Zlín – Skalica 4:6 (kon.) | Košice – Třinec 2:2 (kon.) | Trenčín – Litvínov 3:5 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
HC VERVA Litvínov
sk Čtvrtek 16.08.2012, 19:00 • ZŠ Dubnica nad Váhom • RONA Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Dobrý deň znova zo Zimného štadióna v Dubnici nad Váhom, na ktorom prebieha 19. ročník RONA Cup. Dnes sa už odohrali dva zápasy, posledný zápas medzi Duklou Trenčín a Vervou Litvínov začina o 19:00.

Výsledky RONA Cup 2012:
    1. hrací deň:
    HK 36 Skalica - PSG Zlín 6:4 (sn 2:2)
    HC Košice - HC Oceláři Třinec 2:2 (sn 2:2).

Hráči Dukly Trenčín sú už na ľade a rozcvičujú sa. Súper ešte nie.

Na ľade už vidíme aj hráčov Litvínova. Dukla Trenčín nastúpi v žltých retro dresoch, Verva Litvínov v čiernych farbách.

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Hála - Bombic, Imrich, Bokroš, Biro, Bagin, Bednár, Habšuda, Ďurkech, Nemčík, Baron - Šišovský, Gašparovič, Tybor, Mikula, Lelkeš, Sojčík, Filo, Pardavý, Broska, Rusnák, Jakúbek, Adamec, Kubus, Hlinka, Mravík, Rožník.

HC VERVA Litvínov: Francouz - Zeman, Stříteský, Brejčák, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš - Trávníček (C), Smolka, Lukeš, Gerhát, Černý, Hubl, Kubinčák, Majdan, Hanzl, Kafan, Bojer, Baláž.

Hlavný zápas dňa Dukla Trenčín - HC Verva Litvínov v rámci RONA Cup 2012 - Memoriál Pavla Demitru začína už o päť minút.

Tento zápas povedie rozhodcovská trojica Lokšík - Nosek, Kuník.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:06
    Úvodné buly patrí Dukle Trenčín.

00:46
    Puk po strete hokejok dvoch hráčov končí na tribúne.

01:11
    Úvod je opatrný a nesie sa naozaj v duchu priateľského zápasu.

02:29
    Doposiaľ sme lepšiu hru videli v podaní Dukly Trenčín. Tá napáda súpera a tlačí sa do zakončení. Píska sa ofsajd Jakúbeka.

02:43
    Peter Šišovský si potiahol puk až pred bránu, pričom si jednou rukou držal hokejkou a druhou odtláčal súpera, jeho zakončenie malo oči!

03:31
    V tutovke sa ocitol Viktor Hubl, ktorý dostal prihrávku do behu, osamotený sa rútil na Hálu, no ľahkou strelou zápästím nedáva gól!

04:06
    Dukla útočí, Sojčíkove zakončenie potrápilo Francouza.

04:06
    Prvé vylúčenie v zápase, hráčov Litvínova bolo na ľade naraz až 6, trest si išiel odpykať Jakub Černý.

05:05
    Dukla roztočila kolotoč a zamiešala hráčom Litvínova hlavy, na konci akcie zakončoval Mikula, no Francouz si zatiaľ drží čisté konto.

05:42
    Nádherná Bombicova strela mieri len kúsok od pravej žrdi!

05:59
    Pardavý si nakorčuloval od modrej na os ihriska, odkiaľ vyslal aj nepríjemnú strelu, Francouz ale nemusel zasahovať.

06:06
    Litvínov v plnom počte.

07:26
    Už-už to vyzeralo na rýchly brejk Trenčína, Broskova strela napokon nepotrápila Francouza tak, ako by to Trenčania čakali.

07:58
    Šanca aj na druhej strane, Hála podržal Trenčín a neinkasoval.

08:40
    Za nedovolené bránenie si pôjde na dve minúty schladiť hlavu Richard Jareš.

08:59
    Ondrej Mikula okúsil strelu z pravého kruhu, Francouz ale pohotovo zasiahol.

09:25
    Ani strela Mareka Bira sa neujala.

10:15
    Ján Homér sa krásne preštrikoval cez trojicu obrancov a backhandom aj zakončil, no Francouz ukázal ráznu stopku!

10:40
    Litvínov v pätici.

11:00
    Viktor Hubl opäť páli na bránu, opäť z medzikružia a opäť Hála neprekonaný.

11:10
    Icing Dukly Trenčín.

11:13
    Zblokovaná strela Stříteského, Hála sa iba obzeral, kde je puk!

12:25
    Sojčík pálil z ľavej strany, Francouz odvracia do rohu ihriska. Stretnutie má zatiaľ naozaj dynamické tempo.

13:23
    Bojer sa snažil natlačiť sa pred Hálu a zakončiť do siete, bol však pokrytý dvojicou obrancov a taktiež gólman Dukly bol pozorný.

13:59
    Ďalšia presilová hra Dukly, teraz na trestnú lavicu odchádza Kubát. Dve minúty za podrazenie.

14:08
    Bombic vyslal projektil od modrej, Francouz ukrýva puk v lapačke.

14:55
    Dukla si vytvára tlak, opäť pálil Bombic.

15:05
    Trenčín dal gól!
    Ale teraz sa to už vydarilo! Po strele Bombica dorazil puk do siete JÁN PARDAVÝ. Dukla vedie 1:00! Asistencie: František Bombic, Jakub Gašparovič.

16:55
    Litvínov čaká s rozohrávkou za bránou Francouza.

17:11
    Vo veľkej šanci sa ocitol Lukeš, ktorý doklepol padajúci puk smerom do brány. Hála ale skvele zasiahol!

18:03
    Zakázané uvoľnenie Dukly Trenčín.

18:31
    Strela Stříteského smerovala medzi betóny Hálu, ten ich ale v hodine dvanástej sklepol a gól z toho nie je. Ani dorážky sa nedostali do siete. Bude sa ale vylučovať.

18:36
    Peter Šišovský vylúčený na dve minúty za krošček.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine vyhráva "domáci" tím Dukla Trenčín 1:0 po góle Jána Pardavého zo 16. minúty. Druhá tretina začne zhruba o 19:45.

Dukla Trenčín: Hála - Bombic, Imrich, Bokroš, Biro, Bagin, Bednár, Habšuda, Ďurkech, Nemčík, Baron - Šišovský, Gašparovič, Tybor, Mikula, Lelkeš, Sojčík, Filo, Pardavý, Broska, Rusnák, Jakúbek, Adamec, Kubus, Hlinka, Mravík, Rožník, Homér.

Rozhodcovia: Lokšík - Nosek, Kuník.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01

V úvode druhej tretiny ešte 32 sekúnd presilovky Litvínova.

20:21
    Litvínov dal gól!
    A hostia ju okamžite využívajú! Na konci akcie sa VIKTOROVI HUBLOVI podarilo po predošlých neúspešných pokusoch trafiť odkrytú časť brány. Asistencia: František Lukeš.

21:24
    Jakub Černý sa natlačil pred Hálu a v páde sa mu neporadilo zakončiť presne.

22:42
    Dukla akoby v druhej tretine zaspala, pri puku sú takmer neustále hostia z Litvínova.

23:15
    Brejčákove nahodenie puku tečoval Smolka tesne pred bránou, Hála mal riadnu dávku šťastia, že puk neskončil v sieti!

23:41
    Ľahký puk Gašparovič nedobehol, a tak ho Francouz prikrýva lapačkou.

23:53
    Zakázané uvoľnenie Litvínova.

24:13
    Veľkú chybu v rozohrávke Dukly Trenčín dvojica Lukeš - Hubl nepotrestala! Prvý menovaný sa rozhodol pre strelu švihom, no jeho pokus míňa bránu.

25:25
    Puk skončil mimo hracej plochy. Vhadzovať sa bude pred modrou čiarou Litvínova.

25:57
    Nádherná akcia Dukly Trenčín, Sojčík doviezol puk do pásma, posunul ho Lelkešovi, ktorý zadovokou našiel pred bránou stojaceho Ondreja Mikulu, ktorý z bezprostrednej vzdialenosti triafa iba Francouza!

26:47
    Pred bránou sa podarilo Filovi zachytiť puk medzi nohami obrancu, pred Francouzom sa útočníkovi Dukly Trenčín ale nepodarilo nájsť spoluhráča. Z bezprostrednej vzdialenosti mal radšej zvoliť strelu.

28:09
    Strela Kubáta zblokovaná, Hála nemusel zasahovať.

28:21
    Po Hálovom zákroku prišla mierna potýčka medzi hráčmi, na tresnú lavicu odchádzajú Michal Hlinka (Trenčín) a Krištof Kafan(Litvínov), obaja za hrubosť.

29:17
    A bude sa opäť vylučovať, tento raz putuje na trestnú lavicu Tybor, ktorý podrazil súperovho hráča.

29:21
    Sojčík sa výborne hodil na ľad a koncom hokejky vytláča puk z pásma.

29:52
    Tvrdá strela Kousalíka opečiatkovala len zadný mantinel.

30:18
    Po strele Posmyka sa puk odrazil do bránkoviska a ten si Hála takmer zasunul do brány!

30:21
    Pokračuje presilovka 4 na 5.

31:01
    Ďalšia využitá presilovka. KAREL KUBÁT si sám nakorčuloval do pásma, prvú strelu backhandom síce Hála vyrazil, no na dorážku už nemal nárok. Asistencie: Hubl, Lukeš.

31:58
    Prechod Dukly Trenčín cez modrú čiaru zastavený, píska sa ofsajd.

32:38
    Puk priľahnutý hráčom za chrbtom Francouza. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

33:58
    Prihrávka rukou - Dukla Trenčín. Dukla sa snaží vrátiť sa do zápasu, zatiaľ sa jej to ale nedarí.

34:28
    Kubát zachytil rozohrávku Dukly, no potrestať túto chybu sa jemu, ani Hublovi nepodarilo. Obrana sa okamžite vrátila.

34:59
    Hra sa začína mierne kúskovať. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Dukly Trenčín.

35:38
    Rozohrávka Dukly je neistá, plná chýb. Trenčín musí niečo zmeniť, hráči sú akoby v kŕči.

35:58
    Po krásnej strele Lelkeša puk už putoval do brány, no vlastný spoluhráč Peter Sojčík stál v bránkovisku a puk zblokoval! Následne sa znova Lelkešovi nepodarilo skórovať, Francouz ukázal perfektný semafor.

36:48
    Ofsajd Dukly Trenčín.

37:08
    A znovu prerušenie hry - zakázané uvoľnenie, Dukla Trenčín.

37:19
    Šišovský odobral puk súperovi, no predrať sa do útoku mu už nevyšlo.

37:39
    Po strele Stříteského sa podarilo ROBINOVI HANZLOVI tečovať puk do siete. Smolný moment pre Duklu Trenčín.

38:54
    Peter Sojčík skúšal strelu z otočky, pri svojom pokuse ale zlyhal.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:38
    Viktor Hubl nahodil z nemožného uhlu ľahký puk, ktorý Hála pre istotu prikryl lapačkou.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretine vedú hostia už 1:3, o obrat sa postarali najpr v 21. minúte Hubl, o 11 minút neskôr Kubát no a v závere tretiny sa presadil Hanzl (38. minúta). Tretia tretina začne zhruba o 20:32.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly druhej tretiny patrí Dukle Trenčín.

40:54
    Trenčín znižuje v úvode tretej tretiny! Po neúspešnej strele Fila a dorážke Tybora prišla strela JAKUBA GAŠPAROVIČA z medzikružia, voči ktorej bol Francouz bezmocný. Asistencie: Filo, Tybor.

41:37
    V ďalšej sľubnej šanci sa ocitol Pardavý s Birom, druhý menovaný ale teraz neprestrelil Francouza.

42:48
    Ofsajd Litvínova.

43:08
    ...a zakázané uvoľnenie Litvínova.

43:47
    Séria striel na Francouza, ako posledný vyslal štipľavý projektil Marek Biro. Gólman Litvínova ale nepúšťa vyrovnávajúci gól.

44:20
    Dukla mohla ísť do sľubnej šance, no Šišovský si nespracoval puk ideálne na modrej čiare.

45:43
    Herné tempo je síce rýchle, no gólové momenty nás obchádzajú. Od gólu Gašparoviča v 41. minúte sa nič výrazného nestalo.

46:16
    Krásne sa pred bránu dostal Lukeš, ktorý zanechal za sebou až trojicu obrancov, no útočník Litvínova s backhandovou strelou stroskotal na Hálovi.

47:31
    Nahodený puk do pásma prikryl Francouz na istotu pod lapačku.

47:45
    Dukla bude mať k dispozícii presilovú hru, Jiří Zeman putuje na trestnú lavicu - dve minúty za seknutie.

48:19
    Ťažko povedať, či Broska z veľkej diaľky strieľal alebo nahadzoval puk, každopádne zamestnal Francouza.

49:00
    Dukle sa stále nedarí usadiť sa v pásme, obrana hostí pracuje veľmi dobre.

49:45
    Dukle sa táto presilovka vôbec nevydarila.

50:37
    Postavenie mimo hry HC Verva Litvínov.

50:59
    Dukla sa dočkala vyrovnania! Po zaľahnutí puku dvoch hráčov sa podarilo ONDREJOVI RUSNÁKOVI vydolovať ho a z otočky zavesiť do šibenice! Asistencia: Peter Šišovský.

51:37
    Vylúčenie Dukly Trenčín - Peter Sojčík - dve minúty za krošček.

52:07
    Lukeš tvrdo vystrelil od modrej, Hálovi puk vypadol, no Gulovi sa nepodarilo doraziť. Aj následné dve strely končia na betónoch trenčianského brankára.

52:46
    Vo veľkej šanci sa ocitol Ondrej Mikula, ktorý len o milimetre míňa roh brány!

53:05
    31 sekundová presilovka 5 na 3! Na trestnú lavicu odchádza Martin Filo za držanie.

53:30
    Takmer okamžite prichádza gól, MAREK POSMYK nabil od modrej a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Kubát.

53:31
    Pokračuje presilovka Litvínova 5 na 4 z ich pohľadu.

54:07
    Mikula a Sojčík sa dostali do prečíslenia 2 na 1, prvý menovaný zvolil strelu švihom, no minul bránu.

54:38
    Litvínov tlačí, Hála má veľa práce.

55:04
    Baláž si výborne nakorčuľoval na osi ihriska na prichádzajúci puk, v strele mu ale zabránil obranca, ktorý sa hodil do strely.

55:37
    Ďalšie vylúčenie Dukly Trenčín, na trestnú lavicu odchádza Emil Bagin - dve minúty za napadnutie.

56:12
    Kubát opäť nabil Posmykovi, ktorý poriadne vyprášil betóny Hálu.

56:23
    Vyrovnanie síl, na trestnú lavicu putuje Karel Kubát - dve minúty za seknutie.

56:28
    Strela Bokroša sa neujala.

57:01
    A znova sa bude vylučovať, Peter Sojčík dostáva dve minúty za podrazenie.

57:37
    Dukla Trenčín vo štvorici.

58:23

58:56
    Prichádza definitívne rozhodnutie zápasu. Po strele Hanzla puk ostál stáť v bránkovisku a kým sa Hála postavil, JAKUB ČERNÝ dorazil do otvorenej brány. Asistencia: Hanzl.

59:00
    Posledná minúta zápasu.

59:38
    Zápas sa chýli ku koncu, po 60 minútach budú nasledovať ešte doplnkové samostatné nájazdy - 5 pre každý tím.

59:50
    Postavenie mimo hry - Litvínov.

60:00

Nasledovať budú samostatné nájazdy.

Ako prvý pôjde Šišovský.

Peter Šišovský neoklamal súperovho brankára. (0:0)

Šikovnou prízemnou strelou sa prezentoval František Lukeš a puk končí v sieti. (0:1).

Peter Sojčík nevsietil gól. Takisto ani Jakub Černý. (0:1)

Jakub Gašparovič vyskúšal ľahkú fintu, na ktorú Francouz neskočil. (0:1).

Robin Hanzl si položil brankára a potom nemal problém zasunúť do odkrytej brány. (0:2).

Tybor vyskúšal podobnú fintu, no tá mu nevyšla. (0:2).

Krištof Kafan poľahky prekonáva Hálu. (0:3).

Jakúbek len odovzdal puk, svoj nájazd odohral ľahkovážne. (0:3)

Viktor Hubl opäť hravo prekonáva gólmana Dukly. (0:4).

Je tu koniec zápasu, Litvínov víťazí jednoznačne 3:5 v zápase a takisto aj na nájazdy (0:4). Ďakujeme Vám za sledovanosť prvého hracieho dňa RONA Cup 2012, ktorý priniesol tieto výsledky:
    HK 36 Skalica 6 - 4 PSG Zlín (sn 2:2)
    HC Košice 2 - 2 HC Oceláři Třinec (sn. 2:2)
    Dukla Trenčín 3 - 5 HC Verva Litvínov (sn. 0:4)