N.Novgorod – Riga 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Doněck 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Mytišči 2:5 (kon.)
Spartak Moskva
2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Atlant Mytišči
Úterý 25.09.2012, 17:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer,

dnes se v Kontinentální hokejové lize podíváme na stadion Spartaku Moskva, kam zavítá Atlant Mytišči.
    Jedná se o souboj dvou celků ze stejné konference, i divize.

Lepší dosavadní postavení mají hosté, kteří drží po 8 odehraných zápasech průběžnou 4. příčku s 15 body. Naposledy se utkali doma s Doněckem, kde nakonec podlehli svému soupeři 2:3 po samostatných nájezdech.

Moskva má odehraný stejný počet zápasů a s 10 body je na aktuálním 9. místě západní konference. Poslední utkání sehrál Spartak na hřišti Novgorodu, kde domácí zvítězili nad Moskvou 3:0.

Za posledních několik sezón jsou vzájemná utkání dnešních soupeřů velmi vyrovnaná. V loňské sezóně Spartak nejprve vyhrál na svém ledě 5:3 a při odvetě v Mytišči prohrál po samostatných nájezdech 2:3.

Spartak Moskva: Borisov (Murphy) - Budkin, Morrison, Bodrov, Nakládal, Šefer, Pokrovskij - Želdakov - Levandovskij, Chochlačov, Radivojevič - Růžička, Bušujev, Žukov - Juňkov, Gubin, Kuzmin - Nikoncev, Voronin, Ankudinov, Žmakin.

Atlant Mytišči: Chudobin (Davydov) – Petrov, Višněvskij, Kosmačov, Niskala, Rukavišnikov, Semjonov – Ignatuškin, Žerděv, Kolcov – Lindgren, Andersson, Gluchov – Michnov, Engkvist, Lemťjugov – Majorov, Kablukov, Točickij.

Rozhodčí: Kulakov, Odins - Balodis, Putilin.

00:01

00:15
    Jen krátce po úvodním vhazování vyslal první střelu na gólmana domácích Igor Ignatuškin.

00:40
    V brankách jsou na domácí straně Mike Murphy a za hosty nastupuje Anton Chudobin.

01:55
    Hosté jsou zatím aktivnějším týmem a drží útočnou třetinu.

02:35
    Maxim Majorov dostává 2+2 minuty za vysokou hůl a domácí si zahrají hned na začátku utkání dlouhou přesilovou hru.

04:10
    V dobré šanci se teď ocitl Radivojevič, ale v pokleku už nezvládl zakončit.

05:10
    Ještě necelou minutu a půl budou hrát domácí v početní výhodě.

05:14
    Spartak právě vstřelil branku!
    Skoro 3 minuty se nemohli domácí prakticky dostat ke střele. Nakonec rozjížděl jednu z posledních přesilovkových akcí ANDREJ ŠEFER, který pár kroků za modrou čárou vystřelil zápěstím na Chudobinovu lapačku a ten puk propustil za svá záda. Bez asistence.

06:39
    Šance na druhé straně, ale Murphy byl připravený.

06:39
    Komerční přestávka.

07:30
    Hostům se nepodařilo udržet pásmo, ale stále mají puk.

07:37
    Postavení mimo hru útočícího hráče.

08:42
    Hráči Mytišči teď znovu ohrožovali Murphyho, který drží domácím vedení. Vhazování v obranném pásmu domácích.

09:10
    Denis Bodrov natlačil Kolcova do vlastního brankáře a odsedí si za to menší trest. Přesilovka pro Atlant.

09:10
    Branka vypadla z konstrukce, hrát se začne za malý okamžik.

09:20
    Domácí vyhráli buly a vyhodili puk k Chudobinovi.

09:46
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Střela Dmitrije Kosmačova, ještě Murphyho nepřekonala, odražený puk se ale dostal k NIKOLAJI ŽERDĚVOVI, který z poza brány poslal puk do brankoviště, odkud si ho bruslí srazil domácí brankář do branky.

11:40
    Obě mužstva se teď střídají v útočení, ale v obou případech ztroskotávají jejich akce na nepřesné kombinační hře.

12:05
    Bude se vhazovat na středu hřiště.

12:40
    Obrovská příležitost pro Mytišči. Z útočné akce domácích se dostali hosté do přečíslení dva na jednoho. Točickij ale ještě zkoušel vylepšit akci na třetího útočníka a puk skončil v moci brankáře Murphyho.

14:03
    V útočném snažení teď jsou domácí.

14:48
    Na druhé straně teď zkoušel něco vymyslet Alexej Michnov, ale u puku znovu Spartak.

15:19
    Bude se vhazovat před Chudobinem.

16:29
    Puk mají teď na svých hokejkách víceméně jen hráči Moskvy a snaží se o přechod do útočného pásma.

17:54
    O útok se teď snažili hráči Mytišči, ale branku Murphyho neohrozili.

18:46
    V zajímavé příležitosti se ocitli hosté. Střelu Anderssona se snažil dorážet Lindgren, ale bohužel pro hosty nepřesně.

19:50
    Zakázané uvolnění Atlantu.

19:55
    Domácí to zkoušeli rovnou z bule, Chudobin připraven.

20:00

První třetina je za námi a vyrovnané skóre v ní poměrně odpovídá tomu, co jsme viděli na hřišti. Trochu navrh určitě i díky dlouhé přesilovce na začátku utkání mají domácí, hosté ale hrozí nebezpečnými protiútoky a tak se dá čekat, že dnes uvidíme ještě zajímavou podívanou.

Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:34

21:55
    Po části plné nepřeností se konečně podařilo Spartaku usadit v útočné třetině.

22:42
    Domácí stále u puku, ale ke střele to zatím nevede.

22:58
    A teď už se hosté osvobozují.

23:30
    A znovu domácí v šanci, teď pálil Radivojevič z ostrého úhlu.

23:40
    Ivan Višněvskij dostává menší trest a domácí teď mají dobrou příležitost.

24:17
    Atlant vyhazuje.

25:18
    A další vyhození hostů přes všechny čáry. V přesilovce se Moskvě nedaří.

25:40

26:01

26:08
    Andrej Kuzmin z domácího týmu dostává 2 minuty za hákování.

26:56
    Domácí měli příliš mnoho hráčů na ledě a půjdou do tří.

27:32
    Hosté zatím jednou vystřelili, Murphy vyrazil. Ještě necelou půlminutu 5 na 3.

28:04
    Závar před Murphym, ale puk není za brankovou čarou.

28:04

28:08
    Domácí jsou ve čtyřech.

28:56
    Domácí dvojnásobné oslabení přežili bez úhony.

30:16
    A hosté budou hrát znovu oslabení. Za tento zákrok hokejkou do obličeje by mohly být i znovu 2+2 minuty.

30:16
    Nakonec pouze dvouminutové oslabení hostů.

31:04
    Hosté půjdou do tří. Alexej Petrov dostal 2 minuty za vražení na hrazení.

32:08
    Nakládal páli od modré, ale netrefil branku.

32:16
    Hosté jsou ve čtyřech.

32:38
    Atlant dostal puk ze své třetiny a může střídat.

33:04

33:10

33:41
    Po dlouhé době se do útočné třetiny dostali také hosté, od modré pálil Višněvský, ale nepřesně.

35:58
    Nepřesný pokus Radivojeviče, Chudobin nemusel zasahovat.

36:26
    Na buly v útočném pásmu se staví Gubin.

37:21
    Roman Rukavišnikov pálil z pravé strany, položil tím gólmana Murphyho a puk se odrazil k IGOROVI IGNATUŠKINOVI, který odkrytou klec trefil.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Spartak nahazuje puk na Chudobina, ale už to nevypadá, že by ještě něco mohli stihnout.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

Ve druhé části jsme viděli dvojnásobnou početní výhodu na obou stranách, ale ani v jednom případě jsme se nedočkali gólu. Až ve 38. minutě se dokázali prosadit hosté a vedou tak po dvou třetinách 2:1.

40:01

41:20
    Chudobin teď musel řešit problémy u svého brankoviště.

41:51
    PERTTU LINDGREN se krásně proháčkoval mezi domácími obránci a sám také zakončil a hosté vedou o dvě branky.

42:12
    A je tady další branka. Obrovskou parádičku teď předvedl NIKOLAJ ŽERDĚV. Stahovačkou mezi nohy si poradil s domácími obránci a pak bekhendem překonal Murphyho.

43:31
    2 minuty za vysokou hůl dostává domácí hráč Mikolaj Bušujev.

44:34
    Hosté se teď nikam neženou. Určitě hlavně nechtějí udělat chybu, když si tak krásně získali třígólové vedení.

45:31

46:19
    Majorov a jeho formace teď nadělala domácím velké problémy, ale Murphy nakonec všechno vyřešil.

47:15
    Gluchov teď od modré čáry prověřil gólmana domácích.

48:01
    Další pokus hostů, ale už daleko méně nebezpečný, než jejich produkce na začátku třetiny.

49:40
    Jakub Nakládal teď od modré čáry prověřil Chudobinovu připravenost.

51:01
    MICHAIL JUŇKOV snižuje a dává tak domácím ještě alespoň malou naději na to, udělat něco s dnešním výsledkem, ale budou to mít hodně těžké. Asistence: Michail Žukov, Andrej Kuzmin.

52:50
    Domácí teď přidali. Juňkovo gól je očividně nakopl.

54:01
    Ale Shaone Morrisonn připravuje domácí o jednoho muže v poli, když odchází na 2 minuty za podražení.

55:12
    Polovinu trestu přežila Moskva bez větších potíží.

56:01

56:10
    Domácí byli na ledě v šesti a budou hrát další oslabení.

57:50
    Domácí hráč se teď dostal do samostatného úniku, ale kličkua do forhendu Chudobin vystihl.

58:10

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a už to vypadá, že si dnes odvezou všechny body hosté.

59:36
    Krásnou akci ještě předvedli Jonas Andersson, který přihrával a ANDREAS ENGKVIST, který jeho přihrávku tečoval do branky. Domácí upravují ještě skóre jejich pátým gólem v dnešním utkání.

59:46
    Nikolaj Žerděv ještě dostává menší trest za nedovolené bránění.

60:00

A je konec dnešního utkání, ve kterém dominovali hosté z Mytišči. I přes to kolik dnes měli oba celky přesilových her, i dvojnásobných, tak rozhodly branky při hře v plném počtu. Atlant si odváží zasloužené vítězství 5:2.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:44:03)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 6. Šefer, 52. Juňkov (Žukov, Kuzmin) - 10. Žerděv, 38. Ignatuškin (Rukavišnikov), 42. Lindgren, 43. Žerděv, 60. Engkvist (Andersson, Gluchov)

Spartak Moskva: Murphy (Borisov) - Budkin, Morrison, Bodrov, Nakládal, Šefer, Pokrovskij - Želdakov - Levandovskij, Chochlačov, Radivojevič - Růžička, Bušujev, Žukov - Juňkov, Gubin, Kuzmin - Nikoncev, Voronin, Ankudinov, Žmakin.

Rozhodčí: Kulakov, Odins - Balodis, Putilin