Frölunda – Färjestad 2:3 (po s.n.) | Brynäs – Djurgården 3:0 (kon.) | Tappara – TPS 1:2 (po pr.)
Jokerit – IFK Helsinky 5:1 (kon.) | Eisbären – Hamburg 0:3 (kon.) | Zürich – Zug 2:4 (kon.)
Bern – Fribourg 4:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
IFK Helsinky
Sobota 01.09.2012, 16:00 • Hartwall Arena, Helsinki • European Trophy

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů na počtenou. (18:40:42)

Tři hvězdy zápasu: Filppula, Pulkkinen, Tuohimaa (všichni Jokerit).

Jokerit Helsinky se posouvají na čtvrté místo v Západní konferenci před Frölundu se ziskem 12 bodů a ztrátou jednoho bodu na první ERC Ingolstadt. Toto pořadí ale není konečné, jelikož některé zápasy ve skupině se hrají teprve teď.

Jokerit Helsinky se dnešním vítězstvím udržují ve hře o postup ze skupiny do play-off.

60:00

59:31
    Lamberg (Jokerit) inkasuje dvě minuty.

59:06
    Jokerit právě vstřelil branku!
    BEN EAVES skóruje do prázdné branky. Bez asistence.

59:00
    Hosté získávají útočné pásmo a zkouší hru bez brankáře!

58:18
    Oddechový čas však už hokejistům IFK nejspíš nepomůže, vsítit tři branky v rozmezí minuty a půl se zdá nemožné.

58:18
    Oddechový čas pro hosty.

58:18
    Dehner (Jokerit) inkasuje dvě minuty za držení.

57:38
    Eronen (Jokerit) je v závěru zápasu při chuti. V rozšíření střeleckých zářezů v dnešním zápase mu však zabránil brankář Norja.

57:11
    Söderholm opět vyhazuje a IFK Helsinky jsou již v plném počtu.

56:20
    První minutu oslabení se hosté brání bez problémů.

55:32
    Luttinen (HIFK) dostává dvě minuty za naražení na hrazení a s nadějemi IFK Helsinek je definitivní konec.

54:52

54:04
    Filppulova přesilovková formace se při úvodní minutě přesilovky vůbec neprosadila.

52:52
    Ve stejnou dobu ještě inkasuje Kurvinen (HIFK) dvě minuty za hákování.

David Motloch

Branky a nahrávky: 6. Pulkkinen (Lindell, Teräväinen), 13. Filppula (Nordlund, Moses), 22. Filppula (Moses, Nordlund), 53. Eronen (Teräväinen), 60. Eaves - 12. Somervuori (Liivik)

Jokerit Helsinky: Frans Tuohimaa (Eero Kilpeläinen) - Ben Eaves, Ilari Filppula, Steve Moses, Teemu Eronen, Ossi Väänänen - Aleksi Mustonen, Riku Hahl, Jani Rita, Jeremy Dehner, Markus Nordlund - Jarkko Ruutu, Teuvo Teräväinen, Teemu Pulkkinen, Nico Manelius, Antti-Jussi Niemi - Matti Lamberg, Henri Heino, Semir Ben-Amor, Esa Lindell, Juhani Tyrväinen
    IFK Helsinky: Mika Norja (Ville Husso) - Ville Peltonen, Tyler Redenbach, Eero Somervuori, Toni Söderholm, Kyle Klubertanz - Arttu Luttinen, Joakim Eriksson, Mika Partanen, Ilari Melart, Ville Varakas - Siim Liivik, Niko Piiparinen, Roope Talaja, Mikko Kurvinen, Mikko Jokela - Robert Nyholm, Joni Töykkälä, Micke Åsten, Kristian Tuohilampi, Juuso Salmi