Mannheim – Frölunda 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Kärpät 2:3 (po s.n.) | Motor ČB – Eisbären 1:2 (kon.)
Sparta – Linköping 5:2 (kon.) | Chomutov – HV71 1:3 (kon.) | HC Slovan – Kuopio 3:2 (po pr.)
Ingolstadt – Färjestad 6:5 (po pr.) | Plzeň – Luleå 1:4 (kon.) | Salzburg – Hamburg 3:1 (kon.)
Vienna Capitals – JYP 3:2 (kon.)
po s.n.
HC Kometa Brno
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Kärpät Oulu
Neděle 26.08.2012, 17:00KAJOT ARENA, Brno - Základním kamen haly byl položen v roce 1972. Oficiálně byla otevřena až • European Trophy

Také byli řádně oceněni. Hvězdami zápasu byli zvoleni Falter, Karhunen a Leoš Čermák. Pro dnešní večer je tato informace poslední, přeji hezký zbytek víkendu. (19:33:45)

Zápas tedy končí, Kometa po slibném zápase nakonec prohrává na nájezdy. Utkání to bylo neustále hodně vyrovnané a výsledek 2:2 po šedesáti minutách odpovídal průběhu hry. V závěru třetí třetiny nebo v prodloužení chtěly vyhrát oba týmy, ale brankáři předvedli perfektní a jistý výkon.

65:00
    Kärpät Oulu vstřelil branku!

Je hotovo. Na nájezdy vítězí hosté, jedinou trefu zařídil TONI KÄHKÖNEN.

Svůj nájezd neproměnil ani Tomáš Svoboda.

Donsoi také neuspěl.

Holec nedává.

Nyní se rozjel hostující Kähkönen a překonává Faltera - 0:1.

Vojtěch Němec udělal svou oblíbenou kličku, ale Karhunen na něj vyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na bránu po základní hrací době a prodloužení: 28:34.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:31
    Eminger ještě v závěru prověřil Faltera, ale ten se ošálit nenechal a vypadá to, že se dočkáme nájezdů.

64:00
    Hosté byli pod tlakem a vyžádali si oddechový čas.

63:53
    Buly před brněnskou bránu po vyhození Švrčka.

62:56
    Na druhou stranu je potřeba pochválit i Faltera, jenž zasáhl proti nájezdu Kemppainena a nyní zneškodnil jedovatou střelu Lehta.

62:05
    Jenže z velkého tlaku Komety mohla přijít branka v její síti. Od modré se rozjel Kemppainen a v sólo nájezdu na Faltera nevyzrál, ten jeho nájezd zlikvidoval.

61:59
    Zápas má fantastickou koncovku a grády. Nejprve se před Karhunenem ocitla dvojice Němec a Holec a neuvěřitelně bojovní hosté se vrhali do rány a nepřipustili ohrožení svého brankáře. Kolikrát to i vypadalo, že hráči Brna sestřelí obránce nebo je trefí do hlavy, ale nakonec se tak naštěstí nestalo. Nicméně šance to byly veliké a mohlo být hotovo.

Roman Zajíček

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 35. Čermák (Bičánek, Erat), 47. Erat (Divíšek) - 39. Viuhkola (Ohtamma, Kähkönen), 41. Plíhal (Haataja, Lehtonen), 65. Kähkönen (pen.)

HC Kometa Brno: Falter – Kadela, Valach, Švrček, Bičánek (C), Valábik, Malec, Krejčiřík – Erat, Čermák, Dlouhý – Tomáš Svoboda, Divíšek, Hynek Zohorna – Jan Hruška, Koreis, Holec – Káňa, Dočekal, Němec.
    Kärpät Oulu: Karhunen (Backlund) - Pokka, Mäntymaa, Eklund, Eminger, Lehtonen, Niemelá, Ohtamaa - Halava, Lehto, Junttila, Keränen, Souranta, Kemppainen, Viuhkola, Haataja, Norman, Plíhal, Donsol, Kähkönen.

Rozhodčí: Homola, Polák - Dřinovský, Skopal