Třinec – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – Liberec 1:2 (po s.n.) | Motor ČB – Vítkovice 2:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 6:4 (kon.) | Zlín – Slavia 2:1 (kon.) | Sparta – K. Vary 2:1 (po s.n.)
po s.n.
Rytíři Kladno
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 14.09.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Dnešní zápas končí spravedlivou remízou. Bod navíc si ale připisují v nájezdech liberečtí Bílí Tygři. Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Marek Pinc a Martin Látal. Já se s vámi loučím a u dalšího onlajnu, příští pátek, se těším na počtenou. (20:09:22)

65:00
    Liberec právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ NETÍK Cháberu nejprve neprostřelil. Puk poté ale vypadl Cháberovi z výstroje a zaplul až do domácí branky. Liberec má bod navíc z nájezdů.

Trefil Pincovu lapačku - 1:1.

Petr Macholda podruhé.

Chábera tentokráte místo Nedvědovi v brance nenechal - 1:1.

A samozřejmě Petr Nedvěd.

Kuchejdu ale Pinc zastavil.

Pořadí se obrací, pojede Kuchejda.

Mezi betony neuspěl - 1:1.

Jan Hlaváč za Kladno.

Chábera si počkal na Netíka a jeho pokus kryje - 1:1.

Tomáš Netík za Liberec.

Petr Macholda vykoupal Marka Pince - 1:1.

Petr Nedvěd klasicky švih a od břevna končí puk v síti - 0:1.

Nedvěd jede za hosty.

Obdržálek naznačoval tvrdou ránu, Pinc ale díru mezi betony nenechal.

Za Kladno Obdržálek.

A Filippi nedává. Chábera vytrčil beton včas.

Jako první putuje do branky kladenský Chábera. Proti němu se rozjede Filippi.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení branku nepřineslo, hosté v něm byli aktivnější, ale nedokázali využít ani přečíslení tři na jednoho. Po krátké úpravě ledu se dočkáme samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:26
    Kladno se dostávalo do šance, ale poté přišlo vypíchnutí puku a akce tři na jednoho, kterou hosté nedokázali zakončit střelou.

62:40
    Látal nahodil na Pince, který vyrazil. Z domácích ale nikdo poblíž nebyl.

61:59
    Domácí se poprvé v prodloužení dostali do útočného pásma, dlouho v něm ale nepobyli.

60:58
    Nedvědovu střelu Chábera chytil.

60:38
    Netík se zkoušel individuálně probít, ale na beky Kladna nevyzrál.

60:01

Tři třetiny za námi a řekl bych, že spravedlivá dělba bodů. Domácí ho zachránili třicet sekund před koncem, kdy tečoval do branky střelu od modré Pavel Patera.

60:00

59:50
    Buly v pásmu Tygrů.

59:30
    Kladno právě vstřelilo branku!
    V Kladně vypukla euforie! Za průběh zápasu si domácí minimálně bod zaslouží. Macholda pálil od modré čáry a do jeho sražené střely plácl ze vzduchu PAVEL PATERA, jehož bekhend skončil za zády Pince. Asistence: Petr Macholda, David Růžička.

59:20
    Kladno v šesti.

59:06
    Liberec má v obranném pásmu skutečný každý kotouč.

58:00
    Začaly poslední dvě minuty.

57:16
    Domácí riskují, což mohl potrestat Špaček s Kudrnou. Druhý jmenovaný zakončoval, ale Chábera byl připraven. Důležitý zákrok domácího brankáře.

56:47
    Hraje se téměř výhradně v pásmu Liberce, který vyhazuje kotouč po mantinelu.

55:14
    Macholda dostal nabito od Bicka, Pincův beton byl na místě.

54:43
    Dragounovi bekhend nesedl, byl ve velmi dobré pozici.

54:08
    Domácí přidávají na aktivitě.

52:48
    Patera nahazoval na branku a Hlaváč tečoval mezi betony. Pinc je zatím bezchybný.

52:04
    Zakázané uvolnění a komerční přestávka.

51:08
    Růžička pálil od modré, puk se od zadního mantinelu odrazil před poloprázdnou branku, kterou Látal nedokázal trefit!

50:10
    Polovina třetiny uplynula rychle. Žádný zázrak na ledě to teď není.

49:19
    Obdržálek hledal před brankou spoluhráče. Puk však jen projel před Pincovou klecí.

48:12
    Tedy...tempo spíš opadlo, ačkoli by se dal čekat přesný opak.

46:23
    Domácí ještě vyklízeli pásmo, když do něj vjel Růžička. Za následnou střelu se Pincovi omluvil.

45:14
    Pinc drží dál. Hlaváč se prezentoval pěknou stahovačkou, ale jeho střelu na vzdálenější tyč zastavuje lapačka.

44:45
    Další střelu má na svědomí Dušek, Chábera znovu chytá.

44:24
    Kudrna dostal puk před branku, ale obránci ho nepustili do nebezpečnějšího zakončení a jeho střela jen lehce pohladila Cháberovy betony.

43:37
    Melka měl puk na bekhendu, ještě ale zkoušel vylepšovat pozici pro kolegy. Neuspěl.

42:46
    Netík se dostal ke kotouči a z kruhu doslova sestřelil Cháberovu masku. Tohle byla ale dobrá pozice a Netík si neúspěch vyčítá.

42:08
    Hlaváčovo nahození se snažil usměrnit Patera, byl ale moc blízko Pincovi.

42:01
    Zakázané uvolnění Liberce. Třetí třetina začala hodně opatrně.

40:47
    Valský hledal před brankou Eberleho. Přihrávka ale byla těžká a Eberle netrefil puk tak, aby trefil branku.

40:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Marek Pinc (LIB) 7.

Druhá třetina skončila. Branky jsme se dočkali. Slovenská posila Liberce Peter Galamboš kopl puk směrem na Cháberu, ale poté stihl ještě regulérně hokejkou dorazit. Po čtyřiceti minutách je skóre 0:1. Domácí jsou mírně aktivnější, ale zatím nejsou s to nalézt recept na spolehlivého Pince. Třetí třetina začne přibližně v 19:17.

36:48
    Patera zachyboval, Netíkova rána ale nemířila mezi tyče.

36:23
    Látal podražen, ale nevylučuje se. Následnou střelu Pinc chytil.

35:29
    Drtinova bomba skončila na tyči, Macholda z dorážky minul.

34:59
    Jan Víšek (LIB) už ale dvě minuty dostává, držení.

34:32
    Jeden rozhodčí ukázal, že se vylučovat nebude, druhý zvedl pravici. Dvě minuty se ale udělovat nebudou.

34:15
    Tomáš Filippi se zjevil před Cháberou, který udržel Kladnu naději.

33:44
    Pinc teď vůbec nic neviděl, ale Černoškova střela zamířila nad branku.

33:22

32:46
    Liberec až teď vyhodil, unavené čtyřka míří na střídačku.

32:13
    Hlaváč netrefil ideálně puk, pozici ale měl výbornou.

31:46
    Obdržálkova střela nemířila mezi tři tyče.

31:22
    Martin Čakajík (LIB) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

31:19
    Melka posunul do strany na Eberleho a Pinc si po delší době připsal ostrý zákrok.

30:01
    Tak zřejmě došlo ještě k nějakému šťouchnutí hokejkou. Puk tak do branky dotlačil PETER GALAMBOŠ. Asistence: Petr Kica.

30:01
    Liberečtí dostali kotouč do branky, ale z mého pohledu šlo o jasné kopnutí, sudí si jde zavolat.

29:31
    Galamboš se dostal přes Macholdu, ale puk trefil "na placku" a branku tedy příliš neohrozil.

28:56
    Kuchler mohl mít nepěknou asistenci na gól, když naprosto nepochopitelně vybruslil před vlastní branku, kde už čekal jeden z hostujících hráčů. Ten ale branku minul.

28:21
    Hovorka ukryl svou střelu za obránce. Branku ale netrefil. Tempo oproti první třetině poněkud opadlo, na druhou stranu, to se dalo čekat.

26:41
    Bicek si hodil kotouč kolem Dernera a přebruslil ho. Liberecký obránce ale rybičkou kotouč vypíchl. Skvělý obranný zákrok.

25:55
    Zakázané uvolnění Středočechů.

25:44
    Eberleho lehké nahození Pinc vyrazil, po delší době se Kladno ale dostalo do pásma.

25:01
    Hovorka se už zvedl z ledu a sám odjíždí na střídačku, snad bude v pořádku slovenský forvard.

24:49
    Domácí v plném počtu. Na ledě ale zůstal ležet jeden z domácích. Hra je přerušena.

24:42
    Dragoun dostal kotouč znovu do bezpečí.

24:04
    Domácí našetřili několik vteřinek.

23:42
    Jediná střela Liberce v přesilovce 5/3 jí symbolicky také ukončila. Netíkovu střelu Chábera zastavil.

22:49
    Petr Macholda (KLA) dostává dvě minuty za zdržování hry. 0:53 3/5.

22:33
    Černošek vyhodil.

22:02
    Hovorka hledal Růžičku, který, kdyby zachytil, mohl jet do akce dva na jednoho. Pas byl ale bohužel moc dlouhý.

21:42
    Antonín Melka (KLA) dostává dvě minuty za hákování. Zřejmě se provinil někde mimo hru.

21:25
    Otočka Hlaváče a následná střela. Pinc ale vážněji zasahovat nemusel.

20:18
    Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení kladenské šance. Bicek branku minul.

20:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Marek Pinc (LIB) 11.

Tak je za námi první třetina nového extraligového ročníku. Hraje se opravdu velice kvalitní hokej, který podporuje i velmi solidní atmosféra na kladenském zimním stadionu. Prvních dvacet minut ale branku přesto nepřineslo. Více práce, a také náročnější, měl Marek Pinc. Kotouč za svá záda ale nepustil. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:48
    První větší šance zápasu a v ní Látal. Jeho střelu ale Pinc zneutralizoval.

19:11
    Zakázané uvolnění Liberce. Tuším, že vůbec první v zápase.

18:46
    Hraje se rychlý hokej v poměrně vysokém tempu, jen teď vyčkáváme na šance.

17:24

17:18
    Filippiho střelu na konci oslabení likviduje Chábera.

17:00
    Znovu míří puk přes celé hřiště.

16:30
    Domácí znovu až příliš vymýšleli, o puk nakonec přišli a Liberec vyhodil.

16:08
    Hlaváč zakončoval na bližší tyči, kam mu adresoval puk Patera. Branku ale netrefil.

15:24
    A vzápětí vyloučení. Lukáš Derner (LIB) dostává dvě minuty za držení.

15:12
    Piskáček v protiútoku hledal Eberleho, který ale před Pincem nebyl schopný tečovat.

14:16
    Hlaváč nahazoval na Pince, vybojoval buly.

13:32
    Teď Pinc ukryl kotouč před dotírajícím Kuchlerem.

13:11
    Znovu akce dva na jednoho. Melka nechal přejet padajícího beka, zblízka ale na Pince nevyzrál.

12:32
    Kotouč za Cháberou, přesilovka u konce.

11:55
    Růžička vracel na střelu Bickovi, který ale už tak měl velké problémy se stabilitou a nakonec upadl a nezakončil.

11:21
    Liberečtí po nepřesné rozehrávce vyhodili.

10:46
    Hovorkova rána prosvištěla nad břevnem.

10:31
    Tomáš Filippi (LIB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, když hasil kladenský brejk na konci oslabení.

10:06
    Liberec se až teď usadil v pásmu a po střele Výtiska se kotouč dostal před brankoviště. Liberecký bek se nakonec dostal ještě jednou ke střele, Chábera ale svůj tým podržel.

08:48
    Černošek se ve vlastním oslabení rozjel k sólu, které ukončil Pincův zákrok.

08:33
    Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za krosček.

08:22
    Dlouhou přihrávku Růžička zpracoval Dragoun v útočném pásmu - ofsajd.

07:45
    Liberečtí se usadili v pásmu domácích, kteří zatím zvládají bránit.

06:58
    Nedvěd se dostal u tyče k puku a zkoušel rychle zakončit. Branku ale minul.

06:19
    Nepříjemná střela Netíka z otočky. Chábera ale zasáhl.

05:56
    Valský z první posouval na Melku, kterému ale chyběl krok, aby se k puku dostal.

05:39

05:19
    Domácí nejsou schopni se probít do útočného pásma.

04:56
    Liberec na úvod oslabení vyhodil.

04:42
    Po návratu Kuchlera na led se domácí dostali do akce dva na jednoho. Právě Kuchler jí zakončil tvrdou ranou, ale Pince nepřekvapil.

04:26
    Urban dorážel Cháberou vyražený kotouč. Kladenský brankář zasáhl i napodruhé.

04:02
    Dragoun hledal volného Látala, ke kterému ale kotouč neprošel.

03:39
    Počet sil na ledě se vyrovná. Tomáš Netík (LIB) dostává dvě minuty za hákování.

03:33
    Hlaváč zakončoval ve vlastním oslabení. Pinc zasáhl.

02:44
    Dlouhou přihrávku mezi domácí obranu dostal Kudrna, ale jeho brusle přejely modrou čáru o něco dřív.

02:30
    První přesilovka zápasu pro Liberec. Dvě minuty za hákování dostává Jiří Kuchler (KLA).

02:06
    Dragounův pokus zastavil bez problémů Pinc.

01:34
    Růžičkovo nahození se od mantinelu odrazilo k Látalovi, ten ale netrefil ideálně.

01:23
    Netíkův individuální průnik zastavil ofsajd.

01:06
    Pinc hned po buly zasahuje proti první střele zápasu, na svědomí jí měl Piskáček.

01:01
    Valský zkoušel z otočky vystřelit a puk se záhadným způsobem odrazil do obličeje Havíře. Ten odjíždí po přerušení na střídačku.

00:52
    Melkou nahozený kotouč se odrazil od mantinelu, Pinc kotouč ukryl.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Macholda, Černošek, Procházka, Drtina, Piskáček, Růžička, Kameš - Melka, Patera, Bicek, Obdržálek, Kuchejda, Kuchler, Eberle, Hovorka, Látal, Hlaváč, Dalecký, Dragoun, Valský.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Derner, Cebák, Čutta, Havíř, Krejčík, Holub - Dušek, Víšek, Špaček, Galamboš, Vlach, Kudrna, Filippi, Urban, Kica, Netík, Nedvěd.

Rozhodčí: Hodek, Souček - Bádal, Pouzar.

Domácí se dočkali bouřlivého vstupu při nástupu na led.

Kladenský tým opustilo během léta hned sedm hráčů. Milan Hluchý ukončil vinou dlouhých zdravotních problémů kariéru. Klub dále opustili Toman, Kafka, Knotek (Budějovice), Posmyk (Litvínov), Bílek (Beibarys - KAZ), Lepine (JYP - FIN), ale především Jaroslav Kalla (Slavia), který se loni stal nejproduktivnějším hráčem Rytířů.

Posil Kladno hlásí sedm. Přišel osmý nejproduktivnější hráč slovenské ligy Petr Obdržálek (Skalica), dále Marek Černošek (Litvínov), Petr Macholda (Augsburg - GER), David Kuchejda (Budějovice), Petr Mocek (Pardubice) a především Jan Hlaváč (Linköping - SWE), který bude vyčkávat na případné nabídky ze zahraničí. Nejnovější posilou je pak urostlý bek Ivan Majeský, který se s Kladnem dohodl na smlouvě teprve včera, ale je možné, že se v sestavě Kladna objeví už dnes.

Liberec na úvod sezony hlásí největší změnu na pozici kouče. Tým přebral po Kalousovi Marián Jelínek, který strávil poslední sezony v Plzni.

Liberec ale hlásí posily i v kádru samotném. Na hostování získal hned tři hráče - Romana Vlacha ze Zlína, Tomáše Netíka (působil v Popradu) a Jakuba Čuttu z Karlových Varů. Ze slovenské ligy přišli Juraj Cebák (Bánská Bystrica) a Peter Galamboš (Martin). Zadní řady vyztuží David Havíř z Chomutova a ze zámořských juniorských soutěží přišli mladíci Tomáš Filippi a Adam Jánošík.

Extraligový kolotoč se znovu rozjíždí. První kolo bylo předehráno už včera, kdy Brno vyhrálo na ledě nováčka z Chomutova. Rytíři Kladno dnes zahájí nový ročník s Libercem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 60. Patera (Macholda, Růžička) - 31. Galamboš (Kica), 65. Netík

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Macholda, Drtina, Procházka, Piskáček, Růžička, Černošek - Bicek, Patera, Hlaváč - Valský, Melka, Eberle - Hovorka, Dragoun, Látal - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Obdržálek.
    Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Havíř, Derner, Jánošík, Čutta, Holub - Urban, Nedvěd, Netík - Kudrna, Filippi, Víšek - Krejčík, Vlach, Špaček - Dušek, Galamboš, Kica.

Rozhodčí: Hodek, Souček - Bádal, Pouzar