Zlín – Zvolen 5:2 (kon.) | Beroun – Mladá Boleslav 3:4 (po s.n.) | Trenčín – Martin 8:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Kladno – Nižněkamsk 5:4 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Kolín – Hr. Králové 1:3 (kon.) | Litvínov – Füchse 4:1 (kon.)
Šumperk – Havířov 3:2 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 5:3 (kon.) | Břeclav – Technika Brno 2:3 (po s.n.)
SC Marimex Kolín
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 30.08.2012, 18:00Přípravné zápasy

Poslední třetina nakonec rozhodla o zalouženém vítězství prvoligového Hradce Králové. Jedna branka v přesilovce a dvě v oslabení, na to už Kolín reagoval jediným úderem. Já se s Vámi pro dnešek od kolínské časomíry loučím. (20:12:49)

60:00

59:30
    Zdeněk Čáp navíc posílá svůj tým do tří, provinil se hrubostí.

59:01
    Obrovský tlak domácích k dalšímu gólu nevede. Naposledy zastavil kombinaci do prázdné až natažený Zdeněk Čáp!

58:22
    No tak ještě by to mohlo být drama! Hradec je potrestán za hru v šesti.

57:12
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Přece je tu první brankový úspěch Kolínských Kozlů! Po Morkesově přihrávce napřáhl z mezikruží PETR POSPÍŠIL a Mahdal kolem lapačky poprvé kapituluje - 1:3. Asistence: Petr Morkes, Martin Mejzr.

56:41
    A zase Budínský ve velké šanci. Ani jeho, ani Chmelíře ke gólové radosti nepustil Jaroslav Brázdil. Kolín je kompletní.

55:48
    Vít Budínský chtěl dorazit Chmelířovu pumelenici, byl ale zadržen. Údajně v rámci pravidel.

54:29
    Následně přišel útočný faul Petra Pospíšila (KOL) a menší trest za držení protihráče. Hradec si za rozhodnutého stavu vyzkouší přesilovku.

54:18
    Po dlouhé době vzrušení před Mahdalem. Střílený pas chtěl poslat pod víko Petr Morkes, jenže břevno přestřelil!

53:28
    Po delší sekvenci odehrané za kolínskou klecí se kotouč dostal ke Zdeňku Kubicovi, kterému však střela z první nesedla.

52:33
    Icing pro změnu na hradecké straně.

51:55
    V útoku je stále nebezpečný pouze Hradec, ale už se nikam nežene.

50:49
    Vladislav Kubeš nalevo vymýšlel, jak procpat puk na některého z parťáků. Před brankovištěm ale bylo moc těsno.

50:26
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se po třech gólech uklidnila, ale doufejme, že nebude příliš kouskovaná.

49:42
    Dnešnímu utkání přihlíží 300 diváků.

48:20
    Pro Kozly je to pochopitelně hodně studená sprcha. I tak se pořád snaží aktivně napadat, což dělá Východočechům problémy.

46:55
    Hradečtí jsou kompletní, ale kdyby se jim takhle mělo dařit dál, klidně by hráli stále ve čtyřech.

46:11
    Hradec právě vstřelil branku!
    No tak to je doslova kolínská přesilovka hrůzy! Hradečtí totiž v témže oslabení střílí další gól, který je velmi podobný tomu prvnímu Chmelířovu. MILAN VALÁŠEK zakončil kroužení pásmem utěšenou ránou z pravé strany, která zaplula až do brány - 0:3. Bez asistence.

45:41
    Hosté se po přesilovce prosazují také v oslabení a dělají důrazný krok směrem k vítězství. Luděk Brož procpal puk dopředu na úplně volného ZDEŇKA KUBICU, který své sólo zakončil střelou mezi betony. Kubica si dnes gól jednoznačně zasloužil - 0:2. Asistence: Luděk Brož.

45:16
    Hradecká obrana je zatím neprostupná, Kozlům se vůbec nedaří.

44:29
    O chvíli později putuje na trestnou další Hradečák a teď už to bude znamenat oslabení. Michal Brida si vysloužil 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku, takže už se nám to na trestné hostů slušně plní.

44:01
    Ve stejném čase je právě autor gólu Lukáš Chmelíř potrestán osobními deseti minutami za nesportovní chování.

44:01
    Využitá přesilovka Královských lvů znamená vytoužený první gól utkání! LUKÁŠ CHMELÍŘ z pravého kruhu zamířil přesně a Brázdilovi tentokrát kotouč propadl výstrojí k tyčce - 0:1. Bez asistence.

43:47
    Kubica byl sám mezi kruhy, jenže to dopadlo jako vždy. Tedy lépe pro Brázdila.

43:07
    Roupcova střela od modré vyletěla nad Brázdila, pak ale puk vyskočil mimo tři tyče.

42:37
    Zdvižená pravice sudího Kubeše značí faul domácích. Dominik Výborný oslabí svůj tým na dvě minuty za vysokou hůl.

41:57
    Až šikovný průnik Vladimíra Říhy zaujal. Hradecký forvard se z rohu nenápadně dostal až mezi kruhy, jeho následný bekhend byl ale zblokován.

41:12
    Znovu není v úvodu hry prakticky nic k vidění, hraje se převážně mezi modrými čarami.

40:01

Prostřední část rozhodně nebyla jak jednostranná jako ta první. Postarala se o to především spousta vyloučení, přesilovky přitom více svědčily Kozlům a po Brázdilovi se konečně do hry dostal také Mahdal. Můžeme tak mluvit o zápase brankářů, stav je totiž stále 0:0. Třetí třetina startuje zhruba v 19:39.

40:00

39:10
    Už zase sledujeme hru v plném počtu. Chybí nám ale góly...

38:48
    Až Chmelířova bomba trochu rozvířila klidné vody, jenže Macháň se Švagrovským měli hodně těžkou práci, když chtěli poslat skákající kotouč na bránu.

37:58
    Hradecká přesilovka je znovu jen trápením a marnou snahou o vytvoření tlaku.

37:04
    Hrubost Václava Čtvrtečky znamená přesilovou hru pro Královské lvy.

36:40
    Mahdal si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. V souboji generací na něj nevyzrál Jiří Kadlec, který o sobě zatím příliš nedává vědět.

36:16
    Trma-vrma v rohu kolínské třetiny donutila sudí přerušit hru.

35:54
    Hra se pořádně rozjela, útok střídá útok. Michal Mahdal se musel pořádně roztáhnout, aby vytěsnil výtečný pokus Petra Morkese!

35:34
    Hradečtí jsou v plném počtu.

34:45
    Ještě v oslabení uháněli dopředu Macháň s Valáškem, jenže přihrávku zblokoval poslední bek Kozlů svou nataženou holí.

33:43
    Hradečtí dvakrát poslali puk z pásma a pak jim pomohl Michal Mahdal, to už hrají ve čtyřech. To nejhorší tedy mají za sebou.

33:07
    Výsledek je následující - Petr Pospíšil (KOL) 2+2 minuty za hrubost, David Roupec (HKR) také 2+2 za hrubost a navíc 2 za krosček. Hradecké oslabení tři na pět bude dále pokračovat.

33:07
    Mahdal parádně vychytal Tomáše Pácala a už se to na ledě zase rve, tentokrát jde o vážnější konflikt.

32:44
    Až teď se domácí usazují v pásmu.

32:08
    Teď už jsou Kozlové kompletní a mají k dispozici dvojnásobnou výhodu v délce celé minuty.

32:01
    Před hradeckou klecí se to semlelo po zákroku jednoho z hostů, který doslova poslal protihráče na Michala Mahdala. Žádné vyloučení z toho ale nebude.

31:43
    Milan Karlíček (HKR) si přidržel soupeře a posílá svůj tým na dlouhou dobu do tří. Kozlové budou ještě chvíli hrát ve čtyřech...

30:52
    Hry čtyř proti čtyřem zatím svědčí víc Hradci Králové.

30:06
    Jan Hanzl (KOL) - 2 minuty za hákování.

30:06
    V přesilovce domácí fatálně chybovali a poslali do šance Vladislava Kubeše. Ten však na Brázdila nevyzrál, o což se dílem postaral i faul.

29:54
    Mahdal musel zasáhnout proti ráně, kterou možná až tak dobře neviděl. Před párem Kozlů si poradil napoprvé, což bylo klíčové.

29:08
    Asi nejlepší Hradečák Zdeněk Kubica se teď projevil trochu méně hokejově, když zvedl svou hůl do soupeřova obličeje. Jsou z toho čtyři minuty na světelné obrazovce a dlouhá přesilová hra Kolína.

28:37
    Práce pro Michala Mahdala na druhé straně. Ondřej Cerk se rozhodl vypálit, byť byl ve velkém úhlu a proti obránci. Stejně to však hradecký brankář neměl jednoduché.

27:42
    Jaroslav Brázdil opět v akci, tentokrát vytěsnil do rohu štiplavou střelu Víta Budínského. Možná ani nevěděl jak.

26:49
    Kdo jiný než Zdeněk Kubica mohl bleskurychle odpovědět! Skrz obranu se dostal až k Brázdilovi, jemuž nasadil dlouhou bekhendovou kličku. Jenže prostě a jednoduše - nebylo kudy!

25:42
    Hradec působí v posledních minutách nervózně. Nyní si mohli rozhodčí vybrat faul na Pavla Kubáta, který si užuž najížděl do vynikající pozice. Nic z toho ale nebylo.

24:18
    No a hned to mohlo být veselé pro Kozly! Martin Mejzr ujel do přečíslení společně s Petrem Morkesem, kterého také hned našel. Morkes ale trefil jen střed brány a tam byl Michal Mahdal.

23:52
    Brázdil jen tak máchnul lapačkou proti střele mladíka Tomáše Půlpána a po dlouhé době zase probudil diváky.

23:27
    Hodně mizerná přesilová hra Hradeckých je minulostí. Naštěstí.

22:41
    Roupec poslal puk jen protihráči, který svůj tým osvobodil. Druhé dějství začíná velmi ospale.

22:08
    Kozlové se v pohodě brání a Onřej Cerk donutil Mahdala i k zákroku.

21:27
    Přesilovka pro hosty. Petr Pospíšil (KOL) - 2 minuty za držení hole.

20:38
    Domácí vystihli Benešovu rozehrávku a Hradec zastavili.

20:01

Bezbrankový stav musí jednoznačně vyhovovat Kolínu, který se kromě vlastních přesilovek musel takřka neustále bránit. Mezi oběma týmy je pochopitelně znát výkonnostní rozdíl, ale pokud by Kozlové Hradec udrželi na uzdě a pak znervózněli třeba jedním rychlým gólem, mohlo by to být zajímavé. Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:35
    Jenže nebezpeční jsou stále jen hosté. Aktivní Kubica znovu střílel, tentokrát na vyrážečku, kterou měl Brázdil připravenou.

19:10
    Silová hra Kozlů v obranném pásmu soupeře dělá Hradeckým velké potíže.

18:42
    V závěru přesilovky ještě z mezikruží mířil do růžku Vít Budínský, Brázdil znovu zasahuje.

18:09
    Milan Karlíček na modré ztratil puk a forčekující Lukáš Skokan pak ušetřil hodně cenných vteřinek.

17:20
    I tak se Brázdil postupně stává nejsledovanějším hráčem na ledě. Ačkoli mu kotouč po Říhově střele vypadnul, stačil ho rychle zkrotit i před dotírajícími Hradečáky.

17:01
    Propagační nához od hrazení ale rozhodně není tím, co by domácího muže v masce mělo vylekat.

16:40
    První faul nejspíš nadělá Kozlům velké potíže a budou pod ještě větším tlakem. Martin Mejzr (KOL) - 2 minuty za napadení.

15:50
    Největší šance dosavadního průběhu a jak jinak než pro Hradec. Vít Budínský nabil Zdeňku Kubicovi, kterého ale skvěle vychytal Jaroslav Brázdil! Dostal trochu času na přesunutí a pak si vysloužil ovace publika.

15:22
    Souboj Skokan vs. Hendrich vyhrál obrovitý bek Hradeckých. O chvíli později přišel úmyslný ofsajd Kolína.

14:45
    Šimon Macháň dělal Kozlům velké problémy, naštěstí pro ně však před brankovištěm nedosáhl na puk. Vzápětí Brázdil až napodruhé utlumil střelu Petra Beneše.

14:05
    První formace hostů zatlsčila soupeře, ale bez střeleckého efektu.

13:38
    Jeden z domácích poslal puk ze střední třetiny do ochranné sítě.

12:59
    Posunutá klec domácího týmu zastavuje hru, ale zároveň dává na vědomí, že aktivita je opravdu znovu na hradecké straně.

12:29
    Hradec je v plném počtu a teď se požene zase do útoku.

11:25
    Ne, Kozlům se ani tato početní výhoda vůbec nedaří.

10:46
    Petr Pospíšil následně odehrál puk až za modrou čarou a píská se ofsajd. Pospíšil si mimochodem zahrál v hradeckém dresu juniorskou extraligu.

10:29
    Hosté vyhodili puk a jsou ve čtyřech.

10:13
    Kolín si zahraje 15 sekund proti třem. Zdeněk Čáp (HKR) - 2 minuty za hákování.

09:48
    Teď ovšem Jan Hanzl od modré prověřil Michala Mahdala, který si nebyl úplně jistý, zda má puk pod svými betony. Měl.

09:23
    Hradečtí se zatím brání bez potíží.

08:28
    Václav Čížek (HKR) - 2 minuty za vražení na hrazení. Čtvrtečka vypadá hodně otřesen a nejspíš nebude hned pokračovat v zápase.

08:28
    Ale tak tohle bylo hodně nepříjemné. Jeden z Hradeckých narazil Václava Čtvrtečku bolestivě na hrazení a domácí útočník se velmi těžko zvedá.

07:22
    To Hradečtí si vypracovali o poznání větší možnost! Roupcovu střelu dorážela dvojice hráčů v čele s Luďkem Brožem, ovšem puk se za brankovou čáru nedostal!

07:09
    Zajímavá pozice pro Petra Morkese. Domácí forvard mohl z pravé strany Mahdala pořádně vylekat, jenže druhou tyčku minul.

06:46
    Sudí signalizovali hradecký ofsajd, pak ale puk vylétl na kolínskou střídačku, a proto se pískalo.

06:10
    Filipův průnik do třetiny nemohl skončit jinak než ofsajdem, Kubeš totiž zvedl levou nohu, která by ho ještě zachraňovala.

05:55
    Hradec je v rozehrávce také velmi nejistý.

05:11
    Milan Valášek obrdžel na modré dlouhý pas a prohnal se do pásma podél mantinelu. Následně zkusil nabídnout puk někomu před brankou, kde však byli jeho spoluhráči zablokovaní.

04:24
    Hned po buly se k puku mezi kruhy dostal Zdeněk Kubica a Brázdil musel pohotově vytasit lapačku.

04:03
    Zaváhání v rozehrávce Kolína donutilo Jaroslava Brázdila k dalšímu zákroku.

03:42
    Zase jen pokus ze středního pásma, tentokrát v podání hostujícího mladíka Daniela Filipa. Ten dnes dostane v první formaci hodně prostoru.

02:49
    Obránce Martin Klement, v druholigových vodách velmi neoblíbený, napálil puk od červené. Brázdil musel puk vytěsnit lapačkou mimo.

02:01
    Zdeněk Kubica se nebezpečně prodíral až ke kolínské kleci. Přes duchapřítomného beka se však nedostal a kotouč doputoval až k Brázdilovi.

01:38
    Zatím se hraje poměrně v klidu, Hradeckým v útoku utekl puk na hokejky soupeře.

00:50
    Pak ale přišla obranná chyba a střela domácích, jež však byla zblokována mimo mantinely.

00:32
    První útočné snahy patří Hradci Králové, který by dnes chtěl potvrdit roli favorita.

00:01

Zajímavostí může být, že za Kolín nastoupí také mladík Martin Vágner, jmenovec hradeckého kapitána. Ten však dnes nehraje, takže se nám to aspoň nebude plést.

SC Kolínští Kozlové: Brázdil (Blažek) – Nedbal, Hanzl, Richter, Pácal, Pýcha, Výborný, Kopecký – Malý "C", Šafránek, Herwig – Morkes, Mejzr, Pospíšil – Ježek, Kadlec, Cerk – Skokan, Kubát, Čtvrtečka. Trenér: Václav Rác.

Královští lvi Hradec Králové: Mahdal (Čech) – Čížek, Beneš, Karlíček, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Čáp, Klement – Kubeš, Filip, Berger – Švagrovský, Říha, Macháň – Budínský, Brož "C", Kubica – Valášek, Půlpán, Brida. Trenér: Martin Hosták.

Rozhodčí: Kubeš –Špringl, Tasch.

Pokud se podíváme, jak si oba týmy zatím v letní přípravě vedou, jde pochopitelně o dvě rozdílné písničky. Prvoligový Hradec už má v nohách osm zápasů, z nichž jen jeden vyhrál a třikrát remizoval.

Domácí Kozlové budou prvním soupeřem Hradeckých z rozdílné soutěže. To samé ale platí i naopak, neboť Kolín se zatím postavil jen ke třem přípravným utkáním s druholigovými soupeři. Na úvod porazil Jablonec, pak ale padl s Nymburkem i pražskou Kobrou.

Zápas mezi Kolínem a Hradcem Králové bude jistě pro obě strany atraktivní. Týmy k sobě pojí nejen geografická blízkost, ale i časté přestupy hráčů především v oblasti mládeže.

Tentokrát však bude nejvíce pozornosti přitahovat osoba Jiřího Kadlece. Jednačtyřicetiletý harcovník strávil posledních pět sezón v Hradci, kde si získal srdce snad všech fanoušků. Na závěr kariéry se ale rozhodl vrátit domů – právě sem, do Kolína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 58. Pospíšil (Morkes, Mejzr) - 45. Chmelíř, 46. Kubica (Brož), 47. Valášek

SC Marimex Kolín: Brázdil (Blažek) – Nedbal, Hanzl, Richter, Pácal, Pýcha, Výborný, Kopecký – Malý "C", Šafránek, Herwig – Morkes, Mejzr, Pospíšil – Ježek, Kadlec, Cerk – Skokan, Kubát, Čtvrtečka. Trenér: Václav Rác.

Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Tasch.