Jihlava – Ústí n/L 4:3 (po s.n.) | Olomouc – Liberec 6:3 (kon.) | Zlín – Třinec 2:1 (kon.)
Motor ČB – HC Litvínov 1:2 (po s.n.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.) | Pardubice – Vítkovice 5:4 (po pr.)
HC Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Sparta – Slavia 6:1 (kon.)
po s.n.
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:1, 2:0,0:2 - 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 08.09.2012, 12:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Jihlavští junioři dnes sehrají první utkání v rámci extraligy před domácím publikem proti nováčkovi z Ústí nad Labem. Podaří se Slovanu zopakovat výhru, nebo se na dnešní zápas lépe připravovala domácí Dukla? Utkání začíná v 12:00.

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Fučík) - Zadražil, Pavlas, Tobola P., Dundáček, Tobola H. Žáček, Březka - Vala, Mikeš, Přidal - Prokš, Střecha, Horký - Štěpán, Vlček, Lupač - Kuchta, Gregar, Vantuch

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Novák) - Holeček, Smetana, Grin, Vegner, Ságer, Zdvořáček, Neumann, Málek - Štěpánek, Hanzl, Pořický - Musil, Kubáč, Fojt - Janák, Piewak, Bačák - Strnad, Jindřich

Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich.

00:01

00:10
    Jako první dnes na bránu vystřelil Patrik Přidal, ovšem bránu těsně minul.

01:24
    Marek Prokš dvakrát za sebou střílel z mezikruží na Petráska, vždy však trefil pouze jeho beton.

02:53
    Domácí se pokoušejí dostat puk před brankáře Slovanu, ovšem hosté aktivně napadají a tak Dukla nemá šanci.

04:01
    Prvním dnešním vyloučeným je Martin Vlček (JIH) za faul kolenem. Hosté si tedy zahrají přesilovku.

04:17
    Hosté však nedrží útočné pásmo příliš dlouho. Chvilku po buly jede Roman Mikeš na Petráska, jeho střelu ale vyrazil betonem.

06:01

07:02
    Domácí brankář Jiří Šťastný chtěl dostat puk mimo jeho prostor, ovšem puk přeletěl hrazení. Je tedy vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

08:28
    Jakub Grin vystřelil od modré, ale trefil pouze beka stojícího před ním.

09:02

09:21
    Miroslav Žáček střílel z blízka na Petráčka, ten kotouč ale vyrazil betonem.

10:14
    Jakub Pavlas vystřelil od modré na gólmana Ústí, puk ale pouze proletěl kolem brány.

11:19
    Dukla právě vstřelila branku!
    V kruhu u Petráska došlo k nedorozumění mezi hráči hostů, čehož využil ROMAN MIKEŠ, který puk střílí ke vzdálenější tyčce a získává tím vedení pro domácí.

12:44
    Marek Prokš stál u tyčky a pokoušel se puk dostat za záda Petráska. Brankář hostů však utěsnil prostor svým betonem.

13:40
    Po nepřesné nahrávce je odpískáno zakázané uvolnění hostů.

14:05
    Martin Vlček měl volný prostor v mezikruží před Petráskem, nakonec ale kotouč letěl těsně nad jeho bránou.

15:32
    Roman Mikeš opět střílel na Petráska, ovšem bránu těsně minul.

17:05
    Další akci jihlavských přerušil ofsajd.

17:32
    Lvi právě vstřelili branku!
    Hosté vyrovnávají, když sám jede na Šťastného ONDŘEJ KUBÁČ. Trefil bližší tyčku a puk následně putuje až za záda domácího gólmana.

19:04
    Martin Hanzl se dostal do útočného pásma a střílí na brankáře Dukly, ten ale puk vyráží betonem.

20:00

Domácím se nástup do dnešního utkání povedl, více než polovinu třetiny se hrálo právě u brankáře Ústí, což nakonec došlo až ke gólu, který si připsal Roman Mikeš. Slovan se ale nenechal zahanbit a vyrovnal na stav 1:1, když využil své příležitosti Ondřej Kubáč. Komu se nakonec podaří strhnout vedení na svoji stranu?

Další třetina začne přibližně v 12:42.

20:01

20:51
    Marek Prokš vystřelil na Petráska, ovšem trefil pouze jeho beton.

22:09
    DAVID HORKÝ se ocitl sám před Petráskem. Položil si brankáře hostů a následně už ho pouze stačilo přehodit.

22:15
    Na trestnou lavici odjíždí Petr Strnad (UNL) za hákování.

22:50
    Roman Mikeš přihrál puk HYNKU TOBOLOVI, který následně z kruhu posílá kotouč pod betonem Petráska za jeho záda a získává tím dvoubrankový náskok Dukly.

25:29
    Patrik Přidal se dostal do situace jeden na jednoho, jeho střela však šla těsně mimo bránu.

25:42
    Na druhé straně hřiště nyní vystřelil Martin Hanzl, ale trefil pouze beton Šťastného.

26:47
    Od modré pálí Vojtěch Zadražil, kotouč se ale pouze odrazil od betonu Petráska.

27:49
    Milan Janák se dostal do střelecké pozice, ale puk mu z hokejky uklouzl a tak neměl Šťastný sebemenší problém kotouč ukrýt do lapačky.

28:19
    Tomáš Střecha vypálil na Petráska, tomu nakonec zůstal puk v lapačce.

29:17
    A bude se vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí Filip Březka (JIH) na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:23
    Štěpán Štěpánek pálí z pravého kruhu na Šťastného, ten kotouč nakonec ukrývá do lapačky.

31:17

33:03
    David Horký jel na Petráska a z bezprostřední blízkosti se pokusil puk dostat za jeho záda, ovšem žádnou mezírku nenašel.

34:49
    Brankář Slovanu kotouč po střele Žáčka ukryl do lapačky.

35:32
    Vladimír Bačík vystřelil na Šťastného, ovšem trefil pouze jihlavského obránce.

36:01
    Petr Kuchta střílel z mezikruží, bránu ale těsně minul.

36:18
    Na trestnou lavici odjíždí Přemysl Toboa (JIH) na dvě minuty za vysokou hůl.

37:55
    Dalším vyloučeným hráčem je Ondřej Kubáč (UNL) na dvě minuty za nedovolené bránění.

38:18

38:52
    Od modré vystřelil Vojtěch Zadražil a u brány se ještě pokoušel dorážet Roman Mikeš, bránu hostů ale Petrásek ubránil.

40:00

Nakonec to byli domácí, kteří strhli vedení na sebe. Tři minuty po začátku třetiny se trefil David Horký a chvilku po něm také Hynek Tobola. Hostům se nepodařilo snížit ani vyrovnat, takže Dukla přijde do třetí dvacetiminutovky s dvoubrankovým náskokem. Udrží si ho, nebo nakonec ještě hosté zvrátí průběh utkání?

Poslední třetina začne přibližně v13:29 .

40:01

40:38
    Jan Jindřich chtěl vystřelit na domácího gólmana, ovšem střelu mu zablokoval Miroslav Žáček.

41:17
    Hosté nepřesně přihrávají až na zakázané uvolnění.

42:03
    Marek Vantuch stojící u tyčky chtěl dostat puk za záda Petráska, ovšem brankář byl u tyčky připraven.

43:45
    Filip Dundáček vystřelil a ještě chtěl dorážet Marek Prokš, ovšem Petrásek kotouč stihl vyrazit betonem.

45:01
    Martin Vlček střílel na bránu hostů, puk ovšem tečoval obránce Ústí a kotouč nakonec skončil mimo hřiště.

48:49
    Martin Hanzl se dostal se dvěma jihlavskými obránci před Šťastného. Domácí hráči ho ke střele ale nepustili.

52:00
    Domácí se mohli dostat do střelecké pozice, překazila jim to ovšem jejich nepřesná přihrávka.

52:36
    MARTIN HANZL se dostal před zmateného Šťastného a stačí mu pouze dostat puk do prázdné brány.

53:00
    Přemysl Tobola (JIH) odjel na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

55:06
    Hosté se nakonec při přesilové hře nedostali do větší šance.

55:47
    Vladimír Barčák byl v situaci dva na dva. Jeho střela ale nakonec skončila pouze v lapačce gólmana Šťastného.

57:10
    Domácí nepřesně přihrávají až na zakázané uvolnění.

57:55
    Na trestnou lavici ještě odjíždí Marek Prokš (JIH) na dvě minuty za vysokou hůl.

57:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:47
    Hostům se nakonec podařilo ještě vyrovnat. Po vyražené střele Ondřeje Smetany se k puku dostal MARTIN HANZL, který poslal puk nad beton Šťastného.

59:24
    Hosté nepřesně přihráli až na zakázané uvolnění.

59:24
    Domácí si berou oddechový čas.

60:00

Hostům se podařilo v závěru poslední třetiny vyrovnat zásluhou Martina Hanzla, takže bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

61:00
    Jakub Pořický se pokoušel prosadit, ovšem bránu těsně minul.

62:25
    Milan Janák dorážel ještě střelu Jakuba Pořického, ale trefil pouze brankáře Šťastného.

64:19
    Dvakrát za sebou pálil Filip Dundáček, ovšem obě jeho střely Petrásek zneškodnil.

64:38
    Na druhé straně ještě střílel Jakub Grin, ovšem těsně minul.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nakonec nerozhodlo o vítězi, takže budou za několik okamžiků následovat nájezdy.

První nájezd pojede Roman Mikeš (JIH).

Samostatné nájezdy začínají.

Roman Mikeš bránu těsně minul. Za hosty pojede další nájezd Martin Hanzl.

Martin Hanzl ovšem také bránu těsně minul - 0:0.

Davidu Horkému se ovšem povedl blafák na Petráska - 1:0.

Jakub Pořický zkoušel také blafák, ovšem už takové štěstí neměl - 1:0.

Další blafák. Jeho autorem byl Jiří Vala, ale štěstí také neměl, stav je stále 1:0.

A domácí nakonec nájezdy vyhrály. Ondřej Kubáč v posledním nájezdu trefil pouze beton Šťastného.

Domácí tedy nakonec vyhráli dnešní zápas po nájezdech za stavu 4:3. Děkujeme za sledování dnešního onlajn přenosu a u dalšího zápasu napočtenou. (14:17:43)

Vojtěch Vopat

Branky a nahrávky: 12. Mikeš, 23. Horký (Střecha, Vantuch), 23. Tobola H. (Mikeš), ?. Horký - 18. Kubáč (Grin, Vegner), 53. Hanzl, 59. Hanzl

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Novák) - Holeček, Smetana, Grin, Vegner, Ságer, Zdvořáček, Neumann, Málek - Štěpánek, Hanzl, Pořický - Musil, Kubáč, Fojt - Janák, Piewak, Bačák - Strnad, Jindřich

Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich