Žilina – Poprad 4:3 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 1:2 (kon.) | Nitra – Martin 5:4 (po pr.)
Piešťany – Zvolen 3:4 (kon.) | Trenčín – Košice 1:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:4 (2:2, 0:0, 1:2)
HKM Zvolen
sk Úterý 25.09.2012, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan. Extraliga ide v rýchlom tempe a v kúpeľnom meste pod kopčekom Havran si dnes nováčik ligy zmeria sily s hráčmi HKM Zvolen.
    Piešťany mali až do nedele za sebou rozprávkový štart do sezóny, keď dokázali vo svojej premiére uspieť na ľade Marina 3:0 a doma sa postarali o doposiaľ azda najväčšie ligové prekvapenie, keď zdolali Skalicu po výbornom výkone 8:2. Na zem však havrani rýchlo zleteli v nedeľu, keď zlapli v Steel Arene deviatku. Lídrami kanadského bodovania domácich sú Branislav Jánoš, Vladimír Nemec a Adam Drgoň, ktorí majú zhodne po 5 bodov. V piešťanskom drese by mal aj dnes nastúpiť Tomáš Tatar.
    HKM Zvolen má za sebou úspešný štart do ligy. V prvom kole dokázal v spomínanej Steelke vyhrať, čo sa určite cení. Bodíky Zvolenčania priviezli aj zo Žiliny a naposledy si doma poradili s Popradom hladko 4:1. Lídrami tímu sú najmä Lukáš Jurík a skúsený Andrej Podkonický, ktorí si doposiaľ pripísali po 6 bodov.
    Favoritom stretnutia sú podľa môjho názoru hostia zo Zvolena.

Očakávania:
    - bude v Piešťanoch podobná návšteva ako proti Skalici?
    - ako sa domáci vyrovnajú s faktom, že Košice im ukázali vyšší ligový level?
    - zaboduje Tomáš Tatar proti klubu, kde v extralige začínal?

HKM Zvolen
    - dá si Zvolen v Piešťanoch väčší pozor ako si dala Skalica a zaboduje?
    - presadí sa najlepší strelec extraligy Lukáš Jurík gólovo aj dnes?

V Piešťanoch to aj dnes vyzerá na slušnú návštevu, aj keď asi nie až takú ako v premiére. Či?

Evidujeme jednu zmenu, a to na poste DJ-a, ktorý po nezhode s Johnnym Perfectom pri piešťanskej domácej premiére zavesil slúchatká na klinec. Na domácich to snáď mať vplyv nebude.. Ešte 12 minút a začíname.

Ostrieľaný domáci hlásateľ je teda o dosť lepší ako posledný konferenciér. Tímy na ľade.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:15
    Buly pre domácich, prvý icing hostí.

00:22
    Tatarov pokus z kruhov len do Melichárka. Predsa len to mal Tomáš na dlhú palicu.

01:15
    Prvý väčší závar sa podaril Ručkayovcom a Otčenášovi, Šimko musel zasahovať. Domáci aktívnejší.

02:24
    Peško v pásme na Chyla, ten sa z pravého krídla natlačil až pred bránu, hľadal Haringa, obrana hostí zblokovala.

03:30
    Prvú dajme tomu, že potenciálne gólovú príležitosť mal Zvolen, Tomek podržal.

04:25
    Stupka nepresne na Tatara, radšej išiel vystriedať.

05:04
    Zase Otčenášova lajna zavrela hostí, oslobodili sa icingom.

05:24
    Haring už už do nájazdu, pískaný ofsajd, ešte k tomu úmyselný. Buly pred Tomekom.

06:00
    Piešťany dali gól!
    Teraz ale veľké šťastie domácich. Najprv si Škvaridlo po ľavej strane potiahol na kruh, bombu vyrazil Tomek do rohu, Škvaridlo nahodil ešte spoza brány, Tomekovi sa puk odrazil so šťastím azda od korčule alebo tyčky k Nemcovi, ktorý videl na červenej osamoteného SAMIRA SALIJIHO, poslal ho do brejku a Samir si poradil profesorsky, nešpekuloval a švihom rozvlnil sieť. Zatiaľ má čo zápas, to gól. Asistencia: Nemec.

07:31
    Zvolen dal gól!
    Rýchla odpoveď. Hostia po góle zapli na vyššie obrátky, zatlačili domácich, presnou kombináciou ich dokázali rozhodiť, puk dostal pri ľavej Tomekovej tyčke nekrytý KAMIL BRABENEC, ktorý do poloprázdnej bránky nemal problém. Asistencia: Podkonický, Puliš.

08:31
    Po strete ostáva na ľade Jánoš. Nevylučuje sa, hudba nehrá a tak počujeme pokriky: Čo si slepý? Zrejme na rozhodcu. Muži v pruhovanom sa teraz radia. Nevylučuje sa ani po porade. Nasledujú aj nepublikovateľné výrazy.

09:13
    Jánoša nahradil v lajne Tatar a hneď si vypýtal faul.

09:38
    Počas signalizovanej výhody mohol dať práve Tomáš gól, Šimko jeho úmysel vystihol.

09:38
    2 min. M. Jurík (ZVO), podrazenie

10:08
    Využitá presilovečka. Domáci pekne zakombinovali, nahodený puk padal vysokým lobom za ležiaceho Šimka, dotlačiť ho stačil z bránkoviska TIBOR MELICHÁREK. Asistencia: Urban, Brňák.

10:20
    2 min. plus 10: Drgoň (PIE), napadnutie zozadu.. zbytočný faul domáceho obrancu aj patrične ocenený.

10:50
    Podkonický to šikovne režíruje na modrej, dva dobré Tomekove zákroky a veľký tlak hostí.

11:45
    Dva krát teraz výborne zapracoval Cuník a získal nejakú sekundičku.

12:35
    Cuník do tretice výborne a domáci môžu dostriedať. 5 na 5.

13:00
    Myslím, že aj dnešná návšteva predstaviteľov klubu poteší.

13:28
    Otčenáš a Ručkayovci zase dokázali pritlačiť. Ondrej spoza brány vykorčuľoval až do dobrej pozície, Šimko vyrážačkou zachránil. Táto lajna hrá doposiaľ výborný zápas.

14:20
    Chylo Hraška nepretlačil.

14:33
    Ušmudlaný gól dali tentoraz Zvolenčania. Puk nejako divno plachtil, Tomek ho nedokázal zo vzduchu skrotiť, doskákal mu až za chrbát, kde ho na správne miesto upratal ANDREJ PODKONICKÝ, ktorý si tak pripisuje už druhý bod. Asistenica: Hraško, Brabenec

16:00
    Aktivita hostí teraz. Dobre zasiahol Melichárek v obrane.

16:14
    2 min. Mucha (ZVO), vyhodenie puku.

16:50
    S Ručkayovcami teraz v lajne Tatar.

16:55
    2 min. H. Ručkay (PIE), vysoká hokejka.. v zápale boja H. Ručkay trafil do tváre protihráča a už sedí.

17:28
    Icing hostí, hoci podľa mňa nebol, lebo L. Jurík stihol pichnúť do puku ešte pred tým, ako prešiel za bránkovú čiaru. Sudí zápiskal a nadávku Juríka spolu s tresnutím hokejky o ľad som počul až sem. Chápem jeho hnev, ale asi mal dostať 10.

18:08
    2 min. Výborný (ZVO), nedovolené bránenie... výborne hrá Cuník, teraz potiahol puk a Výborný ho ťahal veľmi dlho, až si vykoledoval dve minúty.

18:54
    Škvaridlo ďalšia bomba od modrej, trochu neistý zákrok Tomeka, ktorý aj mohol rozohrať, ale radšej podržal. Minutu aj čosi ešte presilovka Piešťan 5 na 4.

19:33
    Dobre to domáci roztočili, Peško nahodil Haringovi na teč, ten aj šikovne tečoval a puk skočil na vonkašej strane žrdky. Doraziť sa už Chylovi nepodarilo, Šimko prikryl.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Diváci vidia zápas, ktorý ich asi nenudí, lieta to hore dole, padli už 4 góly, je sa na čo pozerať. Zatiaľ asi zaslúžená remíza. Druhá tretina začne asi o 18:49.

22:33
    Oba tímy si dávajú väčší pozor v obrane ako v prvej časti.

23:04
    V krátkom slede druhý icing Zvolena.

23:20
    L. Zuzin Nemca nenápadne zahákoval. Bez trestu.

23:59
    Buly pred Tomekom, strela od modrej vedľa.

24:39
    Diváci zatlieskali Tatarovi, ktorý najprv v obrannej činnosti odstavil Puliša a potom si sám narazil o mantinel a ošálil tak dvoch Zvolenčanov. Nič vážnejšie z toho ale nebolo.

25:12
    Potlesk teraz Jakubovi Ručkayovi, ktorý zachytil na modrej puk, spravil si priestor a z kruhov príklepom dobre vystrelil. Šimko ukázal výborný zákrok vyrážačkou a puk vyrazil na hornú sieť.

27:40
    Naďalej pozorné obrany.

28:30
    Tak ale teraz veľký tlak lajny Tatar - Otčenáš - Stupka, ktorá mohla dať dva góly. Zvolen so šťastím odolal. Najmä po Otčenášovej dorážke už niektorí kričali góóó...eeeeej.

29:12
    Otčenáš nedal ani v prečíslení 3 na 1. Teraz veľmi dobrá fáza domácich, prebrali sa aj diváci.

29:27
    2 min. Výborný (ZVO), seknutie.. logické vyústenie tlaku domácich

31:00
    Presilovka ale nie z tých vydarených.

32:20
    V obrovskej šanci Jakub Ručkay, namieril ale na Šimkovu prilbu.

32:57
    Po strete nešťastne dopadol jeden zo Zvolenčanov a ostal ležať. Pri ňom húf hráčov a lekár. Snáď bude v poriadku.

32:57
    Nevyzerá to dobre. Divákom sa zdalo, že hráč nešťastne udrel hlavu o ľad pri páde. Nosítka na ľade, zafixovaný krk, to nemáme radi. Nevidím koho to ale postihlo. Každopádne, chlape, skoro a v zdraví sa vráť.

32:57
    5 min., trest v hre H. Ručkay (PIE), napadnutie hlavy a krku .. tento stret si odniesol Henrich Ručkay vyšším trestom. Zákrok som nevidel, bol mimo puku.

34:00
    Ešte 3 min. a 57 sekúnd budú hrať hostia o jedného navyše.

34:19
    Samir Saliji teraz zabránil gólu, keď stihol zablokovať útočníkovi hokejku.

35:17
    Teraz to smrdí gólom, veľký závar, domáci so šťastím vzdorujú.

36:40
    Keby teraz Chylo lepšie pozeral, mohol poslať Tatara do brejku, ale domáci sú radi aj za vyhodenie.

37:25
    Saliji sa obetavo hodil do strely a zblokoval. Od neho by sme také nečakali hádam ani.

38:10
    5 na 5.

39:00
    Posledná minúta, domáci sa dostávajú nazad do hry.

39:44
    Michal Chovan sa preštrikoval do gólovky, Tomek ramenom zachránil.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sa už nehral taký otvorený hokej, ale viac taktický. Aj keď ešte nie vysokotaktický ako vravel ex repre tréner. Piešťany mali silnú fázu hry, ktorú ale uťal H. Ručkay stretom s hráčom Zvolena, ktorý je už v špitály. Snáď v poriadku. Tretia tretina začne asi o 19:39.

Zraneným hráčom je Patrik Huňady. Držíme palce.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:01
    Buly napokon vydoloval Brabenec. Kto vydoluje viac bodov?

41:07
    Zlú rozohrávku zachytil na modrej Chovan, nabil na pravú stranu, kde bol LUKÁŠ JURÍK a ten strelou z prvej po ľade prekonáva Tomeka. Zvolen prvý krát vedie. Asistencia: Chovan

42:06
    Zdá sa mi, že domáci teraz vynechali Peškov útok.

42:24
    Bučka krížom nahadzuje do pásma, Saliji zabojoval, ale pásmo domáci neudržali.

42:58
    Prihrávku L. Juríka na Chovana v poslednej chvíli zablokoval Urban.

43:34
    Na ľavom kruhu dobrá šanca Stupku, nebezpečná strela, Šimko na dvakrát.

44:00
    Už sú na ľade aj Peškovci.

44:14
    2 plus 2 min. L. Zuzin (ZVO), vysoká hokejka.. v zápale boja. Šanca domácich vyrovnať.

44:28
    Hrubá chyba brankára Tomeka, ktorý toľko (ne)rozohrával, až mu puk zobral Podkonický, ale aj on asi prekvapený prestrelil. Výdych domácich divákov a isto aj Tomáša Tomeka. Domácim sa zatiaľ presilovka nedarí.

46:04
    Piešťanci namazali Podkonickému aj druhý krát, jeho strelu švihom chytá Tomek semafórom.

46:51
    2 min. Hraško (ZVO), podrazenie.. 1:23 o dvoch hráčov, lepšiu príležitosť už asi havrani mať nebudú.

47:08
    Síce krkolomne, ale predsa len sa Piešťanci usadili v pásme, Jánoš prihral Tatarovi, ten krížom na Drgoňa, jeho bombu Šimko len spomalil, puk za neho prešiel a na správnom mieste stál SAMIR SALIJI a už ho len doťukol do brány. Asistencia: Drgoň, Tatar.

47:53
    Tatar teraz pekne cez celé pásmo našiel na ľavom kruhu Melichárka, Tiborovu strelu švihom zastavil Šimko.

48:50
    5 na 5.

49:01
    2 min. Chylo (PIE), podrazenie.. mám dojem, že troška kompenzácie teraz.

49:05
    Zvolenčania hneď v pásme točia domácich.

49:42
    2 min. Nemec (PIE), nedovolené bránenie.. zákrok som nepostrehol, podľa hysterickej Nemcovej reakcie je ten presvedčený, že určite nefauloval. Každopádne 1:19 pre hostí teraz. Veľká príležitosť.

50:15
    Dlho to ani netrvalo, pekná kombinácia hostí, strela Juraška na Tomeka, nijak prudká ani nebezpečná, domáci gólman však vyrazil iba na hokejku LUKÁŠA JURÍKa, ktorý mu puk práskol rovno pod brvno. Asistencia: Juraško, Brabenec

51:47
    5 na 5, domáci musia doháňať.

52:40
    Jánoš prešiel cez troch hráčov do pásma, tam mu už chýbali nejaké sily.

53:36
    Cuník nepustil P. Zuzina do šance.

54:00
    Domáci sa snažia pritlačiť, teraz sa to trochu podarilo Peškovej formácii. Do šancí sa ale nedostávajú a hosti z brejkov hrozia.

55:27
    Puliš teraz veľmi kvalitne zabojoval za Tomekovou bránkou a získal cenné sekundy.

55:34
    Z otočky to skúšal Podkonický , strela mu ale moc nesadla, Tomek bez väčších problémov.

56:07
    Závar pred Šimkom, ani Tatar, ani Stupka puk do bránky nedostali.

56:48
    Chylo využil, že dostal čas nabrať svoju rýchlosť, pekne prešiel až za bránku, nepodarila sa mu ale finálna prihrávka.

57:12
    Time out Zvolena.

57:37
    Príležitosť ako hrom mal Richard Filip, ktorého pekne našiel Jánoš. Filipovu pohotovú strelu vyrazil reflexívne Šimko.

58:20
    Melichárek mohol vyrovnať. Nedal.

58:54
    Tatar sa zbytočne púšťal medzi troch hráčov. Neuspel.

59:25
    Domáci bez Tomeka.

59:41
    Buly pred Šimkom. Time out domácich. Piešťany by si vyrovnanie zaslúžili, nie sú horším tímom a deľba bodov by tomuto zápasu pristala.

59:51
    Prvá lajna plus Nemec, vzadu Filip a Drgoň skúsia vrovnať. Štastie stálo pri domácich, keď sa puk dokĺzal 10 cm vedľa tyčky na icing.

59:59
    Už sa nič nestane a zvolen zaboduje naplno.

60:00

Piešťany podľahli Zvolenu tesne 3:4 hoci neboli horším tímom, ale aj taký je hokej. Diváci ocenili výkon Piešťancov potleskom. Dlhšie sa z Piešťan neuvidíme, pretože teraz absolvujú Piešťanci tri zápasy vonku. Z Piešťan do čítania 5.10. Pekný zvyšok dňa prajem. (20:16:41)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 6. Saliji (Nemec), 11. Melichárek (Urban, Brňák), 48. Saliji (Drgoň, Tatar) - 8. Brabenec (Podkonický, Puliš), 15. Podkonický (Hraško, Brabenec), 42. L. Jurík (Chovan), 51. L. Jurík (Juraško, Brabenec)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Brňák, Urban, Drgoň, Filip (C), Kolník, Cuník, Hruška, Bučka - Stupka, Melichárek, Tatar, Ručkay J., Otčenáš, Ručkay H., Chylo, Peško, Haring, Jánoš, Nemec, Saliji
    HKM Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Pokovič, Výborný, Šiška, Mucha, Síkela, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Podkonický, P. Zuzin, Jurík, Chovan, Škvaridlo, M. Jurík, Ľ. Zuzin, Ďaloga, Huňady, Méry

Rozhodčí: Štefík - Kacej, Výleta