Erraniová – Vinciová 2:0 (kon.) | Šarapovová – Bartoliová 2:1 (kon.)
6 6
Roberta Vinciová
0
2 4
Středa 05.09.2012, 17:00 • Louis Armstrong Stadium • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u dnešního sledování ženského tenisového zápasu na US Open mezi Sárou Erániovou (ITA) a Robertou Vinciovou (ITA).

V rámci čtvrtfinále proti sobě stojí dvě Italky. Sára Erániová bude v mírné roli favorita, v žebříčku WTA jí patří desáté místo. Pojďme si nyní obě tenistky rozebrat.

Sára Erániová
    Hraje na pravou stranu, měří 164 centimetrů a váží 60 kilogramů. Profesionálnímu tenisu se věnuje od roku 2002 a je jí 25 let. Do čtvrtfinále letošního US Open se dostala po výsledcích: 2:1 na sety (Muguruza Blanco), 2:0 na sety (Dushevina), 2:0 na sety (Poutchkova) a 2:0 na sety (Kerberová). Statistiky tak hovoří jasně, Erániová za celý turnaj ztratila jediný set a v osmifinále dokonce porazila favoritku Kerberovou.

V žebříčku WTA je o deset míst níže, tedy na 20.místě. Rovněž hraje na pravou stranu a je jí 29 let. Na letošním turnaji US Open má stejnou bilanci, jako její soupeřka: 2:0 na sety (A. Radwanska), 2:1 na sety (Shvedova), 2:0 na sety (Cibulková) a 2:0 na sety (U.Radwanska). V posledním zápase porazila světovou dvojku Agnieszku Radvaňskou bez ztráty kytičky. Obě tenistky jsou tak očividně ve skvělé formě a můžeme očekávat vyrovnaný zápas.

Bilanci vzájemných zápasů má mírně lepší Sara Erániová, jenž z pěti odehraných utkání vyhrála tři. V Acapulcu porazila Vinciovou 2:0 na sety, v Římě jí k výhře stačil jediný set, v tom druhém soupeřka odstoupila. Výhru si Erániová připsala také v Pattaye a to poměrem 2:0 na sety. Vincinzová se naopak radovala z prvních dvou vzájemných zápasů. V Brisbane uspěla poměrem 2:1 a v Lineci se jí podařilo vyhrát stejným výsledkem.

Utkání za malou chvíli začne.

Zápas se nakonec zdrží kvůli špatnému počasí.

Hráčky mají nastoupit na kurtu Louise Armstronga, jenže musí počkat na dohrávku zápasu mezi Djokovičem a Wawrinkou. Tento zápas teprve začal a už po dvou gemech byl přerušen pro špatné počasí. Musíme tak být trpěliví.

Kurt Louise Armstronga je zcela prázdný, tvrdý americký povrch je pokrytý deštěm a otázkou je, jestli se dnešní zápasy stihnou odehrát.

Stále prší a organizátoři turnaje jen prochází kurtem a nevěřícně koukají sami na sebe. Tenhle pohled příliš optimismu nedodává.

Pracovníci už začínají kurt vysoušet a déšť na chvíli přestal. Jen aby všechna ta práce organizátorů nepřišla vniveč.

Podle rozpisu turnaje by zápas měl začít v 18 hodin, ale začátek se nejspíš o něco protáhne, pokud vůbec utkání začne.

Kurt už je vysušený a začínají se pomalu shromažďovat lidé na další práci. Tribuny však stále prázdné.

Oficiální začátek se posouvá na 18:10, režie už uvádí očekávaný zápas dvou Italek a věci se začínají ubírat dobrým směrem.

Zápas nezačne dříve než v 18:45, tak praví oficiální prohlášení. Jenže na kurtu se začínají objevovat další kapky deště a tak jsme stále na bodu mrazu.

Déšť se snesl nad kurtem Louise Armstronga a na povrchu se opět prohánějí "sušičky". Na další minimálně půl hodiny máme vystaráno.

Kurt už je takřka vysušen, co bude následovat teď? Další déšť, nebo se konečně dostanou obě hráčky na kurt?

Kurt už je řádně vysušen a pomalu se připravuje na zápas.

0:0

15-0
    Vinciová posílá v první výměně balonek do autu.

30-0
    Erraniová získává další míč.

30-15
    Nahraný míček na smeč Vinciová s přehledem uklízí mimo dosah své soupeřky.

40-15
    Pokažený bekhend Vinciové.

40-30
    První hrozbu Vinciová zažehnala.

1:0
    Vinciová kazí a Erraniová získává brejk hned na úvod utkání.

15-0
    Přímý bod z druhého podání pro Erraniovou.

15-15
    Vinciová se vydala na síť a přesným volejem zakončila výměnu.

30-15
    Další druhé podání, které Vinciová nedokázala vrátit do dvorce.

40-15
    Erraniová se parádně zorientovala a zaskočila soupeřku vítězným úderem do protipohybu.

40-30
    Přesné a účinné zkrácení hry předvedla Vinciová.

2:0
    Další náběh na síť Vinciové nevyšel. Erraniová prohozem potvrzuje brejk z první hry.

15-0
    Erraniová je ve velké pohodě a opět využívá špatného náběhu na síť své soupeřky.

30-0
    Další bod pro Erraniovou a Vinciová by měla zabojovat.

30-15
    Tvrdý forhend Vinciové nedokázala Erraniová vrátit zpět do kurtu.

30-30
    Páska teď zastavila úder Erraniové.

30-40
    Vinciová si skvělým podáním připravila lehký úder na síti, kterým výměnu zakončila.

30-15
    Nyní pokazila Vinciová bekhendový slice.

30-30
    Dobrý útok Vinciové zakončený přesným volejem na síti v podání Vinciové.

40-30
    Erraniová získává další výměnu.

3:1
    Dlouhou bekhendovou výměnu získává přesným úderem Erraniová.

0-15
    Tvrdý servis Vinciové nedokázala Erraniová zreturnovat.

15-15
    Vinciová posílá další míček jen do sítě.

15-30
    Jestřábí oko potvrdilo první eso utkání.

15-40
    Další bod pro Vinciovou.

30-40
    Vinciová nedokázala vrátit do kurtu tvrdý forhend Erraniové.

40-40
    Dvojchyba a z nadějného průběhu této hry pro Vinciovou se dostáváme ke shodě.

40-A
    Erraniová zkusila zkrátit balon těsně za síť, ale nebyla úspěšná.

3:2
    Erraniová kazí a Vinciová nakonec svůj servis získává.

15-0
    Míček z rakety Vinciové končí v autu.

30-0
    Další nepovedené zkrácení hry, tentokráte v podání Vinciové.

30-15
    Pohlednou a razantní výměnu získává po pásce Erraniové Vinciová.

40-15
    Další vyhozený balonek Vinciové.

4:2
    Vinciová se dostala do dobré pozice na síti, ale nedokázala ji proměnit v bod.

0-15
    Nyní ale Vinciová suverénně zaúřadovala a vítězným forhendem načala sedmou hru.

15-15
    Perfektní return Erraniové nedal Vinciové žádnou šanci.

30-15
    Vinciová kazí další náběh na síť.

30-30
    Precizní lob teď vytáhla Vinciová, která tak srovnává skóre v tomto gemu.

40-30
    Vinciová druhou úspěšnou volbou jestřábího oka na svém podání získala možnost zopakování výměny, tu ale prohrává.

5:2
    Erraniová proměňuje další brejkbol a kráčí vstříc vítězství v první sadě.

15-0
    Přímý bod z podání pro Erraniovou.

30-0
    Vinciová kazí z forhendu.

30-15
    Teď ale zaskočila Erraniovou returnem se spodní rotací.

30-30
    Erraniová vyhazuje další úder. Míček dopadl těsně do autu.

40-30
    Teď už ale Erraniová získává první setbol.

40-40
    Vinciová parádním zrychlením hry zažehnala první hrozbu.

A-40
    Další nepřesný bekhend Vinciové končí v autu.

40-40
    Riskantní return nese ovoce. Shoda.

A-40
    Těsný aut z rakety Vinciové.

40-40
    I třetí setbol dokázala Vinciová odvrátit.

40-A
    Psychika je mocná čarodějka a Erraniová to právě zjišťuje. Vinciová získává další výměnu a také svůj první brejkbol.

40-40
    Pokažený return vrací gem na shodu.

A-40
    Erraniová prohazuje Vinciovou při špatně naplánovaném náběhu na síť.

6:2
    Dlouhou výměnu získává nakonec Erraniová a spolu s ní i první sadu.

0:0
    Řada nevynucených chyb, převážně z bekhendu, v podání Vinciové udělala z prvního setu rychlý proces. Erraniová si své podání zatím střeží, k tomu využívá dva brejkboly. První sadu tedy získává poměrem 6:2.

15-0
    Přesný bekhend Erraniové.

15-15
    Vinciová odpovídá tvrdým forhendem.

30-15
    Erraniová vymetla svým úderem růžek kurtu a získává další bod.

40-15
    Další vítězný úder Erraniové a dva brejkboly k tomu.

1:0
    Třiadvacátá nevynucená chyba v podání Vinciové ukončuje první hru druhé sady.

0-15
    Také Erraniová teď vyrobila chybu na bekhendu.

0-30
    Skvělý volej v náběhu zakončuje výměnu ve prospěch Vinciové.

0-40
    Vinciová skvěle brání a po chybě Erraniové získává tři brejkboly.

1:1
    Čistá hra Vinciové přichází překvapivě na returnu a je opět srovnáno.

0-15
    Další chyba Erraniové, která je teď pod dekou.

15-15
    Těžký lob z bekhendu Erraniové vychází.

15-30
    Vítězný úder z bekhendu pro Vinciovou.

30-30
    Erraniová trefila základní čáru, což Vinciovou rozhodilo natolik, aby další úder vyhodila mimo kurt.

40-30
    Unáhlené zkrácení hry Vinciové nevyšlo. Míček končí v autu.

2:1
    Další brejk přichází po nevynucené chybě Vinciové.