět Burianovi do lepší pozice, Novotný však situaci vyřešil.

54:41
    Bilčíkova nabídka byla ideální, ovšem žádný ze spoluhráčů před brankou nečíhal.

54:46
    Vyloučení, tentokrát hosté. Štěpán Zídek dostává 2+2 minuty za vysokou hůl. Hosté se budou bránit, na vyrovnání jim pak příliš času nezbyde.

55:31
    Rozehrávku Maleny vystihl jeden z bránících hráčů a umožnil sobě i svým parťákům v poli vystřídat. Nové síly se budou bránit ještě dlouho.

56:15
    Ostřížka v dobrém postavení vychytal Novotný.

57:10
    Jihlava za domácí brankou nastřádala cenné sekundy.

57:15
    Dukle se naskytla šance na vyrovnání. Kaut (TRE) byl vyloučen za hákování a síly na ledě se vyrovnávají.

57:50
    Čuřík operoval za hostující brankou, ovšem k Malenovi se přihrávka nedostala.

58:46
    Dukla s pěti bruslaři v poli.

59:03
    Oddechový čas pro hosty. Pravděpodobně zkusí hru se 6 bruslaři. Vhazování bude u Marka Čiliaka.

59:03
    Do návratu vyloučeného Kauta zbývá 23 vteřin a Jihlava se 6 muži v poli.

59:13
    Třebíč vyhazuje, čárový se upískl a domácím se omlouvá.

59:25
    I Třebíč je v plném počtu s černou gumou na hokejkách.

59:59
    Domací chtěli utkání dohrát v klidu, ale ještě je zastavilo zakázané uvolnění.

60:00

A je dobojováno, Třebíč ve třetí třetině byla aktivnější a vstřelila i rozdílovou brankou, když vynikajícího Novotného v brance Jihlavy překonal Tomáš Kaut. Jihlava si cestu za vyrovnáním zkomplikovala zbytečným vyloučením v závěru utkání. Střelec rozdílové branky však Dukle pomohl, když vyrovnal síly na ledě. Hosté však, i se šesti bruslaři, vyrovnat nedokázali. (19:42:12)