Opava – Vítkovice 0:4 (kon.) | Cracovia – Poruba 2011 3:2 (kon.)
HK Opava
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 16.08.2012, 16:00 • Zimní stadion Sareza, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, ale již od 19:15 je na programu další utkání, v něm změří síly domácí Poruba s polským Krakowem. (18:10:28)

V pozápasových samostatných nájezdech uspěla Opava, když po třech sériích byl stav nerozhodný 2:2 a rozhodující branku si tak připsal ve čtvrté sérii Radek Vlašánek.

60:00

59:49
    Hráči již téměř stojí, už se nic nestane.

59:00
    Poslední minuta do konce duelu a už to skutečně nevypadá na to, že by se Slezan zmohl alespoň na gól.

58:18
    Vítkovice jsou již kompletní, zápas se víceméně dohrává.

57:09
    Opavě se početní výhoda příliš nedaří, Kubáň je prozatím bez práce.

56:18
    Nathan Walker dostává dvě minuty za hrubost, přesilovka pro Slezan.

55:38
    Opavě již schází alespoň na čestný gól něco málo přes čtyři minuty. Vítkovice však mají stále častěji kotouč na holích.

54:40
    Síly na ledě se vyrovnají. Ondřej Havlíček dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

54:17
    Opava si zahraje přesilovku. Erik Němec se dopustil sekání a již putuje na lavici hanby.

53:05
    Opět se hraje od poslední trefy bez přerušení ze strany na stranu.

52:07
    Ani závar před vítkovickou brankou gólem nekončí, Kubáň si prostor u pravé tyče pohlídal.

51:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Již počtvrté v utkání mohla naplno propuknout vítkovická radost. Němec ještě vylepšil pozici pro KARLA RICHTERA a ten dopravil puk do opuštěné opavské branky. Asistence: Erik Němec.

51:10
    Vítkovicím se přesilovka moc nepovedla, Slezan je kompletní.

50:43
    Vítkovice se připravují o pásmo úmyslným offsidem.

50:14
    Hawlík střílel od modré, Novák neměl zakrytý výhled a tak jeho střelu chytá.

49:40
    Vítek zkoušel najít mezeru mezi betony Andrease Kubáně, ale ten ani tentokrát nepropustil puk za svá záda a udržel tak nulu na svém kontě inkasovaných branek!

49:40
    Jakub Vítek ujížděl v oslabení na Kubáňovu branku, ale byl faulován. Rozhodčí Hradil nařizuje trestné střílení!

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Bumbál), 15. Němec (Král, Kysučan), 21. Blahuta (Tomi), 52. Richter (Němec)

HK Opava: Novák (Kober) – Vrabel, Tůma, Havlíček, Kysela, Bendík, Mosler – Vítek, Koschatzký, Džemla – Herman, Baďura, Vlašánek – Jelen, Trčka, Otipka – Svoboda.
    HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Pavelka, Deutsch, Černín, Cabák – Tomi, Hudeček, Blahuta – Walker, Němec, Richter – Pasker, Bumbál, Blažko – Král, Kysučan.

Rozhodčí: Hradil – Vengřín M., Vengřín R.