Erraniová – Vinciová 2:0 (kon.) | Šarapovová – Bartoliová 2:1 (kon.)
6 6
Roberta Vinciová
0
2 4
Středa 05.09.2012, 17:00 • Louis Armstrong Stadium • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

Sara Erraniová po jedné hodině a dvanácti minutách proklouzla do semifinále US Open jako první Italka vůbec. V souboji se svou partnerkou ze čtyřhry si vedla suverénně, a přestože ve druhém setu dvakrát sama ztratila své podání, dokázala utkání dovést k vítězství.

Výmluvné jsou také tři hlavní statistiky. Přestože vítězných úderů zaznamenala více Vinciová, nevynucených chyb vyrobila za zápas 37, což je o více než dvojnásobek 15 chyb Erraniové. Navíc selhalo u Vinciové i podání. Zatímco Erraniová dostala do dvorce 85% svých prvních servisů, u Vinciové je tato statistika jen 45%. Sečteno a podtrženo, zasloužené vítězství a postup pro Saru Erraniovou. (20:37:03)

Konec zápasu

6:4
    A je tu konec. Dobrým servisem získává Erraniová poslední míček utkání.

40-0
    Všechno teď cpe Erraniová do bekhendu a vychází jí to. Tři mečboly pro Erraniovou.

30-0
    Dlouhé výměny z bekhendu, to je voda na mlýn Erraniové.

15-0
    Vinciová nedokázala vrátit první servis Erraniové.

5:4
    Po dlouhé výměně nakonec Erraniová získává svůj třetí brejk druhého setu a půjde podávat na vítězství.

40-15
    Erraniová bojuje a Vinciová kazí.

30-15
    Vinciová teď pořádně rozběhala svoji soupeřku, ta ale vše stihla a navíc zakončuje vítězným úderem.

15-15
    Další náběh ale Erraniová vystihla dobře na něj zareagovala.

0-15
    Vinciová získává na síti první výměnu.

4:4
    Erraniová teď jestřábím okem přerušila výměnu a vyplatilo se jí to.

40-15
    Erraniová získává další bod.

30-15
    Skvělá obrana Erraniové teď slaví úspěch.

15-15
    Erraniová vyrobila další nevynucenou chybu a srovnává.

15-0
    Těsný aut Vinciové z forhendové strany.

3:4
    Eso v podání Vinciové a ta jde v druhém setu poprvé do vedení.

15-40
    Erraniová tvrdým forhendem snižuje.

0-40
    Vinciová hraje skvěle a nekazí.

0-30
    Ani jestřábí oko teď Erraniovou nezachránilo před dalším autem.

0-15
    Další aut Erraniové načíná sedmou hru.

3:3
    Ten další už ale ne a Vinciová srovnává na 3:3.

15-40
    První z nich Erraniová odvrací.

0-40
    Vinciová má po bekhendové smeči další tři brejkboly.

0-30
    Úspěšný útok z forhendu v podání Vinciové.

0-15
    Vinciová téměř zadarmo získává další bod.

3:2
    Erraniová vyhazuje míček z forhendu a Vinciová snižuje na 3:2.

30-40
    Další míček získává opět Vinciová.

30-30
    Jestřábí oko potvrdilo bod pro Erraniovou.

15-30
    Vinciová precizním volejem na síti získává tuto výměnu.

40-15
    Nyní Erraniová nestačila na smeč Vinciové.

2:1
    Další brejk přichází po nevynucené chybě Vinciové.

40-30
    Unáhlené zkrácení hry Vinciové nevyšlo. Míček končí v autu.

30-30
    Erraniová trefila základní čáru, což Vinciovou rozhodilo natolik, aby další úder vyhodila mimo kurt.

15-30
    Vítězný úder z bekhendu pro Vinciovou.

15-15
    Těžký lob z bekhendu Erraniové vychází.

0-15
    Další chyba Erraniové, která je teď pod dekou.

1:1
    Čistá hra Vinciové přichází překvapivě na returnu a je opět srovnáno.

0-40
    Vinciová skvěle brání a po chybě Erraniové získává tři brejkboly.

0-30
    Skvělý volej v náběhu zakončuje výměnu ve prospěch Vinciové.

0-15
    Také Erraniová teď vyrobila chybu na bekhendu.

1:0
    Třiadvacátá nevynucená chyba v podání Vinciové ukončuje první hru druhé sady.

40-15
    Další vítězný úder Erraniové a dva brejkboly k tomu.

30-15
    Erraniová vymetla svým úderem růžek kurtu a získává další bod.

15-15
    Vinciová odpovídá tvrdým forhendem.

15-0
    Přesný bekhend Erraniové.

0:0
    Řada nevynucených chyb, převážně z bekhendu, v podání Vinciové udělala z prvního setu rychlý proces. Erraniová si své podání zatím střeží, k tomu využívá dva brejkboly. První sadu tedy získává poměrem 6:2.

6:2
    Dlouhou výměnu získává nakonec Erraniová a spolu s ní i první sadu.

A-40
    Erraniová prohazuje Vinciovou při špatně naplánovaném náběhu na síť.

40-40
    Pokažený return vrací gem na shodu.

40-A
    Psychika je mocná čarodějka a Erraniová to právě zjišťuje. Vinciová získává další výměnu a také svůj první brejkbol.

40-40
    I třetí setbol dokázala Vinciová odvrátit.

A-40
    Těsný aut z rakety Vinciové.

40-40
    Riskantní return nese ovoce. Shoda.

A-40
    Další nepřesný bekhend Vinciové končí v autu.

40-40
    Vinciová parádním zrychlením hry zažehnala první hrozbu.

40-30
    Teď už ale Erraniová získává první setbol.

30-30
    Erraniová vyhazuje další úder. Míček dopadl těsně do autu.

30-15
    Teď ale zaskočila Erraniovou returnem se spodní rotací.

30-0
    Vinciová kazí z forhendu.

15-0
    Přímý bod z podání pro Erraniovou.

5:2
    Erraniová proměňuje další brejkbol a kráčí vstříc vítězství v první sadě.

40-30
    Vinciová druhou úspěšnou volbou jestřábího oka na svém podání získala možnost zopakování výměny, tu ale prohrává.

30-30
    Precizní lob teď vytáhla Vinciová, která tak srovnává skóre v tomto gemu.

30-15
    Vinciová kazí další náběh na síť.

15-15
    Perfektní return Erraniové nedal Vinciové žádnou šanci.

0-15
    Nyní ale Vinciová suverénně zaúřadovala a vítězným forhendem načala sedmou hru.

4:2
    Vinciová se dostala do dobré pozice na síti, ale nedokázala ji proměnit v bod.

40-15
    Další vyhozený balonek Vinciové.

30-15
    Pohlednou a razantní výměnu získává po pásce Erraniové Vinciová.

30-0
    Další nepovedené zkrácení hry, tentokráte v podání Vinciové.

15-0
    Míček z rakety Vinciové končí v autu.

3:2
    Erraniová kazí a Vinciová nakonec svůj servis získává.

40-A
    Erraniová zkusila zkrátit balon těsně za síť, ale nebyla úspěšná.

40-40
    Dvojchyba a z nadějného průběhu této hry pro Vinciovou se dostáváme ke shodě.

30-40
    Vinciová nedokázala vrátit do kurtu tvrdý forhend Erraniové.

15-40
    Další bod pro Vinciovou.

15-30
    Jestřábí oko potvrdilo první eso utkání.

15-15
    Vinciová posílá další míček jen do sítě.

0-15
    Tvrdý servis Vinciové nedokázala Erraniová zreturnovat.

3:1
    Dlouhou bekhendovou výměnu získává přesným úderem Erraniová.

40-30
    Erraniová získává další výměnu.

30-30
    Dobrý útok Vinciové zakončený přesným volejem na síti v podání Vinciové.

30-15
    Nyní pokazila Vinciová bekhendový slice.

30-40
    Vinciová si skvělým podáním připravila lehký úder na síti, kterým výměnu zakončila.

30-30
    Páska teď zastavila úder Erraniové.

30-15
    Tvrdý forhend Vinciové nedokázala Erraniová vrátit zpět do kurtu.

30-0
    Další bod pro Erraniovou a Vinciová by měla zabojovat.

15-0
    Erraniová je ve velké pohodě a opět využívá špatného náběhu na síť své soupeřky.

2:0
    Další náběh na síť Vinciové nevyšel. Erraniová prohozem potvrzuje brejk z první hry.

40-30
    Přesné a účinné zkrácení hry předvedla Vinciová.

40-15
    Erraniová se parádně zorientovala a zaskočila soupeřku vítězným úderem do protipohybu.

30-15
    Další druhé podání, které Vinciová nedokázala vrátit do dvorce.

15-15
    Vinciová se vydala na síť a přesným volejem zakončila výměnu.

15-0
    Přímý bod z druhého podání pro Erraniovou.

1:0
    Vinciová kazí a Erraniová získává brejk hned na úvod utkání.

40-30
    První hrozbu Vinciová zažehnala.

40-15
    Pokažený bekhend Vinciové.

30-15
    Nahraný míček na smeč Vinciová s přehledem uklízí mimo dosah své soupeřky.

30-0
    Erraniová získává další míč.

15-0
    Vinciová posílá v první výměně balonek do autu.

0:0

Kurt už je řádně vysušen a pomalu se připravuje na zápas.

Kurt už je takřka vysušen, co bude následovat teď? Další déšť, nebo se konečně dostanou obě hráčky na kurt?

Déšť se snesl nad kurtem Louise Armstronga a na povrchu se opět prohánějí "sušičky". Na další minimálně půl hodiny máme vystaráno.

Zápas nezačne dříve než v 18:45, tak praví oficiální prohlášení. Jenže na kurtu se začínají objevovat další kapky deště a tak jsme stále na bodu mrazu.

Oficiální začátek se posouvá na 18:10, režie už uvádí očekávaný zápas dvou Italek a věci se začínají ubírat dobrým směrem.

Kurt už je vysušený a začínají se pomalu shromažďovat lidé na další práci. Tribuny však stále prázdné.

Podle rozpisu turnaje by zápas měl začít v 18 hodin, ale začátek se nejspíš o něco protáhne, pokud vůbec utkání začne.

Pracovníci už začínají kurt vysoušet a déšť na chvíli přestal. Jen aby všechna ta práce organizátorů nepřišla vniveč.

Stále prší a organizátoři turnaje jen prochází kurtem a nevěřícně koukají sami na sebe. Tenhle pohled příliš optimismu nedodává.

Kurt Louise Armstronga je zcela prázdný, tvrdý americký povrch je pokrytý deštěm a otázkou je, jestli se dnešní zápasy stihnou odehrát.

Hráčky mají nastoupit na kurtu Louise Armstronga, jenže musí počkat na dohrávku zápasu mezi Djokovičem a Wawrinkou. Tento zápas teprve začal a už po dvou gemech byl přerušen pro špatné počasí. Musíme tak být trpěliví.

Zápas se nakonec zdrží kvůli špatnému počasí.

Utkání za malou chvíli začne.

Bilanci vzájemných zápasů má mírně lepší Sara Erániová, jenž z pěti odehraných utkání vyhrála tři. V Acapulcu porazila Vinciovou 2:0 na sety, v Římě jí k výhře stačil jediný set, v tom druhém soupeřka odstoupila. Výhru si Erániová připsala také v Pattaye a to poměrem 2:0 na sety. Vincinzová se naopak radovala z prvních dvou vzájemných zápasů. V Brisbane uspěla poměrem 2:1 a v Lineci se jí podařilo vyhrát stejným výsledkem.

V žebříčku WTA je o deset míst níže, tedy na 20.místě. Rovněž hraje na pravou stranu a je jí 29 let. Na letošním turnaji US Open má stejnou bilanci, jako její soupeřka: 2:0 na sety (A. Radwanska), 2:1 na sety (Shvedova), 2:0 na sety (Cibulková) a 2:0 na sety (U.Radwanska). V posledním zápase porazila světovou dvojku Agnieszku Radvaňskou bez ztráty kytičky. Obě tenistky jsou tak očividně ve skvělé formě a můžeme očekávat vyrovnaný zápas.

Sára Erániová
    Hraje na pravou stranu, měří 164 centimetrů a váží 60 kilogramů. Profesionálnímu tenisu se věnuje od roku 2002 a je jí 25 let. Do čtvrtfinále letošního US Open se dostala po výsledcích: 2:1 na sety (Muguruza Blanco), 2:0 na sety (Dushevina), 2:0 na sety (Poutchkova) a 2:0 na sety (Kerberová). Statistiky tak hovoří jasně, Erániová za celý turnaj ztratila jediný set a v osmifinále dokonce porazila favoritku Kerberovou.

V rámci čtvrtfinále proti sobě stojí dvě Italky. Sára Erániová bude v mírné roli favorita, v žebříčku WTA jí patří desáté místo. Pojďme si nyní obě tenistky rozebrat.

Vítejte u dnešního sledování ženského tenisového zápasu na US Open mezi Sárou Erániovou (ITA) a Robertou Vinciovou (ITA).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.